Teraz jest 12 grudnia 2018, 00:30 - Śr

• Reklama

Lorenzo Villoresi - Acqua di Colonia

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Lorenzo Villoresi - Acqua di Colonia (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
29%
5 - Bardzo dobry
8
57%
6 - Genialny
2
14%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Lorenzo Villoresi - Acqua di Colonia

Post22 maja 2013, 14:04 - Śr

Oto prawdziwa woda kolońska! Rzekomo wyłącznie z naturalnych składników. Trudno uwierzyć, że nie ma tam żadnej chemii, ale faktycznie pachnie niezwykle naturalnie, wręcz cudownie naturalnie! Czysta radość z wąchania i noszenia, niestety głównie dla właściciela. A raczej wyłącznie dla właściciela. Jedynym bowiem minusem tej cudownej mieszanki cytrusów, potężnego neroli, szczypty lawendy i goździka oraz wyraźnie zaznaczających swą obecność szałwii i rozmarynu jest mizerna projekcja przy średnio 7 godzinnej trwałości. To znaczy przez pierwszą godzinę możesz i komplement otrzymać (zdarzyło mi się :) ), ale od drugiej godziny to już tylko do twego nosa dolatuje ta cudna woń. A po trzech godzinach - już tylko bliskoskórnie. Otwarcie ma przebieg następujący: cytrusy (wszystko naraz) ze szczyptą lawendy, potem wyłania się nuta sucho-ziołowa, wreszcie na plan pierwszy wysuwa się neroli i to ono dominuje przez resztę trwania zapachu, aż do jego powolnego zaniknięcia (6-7 godzina). Bazy prawie nie ma, albo ja jej nie czuję. Pomimo słabej projekcji, nie żałuję zakupu. Choć uważam, że z takimi parametrami mogłaby być tańsza...
Załączniki
nd.5083.jpg
nd.5083.jpg (51.58 KiB) Przeglądane 15241 razy

rokur

Aktywny forumowicz

Re: Lorenzo Villoresi - Acqua di Colonia

Post23 maja 2013, 19:53 - Cz

Czy testowałeś Uomo? Według mnie są zbliżone olfaktorycznie, parametry użytkowe przynajmniej na mojej skórze dużo lepsze.
"Góry są środkiem, celem jest człowiek.
Nie chodzi o to aby wejść na szczyt, robi się to,
aby stać się kimś lepszym."

Bach_rules!

Perfumaniak

Post23 maja 2013, 19:56 - Cz

Tak, Uomo ma zdecydowanie lepsze parametry, ale kompozycja AdC jest delikatniejsza, Uomo zaś nieco (dla mnie) przeładowane i idące w kierunku A-Mola... Przeszkadzały mi w nim też jakieś suche zioła zbyt uwydatnione...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post12 czerwca 2013, 12:46 - Śr

Wiem, że się robię nudny, ale zachwyca mnie coraz bardziej. Co za piękna, bezpretensjonalna woń. Bardzo naturalnie pachną te suche trawy, czy zioła i przepiękne neroli. Mniam. :P

Bach_rules!

Perfumaniak

Post05 lipca 2013, 20:23 - Pt

Aktualnie to mój ulubiony i najczęściej używany zapach. Flakon 50 ml jest już w połowie pusty. Kocham go!! :P

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post06 lipca 2013, 10:48 - So

kjgeneral napisał(a):Aktualnie to mój ulubiony i najczęściej używany zapach. Flakon 50 ml jest już w połowie pusty. Kocham go!! :P

Czyżbyś wreszcie znalazł swego perfumowego Graala? Przynajmniej w kategorii eau de cologne?
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Bach_rules!

Perfumaniak

Post06 lipca 2013, 23:28 - So

fqjcior napisał(a):
kjgeneral napisał(a):Aktualnie to mój ulubiony i najczęściej używany zapach. Flakon 50 ml jest już w połowie pusty. Kocham go!! :P

Czyżbyś wreszcie znalazł swego perfumowego Graala? Przynajmniej w kategorii eau de cologne?

W w/w kategorii - na pewno!

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post07 lipca 2013, 13:15 - N

kjgeneral napisał(a):
fqjcior napisał(a):

W w/w kategorii - na pewno!

To gratulacje! Zapach w swej kategorii jest faktycznie zacny!
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 grudnia 2013, 12:00 - Pt

Z wodą kolońską jest jak z dżinsami, każda poważna firma musi je mieć w ofercie.
Pozornie, wyglądają tak samo, a o walorach decydują szczegóły.

Lorenzo, akord koloński, rozumiany jako styl, a nie nasycenie olejkami,
zrealizował za pomocą cytryny, neroli i rozmarynu.
Zabrakło róży, która tradycyjnie jest wymieniana w składnie wody kolońskiej, ale realnie, nigdy jej nie czuć.
Cytryna daje o sobie znać przez długi czas, co jest sukcesem, bo zazwyczaj pachnie intensywnie, ale krótko.

Acqua Di Colonia chłodzi jak przechadzka w podkoszulce w grudniowy wieczór.
Akord mroźnej świeżości trwa prawie do samej bazy.
Koniec kompozycji nasączona jest neroli, bez zbędnych obciążeń w postaci piżm.
Początek wybrzmiewa jak solówka na gitarze z odkręconymi potencjometrami wzmacniacza do oporu.
Jest ostro i głośno.
Pod względem bukietu zapachowego, nasuwa mi się skojarzenie z upuszczeniem przez dźwig portowy kontenera
z owocami południowymi, zawartość rozbryzgła się na zewnątrz i dok trzeba posprzątać, ale nikt się nie kwapi.

Większość społeczeństwa uważa wody kolońskie za moralnie zużyte przeto propozycja Villoresiego jest adresowana
do wąskiego grona wielbicieli gatunku. Paradoksalnie, woda kolońska, stanowi o prestiżu marki, świadczy o kunszcie warsztatu i umiejętnościach perfumiarza. Nie wszyscy mogą i chcą, zmierzyć się z wyzwaniem, jakim niewątpliwie jest
wykreowanie dobrej, naturalnej i nie znikającej wody kolońskiej. Włoskiemu perfumiarzowi z Firenze to się udało.
Sklecił stosunkowo prostą, intensywną i wcale nie krótko pachnącą wodę, której wąchanie sprawia przyjemność.
Jak chcę miło spędzić czas, biorę do ręki bloter z Acqua, którą dostałem od kjgeneral.
Fajna rzecz na lato, lata świetlne od 4711.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post20 grudnia 2013, 22:11 - Pt

Jak zwykle fajna recenzja, aleksandrze. Jak zwykle zbieżny z moim odbiór zapachu. Jak zwykle działająca na wyobraźnię historia (ten kontener z cytrusami :) ).
Ciekawe, że odbierasz zapach jako chłodzący. Zgadzam się, że piżma niepotrzebnie obciążyłyby neroli wychodzące w bazie pięknie na wierzch. Co do otwarcia: to cytryna, czy włoska bergamota tak pięknie wibruje?
A w ogóle - dawno go nie nosiłem. Cóż, zima (choć jesień). Psiknąłem przed chwilą na wierzch dłoni i ... Jednak poczekam do lata. Teraz nie chce się rozwijać, jak należy.

aleksander

Super Perfumaniak

Post23 grudnia 2013, 18:33 - Pn

kjgeneral napisał(a):Ciekawe, że odbierasz zapach jako chłodzący. [...]Co do otwarcia: to cytryna, czy włoska bergamota tak pięknie wibruje?

Może to bergamota, może nawet włoska.
Jednak łudząco podobna do cytryny.

Nie rejestruję goździka ani innych przypraw.
Zapach odbieram jako zimny i ostry.
Najlepszy będzie w lecie.

ghostdog

Forumowicz

Post26 marca 2014, 19:28 - Śr

Jest świeżo i jednocześnie bardzo elegancko. W dzisiejszych czasach można odebrać ten zapach jako lekko "dziadkowy". Dla mnie jest jak podróż w czasie do starych, dobrych lat sztuki perfumeryjnej. Zasłużona "5".

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 marca 2014, 12:57 - Cz

Niezwykle szlachetna - chociaż stosunkowo prosta - interpretacja tematu wody kolońskiej. Odświeża, wprawia w pozytywny nastrój i w moim odczuciu jest bardzo energetyczna. Ode mnie mocne "4" w ankiecie.

ghostdog

Forumowicz

Post27 marca 2014, 19:05 - Cz

Szkoda, że utrzymuje się blisko skóry :(

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 marca 2014, 19:08 - Cz

ghostdog napisał(a):Szkoda, że utrzymuje się blisko skóry :(

Niestety, tak.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post20 kwietnia 2014, 22:01 - N

Cookie13 napisał(a):
ghostdog napisał(a):Szkoda, że utrzymuje się blisko skóry :(

Niestety, tak.

To prawda, jednak po aplikacji na szyję noszący cieszy się nim dyskretnie przez co najmniej 6 godzin. W końcu nie wszystko, czym się skrapiamy, musi razić w promieniu 2 metrów ;)

Raw

Aktywny forumowicz

Post21 sierpnia 2014, 20:32 - Cz

Dzięki uprzejmości kolegi kjgeneral mam możliwość obcowania z tą wodą kolońską.
Lorenzo Villoresi - Acqua di Colonia to w mojej opinii wzorzec idealnej wody kolońskiej. Jest wręcz perfekcyjnie skrojona, składniki są tutaj wyważone po mistrzowsku. Składniki te, jak już wspomniano wcześniej naturalne w 100%, żadnej chemii. Konsekwencją tego jest pewnie słaba projekcja tej kompozycji. Moim zdaniem jednak było warto.
Pryskając się tym zapachem czuję się jakbym polewał ciało zimną wodą. Genialna sprawa. Bardzo podoba mi się, to że woń ta jest tak dynamiczna. Nie potrafi zanudzić. Zresztą coś takiego nie może się znudzić. Czuję radość i słońce w tym zapachu, mam ochotę się w nim wykąpać. Oceniam na 6, bo jest tego wart.

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 sierpnia 2014, 21:18 - Wt

Zapach naprawdę prosty i piękny, jak że tylko z próbki delikatnie, to 15 minut jest czym się upajać, potem jest gorzej, parametry użytkowe słabiutkie. Zapewne temperatury teraz mu nie sprzyjają i w upalne dni, przy np. ośmiu chmurkach jest lepiej. Tak czy siak, jakbym miał nadmiar gotówki, to z miłą chęcią kupiłbym flakon:).
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

aleksander

Super Perfumaniak

Post27 sierpnia 2014, 10:35 - Śr

Rozczarowania są proporcjonalne do braku zrozumienia czym jest woda kolońska i jak się jej używa.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post27 sierpnia 2014, 18:29 - Śr

aleksander napisał(a):Rozczarowania są proporcjonalne do braku zrozumienia czym jest woda kolońska i jak się jej używa.

A biorąc to pod uwagę AdC ma parametry co najmniej dobre z plusem.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex