Teraz jest 22 lutego 2017, 18:29 - Śr

• Reklama
perfumeria euforia

Olivier Durbano - Black Tourmaline

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olivier Durbano - Black Tourmaline (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
4
4%
3 - Przeciętny
2
2%
4 - Dobry
5
6%
5 - Bardzo dobry
24
27%
6 - Genialny
53
60%

Liczba głosów : 89

• Autor
  • Wiadomość

Muzzer27

Forumowicz

Re: Olivier Durbano - Black Tourmaline

Post15 czerwca 2016, 09:33 - Śr

Johno napisał(a):
hasos napisał(a):Ok., a przy ilu psikach uzyskuje się dobrą projekcję i trwałość?

Mi starcza około 3-4 strzałów

Ja nie się odważyłem. 2 delikatne i żona spytała w aucie ,,Co tak śmierdzi" i zatrzymała auto, bo myślała, że to z silnika...;)

Muzzer27

Forumowicz

Post15 czerwca 2016, 09:35 - Śr

disciple napisał(a):Dla mnie idealna pora na Tourmalina to Wszystkich Świętych i Zaduszki, a rozszerzając to od początku października do połowy grudnia. Kocham ten zapach, ale nie wyobrażam sobie go nosić gorącym latem, mimo to zdarza mi się nim poczęstować nadgarstkowo do snu w takie noce jak na przykład dziś.

100% się zgadzam

Southpaw

Forumowicz

Post20 czerwca 2016, 19:48 - Pn

Gdybyśny zakopali zwłoki w mokrym wilgotnym lesie , zostawili je na miesiąc , a po miesiącu wykopali je w stanie zaawansowanego rozkładu to jestem przekonany że denat "pachniał by" Black Tourmaline.

Dzieło Oliviera Durbano zajęło czołowe miejsce na mojej liście najbardziej odrażających perfum (to ciężko nawet perfumami nazwać bo to smród najwyczajniej).

Ciężko mi skojarzyć z czymkolwiek Black tourmaline bo to wyjątkowo brzydko pachnie delikatnie mówiąc, jednak jeśli musiałbym już je do czegoś przyrównać to właśnie do zwłok lub cmentarza.

Muzzer27

Forumowicz

Post21 czerwca 2016, 10:22 - Wt

Southpaw napisał(a):Gdybyśny zakopali zwłoki w mokrym wilgotnym lesie , zostawili je na miesiąc , a po miesiącu wykopali je w stanie zaawansowanego rozkładu to jestem przekonany że denat "pachniał by" Black Tourmaline.

Dzieło Oliviera Durbano zajęło czołowe miejsce na mojej liście najbardziej odrażających perfum (to ciężko nawet perfumami nazwać bo to smród najwyczajniej).

Ciężko mi skojarzyć z czymkolwiek Black tourmaline bo to wyjątkowo brzydko pachnie delikatnie mówiąc, jednak jeśli musiałbym już je do czegoś przyrównać to właśnie do zwłok lub cmentarza.

E no przesadziłeś z tym trupem;) Nie jest tak źle przecież. To bardzo wyszukane i trudne perfumy, ale chyba jednak tak ekstremalnych skojarzeń nie wywołują.

ginez

Forumowicz

Post21 czerwca 2016, 12:15 - Wt

Jeden z najbardziej fascynujących zapachów jakie znam. Tak, "fascynujący" to właściwe określenie. Nie najpiękniejszy, nie ulubiony, ale fascynujący. Uwielbiam się nim delektować. To prawdziwa uczta dla nosa. Top 10. Obowiązkowa pozycja na półce.

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 czerwca 2016, 08:17 - Śr

ktos ma ta najnowsza wersje z czarnym korkiem i moze sie wypowiedziec o niej?
Ja mam starsza z krotkim srebrnym korkiem, pytam z czystej ciekawosci...

mar79

Forumowicz

Post22 czerwca 2016, 08:26 - Śr

Miałem ale udało mi sie wymienić na srebrny korek. Pisałem o tym wcześniej.

Artplum

Hiper Perfumaniak

Post22 czerwca 2016, 12:00 - Śr

Southpaw napisał(a):Gdybyśny zakopali zwłoki w mokrym wilgotnym lesie , zostawili je na miesiąc , a po miesiącu wykopali je w stanie zaawansowanego rozkładu to jestem przekonany że denat "pachniał by" Black Tourmaline.

:shock:

Żeby aż tak?....
Artur

hrhrhr

Forumowicz

Post23 czerwca 2016, 08:10 - Cz

No i Southpaw namówił mnie do zakupu.
STRAGAN UNDER CONSTRUCTION

Czarny2

Forumowicz

Post23 czerwca 2016, 10:51 - Cz

Może jakaś stara wersja ? Ja mam próbkę 2014 i mój zapach jest mocno agarowy przez co nieco mentolowy, jakby miętowy ? Do tego dużo dymu z ogniska, ale żadnego swądu spalenizny. Klasycznie dymny zapach z dużą klasą.

zolt

Post23 czerwca 2016, 10:54 - Cz

Smutne wieści, jeżeli zapachy Oliviera Durbano są poddawane takich kastracjom. :-( Dobrze, że mam jeszcze około 25 ml starego BT, ale pewnie przez to będę rzadziej go używać. :(

Southpaw

Forumowicz

Post25 czerwca 2016, 09:05 - So

Artplum napisał(a):

:shock:

Żeby aż tak?....

Najzwyczajniej mnie odrzuciły , ale spróbuje pewnie jeszcze nie raz , są to moje pierwsze kroki z niszą więc biorę poprawkę na fakt iż jako laik nie jestem w stanie "docenić" niektórych pachnideł - nawet jeśli mi się nie podobają. Sęk w tym ,że ostatnio zamawiając większą ilość "cięższych" zapachów byłem gotowy na to że większość może mnie przytłoczyć i nie polubimy się. Jednak w większości przypadków nie było tak źle , nawet agarowi koledzy względnie mi się spodobali za to jedynie Black Tourmaline spośród zamówionych próbek wywołał we mnie tak skrajnie negatywne emocje.

hrhrhr napisał(a):No i Southpaw namówił mnie do zakupu.

Może są osoby do których taki zapach pasuje , może po prostu nie potrafie docenić kompozycji a omawiane perfumy są dla mnie zbyt skomplikowane jednak ja nie widzę osoby która mogła by go nosić . No chyba że ktoś ma osobowość i "hobby" Hannibala Lectera bądź jest grabażem ;)

zolt

Post25 czerwca 2016, 10:55 - So

Wiesz, miałem podobnie z BT. Widziałem zachwyty, zamówiłem próbkę. Powąchałem i odrzuciło mnie, a próbka wylądowała na parę dobrych miesięcy w szafie.
Coś mnie tknęło i po tym czasie spróbowałem z nim jeszcze raz. I jak to zaiskrzyło tak skończyłem z 50 ml we flakonie. ;-) I to było totalne uwielbienie. Czasem trzeba czasu, czasem trzeba przewąchać swoje.

Muzzer27

Forumowicz

Post25 czerwca 2016, 17:34 - So

zolt napisał(a):Smutne wieści, jeżeli zapachy Oliviera Durbano są poddawane takich kastracjom. :-( Dobrze, że mam jeszcze około 25 ml starego BT, ale pewnie przez to będę rzadziej go używać. :(

A ja mam jeszcze całe 99,5 ml :)) (biały koreczek). Happy!:)

Kage-sama

Forumowicz

Post29 czerwca 2016, 19:39 - Śr

:mrgreen:

Co dziwne podtykałam BT "laikom" i komentowali w stylu: "no ładne, leśne, dymne".
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/4992/
"Her perfume smells like burning leaves, everyday is halloween"

Gesualdo

Forumowicz

Post01 lipca 2016, 10:55 - Pt

Koleżanka kiedyś powiedziała, że te perfumy pachną trochę jak seler.
Ja kiedy pierwszy raz powąchałem Turmalinka, powiedziałem sobie, że przypomina mi zioła Ojców Bonifratrów. Ale to było dawno.

ts-

Post14 lipca 2016, 19:22 - Cz

Po tak drastycznie skrajnych opiniach, nie mogłem się powstrzymać, żeby samemu nie sprawdzić o co tyle krzyku... Spodziewałem się czegoś ekstremalnego, dziwnego i zupełnie odjechanego, a tymczasem, zapach bardzo przypadł mi do gustu. Nie zrobił żadnego negatywnego wrażenia, ani też nie mam z nim żadnych "mrocznych" skojarzeń. Jest piękny, głęboki, drzewny, kadzidlany. Jedyne pod czym się podpiszę obiema rękami, to to, że nie jest to zapach na co dzień i nie na wszystkie okoliczności ...no i w ogóle jest oryginalny i niespotykany. Ale czuć go choćby w zaciszu domowym, dla siebie - sama przyjemność :)
I jeszcze ciekawostka. Zarówno Black Tourmaline, jak i Rock Crystal są opisywane jako mocno kadzidlane zapachy. Ja to kadzidło odbieram jako świeże, żywiczne ...nie czuję (albo przynajmniej nie narzuca mi się) nuta "dymna". Często bywam w kościele, znam dobrze zapach kadzidła używanego w liturgii, ale ono, palone na rozżarzonych węglach, jest mocno "dymne". To w BT i RC jest świeże i czyste, jakby zaprawione żywicą z drzewa iglastego. Spalenizny w każdym razie nie uświadczyłem, więc wygląda na to, że dość fajnie się na mnie te zapachy układają.

lolek

Post03 sierpnia 2016, 20:30 - Śr

Panie i panowie, czy ten krótki korek o którym wspominacie, nie ten najnowszy, jest tak samo krótki jak ten czarny na zdjęciach?

Asura

Forumowicz

Post15 sierpnia 2016, 14:04 - Pn

Gesualdo napisał(a):Koleżanka kiedyś powiedziała, że te perfumy pachną trochę jak seler.
Ja kiedy pierwszy raz powąchałem Turmalinka, powiedziałem sobie, że przypomina mi zioła Ojców Bonifratrów. Ale to było dawno.

No niestety, testowałem jakiś czas temu (żeby zobaczyć o co chodzi z uwielbieniem dla tego zapachu) i był naprawdę fantastyczny, jednak teraz powąchałem bo na poważnie myślałem o zakupie i już mi się tak nie podobał. Nie wiem czy to przez reformulacje ale już mnie tak nie powala.

jm

Post23 sierpnia 2016, 18:49 - Wt

Nie wiem czy już o to pytałem - ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie można dostać wersję pierwotną BT? Skończyłem próbkę kupioną kilka miesięcy temu - zapach poważny, ciekawy, tylko na wybrane okazje jednak po kilku użyciach zdecydowałem zmienić ocenę z genialny na bardzo dobry. Chciałbym porównać z wersją z przed reformulacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex