Teraz jest 22 września 2017, 09:10 - Pt

• Reklama

Phaedon - Tabac Rouge

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Phaedon - Tabac Rouge (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
9
90%
6 - Genialny
1
10%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Ultra Perfumaniak

Phaedon - Tabac Rouge

Post15 listopada 2013, 18:48 - Pt

Tabac Rouge marki Phaedon to orientalno - fougere perfumy dla kobiet i mężczyzn. Tabac Rouge został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Anne-Cecile Douveghan. Perfumy zawierają takie składniki, jak imbir, cynamon, miód, piżmo, nuty pudrowe i benzoes.

Obrazek

Skuszony porównaniami do Tobacco Vanille Toma Forda, wziąłem mały dekancik na spróbowanie. Od pierwszego psiku poczułem, że Tabac Rouge penetruje dokładnie te same rejony. Nie ma w składzie tytoniu, ale to co nam zaserwowano, nie sposób nie skojarzyć z tytoniową produkcją pana Forda. Zapach jest słodki i otulający, w sam raz na zimę - zamiast wanilii i tytoniu jest benzoes, cynamon i miód, zmieszany tak, że mamy niemal kopię TV. Jest tylko odrobinę bardziej wytrawnie i przyprawowo, zapewne dzięki cynamonowi. Fanom TV polecam koniecznie sprawdzić.

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Phaedon - Tabac Rouge

Post15 listopada 2013, 18:57 - Pt

brzmi bardzo apetycznie :)

lukesho

Ultra Perfumaniak

Post09 grudnia 2013, 13:00 - Pn

Ciężko dodać coś więcej do tego, co napisałem wcześniej, bez zagłębiania się w niuanse. Przetestowałem go solidnie pod kątem parametrów - i tak, trwałość na mnie to ok. 10-11 godzin, przy 5 psikach. Projekcja bardzo dobra, z pewnością nie jest to zapach bliskoskórny. Dobry na ujemne temperatury, przyjemnie rozgrzewa.

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post09 grudnia 2013, 14:28 - Pn

Rzeczywiście, tabac rouge jest z tej samej stajni co tytoniowa wanilia.
Mnie trochę przywodzi tez na myśl theoremę, właśnie z powodu swojej przyprawowej natury. Warto spróbować.

lukesho

Ultra Perfumaniak

Post15 stycznia 2014, 23:41 - Śr

Parametrami nie zawiódł mnie ani razu. Dziś psikałem się o 11:30, a teraz wciąż przy wolniejszych ruchach czuję waniliową bazę. Sam nie wiem, czy wolę bardziej Tabac Rouge czy TV...

tifoso

Forumowicz

Post20 sierpnia 2014, 17:00 - Śr

Zaciekawiony opiniami o podobieństwie do TV musiałem go przetestować. Zapach od TF coraz bardziej zaczyna mi się podobać, jednak jego cena powala.
Tabac Rouge rozwija się na mnie identycznie jak TV. Miodek, budyń i od czasu do czasu kompot wiśniowy. Nie wyczuwam żeby był bardziej przyprawowy. Projekcja bdb, chyba nawet lepsza niż w TV jednak gorzej z trwałością, choć jest ona przyzwoita. Jeśli ktoś szuka tańszej alternatywy dla TV powinien przetestować TR.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 sierpnia 2014, 17:06 - Śr

Czuję lekką różnicę między TV a TR, natomiast GO TV wydaje mi się identyczny jak TR.

tifoso

Forumowicz

Post20 sierpnia 2014, 17:50 - Śr

rabarbary napisał(a):Czuję lekką różnicę między TV a TR, natomiast GO TV wydaje mi się identyczny jak TR.

Moja próbka to na 99% EDP. Tak czy inaczej jest to bardzo dobra i tańsza alternatywa.

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 stycznia 2015, 20:46 - Cz

Zglupialem... przy okazji zakupu odlewki CdG Black od uzytkownika Meister otrzymalem w gratisie probke opisana Phaedon Tabac Rouge, otwieram, niucham i zglupialem... Tom Ford TV jak nic! :)
Z jednej strony spoko bo uwielbiam ten zapach, z drugiej szkoda, bo nie znalem tego pachnidla i jak zobaczylem etykietke pomyslalem, ze poznam cos nowego ;)
Co do parametrow na razie sie nie wypowiem ale jak uzyje globalnie to postaram sie cos naskrobac :)

Salvin

Forumowicz

Post30 stycznia 2017, 13:14 - Pn

Bardzo dobry zapach, zdecydowanie przypadł mi. Zapewne podobieństwo do TV. Nie posiadam już TV od dłuższego czasu, więc bardziej mam w pamięci go. Niemniej w perfumach TF przeszkadzała mi zbytnia słodycz, tytoń pojawiał się dosyć późno i to w niewielkich ilościach. Dodatkowo wiśnie mi niezbyt pasowały. W Tabac Rogue tytoń wyczuwam właściwie od początku, brak aromatu wiśni. Zamiast wanilii wyczuwam dosyć mocno cynamon i miód, ale nie jest on bardzo słodki, raczej słodkawy dzięki czemu słodycz jest dobrze zbalansowana. Po teście globalnym na parametry nie mogę powiedzieć nic złego. 4 psiki z dekantu z rana i do wieczora był jeszcze mocno wyczuwalny. Myślę, że flakon to kwestia czasu :)

Imesz

Forumowicz

Post30 stycznia 2017, 18:04 - Pn

Orientujecie się gdzie można kupić ten zapach w PL?

Salvin

Forumowicz

Post30 stycznia 2017, 18:11 - Pn

Co jakiś czas się pojawia w Galilu. Obecnie jest niedostępny, trzeba czekać.

Lawok

Post09 marca 2017, 10:59 - Cz

Przed tygodniem zakupiłem na Galilu ( jest już dostępny ) , dzisiaj pierwszy raz założony do pracy ( ok 9 psików ) . Pierwsze 2,5-3 godziny projekcja bardzo dobra powiedziałbym nawet przytłaczająca, ale nikt w moim otoczeniu nie narzeka.
Z kolei po kilku testach nadgarstkowych mogę stwierdzić ,że trwałość na mojej skórze to jakieś 15 godzin . Jeżeli chodzi o sam zapach to całkowicie spełnia moje oczekiwania - zapach świeżo otwartej paczki tytoniu fajkowego.

Salvin

Forumowicz

Post09 marca 2017, 12:50 - Cz

Ja po zużyciu dekantu nie nabędę jednak flakonu. Zapach z początku jest bardzo dobry, czuć wyraźnie tytoń, miód. Jest słodki, ale nie ulepny (niestety do pewnego momentu). Końcowa faza dla mnie psuje te perfumy, bo zostaje dosłownie sama sacharoza. To już nie jest nawet zbytnia słodycz. To po prostu cukier. Bardzo odstaje od świetnego początku. Pojawia się co prawda dopiero po wielu godzinach, ale w tym momencie że staje się nienoszalny, męczący, mdły i nijaki. Szkoda, że nie został dopieszczony do końca.

Lawok

Post10 marca 2017, 09:41 - Pt

Po pierwszym dni i użyciu globalnym moje odczucia co do tego zapachu są całkiem odmienne od Salvin , gdyż słodyczy nie czuję za wiele no może z początku miód ale naprawdę delikatnie i przez pierwsze kilkanaście minut, potem tytoń przejmuje stery i mnie w to graj. Projekcja nie jest zbyt wielka, ale do samego wieczora każdy mój ruch wzbudzał chmurke zapachu , który docierał do mojego nosa bardzo wyraźnie więc na trwałość nie mam co narzekać. Zapach nie do codziennego używania ale raczej na specjalne okazje ( np. męskie wyjścia ) na kobiecie tego zapachu sobie nie wyobrażam.

supermariobros

Super Perfumaniak

Post14 września 2017, 10:26 - Cz

Rozbiórkowicze, napiszcie co nieco o tym dziele :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post14 września 2017, 20:34 - Cz

Dobre rozwiązanie dla tych, dla których TV jest za słodki. Tytoniu chyba nie ma w oficjalnym składzie, ale jest wyraźnie wyczuwalny. Gdzieś w tle nieśmiało czuć słodycz cynamonu, ale to tytoniowa nuta tutaj wiedzie prym.
PS. W wątku o Francku Boclecie Tobacco napisałem stek bzdur - Tabac Rouge jest najmniej słodki z trójcy TV-Boclet-Phaedon. Ja również nie wyobrażam go sobie na kobiecie.

faxide

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 września 2017, 23:34 - Pt

Daje twarda 5-ke. Wsrod w/w podobnych zapachow (TF TV i Boclet Tobacco) naprawde najbardziej meski i ma najlepsze parametry na mnie! Dla tego sprzedalem Bocleta i organizowal rozbiorke Phaedona :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex