Teraz jest 13 grudnia 2018, 09:57 - Cz

• Reklama

Tom Ford - Neroli Portofino

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
6%
3 - Przeciętny
4
12%
4 - Dobry
5
15%
5 - Bardzo dobry
18
55%
6 - Genialny
4
12%

Liczba głosów : 33

• Autor
  • Wiadomość

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 czerwca 2012, 08:51 - Cz

Jeśli Tom Ford to oczywiście doskonały szary Vetiver, ale zaraz po nim w moich rankingach bardzo ciekawie usadowił się Neroli Portofino.
Co szanowna społeczność sądzi o tej ciekawostce?
O ile "mydełkowatość" w Prada Infusion d'Homme otrzymujemy w nieco "chłodnym" wydaniu, Portofino wydaję się być nieco ocieploną kompozycją. Zresztą zapachy nie są podobne, łączy je jedynie ten właśnie akcent.
Nie jest to dyskretny cytrus z pewnością, odkrywczy też nie bardzo, zresztą porównywany do kilku zapachów, choć przyznaję bardzo charakterystyczny. Dobrze sprawdzi się w letnie miesiące.
Trwalszy niż ułagodzony TF for Men czy agresywniejszy Extreme, wyczuwalny jednocześnie z większej odległości i długo nie chciał przycupnąć przy skórze jak wymienione.
Chyba najrozsądniej będzie nie przesadzać z aplikacją.
Gdybym miał oceniać w kategoriach nabywczych byłoby już gorzej, bo straszną jest megalomania u Toma by wyceniać produkty na takim poziomie. Ogólnie nie lubię faceta, co oczywiście nie przeszkadza w uraczeniu się zapachem przez niego sygnowanym.
Załączniki
np.jpg
np.jpg (26.61 KiB) Przeglądane 17290 razy

Tomek

Forumowicz

Re: Tom Ford - Neroli Portofino

Post21 czerwca 2012, 10:32 - Cz

Neroli jakie jest każdy widzi!

Testowałem raz. Prosty, czysty, świeży zapach neroli. Bez udziwnień i fajerwerków. Ładny i trwały.
Jest kilka o wiele ciekawszych interpretacji neroli, choć nie twierdzę że automatycznie lepszych.

Zestawianie go z innymi zapachami Toma Forda nie ma sensu.

Krzysztof M.

Post21 czerwca 2012, 10:48 - Cz

Oczywiście te "kwiatki" są tu dominujące i jedne z najbardziej charakterystycznych ogólnie w pachnidłach.
Niektórzy tej pomarańczy nie trawią, wydaje się mieć wielu wrogów.
Porównywania stricte zapachów naturalnie na myśli nie miałem, gdzieżbym śmiał :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post21 czerwca 2012, 14:06 - Cz

...
Ostatnio edytowano 16 sierpnia 2018, 14:14 - Cz przez aleksander, łącznie edytowano 1 raz

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post27 sierpnia 2012, 23:26 - Pn

No cóż, odkrycie stoiska Tom Ford w Douglasie było dla mnie nie lada szokiem. Grey Vetiver widzę po ogłoszeniach już się przejadł forumowej braci. Neroli nie sądzę, że zyska podobną popularność. Cena jest chyba wyraźnie przesadzona. Z tego co widzę, są miejsca, gdzie ceny już spadają.

Sam zapach bardzo mi się spodobał, nie czułem wcześniej niczego podobnego. Z drugiej strony, prostota tego zapachu troszkę mnie zniechęca. Obawiam się, że szybko może się nudzić. Trwałość niestety wcale nie jest taka niesamowita, oceniłbym ją na dobrą, choć aplikowałem delikatnie, a Pani zapewniała, że 50 ml wystarczy na długi czas. Z drugiej strony, co ma mówić przy perfumach za tysiąc złotych. Dochodzimy do setna, czyli relacji cena - jakość. Oczekiwałem, że się przewrócę gdy to powącham, a poczułem całkiem dobry, ciekawy, interesujący zapach, tylko tyle i aż tyle. Podświadomie oceniamy go wyżej, bo jest niepoprawnie drogi.

Tom Ford to bardzo ciekawa postać, to co osiągnął jest godne podziwu. Osobiście go uwielbiam. Myślę, że jak zaprojektuje samochód, to też będzie super. Nie ukrywam, że jego magia mnie bierze i myślę jak tu posiąść jakąś małą flaszkę w dobrej cenie. Kiedyś musi potanieć ;)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post28 sierpnia 2012, 08:51 - Wt

Ostatnio miałem przyjemność po krótce przetestować większość zapachów linii Private Blend (Douglas w Klifie w Gdyni).
Neroli Portofino zapamiętałem jako świeże i dość soczyste, ale po pierwsze mało oryginalne (w niszy znam przynajmniej kilka podobnych perfum z dominantą neroli), po drugie horrendalnie drogie. W ogóle ceny TF są grubo przesadzone, choć przyznam - wiele z nich to zacne zapachy (choćby Bois Marrocain, Tuscan Leather, Oud Wood).
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2012, 14:47 - Wt

Postanowiłem, że zapoluję właśnie na Neroli. To bardzo dobry zapach, ta cena chyba specjalnie jest tak irracjonalna. Potanieje, tak jak potaniały Grey Vetivery, które były tylko w Douglasie, a teraz jest tego pełno wszędzie.

fqjcior

Post28 sierpnia 2012, 14:54 - Wt

Andres Iniesta napisał(a):Postanowiłem, że zapoluję właśnie na Neroli. To bardzo dobry zapach, ta cena chyba specjalnie jest tak irracjonalna. Potanieje, tak jak potaniały Grey Vetivery, które były tylko w Douglasie, a teraz jest tego pełno wszędzie.

Cóż, oby potaniało. W sumie już dziś można niektóre private blendy na allegro nawet po 350 zł/ 50 ml szarpnąc, przy cenie 680 w D. :shock:

Biral

Perfumaniak

Post28 sierpnia 2012, 16:20 - Wt

fqjcior napisał(a):Cóż, oby potaniało. W sumie już dziś można niektóre private blendy na allegro nawet po 350 zł/ 50 ml szarpnąc, przy cenie 680 w D. :shock:

Uda się i po 240 za 50ml Bois Marrocain :-)

fqjcior

Post28 sierpnia 2012, 20:04 - Wt

Biral napisał(a):
fqjcior napisał(a):Cóż, oby potaniało. W sumie już dziś można niektóre private blendy na allegro nawet po 350 zł/ 50 ml szarpnąc, przy cenie 680 w D. :shock:

To brzmi miło dla ucha :-)

Biral

Perfumaniak

Post28 sierpnia 2012, 22:20 - Wt

fqjcior napisał(a):
Biral napisał(a):

To brzmi miło dla ucha :-)

Nos się najbardziej cieszy. :-) To moja ulubiona kompozycja Toma Forda. Cop do Neroli Portofino, to pasuje do nich tylko jedne określenie - bardzo droga woda kolońska. Już lepiej kupić jeden z zapachów Atelier Cologne.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post29 sierpnia 2012, 00:08 - Śr

Panowie - mi to zielone, kolońskie ustrojstwo się bardzo podoba, mojej kobiecie też, dodatkowo uwielbiam Pana Toma Forda ....zatem, niestety dla mojej kieszeni, wyrok zapadł :D

fqjcior

Post29 sierpnia 2012, 07:33 - Śr

Andres Iniesta napisał(a):Panowie - mi to zielone, kolońskie ustrojstwo się bardzo podoba, mojej kobiecie też, dodatkowo uwielbiam Pana Toma Forda ....zatem, niestety dla mojej kieszeni, wyrok zapadł :D

A to co innego. :-) :lol: :lol:

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post31 sierpnia 2012, 13:22 - Pt

Na razie pierwsze wrażenia z globalnych aplikacji mieszane. Nawet obawiałem się, że kupiłem lipną wodę, jednak na fragrantice piszą, że czasem trzyma 2 h, a potem 9 h. U mnie jest podobnie, dziwne perfumy, wydaje mi się, że znikają, po czym znowu dają wyraźnego "niucha".
Przebieg określiłbym schematem: uniseks - damski - męski. Zaczyna się ślicznymi liśćmi pomarańczy, bardzo to naturalnie brzmi, przyprawy są gdzieś w tle, potem kompozycja się stabilizuje i wtedy jest najbardziej damska, przypomina mi jakiś pomarańczowy olejek wtedy, aby w następnych godzinach pokazać bazę, która jest bardzo klasyczna i kolońska wręcz. Ta baza dodaje bardzo elegancji i takiej ponadczasowości zapachowi. Szkoda, że wtedy wszystko jest już bardzo ciche, jestem pewien, że gdyby tutaj było więcej mocy, wielu entuzjastów klasyki mogłoby pokochać tę kompozycję.
Ogólnie projekcja, oprócz początku, jest biurowo powściągliwa, a trwałość to 6-8 godzin ale głównie przy skórze, z przebłyskami, o których pisałem wcześniej. Do parametrów Grey Vetiver bardzo daleko. Mam jednak suchą skórę i wszystko na mnie zdycha wcześniej niestety.
Oceny jeszcze nie wystawię. Neroli mimo pozornej prostoty sprawia noszącemu wielką frajdę. Skondensowana natura w pięknym flakonie. Wydaje mi się, że podobna w charakterze może być ta seria Hermes Un Jardin ale niestety chyba jest bardziej damska.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post03 września 2012, 11:32 - Pn

Następny dzień globalnej aplikacji i niestety wrażenia dużo gorsze. Intensywność, szczególnie w pierwszych 4-5h jest dla mnie już przykra. W porze lekko wilgotnej zapach wydaje mi się przeładowany koncentratem neroli czy innej pomarańczy, dopiero końcowa faza, lekko kolońska przynosi ulgę.

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 września 2012, 09:08 - Cz

Czysty zapach neroli.
W składnie wymieniane są także bergamotka, mandarynka i ambra, ale bohaterem jest tytułowy składnik.
Obrazek
Odważna decyzja Forda żeby cała kompozycja była aż tak bardzo neroli.
Moc niesamowita.
Obrazek
Kolor butelki fajnie dobrany.

lichu

Post20 września 2012, 11:13 - Cz

Jak już byłeś fqjcior w klifie trzeba było sprawdzić prywatna kolekcje armaniego... wersje OUD też ma zacna!

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post01 października 2012, 11:12 - Pn

Wstawione zdjęcie pokazuje stary flakon - teraz jest w zielonym, zapach podobno różni się bardzo nieznacznie.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post06 listopada 2013, 23:22 - Śr

Dziś go testowałem na wierzchu dłoni (psiknięty w poznańskim D.) Neroli, neroli i jeszcze raz neroli. Kompozycja prosta jak budowa cepa. Dobra projekcja, trwałość też niezła. Flakon przepiękny, cena z kosmosu i nie do zaakceptowania dla mnie, biorąc pod uwagę "skomplikowanie" kompozycji. Samo neroli urocze, ale takież znajduję w sercu mojej ulubionej Acqua di Colonia Villoresi'ego, z tym że tam jest jeszcze bogactwo cytrusów i ziół. Za dużo mniejsze pieniądze.

fqjcior

Post07 listopada 2013, 08:35 - Cz

Robert napisał(a):Tak, zapach prosty i przyjemny, dla mnie, cena, w tym przypadku faktycznie przesadzona.

fqjcior napisał(a): W ogóle ceny TF są grubo przesadzone

Hmmm... czy ja wiem, patrząc na ceny innych marek odnoszę jeszcze większe wrażenie przewartościowania.

A to na pewno. Zawsze idzie znaleźć coś bardziej... :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex