Teraz jest 18 listopada 2017, 09:00 - So

• Reklama

Guerlain - Songe d'un Bois d'Ete

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
7%
5 - Bardzo dobry
3
21%
6 - Genialny
10
71%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post21 listopada 2013, 18:48 - Cz

Obrazek
Songe d'un Bois d'Ete - Guerlain

Premiera; 2012
Twórca; Thierry Wasser
Rodzina; drzewno-przyprawowa

Skład
N.G.; neroli, wawrzyn
N.S.; szafran, jaśmin, drewno cedrowe, paczula, kardamon
N.B.; mirra, skóra, oud

Guerlain - marka legenda. Jej zasługi dla historii perfumiarstwa są niepodważalne, toteż nie ma chyba potrzeby udowadniania tej tezy w tym miejscu. Wystarczy bowiem wymienić takie nazwy, jak; Mitsuoko, Shalimar, Vetiver, Habit Rouge, Heritage, czy L'Instant De Guerlain Pour Homme. Wystarczy ? Pytanie retoryczne. Jednak patrząc obiektywnie, ostatnie lata upłynęły Guerlain zdecydowanie pod znakiem artystycznej bessy. Thierry Wasser, który objął wakat pierwszego perfumiarza tej nobliwej marki po Jean-Paulu Guerlain'ie, zapewne nie znalazł się w tym zaszczytnym miejscu przez przypadek. Nie zmienia to jednak faktu, że jego kreacje dla Guerlain - przynajmniej jeśli chodzi o ofertę sieciową - mogą pozostawać trochę do życzenia. Po prostu brakuje błysku, tej dawnej klasy, które odróżniały Guerlain od konkurencji. Jak widać, takie są niestety brutalne realia rynku, gdzie nie ma już miejsca na projekty zbyt ambitne czy artystycznie odważne w perfumiarstwie designerskim. W tym kontekście nie może dziwić, że Guerlain powołało do istnienia butikowe kolekcje ekskluzywne, których rolą, jak sądzę, ma być twórcze rozwijanie wspaniałych tradycji francuskiej firmy. Songe d'un Bois d'Ete reprezentuje butikową linię Deserts d'Orient ( Pustynie Orientu ). Pierwsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy opisując Pieśń Letniego Lasu, to kunsztowność. Nieczęsto bowiem spotyka się pachnidło skomponowane z takim wyczuciem, smakiem i polotem. Dostrzegam tutaj analogię z Coeur De Vetiver Sacre - L'Artisan Parfumeur, i chociaż to dwa zupełnie różne zapachy, to obydwa zachwycają złożonością kompozycji, subtelną grą przeplatających się nut i akordów. Songe d'un Bois d'Ete ma na wskroś niszowy charakter, ale w żaden sposób nie jest zapachem dziwacznym, czy tak bezkompromisowym, jak chociażby inne pachnidło nomenklaturowo nawiązujące do żywiołu lasu, czyli genialne Forest Walk - Sonoma Scent Studio. W Songe d'un Bois D'Ete eteryczne akordy złożone z liści i gałązek lauru i jałowca, splecione są misternie z delikatną nutą jaśminu, będącą zaledwie kwiatowym muśnięciem; tyleż subtelnym co nie do przeoczenia. Ta niesamowita olfaktoryczna konstrukcja zdaje się unosić nad bardziej ze swej natury zwartym żywicznym tłem, migoczącym brązami i rdzawymi odcieniami czerwieni. Gdzieś na granicy percepcji pojawia się smużka dymu, będąca jakby powidokiem, rozwianym wspomnieniem dawno już wygasłych ognisk. Nieco fizjologiczna nuta skóry o dziwo nie zakłóca przebiegu kompozycji, wzbogacając ją o efekt ciepła, które wpełza w szczeliny tej nieoczywistej olfaktorycznej mozaiki. Po upływie 4-5 godzin od aplikacji, Pieśń Letniego Lasu zaczyna budzić skojarzenia z mniej brutalną, bardziej przyprawową wersją Leather Oud - Diora. Gdyby oczywiście takowa istniała. Trwałość Songe d'un Bois d'Ete wynosi 12-13 godzin, przy początkowo znacznej, a w późniejszych fazach optymalnej projekcji. Wąchając, a właściwie kontemplując Songe d'un Bois d'Ete, aż chciałoby się wykrzyknąć " Trwaj pieśni !", bo jesteś piękna... Wspaniały, niezwykle wysublimowany i klimatyczny to zapach.
Moja ocena w ankiecie; "6".
Ostatnio edytowano 09 października 2015, 15:08 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Guerlain - Songe d'un Bois d'Ete

Post21 listopada 2013, 19:53 - Cz

okropnie kusząco to napisałeś... a jeszcze to zdjęcie! :shock:

mjm

Forumowicz

Post21 listopada 2013, 22:25 - Cz

Boooże, gdzie to cudo można powąchać?!

Cookie, Ty to masz pióro. Świetny opis!

EDIT - strzał w ciemno na allegro i proszę, jest:

http://allegro.pl/guerlain-songe-d-un-b ... 69214.html

Zwirus

Forumowicz

Post22 listopada 2013, 00:33 - Pt

Już od dwóch tygodni obserwowałem ową aukcję z tym zapachem i chyba potrzebowałem impulsu w postaci takiego właśnie opisu aby kliknąć kup teraz. Pióro faktycznie fantastyczne. Jak tylko przyjdzie do mnie postaram się przetestować i napisać tutaj, zapewne nie tak udaną jak ta Cookie, recenzję.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post22 listopada 2013, 22:37 - Pt

Wspaniały opis, Cookie. Sam póki co walczę ze sobą i całą pustynną trójcą Guerlain. Wciąż mam wrażenie, że niedojrzałem jeszcze, by o nich pisać. Nie wiem, jak zacząć, co napisać, jak skończyć. Czuję pustynna otchłań i wiem, że mam do czynienia z najdoskonalszym z wcieleń sztuki perfumeryjnej. Budzi to we mnie nieśmiałość i pewną bezradność...

A wiesz, że Wasser - inaczej niż zwykle - komponując wszystkie trzy zapach cyklu, testował je wyłącznie na kawałkach tkanin? Nigdy na skórze. Zapachy powstały z myślą o rynku bliskowschodnim, gdzie perfumami skrapia się nie tyle ciało, ile odzienie. Przeczytałem to w jakimś wywiadzie z nim. Potraktował to jako wyzwanie. :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com/ ...because sent matters...

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post23 listopada 2013, 14:42 - So

rabarbary napisał(a):okropnie kusząco to napisałeś... a jeszcze to zdjęcie! :shock:

Zdjęcie robi tu 60% roboty ;) :) .

mjm napisał(a):Boooże, gdzie to cudo można powąchać?!

Cookie, Ty to masz pióro. Świetny opis!

EDIT - strzał w ciemno na allegro i proszę, jest:

http://allegro.pl/guerlain-songe-d-un-b ... 69214.html

Moja próbka pochodzi z importu. Została przywieziona prosto znad Sekwany, przez żonę kuzyna, która jest tłumaczką w pewnej firmie i kilka ( o ile nie kilkanaście ) razy do roku bywa w Paryżu. Nie mogła zrozumieć, że tak mi zależy na pozyskaniu jakiejś fiolki, takiego małego przedmiociku, dla którego podjęła się przemierzania miasta. Na szczęście jest frankofilką i oddaną miłośniczką Paryża, więc potraktowała to jako dodatkową okazję do cieszenia się swym ukochanym miastem.

Zwirus napisał(a):Już od dwóch tygodni obserwowałem ową aukcję z tym zapachem i chyba potrzebowałem impulsu w postaci takiego właśnie opisu aby kliknąć kup teraz. Pióro faktycznie fantastyczne. Jak tylko przyjdzie do mnie postaram się przetestować i napisać tutaj, zapewne nie tak udaną jak ta Cookie, recenzję.

Dzięki za miłe słowo. Z niecierpliwością czekam na Twoją recenzję.

fqjcior napisał(a):Wspaniały opis, Cookie. Sam póki co walczę ze sobą i całą pustynną trójcą Guerlain. Wciąż mam wrażenie, że niedojrzałem jeszcze, by o nich pisać. Nie wiem, jak zacząć, co napisać, jak skończyć. Czuję pustynna otchłań i wiem, że mam do czynienia z najdoskonalszym z wcieleń sztuki perfumeryjnej. Budzi to we mnie nieśmiałość i pewną bezradność...

A wiesz, że Wasser - inaczej niż zwykle - komponując wszystkie trzy zapach cyklu, testował je wyłącznie na kawałkach tkanin? Nigdy na skórze. Zapachy powstały z myślą o rynku bliskowschodnim, gdzie perfumami skrapia się nie tyle ciało, ile odzienie. Przeczytałem to w jakimś wywiadzie z nim. Potraktował to jako wyzwanie. :)

Pokora tak doświadczonego recenzenta i jednego z najlepszych ekspertów w dziedzinie perfumiarstwa w naszym kraju wobec sztuki tworzenia pachnideł, daje do myślenia i stanowi dla mnie cenną wskazówkę.
Natomiast o procesie tworzenia tej serii zapachów przez Wassera, nie wiedziałem.

//4 posty w ciągu 20 minut to trochę przesada. - luk

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post23 listopada 2013, 19:54 - So

Tak, to przepiękny zapach. Najlepszy z całej trylogii. Marzy mi się cały flakon. Nisza pełną gębą.

emera

Perfumaniak

Post24 listopada 2013, 21:00 - N

Świetna recenzja. Brawo!

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post25 listopada 2013, 15:15 - Pn

kudzior napisał(a):Tak, to przepiękny zapach. Najlepszy z całej trylogii. Marzy mi się cały flakon. Nisza pełną gębą.

" Jedyne " 190 euro za 75 ml + koszty sprowadzenia :( .

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post25 listopada 2013, 15:52 - Pn

emera napisał(a):Świetna recenzja. Brawo!

Dziekuję :) . Zapach jest po prostu bardzo inspirujący.

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 listopada 2013, 16:47 - Pn

Opis inspirujący do rozmyślań na zapachami, aczkolwiek podejrzewam, że Songe d'un Bois d'Ete nie trafiłby w mój gust. Z linii butikowej Guerlaina marzy mi się natomiast Bois d'Armenie, ale póki co cena studzi moje zapały.

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post25 listopada 2013, 16:56 - Pn

kapłan napisał(a):Opis inspirujący do rozmyślań na zapachami, aczkolwiek podejrzewam, że Songe d'un Bois d'Ete nie trafiłby w mój gust. Z linii butikowej Guerlaina marzy mi się natomiast Bois d'Armenie, ale póki co cena studzi moje zapały.

Ja z kolei nie znam Bois d'Armenie. Analizując ingrediencje " na papierze " i czytając recenzje kompetentnych blogerów, to Songe d'un Bois D'Ete wydal mi się zapachem potencjalnie najciekawszym z butikowych kolekcji Guerlain.

GreenEyes

Post25 listopada 2013, 21:19 - Pn

Już od dawna mam chrapkę na ten zapach , a Twój tekst który zresztą bardzo przyjemnie się czytało , jeszcze bardziej ją zaostrzył :) .

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post26 listopada 2013, 13:07 - Wt

GreenEyes napisał(a):Już od dawna mam chrapkę na ten zapach , a Twój tekst który zresztą bardzo przyjemnie się czytało , jeszcze bardziej ją zaostrzył :) .

Zapach rzeczywiście przezacny. Swoją drogą Songe d'un Bois d'Ete to kompozycja zachowująca idealny balans pomiędzy estetyką bez problemu akceptowalną w Europie, a sznytem stricte arabskim.

Niacha

Post26 listopada 2013, 18:50 - Wt

Skusiliście mnie i kupiłam próbkę.
Jest piękny. Niszowy ? Zapachy niszowe są często arcyciekawe, ale jednocześnie zdarza się, że kuleją w nich różne poboczne aspekty. Tutaj podobnie jak szef Fqjcior ;) mam wrażenie, że obcuję z czymś dopracowanym w wyższym stopniu. Ale to dopiero pierwsze zetknięcie się z tym zapachem, ciekawa jestem jak będzie towarzyszył mi w ciągu dnia.

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post27 listopada 2013, 13:28 - Śr

Niacha napisał(a):Skusiliście mnie i kupiłam próbkę.
Jest piękny. Niszowy ? Zapachy niszowe są często arcyciekawe, ale jednocześnie zdarza się, że kuleją w nich różne poboczne aspekty. Tutaj podobnie jak szef Fqjcior ;) mam wrażenie, że obcuję z czymś dopracowanym w wyższym stopniu. Ale to dopiero pierwsze zetknięcie się z tym zapachem, ciekawa jestem jak będzie towarzyszył mi w ciągu dnia.

Mam nieodparte przeczucie, że to wrażenie przedzierzgnie się w pewność...

raffde

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2013, 18:09 - Cz

Zapach powala na kolana. Dostałem próbkę i już się w nim zakochałem. Na razie bez wzajemności, bo za drogo to kosztuje :)

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post02 grudnia 2013, 13:08 - Pn

raffde napisał(a):Zapach powala na kolana. Dostałem próbkę i już się w nim zakochałem. Na razie bez wzajemności, bo za drogo to kosztuje :)

W takim razie musisz zastosować " syndrom wyparcia " ;) :D .

raffde

Aktywny forumowicz

Post14 grudnia 2013, 00:54 - So

Chyba wyparcia tych kilkaset zł z portfela ;)

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post10 stycznia 2014, 14:32 - Pt

raffde napisał(a):Chyba wyparcia tych kilkaset zł z portfela ;)

Jak przebiega operacja " Wyparcie ", raffde ;) ?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex