Teraz jest 10 grudnia 2018, 09:18 - Pn

• Reklama

Montale - Red Aoud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Red Aoud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Montale - Red Aoud

Post10 grudnia 2012, 23:51 - Pn

Red Aoud marki Montale to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Aoud Collection - Red Aoud został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Montale. Nutami głowy są agar (oud) i pieprz; nutami serca są szafran, kminek i róża; nutami bazy są korzeń irysa, wetyweria i drzewo sandałowe.

Obrazek

Co prawda globalnych testów jeszcze nie robiłem, ale opiszę wrażenia z testu nadgarstkowego ;) Otwarcie jest dziwne, bo to taki mix goryczki agarowej ze słodkościami i z dodatkiem pieprzu. Skojarzyło mi się z Chocolate Greedy od Montale. Zdecydowanie jest to najsłodsza faza zapachu, która szybko mija i ujawnia się główny bohater - oud, który będzie rządził zapachem do samego końca. Zapach robi się mniej słodki (w tym momencie róża znika gdzieś w tle), a do gry wchodzi szafran, który w połączeniu z oudem tworzy wytrawną, ciemną, gęstą, gładką otoczkę i nadaje zapachowi eleganckiego charakteru. I tak praktycznie do samego końca trwania zapachu na skórze... Zapewne :) Nie wiem, bo wziąłem prysznic 5 godzin po aplikacji. Przez cały ten czas zapach solidnie projektuje. Nie jest to killer pokroju Black Aoud, ale nie można mieć powodów do narzekań - strona techniczna jest bez zarzutu.

rossonero

Forumowicz

Re: Montale - Red Aoud

Post12 grudnia 2012, 21:41 - Śr

Jak dziś przyszedł w paczuszce od lukesho, to od razu nie omieszkałem się wypróbować go - na razie nadgarstkowo.

I mam troszeczkę inne odczucia olfaktoryczne, niż lukesho. Mianowicie, imo, otwarcie jest b. mocno agarowe, typowo Montalowskie - można powiedzieć - jeżeli chodzi o oud. Choć, jak pisał lukesho, jest w tym otwarciu też sporo słodkości. Jednakże po półgodzince oud odchodzi na dalszy plan i wtedy zaczynają królować nuty serca, czyli róża i szafran, chyba z przewagą tego drugiego i tak już w sumie do końca. Owszem, oud czuć cały czas i bardzo ładnie brzmi z różą i szafranem, jednakże to kwiaty królują. Pod koniec wydaje się, że czuć też trochę vetywerii.

W sumie zapach ładny, z klasą, można go określić chyba jako dosyć słodki, unisex'owy, chyba z przechyłem na damską stronę, choć z powodzeniem mogą go nosić panowie (paniom się podoba - sprawdzałem ;) ).

Poczekam jeszcze na testy globalne, zobaczymy, czy coś się zmieni w moich odczuciach.
Jestem ciekawy pierwszych wrażeń innych szczęśliwych nabywców tego specyfiku :).

Biral

Perfumaniak

Post12 grudnia 2012, 21:46 - Śr

Jestem po wstępnym teście i mogę powiedzieć, że to jedna z ładniejszych kompozycji od Montale. Początek bardzo przyprawowy, głównie szafran i pieprz w lekko słodkawej otoczce. Później pokazuje się róża, nie tak wyraźna jak w Black Aoud, dużo łatwiejsza i piękna. Im dalej w las, tym ciekawiej. Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale w kolejnej fazie widzę duże podobieństwo do oudowej kompozycji Kurkdjiana. Ta łagodność oudu podana w Red Aoud bardzo się do niej zbliża. Postaram się wygrzebać próbkę Kurkdjiana i porównać obie kompozycje.
Jak dla mnie bomba!

lukesho

Moderator

Post12 grudnia 2012, 21:55 - Śr

Biral napisał(a): Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale w kolejnej fazie widzę duże podobieństwo do oudowej kompozycji Kurkdjiana. Ta łagodność oudu podana w Red Aoud bardzo się do niej zbliża. Postaram się wygrzebać próbkę Kurkdjiana i porównać obie kompozycje.
Jak dla mnie bomba!

A żebym ja znał Oud od MFK :) Moim zdaniem właśnie tutaj oud jest podany raczej agresywnie, jest wyrazisty i wręcz gorzki. Cieszę się, że zapach Ci się podoba, bo rzeczywiście, porównując go do pozostałych siekier Montale - tutaj coś się w końcu dzieje :)

Biral

Perfumaniak

Post12 grudnia 2012, 22:04 - Śr

lukesho napisał(a): Moim zdaniem właśnie tutaj oud jest podany raczej agresywnie, jest wyrazisty i wręcz gorzki. Cieszę się, że zapach Ci się podoba, bo rzeczywiście, porównując go do pozostałych siekier Montale - tutaj coś się w końcu dzieje :)

Jako wielbiciel Dark Aoud, który jest piękny, choć linearny, red Aoud wyróżnia się (wreszcie!!!) jakimiś przejściami. Atomizer trochę źle rozpyla, przeleję sobie i zobaczę jak się zachowa oud zaaplikowany w większych ilościach.

rossonero

Forumowicz

Post12 grudnia 2012, 22:13 - Śr

Biral napisał(a):Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale w kolejnej fazie widzę duże podobieństwo do oudowej kompozycji Kurkdjiana. Ta łagodność oudu podana w Red Aoud bardzo się do niej zbliża. Postaram się wygrzebać próbkę Kurkdjiana i porównać obie kompozycje.
Jak dla mnie bomba!

Właśnie zaaplikowałem sobie Oud Kurkdjiana, którego próbkę też mam i trzeba powiedzieć, że w otwarciu jest dużo mniej słodki, niż Red Aoud, choć rzeczywiście już teraz czuć, że podobieństwem obu tych kompozycji jest oud podany w sposób stonowany i wygładzony. Ciekawe, jak będzie w następnych fazach...

rossonero

Forumowicz

Post12 grudnia 2012, 22:17 - Śr

lukesho napisał(a):Moim zdaniem właśnie tutaj oud jest podany raczej agresywnie, jest wyrazisty i wręcz gorzki. Cieszę się, że zapach Ci się podoba, bo rzeczywiście, porównując go do pozostałych siekier Montale - tutaj coś się w końcu dzieje :)

Ciekawe, jak mamy różne odczucia. Dla mnie oud podany tutaj jest dosyć spokojny i słodki, w przeciwieństwie do BA.
Porównując do innych Monatalaków ten raczej wpisuje się (choć troszkę inaczej) w tę oud'owską serię Montale. Gdyby o 2 w nocy ktoś mnie obudził i podstawił do nosa nadgarstek z naszym tytułowym RA to chyba bez wahania powiedziałbym, że to Montalak ;).

lukesho

Moderator

Post12 grudnia 2012, 22:23 - Śr

rossonero napisał(a):Porównując do innych Monatalaków ten raczej wpisuje się (choć troszkę inaczej) w tę oud'owską serię Montale. Gdyby o 2 w nocy ktoś mnie obudził i podstawił do nosa nadgarstek z naszym tytułowym RA to chyba bez wahania powiedziałbym, że to Montalak ;).

I właśnie te oudy sprawiają, że Montale jest moją ulubioną niszową marką, a Red Aoud bardzo smakowitym kąskiem ;)

PS Co do odczuć to tu również rozbijamy się o gusta - mi tam pasują oba, zarówno Black Aoud i Red Aoud będę nosił z wielką przyjemnością 8-)

rossonero

Forumowicz

Post12 grudnia 2012, 22:29 - Śr

lukesho napisał(a):PS Co do odczuć to tu również rozbijamy się o gusta - mi tam pasują oba, zarówno Black Aoud i Red Aoud będę nosił z wielką przyjemnością 8-)

Ja również mam BA i myślę, że oba te zapachy będę również nosił z przyjemnością. Choć są to dwa różnie podane oud'y, to każdy z nich jest piękny na inny sposób.
Po testach globalnych będziemy mogli podzielić się bardziej urobionymi opiniami. Choć już teraz mogę powiedzieć, że piękny jest ten RA.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post12 grudnia 2012, 23:05 - Śr

Otwarcie w moim przypadku odsłoniło jakąs nutę, która wcale nie była przyjemna,
ale pomyślałem: co mi tam, przeczekam. Na szczęście nie trwało to długo.
W miare ugrzeczniania się kompozycji zacząłem wyczuwac lekkie podobieństwo
do Silver Wind Wood ale to takie luźne skojarzenie. Oud MFK nie znam więc przemilczę.
W związku z tym, że Silver Wind Wood moim zdaniem odbiega w damską stronę,
Red Aoud także wydał mi się bardziej kobiecy ale nie przeszkadza mi to
zarówno w SWW jak i RA. Jutro postaram się zrobić test globalny...

ps. uważam, że zarówno oud jak i róża sa tu łagodniejsze niż w BA.

Biral

Perfumaniak

Post13 grudnia 2012, 15:09 - Cz

Red Aoud ma moc. Chyba skapnęło mi trochę na bluzę i mimo, że noszę dziś Chergui, jedyne, co czuję to oud, szafran i różę z RA. Szkoda, że nie mogę zrobić globalnego testu w biurze. :twisted:

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post13 grudnia 2012, 18:12 - Cz

Biral napisał(a):Red Aoud ma moc. Chyba skapnęło mi trochę na bluzę i mimo, że noszę dziś Chergui, jedyne, co czuję to oud, szafran i różę z RA. Szkoda, że nie mogę zrobić globalnego testu w biurze. :twisted:

Mozesz, możesz ;) Tylko aplikuj ostrożnie.

Biral

Perfumaniak

Post13 grudnia 2012, 18:28 - Cz

kwiatek napisał(a):
Biral napisał(a):Red Aoud ma moc. Chyba skapnęło mi trochę na bluzę i mimo, że noszę dziś Chergui, jedyne, co czuję to oud, szafran i różę z RA. Szkoda, że nie mogę zrobić globalnego testu w biurze. :twisted:

Kwiatku, pamiętam, że jesteś wielbicielem BA, więc RA to dla Ciebie pestka.:-) Wczoraj pół biura zapytało dlaczego tak mocno pachnę, a miałem na sobie 4 strzały Ambre 114, która jest dosyć delikatna. Myślę, że oud i róża wybiłyby pół biura :-)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post13 grudnia 2012, 19:04 - Cz

Biral napisał(a):
kwiatek napisał(a):

Kwiatku, pamiętam, że jesteś wielbicielem BA, więc RA to dla Ciebie pestka.:-) Wczoraj pół biura zapytało dlaczego tak mocno pachnę, a miałem na sobie 4 strzały Ambre 114, która jest dosyć delikatna. Myślę, że oud i róża wybiłyby pół biura :-)

Pytanie uważam było nie na miejscu. Inteligentni ludzie nie zadają takich pytań.
Zmień biuro Biral, oni nie sa Ciebie warci :mrgreen:

Dzisiaj nosiłem sobie RA i muszę przyznać, że otwarcie to dla mnie nie małe wyzwanie.
Na szczęście trwa dosyć krótko a dalej jest tylko lepiej. Kompozycja robi się ciepła,
wręcz idealna na takie mrozy jak były dzisiaj. W bazie wyczuwam lekkie smuzki
przypominające mi M7. Dostałem jeden komplement, że mam ładne perfumy.
RA widzę na meżczyźnie i kobiecie, to dobry uniseks.
Trwałość jest bardzo dobra choć nie miażdzy jak w BA,
czuję RA aż do teraz...

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post13 grudnia 2012, 21:19 - Cz

Mi jedynie wypada podpisać się pod Waszymi opiniami o tym zapachu.
Słodkawy początek faktycznie przypomina nieco Chocolate Greedy,za którym nie przepadam.Ale na szczęście (dla mnie) nie trwa to długo i później wyłania się fajnie podana róża i zapach dryfuje nieco w kierunku Black Aoud.Choć to taki BA w wersji light.Dla mnie ( po BA i DA) kolejna rewelacja od MONTALE.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post13 grudnia 2012, 22:12 - Cz

Scorrpion napisał(a):Mi jedynie wypada podpisać się pod Waszymi opiniami o tym zapachu.
Słodkawy początek faktycznie przypomina nieco Chocolate Greedy,za którym nie przepadam.Ale na szczęście (dla mnie) nie trwa to długo i później wyłania się fajnie podana róża i zapach dryfuje nieco w kierunku Black Aoud.Choć to taki BA w wersji light.Dla mnie ( po BA i DA) kolejna rewelacja od MONTALE.

Dla mnie również jest to BA w wersji light, albo spring (bo jednak nie summer, ani Boże broń - sport). Ja tam czuję głównie różę z oudem, z tym że ta róża jest bardziej świeża, bardziej kwiatowa i przez to bardziej kobieca niż jej mroczne i wilgotne oraz nieco zwiędłe wydanie Black. Stąd uważam, że to uniseks z lekkim women-przechyłem.
Trwałość i projekcja nie ustępuje moim zdaniem BA.
Ewolucja wyraźniejsza niż w czarnym oudzie, przy którym jednak pozostanę.
Dziękuję za uwagę. ;)

rossonero

Forumowicz

Post17 grudnia 2012, 12:56 - Pn

Testy globalne potwierdziły moje odczucia z tych nadgarstkowych, opisanych wyżej. Natomiast trzeba powiedzieć, że to b. trwały zapach i bardzo piękny zarówno. Klimatem i trochę składem przypomina mi Rasasi Tagreed Al Nagham, którego testowałem i na którego miałem kiedyś chrapkę. Ale dobrze, że nie kupiłem, bo tamten był trochę jakby zawiesisty i oleisty, a Red Aoud jest bardziej, powiedziałbym, szlachetny, a zapachowo bardzo podobny w klimacie (chodzi o nuty serca).
W moim odczuciu zapach z kategorii "słodki", więc nie dziwię się, że dla lukesho, jako wielbiciela słodkości, był obowiązkowym must have ;).
Myślę, że warty polecenia, tym bardziej, że wbrew Montalowskim tendencjom, rzeczywiście nie jest prostolinijny.
Moja ocena 5+

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post17 grudnia 2012, 14:17 - Pn

Pierwsze 15-20 min. jest okropne :?
Odpycha mnie to kombo, nie wiem czy to róża+oud+szafran,
mam takie skojarzenia trochę kulinarne, więc być może to
szafran tam tak paskudzi, tak jakby tam wszystkiego za dużo było.
Ale dalej jest już na prawdę bardzo dobrze ...
A przy ostatnich chwilach życia na skórze miałem wrażenie,
że czuję M7.

rossonero

Forumowicz

Post17 grudnia 2012, 15:01 - Pn

kwiatek napisał(a):Pierwsze 15-20 min. jest okropne :?
Odpycha mnie to kombo, nie wiem czy to róża+oud+szafran,

To fakt, początek może zniechęcić niejednego, ale dosyć szybko mija i, jak pisze kwiatek, później już jest tylko lepiej.
To, co się dzieje w nutach serca, zupełnie nie przypomina otwarcia.

lukesho

Moderator

Post17 grudnia 2012, 15:51 - Pn

rossonero napisał(a):W moim odczuciu zapach z kategorii "słodki", więc nie dziwię się, że dla lukesho, jako wielbiciela słodkości, był obowiązkowym must have ;).

Ja go brałem w ciemno tak samo jak i Wy, nie spodziewałem się, że to słodkie będzie :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex