Teraz jest 25 września 2017, 14:11 - Pn

• Reklama

Atelier Cologne - Gold Leather

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Cologne - Gold Leather (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
17%
4 - Dobry
2
33%
5 - Bardzo dobry
3
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Ultra Perfumaniak

Atelier Cologne - Gold Leather

Post03 października 2013, 12:46 - Cz

Gold Leather marki Atelier Cologne to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Zapach został wydany w 2013 roku. Nutami głowy są gorzka pomarańcza, szafran, rum i Śliwka; nutami serca są dzięgiel i eukaliptus; nutami bazy są cedr, drzewo gwajakowe, agar (oud) i skóra.

Obrazek

Zapach raczej owocowo-drzewny niż skórzany. W otwarciu skóry praktycznie nie ma, jest słodka mieszanka śliwki i rumu, tutaj mogą być skojarzenia z otulającymi alkoholowymi słodziakami (podobne klimatem, nie zapachowo, styl Bentley Intense, Joop Wild). Potem dochodzą nuty drzewne i skóra, która pozostaje dosłodzona. Jakościowo jest bardzo dobrze. Stronę techniczną muszę jeszcze przetestować, ale przyznam, że zapach mi się bardzo podoba.

lukesho

Ultra Perfumaniak

Re: Atelier Cologne - Gold Leather

Post04 października 2013, 15:36 - Pt

Śliwka z Gold Leather kojarzy mi się ze śliwką z otwarcia Aziyade, którego to dzisiaj noszę. Bardzo podobny rodzaj prezentacji tej jednej nuty.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 października 2013, 15:47 - Pt

Mnie ta śliwka ciut przeraża (nie lubię w perfumach :? ), ale poza tym kompozycja bardzo nęcąca i bardzo w moim stylu... jaram się od dawna, może niedługo uda mi się przetestować.
Lukesho, czy jest Ci znany Bois Oriental Lutensa? Bo liczę na to, że Gold Leather będzie w tym stylu i sprawdzi się jako erzac lutka.
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

lukesho

Ultra Perfumaniak

Post04 października 2013, 15:49 - Pt

Jadwing napisał(a):Mnie ta śliwka ciut przeraża (nie lubię w perfumach :? ), ale poza tym kompozycja bardzo nęcąca i bardzo w moim stylu... jaram się od dawna, może niedługo uda mi się przetestować.
Lukesho, czy jest Ci znany Bois Oriental Lutensa? Bo liczę na to, że Gold Leather będzie w tym stylu i sprawdzi się jako erzac lutka.

Niestety, tego zapachu nie znam. Dodam jeszcze, że bardzo podoba mi się podejście firmy Atelier Cologne w kwestii próbek. Swoją próbkę dostałem zapakowaną w papierowy woreczek z gustowną pocztówką. Niby nic, a cieszy.

Jadwing

Post04 października 2013, 15:59 - Pt

Bois Oriental jest jak dla mnie zawieszony między Feminite Du Bois a Idole de Lubin, stąd moje nieśmiałe nadzieje względem Gold Leather.

Już myślałam nawet o rozbiórce w ciemno tego zapachu :lol:
Swoją drogą po co sztucznie zawyżac cenę, pokrywac flachę złotem :roll:
Mogli jakąś limitkę w złotym flakonie zrobić.

A próbki AC rzeczywiście mają bardzo ładną oprawę, szkoda tylko, że nie mają atomizera.
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

ananas

Aktywny forumowicz

Post06 października 2015, 22:03 - Wt

Zapach ogólnie jest dobry, mogę skojarzyć go sobie z lekko fermentującą śliwką w alkoholu ;) . Technicznie jest bardzo dobrze.

agat1969

Post07 października 2015, 05:22 - Śr

Kompozycyjnie zapach mi się nie podoba,
coś mnie drażni w tym zapachu,
nosiłem kilka razy ten zapach,
no niestety miłości z tego nie ma,
ale doceniam po raz kolejny kunszt marki Atelier Cologne :)

jak na razie z poznanych kompozycji Atelier Cologne ta pozycja najmniej przypadła mi do gustu :(
Mente et Malleo

supermariobros

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 12:24 - Cz

Trzeba będzie rozruszać następny wątek, bo zapach bardzo dobry a opinii jak na lekarstwo :mrgreen:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 13:15 - Cz

Faktycznie bardzo dobry, aczkolwiek moim zdaniem z wyraźnym przechyłem na damską "stronę mocy". Mnie generalnie trochę męczył, chyba ta śliwka nie do końca mi pasowała. Wydaje mi się że mam gdzieś jeszcze resztkę w samplu, muszę go sobie odświeżyć.
No i parametry nie powalają, ale tragedii nie ma :)

supermariobros

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 13:16 - Cz

Mam jeszcze gdzieś sampelek więc sobie go również odświeżę, ale przechyłu w damską stronę nie kojarzę ;)
Foliowy Ranger

kyloe

Aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2017, 13:53 - Cz

Nie ma żadnego przechyłu w damską stronę ;) Gold Leather jest oudowo - śliwkowy, trochę buzujący, nie tak skórzany jak wskazywałaby na to jego nazwa, dość słodki. Bardzo dobre parametry, podobny do Accord Oud Byredo gdzie z kolei w składzie jest jeżyna a nie śliwka, ale są zbliżone w odbiorze

supermariobros

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 16:08 - Cz

Maznąłem sobie właśnie nim z sampelka na rękę... Słodka śliwka w alkoholu. Zapach bardzo elegancki, na wieczór, skóra, fura i komóra :lol:
Trochę taka śliwka z rumowej baryłki (takiej czekoladki :P )
Foliowy Ranger

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post28 sierpnia 2017, 13:03 - Pn

Gorzka pomarańcza, rum, śliwka,dzięgiel, agar, skóra... - lubię te nuty. Firma zacna, nazwa chwytliwa,opinie w necie dobre, a wiele wręcz entuzjastycznych - summa summarum moje oczekiwania co do Złotej Skóry były niemałe.
Zakupiłem dekant i - niestety - z dużej chmury mały deszcz :(
Zacznę od tego, że ten zapach jest bardzo mało wyrazisty. Ani tam skóry, ani śliwki, ani rumu, ani innych zacnych ingrediencji, tylko jedna pulpa, z której ciężko mi wychwycić nuty. To wszystko jakieś takie nieostre, zamglone, przyklepane, rozmamłane... Brakuje pazura, charakteru, żądła, kurwików, czy jak tam to nazwać.
Ot, przyjemna, słodkawa woń, której w dodatku od początku brakuje sił i trzyma się tuż przy skórze, a po rozpaczliwie krótkim czasie (rzędu 1-2 godzin) zwyczajnie znika. Jak w ruskim cyrku - był zapach - nie ma zapachu. Pozostaje bardzo delikatna poświata na skórze i duży niedosyt.
Nie wiem, czy to moja skóra wsysa te perfumy, jak czarna dziura światło, czy z moją odlewką coś nie tak, czy klimat nie ten, czy taka uroda Gold Leather. W każdym razie szału nie ma, a ten, nawet przyjemny, ale słabowity i krótkotrwały zapach z pewnością nie przekonuje mnie do wydania 500zł za flakon.
Mam tylko cichą nadzieję, że może w chłodniejszej aurze coś się poprawi.
Artur

Lucjan

Perfumaniak

Post28 sierpnia 2017, 13:13 - Pn

Mnie nawet do głowy by nie przyszło , żeby się aż tak rozpisać jak to zrobił Artur

Moje rozczarowanie jest tym większe , że takiego słabego wrażenia zapachu nie miałem przy okazji żadnego z wielu przez mnie poznanych pachnideł tej marki :?

Gdybym nie znał wcześniej nut , w ogóle nie wiedziałbym co to za melodia...

Moje odczucie to sfermentowane owoce , ciężko mi będzie w tym wyjść z domu ( kiedyś myślałem , że Kouros będzie dzierżył to miano )

Trójeczka ode mnie

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post28 sierpnia 2017, 13:17 - Pn

Cóż, Lucjanie, wcale mnie nie pociesza, że też się czujesz rozczarowany, natomiast trochę mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że nos mi już całkiem wysiadł :P
Artur

kyloe

Aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2017, 13:23 - Pn

Artplum napisał(a):Ot, przyjemna, słodkawa woń, której w dodatku od początku brakuje sił i trzyma się tuż przy skórze, a po rozpaczliwie krótkim czasie (rzędu 1-2 godzin) zwyczajnie znika. Jak w ruskim cyrku - był zapach - nie ma zapachu. Pozostaje bardzo delikatna poświata na skórze i duży niedosyt.

Albo faktycznie na Tobie ten zapach tak nie trzyma, albo coś przy nim majstrowali :mrgreen: Miałem w zeszłym roku odlewkę i pod względem parametrów to była bomba więc obstawiam że AC coś namieszało z formułą, bo naprawdę trudno mi sobie wyobrazić jak te perfumy mogłyby zniknąć po 1-2h :o

Co do braku wyrazistości to się absolutnie zgadzam - Ty napisałeś że pulpa, ja wcześniej miałem skojarzenie że to buzujący oudowy kompocik podlany alkoholem

Jester

Post28 sierpnia 2017, 14:31 - Pn

Artur, o swój nos możesz być spokojny, melduję się jako kolejny rozczarowany ;)

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post28 sierpnia 2017, 18:54 - Pn

kyloe napisał(a):
Artplum napisał(a):Ot, przyjemna, słodkawa woń, której w dodatku od początku brakuje sił i trzyma się tuż przy skórze, a po rozpaczliwie krótkim czasie (rzędu 1-2 godzin) zwyczajnie znika. Jak w ruskim cyrku - był zapach - nie ma zapachu. Pozostaje bardzo delikatna poświata na skórze i duży niedosyt.

Albo faktycznie na Tobie ten zapach tak nie trzyma, albo coś przy nim majstrowali :mrgreen: Miałem w zeszłym roku odlewkę i pod względem parametrów to była bomba więc obstawiam że AC coś namieszało z formułą, bo naprawdę trudno mi sobie wyobrazić jak te perfumy mogłyby zniknąć po 1-2h :o

Co do braku wyrazistości to się absolutnie zgadzam - Ty napisałeś że pulpa, ja wcześniej miałem skojarzenie że to buzujący oudowy kompocik podlany alkoholem

Nie mam pojęcia, czy coś majstrowali, bo nie miałem wcześniej do czynienia z tym zapachem i nie mam żadnej możliwosci porównań.
Moja odlewka jest szczelna, więc to zapewne nie efekt zwietrzenia.
Możliwe, że to wyjątkowa "niekompatybilność" skór - mojej i "Złotej" ;) Ale takich niekompatybilnych jest więcej, o czym świadczą wpisy Lucjana i Jestera
Artur

ananas

Aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2017, 22:10 - Pn

Miałem sampelek jakieś rok temu i jeśli chodzi o parametry to było bardzo dobrze. Trwałość jak i projekcja były dosłownie całodniowe. Sam zapach przypomina mi nieco klimat z Versace Man, moje pierwsze skojarzenie było właśnie takie, mają one podobny vibe, jakąś wspólną nutę, która pozwoliła mi je ze sobą zestawić.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post08 września 2017, 11:50 - Pt

Rasasi Rumz Al Rasasi Leo Pour Lui. Duże podobieństwo (jak dla mnie są to substytuty). Zapach fajny, ale Rasasi jednak tańsze.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex