Teraz jest 22 lipca 2018, 13:41 - N

• Reklama

Lorenzo Villoresi - Yerbamate

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
13%
5 - Bardzo dobry
6
75%
6 - Genialny
1
13%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post09 sierpnia 2012, 11:55 - Cz

Bezkresne pole zieleni aż po horyzont. Zapach trawy, świeżo skoszonego siana, niezliczonych ziół i kwiatów rozrzuconych po całym polu ,poruszanych przez wiatr i ogrzewanych słońcem. Samotne ognisko na łące, spokojny rytuał picia herbaty i mate łagodne smugi dymu, unoszące się w powietrzu i otaczające odpoczywających ludzi.

Obrazek

Skład:
Nuta głowy: świeże, zielone i cytrusowe nuty, herbata, zioła aromatyczne, mate, mięta, estragon, drewno krzewu róży, ylang-ylang
Nuta serca: nuty zielone, herbata, zioła, mate, świeżo skoszone siano, lawenda
Nuta bazy: nuty zielone, herbata, olejek galbanum, olejek labdanum, mech drzewny, paczula, wetiwer, aromatyczne drzewa, delikatne nuty pudrowe i ostre

Rodzina zapachowa:
zielona

Nos: Lorenzo Villoresi

Data powstania: 2001

Postaram sie w najbliższych dniach napisać swoje wrażenia bo jeszcze posiadam próbkę.
Z pierwszych testów pamiętam, że w nucie serca przypominał mi palone kadzidełka indyjskie,
tylko nie pamiętam które to były...

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Re: Lorenzo Villoresi - Yerbamate

Post15 sierpnia 2012, 14:45 - Śr

Miałem kiedys próbke,zrobił na mnie niesamowite wrazenie.
Tak bardzo soczysty i zielony.
Godny polecenia. :P

ghostdog

Forumowicz

Post25 marca 2014, 19:33 - Wt

Nie spodziewałem się aż tak dużej dawki "zieleni" w tym zapachu. Otwarcie może trochę przytłoczyć, ale zapach szybko przechodzi w łagodną fazę. Bardzo przyjemny i ciekawy zapach.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post25 marca 2014, 19:47 - Wt

Chodzi za mną żeby go miec,bo odlewka sie kończy. :(

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post25 marca 2014, 21:09 - Wt

Robert z Barcina napisał(a):Chodzi za mną żeby go miec,bo odlewka sie kończy. :(

Za mną również chodzi od dawna.Może jest jeszcze ktoś,za kim chodzi również prosząc o rozbiórkę :D

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 sierpnia 2014, 20:43 - So

Świeży zielony, herbatka, mięta, jakby zioła, naprawdę czuć zapach suszonej trawy z jakimiś kwiatami.
W doskonałych proporcjach pomieszane wszystko, ciekawy zapach. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, oddającym tak realistycznie dosychającą trawę na łące. Projekcja w pierwszych 10min duża potem słabnie, trwałość nie wiem:).
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Ofis

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 sierpnia 2014, 19:55 - Pn

ghostdog napisał(a):Otwarcie może trochę przytłoczyć, ale zapach szybko przechodzi w łagodną fazę.

Oj nawet bardzo może przytłoczyć jeśli wszyscy piszą, że zapach jest przyjemny, zielony, świeży ;)
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post19 czerwca 2016, 09:46 - N

Bardzo nietrafiona nazwa. Wprowadza w błąd. Też się dałem nabrać. Jako miłośnik yerbamate czuję duże rozczarowanie. Napój ten lubię przede wszystkim za wykręcającą gorycz i sianowaty smak połączone z wędzono dymnym aromatem. Gdyby te zalety Villoresi zamknął we flakonie byłbym zachwycony. Ale tego nie zrobił! Coś mu się porąbało, może pił jakąś herbatkę miętową z Kauflandu do której dopierdzielił za dużo cukru pudru i spirytusu (i dlatego mu się porąbało). Wytrzeźwiał, film mu się urwał, ale dostał weny i postanowił zrobić sobie perfumy złożone z wypitej, przesłodzonej herbatki miętowej. Kac go chyba męczył, mdliło mocno dlatego dowalił dla równowagi jakichś łodyg. Dobrze mu to wyszło, ale kurde gdzie ta yerbamate?
Fajny zapach, na piątkę. Tylko nazwy nie należy brać na serio.

Emerze dziękuję za solidną próbkę.

aleksander

Super Perfumaniak

Post21 czerwca 2016, 13:11 - Wt

Bo to jest yerba mate mieszana w trakcie sesji z yagé.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post22 lipca 2016, 22:18 - Pt

Dzisiaj pierwszy test nadgarstkowy z próbki od Emery (dzięki ;) )
Co się będę wysilał? Zacytuję Fqujciora ze starego bloga, bo po tym pierwszym teście mam bardzo zbliżone odczucia:

Idealny zapach na wiosnę i lato, choć inny niż się spodziewałem. Nie wiem czemu nastawiłem się na kompozycję w stylu Jean-Claude'a Elleny - coś zielonego i transparentnego. A YERBAMATE jest owszem na początku nieco zielone, ale szybko ewoluuje w kierunku lekko słodkiego, nieco pudrowego zapachu, (...)
Jest raczej subtelny, nie narzuca się ani noszącemu, ani otoczeniu. Pod wpływem ciepła (słońca!) odsłania swą złożoność, podczas gdy w chłodniejszym otoczeniu jest raczej jednowymiarowy. Tak czy inaczej to bardzo sympatyczna, radosna kompozycja dobra zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety (może nawet nieco bardziej).
Muszę przyznać, że YERBAMATE pachnie bardzo naturalnie, niesyntetycznie, co z pewnością wynika z zastosowania naturalnych olejków eterycznych (z czego Villoresi jest znany) i z jego świetnego "nosa". Reasumując jest to bardzo miłe pachnidełko, szczgólnie nada się na wiosenno-letnie wypady rowerowe, popołudnia przy grillu i wiele innych niezobowiązujących okazji.

Też spodziewałem się lżejszego, bardziej transparentnego zapachu zapachu, a na mojej skórze równiez szybko Yerbamate robi się nieco pudrowy, słodkawy i balsamiczny.
Zapach schnącego sianka z dzikiej łąki, w którym tylez jest traw, co i różnego innego wonnego zielska dość szybko zyskuje lawendową dominantę i staje się własnie słodkawy i pudrowy.
Przede mną testy globalne, ale pierwsze wrażenie jest niezłe.
Artur

pablos

Forumowicz

Post10 kwietnia 2017, 14:10 - Pn

Co prawda miałem okazję do tej pory testować niewielką ilość zapachów, ale ten jest inny niż wszystkie do tej pory przeze mnie testowane :) Po aplikacji zostałem zaatakowany przez zapach mate, przez który przebijała się delikatna, pudrowa woń. Z czasem zapach mate zatracał się w pudrowym otoczeniu któremu towarzyszyć zaczął nieśmiało zapach cytrusów. Osobiście uważam, że zapach na wiosenne dni idealny. Niemniej jednak myślę, że zaaplikowanie go do stroju dresowego byłoby dla tej perfumy ujmą. 7 godzinną trwałość jak na mnie należy uznać za naprawdę dobry wynik. Kolejne aplikacje obowiązkowe :)

Karasov

Forumowicz

Post29 grudnia 2017, 19:05 - Pt

Zakochałem się . Wiosno przybywaj .

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex