Teraz jest 21 listopada 2017, 12:51 - Wt

• Reklama

Tom Ford - Tobacco Vanille

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Tobacco Vanille (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
7
6%
4 - Dobry
12
10%
5 - Bardzo dobry
44
35%
6 - Genialny
59
48%

Liczba głosów : 124

• Autor
  • Wiadomość

piczon

Re: Tom Ford - Tobacco Vanille

Post06 kwietnia 2016, 14:45 - Śr

turbosnail napisał(a):piczon, linia prv blend także przechodziła reformulacje :(

moze to dlatego - dunno ;) , masz doswiadczenie ze parametry sie pogorszyly ?
@biaggi - wiedzialem ze ktos nie zrozumie zartu, zawsze sie ktos taki znajdzie ;)

tak czy siak, drugi raz bym w zyciu nie kupil , chociaz kompozycja zacna.

belmondoo

Aktywny forumowicz

Post06 kwietnia 2016, 15:17 - Śr

Moim zdaniem piczon wszystko zależy od osobnika - moje ostatnie testy w Douglasie - jeden psik na nadgarstek o godzinie 12, zapach wyczuwalny spokojnie o godzinie 24. Projekcja jak na jedno psiknięcie również bardzo dobra.

baphomet

Post06 kwietnia 2016, 20:46 - Śr

Piczon, masz po prostu pecha, bo nawet aktualna wersja jest bardzo dobra pod względem parametrów.

piczon

Post07 kwietnia 2016, 09:22 - Cz

ale pecha z czym ?

no jedyna teoria jaka mi przychodzi do glowy to ta, ze 250ml jest duzo gorsze w parametrach niz mniejsze flakony.... ale to chyba glupie ?

belmondoo

Aktywny forumowicz

Post07 kwietnia 2016, 10:14 - Cz

Masz piczon pecha, że akurat na tobie ten zapach nie ma odpowiednich parametrów. Do mnie właśnie leci flaszka z Douglasa 250 ml, także będę mógł zrewidować twój pogląd czy sok w większym flakonie różni się czymkolwiek od soku w małym flakonie. Natomiast na logikę jest to niemożliwe - sądzisz, że producent ma dwie różne linie produkcyjne dla każdego zapachu i do dużych flaszek wlewa gorszej jakości perfumy, a do małych lepszej?

piczon

Post07 kwietnia 2016, 13:45 - Cz

neeeh nie sadze, wlasnie pisze ze to glupie myslenie ;)

skore to jeszcze bym jakos rozumiał, ze na kazdym inaczej lezy - ale koszula jak idziesz do robola ? przecietny daily moj dior homme "trzymie" sie z 20h. tak tak, wiem ze na ubranie nie psikamy ale ja lubie troche ;)

jor

Forumowicz

Post10 kwietnia 2016, 07:45 - N

Na mnie parametry wychodzą bardzo przyzwoicie.
Na razie jeden test nadgarskowy i jeden globalny.
Ciekawa kompozycja, warto mieć na półce kilka ml ale moim zdaniem brakuje mu czegoś, jest trochę monotematyczny żeby nie powiedzieć mdły..
Wiem, że taki miał być ale mimo wszystko czegoś mu brakuje żeby był warty kupienia flakonu.
Swoją kolekcję uzupełniam tylko o zapachy, które robią na mnie ogromne wrażenie, TV takie nie zrobił.
Dla mnie bardzo mocne 4.

Fahrenheit

Forumowicz

Post24 kwietnia 2016, 20:47 - N

Jak dla mnie zapach typowo zimowy. Testując go nadgarstkowo kilkanaście dni temu strasznie mnie przytłoczył i rozbolała mnie od niego głowa z powodu monstrualnej wręcz projekcji. Jeśli chodzi o samą kompozycję , tak jak napisał poprzedni użytkownik jest trochę monotematyczny ; na mojej skórze objawiają się głównie nuty tytoniowe połączone z przyprawami , natomiast wanilia jest wyczuwalna bardzo słabo. Z pewnością warto mieć go na półce na zimowe dni ( najlepiej na temperatury poniżej 0 ) , aczkolwiek tylko w postaci dekantu - na zakup flakonu na razie się nie zdecyduje.

ginez

Forumowicz

Post26 kwietnia 2016, 23:03 - Wt

Zapach genialny, który spokojnie ma wysokie miejsce w rankingu perfum wszechczasów. Jedyne co bym zmienił, to nadał mu bardziej męski charakter, poprzez zwiększenie dawki tytoniu kosztem wanilii. W tym momencie jest dla mnie zbyt unisexowy, czytaj kobiecy.

przemosłupsk

Forumowicz

Post29 kwietnia 2016, 14:53 - Pt

ginez napisał(a):Zapach genialny, który spokojnie ma wysokie miejsce w rankingu perfum wszechczasów. Jedyne co bym zmienił, to nadał mu bardziej męski charakter, poprzez zwiększenie dawki tytoniu kosztem wanilii. W tym momencie jest dla mnie zbyt unisexowy, czytaj kobiecy.

Dokładnie ginez! troszkę więcej tytoniu i było by idealnie, lecz i tak jest super, ciepły, otulający, niczym nie drażni, trwałość u mnie ponad 12h.

Czarny2

Forumowicz

Post29 kwietnia 2016, 23:09 - Pt

piczon napisał(a):neeeh nie sadze, wlasnie pisze ze to glupie myslenie ;)

skore to jeszcze bym jakos rozumiał, ze na kazdym inaczej lezy - ale koszula jak idziesz do robola ? przecietny daily moj dior homme "trzymie" sie z 20h. tak tak, wiem ze na ubranie nie psikamy ale ja lubie troche ;)

Może to tylko moja teoria, ale skoro taki producent jak np. 'Guerlain", ma tak dużą paletę obecnie produkowanych zapachów, to co za problem otworzyć druga linię takich samych perfum o delikatnie innej formule ? Np. ilośc flankierów LVEB poraża, a pachną bardzo podobnie. Wszystkie moje testery, pachną identycznie jak pełen produkt - więc to może tylko jako domysły chyba na razie pozostać.

bmatt

Forumowicz

Post09 maja 2016, 12:26 - Pn

Naczytałem się o Tobacco Vanille tyle zachwytów, że miałem wobec niego spore oczekiwania. Za pierwszym razem nie zachwycił, męczyło mnie jednak, żeby sprawić sobie chociaż małą odlewkę (co udało się dzięki temu forum ;) ). Po paru miesiącach nadal nie jestem w stanie się jasno określić - z jednej strony uwielbiam ten moment gdy zaczyna przeważać wanilia i robi się kremowo-mleczny, z drugiej strony, biorąc pod uwagę jego niszową cenę, nie widzę w nim nic nadzwyczajnie interesującego, a obecna w nim cukierowa słodkawość po jakimś czasie potrafi wręcz zemdlić. Taki Chergui wydaje się ciekawiej skonstruowany, choć nie jest tak przyjemny jak TV.
A i jeszcze kwestia parametrów. Choć dochodząca do kilkunastu godzin trwałość jest więcej niż przyzwoita, to TV na mnie po krótkim czasie robi się dość bliskoskórny. Bywają jednak momenty, gdy po kilku godzinach nagle odzywa się głośno, by po paru minutach znowu ucichnąć. Dziwne to, tym bardziej, że z (ponoć słabszym) Tuscan Leather nie mam takich problemów, od początku do końca mocno projektuje.
Z oceną wstrzymam się do następnej zimy, bo sam jeszcze nie wiem czy na odlewce się skończy :)

hrhrhr

Forumowicz

Post11 maja 2016, 10:22 - Śr

zachęcony zachwytami kupiłem próbkę. na mojej skórze pachnie zbyt drażliwie, sztucznie. nie jestem w stanie wytrzymać. warto sprawdzić przed zakupem flaszki.
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm! / Lutens, Miyake, Goutal, Rasasi, AdP, Byredo, Amouage, Olympic Orchids, Penhaligon's, Caron, CdG, etc.

jor

Forumowicz

Post11 maja 2016, 12:23 - Śr

hrhrhr napisał(a):warto sprawdzić przed zakupem flaszki.

tylko w przypadku tego zapachu ;)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post13 czerwca 2016, 08:23 - Pn

ale Jeremy pojechał, kobietą się nie podoba, "seks w lesie" :lol: https://www.youtube.com/watch?v=3Jva4U2dEZU

Asura

Forumowicz

Post15 sierpnia 2016, 15:50 - Pn

Jak dla mnie zbyt słodki i zbyt kobiecy. Opinia co prawda po jednym teście w perfumerii ale jest to zapach nie dla mnie. A szkoda bo większość TF z tej linii mi się podoba.

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post16 sierpnia 2016, 06:28 - Wt

Fakt zapach jest slodki ale jak dla mnie ma cos w sobie. Jst bardzo oryginalny, slodki i napewno potrafi urozmaicic ponury zimowy krajobraz. Moze na zime bede przygotowywal rozbiorke jego bo wypadalo by go w koncu miec.

Fahrenheit

Forumowicz

Post16 sierpnia 2016, 20:31 - Wt

BlueJeans napisał(a):Fakt zapach jest slodki ale jak dla mnie ma cos w sobie. Jst bardzo oryginalny, slodki i napewno potrafi urozmaicic ponury zimowy krajobraz. Moze na zime bede przygotowywal rozbiorke jego bo wypadalo by go w koncu miec.

Najlepiej poczekać na -20% w Douglasie i capnąć 250-tke za niecałe 1450zł , wtedy sam chętnie wezmę z 30ml.

nastymic

Forumowicz

Post16 sierpnia 2016, 21:09 - Wt

Ja w razie czego też się piszę na odlewkę :)
Cigar&Tie. Dopełnienie eleganckiego stylu.
http://www.cigarandtie.pl

https://www.facebook.com/cigarandtie/

krystian

Forumowicz

Post31 sierpnia 2016, 15:28 - Śr

Trwałość u mnie bardzo dobra, projekcja także. Sam zapach bardzo lubię choć wybrałbym Phaedon Tabac Rouge - zapach prawie taki sam może troszkę więcej tytoniu no i cena mniejsza.
Dałem 5.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex