Teraz jest 13 listopada 2018, 01:34 - Wt

• Reklama

Olivier Durbano - Turquoise

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olivier Durbano - Turquoise (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
5
25%
5 - Bardzo dobry
11
55%
6 - Genialny
4
20%

Liczba głosów : 20

• Autor
  • Wiadomość

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Olivier Durbano - Turquoise

Post07 sierpnia 2017, 10:48 - Pn

tornado napisał(a): Turquoise nie trzyma się na mnie.

To bardzo niedobrze jeśli faktycznie przy nim coś majstrowali, ja kojarzę go z co najmniej kilkunastogodzinną trwałością - tytanem projekcji nigdy nie był.

Czy Twoje zastrzeżenia dotyczą tylko projekcji czy trwałości też ?

tornado

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 11:05 - Pn

Głównie projekcji, lecz i trwałość zbytnio nie rozpieszcza. Bliskoskórnie, kilka godzin.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post07 sierpnia 2017, 11:15 - Pn

Właśnie dzisiaj zużyłem ostatnie krople ze swojego dekantu starej wersji tego pachnidła... Świetny, morski zapach, na mnie trwający spokojnie cały dzień od rana do nocy, z naprawdę sporą projekcją przez pierwsze kilka godzin.
Twoje wrażenia potwierdzają zatem powszechne opinie o nowych wypustach zapachów Pana Durbano - gościu zaczął odwalać lipę :? Szkoda, naprawdę zacne to perfumy...
Btw - spróbuj oddać flakon, może legendarna wybitna obsługa Q. faktycznie okaże się wybitna 8-)

tornado

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 12:06 - Pn

Będę musiał spróbować. Tym bardziej, że wcześniej robiłem u nich zakupy.

Naprawdę z ciężkim sercem muszę powiedzieć, że coś jest nie tak. Do tego atomizer działa słabo, korek wykonany tandetnie bez sygnatury Durbano. Osadzenie atomizera na flakonie bez ceregieli, wręcz prostackie. Nie ma co porównywać do wcześniejszej wersji, gdzie czarny atomizer działał jak należy, był estetycznie osadzony, a korek prezentował się porządnie.

tornado

Aktywny forumowicz

Post09 sierpnia 2017, 11:22 - Śr

Zrobiłem jeszcze jeden test - po 5 godzinach turkus znika całkowicie ze skóry. Nie ma po nim śladu!!!

Gesualdo

Forumowicz

Post12 sierpnia 2017, 13:46 - So

W moim przypadku Turkus od początku był jednym wielkim rozczarowaniem, jeśli chodzi o trwałość i projekcję, i ogólnie pojętą moc. Bardzo ciekawe otwarcie. Gdyby pachniał długo i cztery razy bardziej, gdyby ta sól z kadzidłem i glonami była cały czas gęsta, to uznałbym go za perfumy godne uwagi, ale po godzinie pachniał na mojej skórze lekko wyczuwalną mgiełką. Trochę jakbym wykąpał się w soli bocheńskiej.
Może to jednak nie reformulacja?

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post12 sierpnia 2017, 13:50 - So

Na mnie on pachniał właśnie przez cały czas tak jak to ująłeś "gęsto" i bardzo wyraziście, dla mnie aż za bardzo...
Możliwe że akurat na mojej skórze się układa, także nie będę się upierał że to reforma - nowej wersji nie dane mi było jeszcze poznać.

hugogrocjusz

Post28 sierpnia 2017, 18:11 - Pn

W lipcu ubiegłego roku kupiłem w Meriocie cały flakon. Po otwarciu kartoniku okazało się, że jest to wersja Vintage, z długim korkiem. Na mnie pachnie świetnie i długo. Powyżej 8 godzin spokojnie z bardzo ładną projekcją.

tornado

Aktywny forumowicz

Post21 września 2017, 22:58 - Cz

Perfumeria Q podeszła do sprawy fair i dokonała wymiany perfum. Co potwierdza, iż mamy do czynienia z ponadprzeciętną obsługą.
Tak więc mam nowy flakon. Parametry użytkowe, przynajmniej na mojej skórze, są lepsze, lecz szału nie ma. A do tego pora roku już nie ta, bo od razu mamy wstęp do zimy. :cry:

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post21 września 2017, 23:27 - Cz

O, no to nieco mnie zaskoczyli muszę przyznać ;)
Ale ta wymiana to na jaki flakon, mieli starą wersję jeszcze na stanie? Czy dostałeś po prostu inną flaszkę, ale również z czarnym korkiem?

tornado

Aktywny forumowicz

Post21 września 2017, 23:44 - Cz

Żeby było jasne, pierwszy flakon był starszą wersją, z długim matowo srebrnym korkiem.
Teraz mam nową wersję z czarnym korkiem.
Zatem teoretycznie, powinno być na odwrót. Tyle, że starsza wersja po prostu znikała po około 3 godzinach, nie tylko ze skóry, ale ubrania (w akcie desperacji dokonałem profanacji ;))
Nie mam pojęcia dlaczego tak było. Tym bardziej, że mam również Amethyst i żadnych problemów nie napotkałem.

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 września 2017, 09:36 - Pt

wymieniles stara wersje ze srebrny dlugim atomizerem na nowa z czarnym korkiem? Niezle ;)
Dziwi mnie, ze mieli jeszcze takiego staruszka, bo pomiedzy byla jeszcze wersja z czarnym atomem + srebrny korek :)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post22 września 2017, 09:40 - Pt

No to teraz zaskoczyłeś mnie jeszcze bardziej @tornado... :D
Aż ciężko mi uwierzyć że stara wersja tak słabo na Tobie siedziała...

tornado

Aktywny forumowicz

Post22 września 2017, 09:47 - Pt

Mam pełną świadomość tej wymiany. Teoretycznie, za pierwszym razem, miałem szczęście bo trafiłem na starą wersję. Równie dobrze mógłbym ją odsprzedać, chyba bez większego problemu. Tyle, że zapach się "nie trzymał". Nie mam pojęcia dlaczego, bo przecież powinno być możliwie najlepiej.
Nie chcę nadmiernie spekulować, ani popełnić gafy, ale może perfumy trochę zwietrzały, bo jak inaczej to wytłumaczyć?

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post22 września 2017, 10:41 - Pt

No innego wyjścia w zasadzie nie widzę, coś musiało być nie tak z sokiem.
Generalnie stare wersje z długim, srebrnym korkiem odznaczają się zdecydowanie lepszymi parametrami niż nowe, szczególnie te z czarną zatyczką. Dziwna sprawa powiem Ci... No ale ostatecznie Q. pokazało klasę ;)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post10 lipca 2018, 18:54 - Wt

Bardzo ciekawe perfumy, które pachną wyjątkowo. Potwierdzam, że można w nich odnaleźć obraz wody, ale nie morskiej a jeziora np. we Włoszech. Początek to mentol, dużo mentolu, który daje słodko-orzeźwiający efekt. Później jest wilgoć, zapach drzew i kwiatów, gdzieniegdzie przebijają się zioła i odrobina wodorostów. Pod koniec zapach osiada na słodkawej bazie. I wszystko było by dobrze, gdyby to wszytko pachniało bardziej naturalnie. Chyba są tutaj użyte jakieś utrwalacze, bo od czasu do czasu pojawia się zakurzona nuta. Szkoda.

Jeżeli szukasz perfum aromatyczno-wodnych, które są nie pachną jak nic innego, to proponuję dać im szanse. Może na tobie lepiej zagrają.

Ode mnie 4.

tornado

Aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 09:39 - Cz

M_Michal napisał(a): I wszystko było by dobrze, gdyby to wszytko pachniało bardziej naturalnie.

Użytkuję te perfumy i mam dokładnie taki sam zarzut. Niestety wyczuwa się syntetyk. Nie ma naturalności i jakości. Również i parametry nie rozpieszczają. Jest to dla mnie największe rozczarowanie zakupowe. Z chęcią pozbędę się flakonu.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post12 lipca 2018, 14:28 - Cz

Na mojej skórze parametry są jak najbardziej ok. Całodniowa trwałość, projekcja przez ładnych kilka godzin. Ale widać, że nie tylko u mnie od czasu do czasu coś nieprzyjemnego dolatuje do nosa. Pomysł mi się podoba, wykonanie już mniej.

tornado

Aktywny forumowicz

Post13 lipca 2018, 21:20 - Pt

Też się muszę zgodzić. Pomysł bez dwóch zdań jest świetny! Niestety nie ma jakości, co skutkuje totalnie przewartościowanymi perfumami.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex