Teraz jest 18 czerwca 2018, 10:47 - Pn

• Reklama

D.S. & Durga - Bitter Rose, Broken Spear

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena D.S. & Durga - Bitter Rose, Broken Spear (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
50%
6 - Genialny
3
50%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

Niacha

Bardzo aktywny forumowicz

D.S. & Durga - Bitter Rose, Broken Spear

Post20 października 2013, 22:05 - N

Obrazek

Nuty zapachowe: żar, dziki tymianek górski, pieprz kubeba, gorzka róża, oset, gałka muszkatołowa, żelazo, ambra, modrzew

Bitter rose, broken spear, nazwałabym "narzeczoną" Fumidusa. Wiązka suszonych ziół, która płonie. Jest ziołowo, gorzko, zmiennie, gdzieś przewija się słodycz siana. Serce kompozycji pobrzmiewa nutami podobnymi do brzozowego dziegciu ( tutaj raczej jest to pieprz i modrzew). Ogólną gorycz odrobinę łagodzi transparentna blada róża, ale cały czas zdominowana jest drzewnymi akordami. Bardzo dużo dzieje się w tym zapachu. Całość przypomina podpaloną łąkę.

Być może, że jest to dobra odpowiedź dla tych którzy lubią Fumidusa - ale czasem chcieliby go jednak...nosić. ;]

rabarbary

Super Perfumaniak

Re: Bitter Rose, Broken Spear D.S. & Durga

Post21 października 2013, 07:03 - Pn

Niacha, jakie Ty cuda wyszukujesz :)
Patrząc na to co pokazujesz, mam wrażenie, że oprócz niszy jest jeszcze jakieś podziemie perfumeryjne ;)

Niacha

Re: Bitter Rose, Broken Spear D.S. & Durga

Post21 października 2013, 08:15 - Pn

Tak naprawdę śledzę po prostu, co tam nowego w rodzimych perfumeriach. Czasem też poczytam na kilku blogach o nowościach, no i czasem wieści z targów. W Warszawie mam naprawdę szeroki dostęp do wielu rzeczy, z czego się cieszę. Choć D.S. & Durga akurat jest dostępny w Krakowie. :)

lunkis

Re: D.S. & Durga - Bitter Rose, Broken Spear

Post11 grudnia 2016, 20:26 - N

Dzisiaj do boju poszedł bitter rose broken spear i Wiecie co...zatkało mnie :P
Dawno już chyba nie trafiłem na zapach, który spowodował że zaniemówiłem.
Serio to coś wyjątkowego, da się poczytać o Cowboy Grass czy innych Durga, a na temat tego zapachu niewiele chyba ludzie wiedzą.
Doskonała jest ta kompozycja, bałem się że róża spowoduje coś co czasem czyni, ale tutaj jeśli to róża to nie wiem jak skomponowana, ale ani trochę nie powoduje kwiatowej woni.
Zapach kojarz mi się z odwagą, szlachectwem....linia Durgi jest utrzymana, jest wspólna nuta drzewno - dymna, ale jest też mrok...zimnej zmrożonej róży ;)
Od razu szukałem czegoś, co ludzie piszą, jak oceniają...niewiele znalazłem.
Nie wiem jaka ocenić to pachnidło, dla mnie magia, mrok, odwaga i pewność, tak go odbieram.
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Center

Post17 września 2017, 17:15 - N

Są zapachy, które mnie ciągną do siebie, by chociaż atomizer powąchać (co kilka dni). Do takich należy właśnie Broken Spear.
Ziołowy, lekko stęchły, słodkawy i gdzieś tam przemyka róża. Nie jest, to różany pierd. Parametry bardzo dobre.
Pudło ładne średnio praktyczne, flakon świetny ocena 6- :).
Na minus cena... ocena ogólna 6.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post19 maja 2018, 11:36 - So

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem sampla, czas więc coś o bohaterze wątku napisać. Perfumy od początku do końca pachną naturalnie. To moim zdaniem plus. Innym plusem są ich parametry, bo przy wykorzystaniu dużej ilości naturalnych składników różnie z tym bywa. Tutaj jest bardzo dobrze. A jak to wszystko pachnie? Głównie kwiatowo-ziołowo. Ale nie są to zioła, które zazwyczaj wykorzystywane są w perfumach, a bardziej zapach łąki pod koniec lata, na której ktoś właśnie zgasił ognisko. Bo czuć wyraźnie popiół i żar ogniska. Wokoło unosi się suchy aromat ziół i kwiatów. Po czasie pojawia się tytułowa róża, ale raczej w formie zwiędłego kwiatu, który ktoś ususzył. Pod koniec życia tych perfum pojawia się delikatna ambra, kompozycja lekko się wysładza i łagodnieje, ale motyw ziół cały czas jest dobrze wyczuwalny. Jeżeli więc szukasz perfum, które pachną sucho, niesłodko,z dominującym akordem ziół i kwiatów polecam dać im szansę. Problemem jest dostępność, bo są już wycofane z produkcji. Ja nie szukam, bo nie do końca mi odpowiadają. Doceniam za to ich naturalność i wykonanie.

Ode mnie mocne 5.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex