Teraz jest 25 września 2017, 14:13 - Pn

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Maison Francis Kurkdijan - Oud

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
18%
5 - Bardzo dobry
5
45%
6 - Genialny
4
36%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Maison Francis Kurkdjian - Oud

Post21 kwietnia 2012, 13:02 - So

Wyobraźcie sobie zapach, którego nie jesteście w stanie sobie wyobrazić. Zapach ten bowiem nie funkcjonuje w Waszej olfaktorycznej bazie pamięci. Jest poza zasięgiem Waszej terminologii, nie ma go w Waszym kodeksie słów, za nic ma on Wasze przyzwyczajenia lingwistyczne. Kapitulacja wobec tego faktu jest nieunikniona, toteż pozwólcie Siostry i Bracia, że podzielę się z Wami na tę okoliczność wywiedzionymi z empirii, spostrzeżeniami. Przywołajcie z zasobnej pamięci najsłodszy obraz z dzieciństwa i okraszcie go jeszcze szczyptą dekadenckiej melancholii spod znaku wynurzeń typu; " Pantha rei szumi w knieji, nie martw jednak się o to, czas jak Kukuczka zleciał*, nas wszystkich zostawi sierotą ". Dlaczego poleciałem aż takim egzaltowanym passusem kiczu ? Bo w Oud jest taka impertynencka nutka - coś jakby kuglarska. Sztuczka polega na tym, że nie wiemy o co chodzi. Bardzo nie wiemy.

* - dzień jak Kukuczka zleciał, ( Joka ).

---
Recenzja pod poniższym adresem, na 73 stronie magazynu;
http://issuu.com/dayandnight/docs/pazdz ... ipBtn=true

Obrazek
Ostatnio edytowano 31 października 2015, 15:54 - So przez Cookie13, łącznie edytowano 10 razy

Mysza

Forumowicz

Re: Maison Francis Kurkdijan - Oud

Post21 kwietnia 2012, 19:45 - So

Tiaaaaa, po takim opisie to nic, tylko polecieć po próbkę.

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post23 kwietnia 2012, 10:40 - Pn

Moja ocena po trzech testach; "6". Naprawdę mnie zaskoczył skurczybyk, chociaż zachwyt nie pojawił się natychmiast.

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post07 maja 2012, 22:41 - Pn

Tymczasem mój zachwyt nie słabnie, a dezorientacja pozostaje na tym samym poziomie. O co chodzi ? Kurkdijanowski Oud to naprawdę szalenie niekonwencjonalne podejście do tematu żywicy agarowej, która w tej kompozycji - pomimo szumnej nazwy - jest dosyć widmowym elementem układanki. Pozostałe " klocki " także jakieś niedookreślone, ale dzięki temu zapach zlewa się w całość o bardzo głębokiej, a zarazem nieuchwytnej strukturze. Póki co, przynajmniej w moim odczuciu, najciekawszy zapach bieżącego roku.

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 maja 2012, 18:27 - So

Kurde, była dostępna już próbka w Missali ? Muszę go poznać...

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post19 maja 2012, 18:29 - So

Próbki są już dostępne.

zolt

Post18 czerwca 2012, 17:31 - Pn

Hmmm... spodziewałem się czegoś lepszego... Czuję w nim Oud, i chyba stwierdzam, że Oud nie jest moją nutą zapachową... Odczuwam to samo lekkie drażnienie, które odczuwam przy Tom Ford - Oud Wood, tylko tutaj w mniejszym stopniu i bardziej występuje to na otwarciu. Muszę to zweryfikować, czy to ten składnik, bo może to mylne złudzenie. ;-)
Dziwne, że w M7 mimo takiej ilości Oudu tego odczucia "mdlenia" nie uświadczam. Może to połączenie Oudu z jakąś inną nutą to powoduje, którą ma Oud Wood i Oud, a nie ma M7...? Hmmm.

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post19 czerwca 2012, 10:15 - Wt

Myślę, że sloganem reklamowym Oud, powinno być " Expect unexpected ". Jest to bowiem naprawdę inna od wszystkich zapachów z " oud " w nazwie, interpretacja tej trudnej ingrediencji. Nie spoczywaj w testach - warto.

zolt

Post19 czerwca 2012, 16:43 - Wt

Oud później znika, w ogóle zapach bardzo ewoluuje, baza jest już zupełnie inna. Jednak, zapach sam w sobie mi się jednak nie spodobał niestety... albo i stety patrząc na cenę. mrgreen:

Dodatkowo zapach bardzo trwały. Bazę rano przed kąpielą jeszcze wyczuwałem na nadgarstku, a aplikacja była po godzinie 18 dzień wcześniej.

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post08 października 2012, 13:33 - Pn

Zapraszam do lektury recenzji na stronie 73 magazynu i do dalszej dyskusji;
http://issuu.com/dayandnight/docs/pazdz ... ipBtn=true

kapłan

Post08 października 2012, 14:36 - Pn

Ładnie opisałeś Oud. Moja lista próbek do zamówienia z Q. powoli się rozrasta, więc być może niedługo poznam wreszcie to, co tak cię zachwyciło. A Kurkdjian zawsze potrafi czymś zaskoczyć.

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Re: Maison Francis Kurkdjian - Oud

Post08 października 2012, 14:48 - Pn

Dziękuję. A Kurkdijanowski Oud zaskakuje przede wszystkim tym, że naprawdę jest inny, taki " nieoudowy w swej oudowości ".
Ostatnio edytowano 10 października 2012, 14:46 - Śr przez Cookie13, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post08 października 2012, 15:15 - Pn

Cookie13 napisał(a):Tymczasem mój zachwyt nie słabnie, a dezorientacja pozostaje na tym samym poziomie. O co chodzi ? Kurkdijanowski Oud to naprawdę szalenie niekonwencjonalne podejście do tematu żywicy agarowej, która w tej kompozycji - pomimo szumnej nazwy - jest dosyć widmowym elementem układanki. Pozostałe " klocki " także jakieś niedookreślone, ale dzięki temu zapach zlewa się w całość o bardzo głębokiej, a zarazem nieuchwytnej strukturze. Póki co, przynajmniej w moim odczuciu, najciekawszy zapach bieżącego roku.

Stwierdzenie ciągle aktualne, chociaż Interlude Man - Amouage depcze zapachowi Kurkdijana po piętach.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post05 lutego 2013, 00:47 - Wt

Jest to bardzo dobry zapach, mistrzowsko skomponowany, skoro trudno rozbierać go na czynniki składowe, wymieszane tak ściśle, że tworzą nową jakość. Oud delikatny, zaokrąglony, elegancki, nie tak jak od tego brutala Montale, gdzie dostawało się oudem fangę w nos ;) Mam jednak skojarzenie z Black Aoud'em, choć to byłaby właśnie wydelikacona i zaokrąglona, szlachetna jego wersja. Jakiś kwiatek, jakaś może różyczka mi pobrzmiewa, dlatego odbieram Oud Kurdjiana jako uniseks z delikatnym ukłonem w stronę Pań. Zdecydowanie najładniejsze pachnidło z ostatniej dostawy 20 próbek z Q.

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post06 lutego 2013, 16:47 - Śr

Moim zdaniem Oud to zapach o zdecydowanie uniseksowym charakterze. W innych kwestiach - zgoda.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post25 stycznia 2014, 19:07 - So

Pięknej urody kompozycja, wymykająca się kanonom oud'owych klasyków.
Zmieszane po mistrzowsku, choć nie mam pojęcia czy z mistrzowskich składników.
Daje poczucie luksusu jakie powinny dawać drogie wody spod znaku niszy.
Jest dla mnie zupełnie czymś nowym aż do bazy gdzie czuję konotacje z Santal 33 Le Labo.
Podobna koperkowość wychodzi i sam nie wiem jak to w ogóle możliwe :?:
Nie podoba mi się cena ale to już standard w tak zwanej niszy :D

darivsz

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2014, 19:49 - So

kwiatek napisał(a):Daje poczucie luksusu jakie powinny dawać drogie wody spod znaku niszy.

Mają kompozycje Kurkdjiana pewien pierwiastek w sobie, który daje wrażenie luksusu. Podobnie mam z Lumiere Noire, czuję się w nim bardzo luksusowo.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post26 stycznia 2014, 09:39 - N

W bazie dostrzegłem kilka niuansów zależnych od odległości z jakiej wąchałem.
Nie wąchając przy skórze a z pewnej odległości czułem lekko spróchniałe drewienko,
podobne choć z większą mocą doświadczałem w M7. Z bliska natomiast czuć było
koperek z Santal 33 z muśnięciem dymu z Timbuktu, hehehe ale dużo tu tego się
nazbierało, może zbyt dużo nawiązań ale tak to czułem i to myślałem testując Oud Franka.
On wiedział, że to będzie hit i dlatego musiał dać tak obrzydliwą cenę :evil:
Nie muszę chyba pisać, że bardzo bym chciał mieć flaszkę :?:

lichu

Post26 stycznia 2014, 09:58 - N

Zgadzam się też mi się spodobał od pierwszego niucha, ale cena jest nie do przyjęcia.
Podoba mi się jego lekkość która nie przygniata swoje obecnością.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post09 kwietnia 2014, 21:16 - Śr

To jest bez wątpienia piękny i interesujący zapach.
Lubię oud w perfumach i dane mi było powąchać sporo zapachów mających w sobie tę ingrediencję. W Oudzie Kurkdjiana mamy do czynienia z bardzo ciekawą interpretacją tego składnika. Jest on mianowicie bardzo delikatny, bardzo dyskretny i bardzo elegancki. Doskonale zrównoważony innymi składnikami, dzięki czemu osiągnięto właśnie taki "kremowy" efekt. Ja to odczuwam, jakby oud był zanurzony w mleku ;) Tak to właśnie odbieram - taki mleczny, kremowy, wygładzony, zamglony... Nie wiem, który skałdnik za to odpowiada, ale coś podobnego wyczuwam w M Puredistance, choć obydwa pachnidła róznią się składem diametralnie. Muszę przeprowadzić przy okazji test "dwuprzegubowy".
Jeśli chodzi o projekcję, to w mojej ocenie nie jest to mocna strona tego zapachu, ale nie odczytuję tego, jako wady. Ten Oud nie ma zabijać otoczenia, ale raczej czarować. Natomiast trwałość jest na zupelnie dobrym poziomie - na mojej skórze spokojnie ponad 6 godzin przy niezbyt obfitej aplikacji.
Tanio nie jest, ale jest pięknie... Z pewnością są to perfumy, których flakonik chętnie bym zakupił. Ode mnie mocna 5.
Artur
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex