Teraz jest 16 lipca 2018, 15:52 - Pn

• Reklama

Olivier Durbano - Black Tourmaline

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olivier Durbano - Black Tourmaline (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
4
4%
3 - Przeciętny
3
3%
4 - Dobry
5
5%
5 - Bardzo dobry
25
25%
6 - Genialny
62
62%

Liczba głosów : 100

• Autor
  • Wiadomość

jm

Forumowicz

Re: Olivier Durbano - Black Tourmaline

Post27 listopada 2015, 19:32 - Pt

Czarny10 napisał(a):Jaki kolor cieczy mają wasze próbki ? Moja jest o dziwo przezroczysta, a zapach jest na 100 % ok.

Edit: w innym świetle widać że jest zielono-szara.

Zgadza się, u mnie też kolor jest zielono-szary. Próbka pochodzi z perfumerii Quality.

mar79

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 marca 2016, 19:14 - Pn

Panowie i Panie po tym jak cztery dni temu przyjechała do mnie flaszka z czarną zatyczką śmiem twierdzić, że BT IS OVER :cry:
BT poznałem w pazdzierniku ubiegłego roku, mała próbka z Q. zachwycił mnie dymem,mrokiem wyjątkowością przypomniał mi dzieciństwo, a dokładniej moje ulubione miejsce zabaw czyli wykopy tam z chłopakami czuliśmy się jak w domu :lol: W czasach PRLu takie wykopy i budowy były zabezpieczane własnie nie jak dziś nylonową taśmą tylko grubymi linami, które oddawały woń BT. Zważając na cenę tej flaszki zwlekałem no i mam kur.... czarny kapsel i reforma jak dla mnie to wykastrowany w 60% brak mocy,spalenizny, okopcenia,mroku, mojego placu zabaw lin wykąpanych w beczce z terą taki odświeżacz EDC :cry: To co mi zostało bo BT to własnie ta pusta próbka z której lepiej czadzi niż z flaszki :cry:

biaggi0303

Post07 marca 2016, 19:28 - Pn

mar79 napisał(a):Panowie i Panie po tym jak cztery dni temu przyjechała do mnie flaszka z czarną zatyczką śmiem twierdzić, że BT IS OVER :cry:
BT poznałem w pazdzierniku ubiegłego roku, mała próbka z Q. zachwycił mnie dymem,mrokiem wyjątkowością przypomniał mi dzieciństwo, a dokładniej moje ulubione miejsce zabaw czyli wykopy tam z chłopakami czuliśmy się jak w domu :lol: W czasach PRLu takie wykopy i budowy były zabezpieczane własnie nie jak dziś nylonową taśmą tylko grubymi linami, które oddawały woń BT. Zważając na cenę tej flaszki zwlekałem no i mam kur.... czarny kapsel i reforma jak dla mnie to wykastrowany w 60% brak mocy,spalenizny, okopcenia,mroku, mojego placu zabaw lin wykąpanych w beczce z terą taki odświeżacz EDC :cry: To co mi zostało bo BT to własnie ta pusta próbka z której lepiej czadzi niż z flaszki :cry:

czarny kapsel? Kolejna reforma?
Dawaj Panie fote tego cuda...

mar79

Post07 marca 2016, 19:37 - Pn

Obrazek

Z tej pół rocznej próbki wali 3 razy mocniej, mroczniej, głębiej i co ino i wciąż to sprawdzam i nie chce byc inaczej
Ostatnio edytowano 07 marca 2016, 19:43 - Pn przez mar79, łącznie edytowano 1 raz

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Odp: Olivier Durbano - Black Tourmaline

Post07 marca 2016, 19:41 - Pn

Ojojoj, tego się obawiałem... Słyszałem że te czarne zatyczki mają się pojawić, ale po cichu miałem nadzieję że już bardziej samego zapachu nie zmienią...
Jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz, to Durbano wiele straci w moich oczach :evil:

mar79

Post07 marca 2016, 19:57 - Pn

To było arcydzieło, które zapewne nie stworzył kamieniarz :lol:, ale jedno jest pewne spie..... to on.
Do łba mi to nie wchodzi jak można by było poprawiać Matejki,Malczewskiego czy Kossaków to jest strzał w kolana :shock:

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Odp: Olivier Durbano - Black Tourmaline

Post07 marca 2016, 20:01 - Pn

Co jak co, ale po Olivierze się tego nie spodziewałem...
Mimo wszystko będę musiał przetestować sam jak nadaży się okazji, żeby przekonać się na własnej skórze jak jest w rzeczywistości.
Jednakże zaniepokoiłeś mnie poważnie...

mar79

Post07 marca 2016, 20:11 - Pn

Może znajdzie się osoba, która ma wersje ze srebrnym korkiem i będzie chciała przeprowadzić porównanie wymienić się próbką i rozwiać wątpliwości, bo nie wieże że w Q się szajsli i nalali mi extraktu, a jeśli jest tak jak czuje to ta flaszka nie powinna tyle kosztować :evil:

wahoo

Post07 marca 2016, 20:38 - Pn

Jak odczytać kody na flaszkach Durbano? Zaczynający się od "L15" to 2015r.?

mar79

Post07 marca 2016, 20:52 - Pn

wahoo z mojego kodu wnioskuje, że tak L15 to 2015r
ja mam L1601019 idąc tym tropem to 2016.styczeń.19 era kończąca BT.

biaggi0303

Post07 marca 2016, 21:26 - Pn

O kurde, w szoku jestem. Przeciez wcale nie tak dawno weszly "krotkie" korki, a tutaj kolejna reforma?
Skoro ta wersja jest tak kiepska jak piszesz to wielka szkoda. To koniec pewnej ery... :(

Ps. Ja na Twoim miejscu reklamowalbym w Q. Kto jak kto ale nosa to oni maja, wiec roznice powinni wyczuc.
Opisz swoje odczucia, ciekaw jestem ich reakcji. Moze ktorys z ich salonow ma jeszcze na stanie "srebrna" wersje i beda w stanie Ci wymienic...

Pamietam, ze pisalem kiedys do Oliviera (poprzez FB, ma swoj profil) konkretnie pytajac go o reformulacje. Odpowiedz byla standardowa, w stylu "sklad sie nie zmienia, a na rozny odcien plynu i zapach moze miec wplyw proces maceracji", czyli zwykle pi...e...

mar79

Post07 marca 2016, 21:41 - Pn

biaggi0303 i chyba właśnie tak zrobię jak mówisz :)

biaggi0303

Post08 marca 2016, 17:32 - Wt

mar79 napisał(a):biaggi0303 i chyba właśnie tak zrobię jak mówisz :)

Daj potem znac co na to Pani Stanislawa! :)

imperialista

Forumowicz

Post26 marca 2016, 23:41 - So

Panowie, mógłby ktoś jeszcze potwierdzić te okropności? Kończy mi się flakon z 2012 roku i zastanawiam się czy psikać, czy może jednak zostawić sobie na dzień ślubu :>

Nie miałem pojęcia, że BT miał po drodze jakieś reformulacje, a już w życiu się nie pogodzę z jakimiś krzywdzącymi zmianami. Nożż kurrrde, aż gorąco mi się zrobiło po postach mar79.

Więc: wąchał ktoś jeszcze tą nową wersję? A może czytał na jakichś zagranicznych forach i wyczytał biadolenia faktycznie świadczące o "końcu" BT jako zapachu, którego wszyscyśmy pokochali?

Dodatkowo, czy wersja z krótszym srebrnym korkiem pachnie znacząco inaczej od pierwotnej?
Kup pan rzecz - Imperialny straganik!

Gesualdo

Forumowicz

Post27 marca 2016, 08:53 - N

Na blogu Sabbath of Senses, w wywiadzie z autorką, Olivier Durbano znów zaprzeczył jakoby cokolwiek zmieniał w formule (Sabbath zapytała go wprost, mówiąc, że wyczuwa zmianę zapachu). Wcześniej biaggi0303 zacytował wypowiedź Oliviera, który powiedział, że wprawdzie zapachy nie przechodziły reformulacji, ale zmienił się czas maceracji, co wpływa na zapach.
Nasuwają mi się dwie myśli:

1. Skoro zarówno Olivier Durbano, jak i perfumeria Quality twierdzą, że odczuwalna zmiana zapachu jest spowodowana tym, że naturalne esencje z każdą partią są trochę inne, to dlaczego wśród użytkowników (w tym Sabbath) nigdy nie słyszałem komentarza typu: „ten zapach za każdym razem jest inny”, tylko „ten zapach się zmienił od…”? Podawana jest wyraźna linia demarkacyjna „przed – po”.

To powyższe pytanie a propos wszelkich reformulacji i argumentów, że zapachy są zmienne z racji warunków zewnętrznych. Co innego stała zmienność, a co innego jednorazowa (dwukrotna, etc.) zmiana oblicza.

2. Na pytanie o reformulację Olivier Durbano odpowiada stanowczo NIE, a później dodaje małym druczkiem, że czas maceracji się zmienił, więc kompozycja pewnie też. Czy to nie powinno być oczywiste, że ludzie pytają o ZMIANĘ KOMPOZYCJI ZAPACHOWEJ, a nie o literalną zmianę formuły? Słowo „reformulacja” nie powinno być rozumiane tak dosłownie. Czy to nie ze strony Oliviera Durbano taki chwyt retoryczny, żeby nie powiedzieć wprost?

Marcin__

Super Perfumaniak

Post28 marca 2016, 14:07 - Pn

Niedawno kupiłem flakon, używkę od Johno. Korek szary, krótki.

Ognisko i dym są bardzo wyraźne. Nie sprawdzałem kodu. Butelek z czarnym korkiem nie widziałem w ogóle.

Aż mi się nie chce wierzyć, że Durbano grzebał w kompozycji. Może faktycznie to kwestia maceracji składników.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

baphomet

Post28 marca 2016, 16:11 - Pn

Sracja, maceracja czy reformulacja, nie ma znaczenia, każda ingerencja, w proces produkcyjny zapachu, mająca znaczący wpływ na jego odbiór, powinna być jasno i wyraźnie opisana na stronie producenta i na Fejsie. Omijanie tego jest dla mnie robieniem klienta, w uja.
Kiedyś, tak dla jaj, zapytałem o Amłaża. Pani w Q, powiedziała że to nie możliwe, że mi się wydaje, albo że oud z Epika ojszczał, nie lisek chytrusek tylko pszczółka Maja. Ręce opadają.

imperialista

Forumowicz

Post28 marca 2016, 22:21 - Pn

Marcin__ napisał(a):Aż mi się nie chce wierzyć, że Durbano grzebał w kompozycji. Może faktycznie to kwestia maceracji składników.

Ale co to zmienia z perspektywy konsumenta? Nie jestem perfumiarzem (zresztą Durbano też nie jest) i dla mnie kluczowa jest zmiana zapachu samego w sobie. A to, czy zmienia się na skutek odmiennych stężeń składników, czy też poprzez wydłużoną macerację - zupełnie mnie nie obchodzi.

Właśnie dlatego dziwię się, że ludzie tak na luzie podchodzą do tej parodii jaką są różnice w zapachu między batchami Aventusa... Jestem w stanie zrozumieć delikatne różnice wynikające różnic w naturalnych składnikach, ale naprawdę nie trzeba mieć wyrobionego nosa, by wyczuć różnice między batchem dymnym a owocowym.

Wracając do Tourmalina - podpisuję się pod przedmówcami i jeśli faktycznie różnica jest wyczuwalna (a pamiętajmy, że to jest cholernie charakterystyczny, zdefiniowany zapach), to pan Durbano gra nie fair. Będę musiał zgarnąć mililitr-dwa tej wersji z czarnym korkiem, innego wyjścia nie widzę ;)
Kup pan rzecz - Imperialny straganik!

Mattdon

Post24 maja 2016, 16:36 - Wt

Bardzo mnie zaskoczyły te perfumy. Spodziewałem się czegoś dusznego i rozgrzewającego. Tymczasem odbieram je jako zimne - wręcz na wskroś przeszywające tym rodzajem chłodu jaki przynosi na początku maść z eukaliptusa. W otwarciu wyczuwam popielniczkę pełną papierosów mentolowych, kamienne świątynie greckokatolickie - pod którymi zmurszałymi sklepieniami kłębią się smugi kadzideł - i jeden ciepły akcent, jakim są kotły ze smołą. Potem siwe, spopielone szczapy drewna rozkruszają oficerki. Podkute, czarne, wypastowane, ale nie na lustrzany połysk. Ich właściciel wylewa na zimne resztki ogniska jakiś likier alkoholowy, ale na tę chwilę nie umiem przypomnieć sobie jaki, natomiast coś kieruje moje myśli w region gór Kaukazu.
Jestem pod wrażeniem i waham się między oceną 5 a 6. Dodam że ten zapach z powodzeniem można nosić przez cały rok, z całą pewnością nie są to perfumy typowo zimowe, jak wyobrażałem sobie przed przystąpieniem do testów.

disciple

Forumowicz

Post30 maja 2016, 21:27 - Pn

Dla mnie idealna pora na Tourmalina to Wszystkich Świętych i Zaduszki, a rozszerzając to od początku października do połowy grudnia. Kocham ten zapach, ale nie wyobrażam sobie go nosić gorącym latem, mimo to zdarza mi się nim poczęstować nadgarstkowo do snu w takie noce jak na przykład dziś.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex