Teraz jest 18 grudnia 2017, 04:07 - Pn

• Reklama

Tom Ford - Tobacco Vanille

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Tobacco Vanille (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
7
5%
4 - Dobry
14
11%
5 - Bardzo dobry
46
36%
6 - Genialny
60
47%

Liczba głosów : 129

• Autor
  • Wiadomość

lukesho

Moderator

Re: Tom Ford - Tobacco Vanille

Post03 października 2013, 13:13 - Cz

archie.m90 napisał(a):no co Ty Lukesho... :roll: u mnie test globalny (jak i normalne uzytkowanie) to psiki na szyję i dodtakowo nadgarstek. Za uchem czy też na szyi się nie powącham nie? ^^

Ale jesteś świadomy tego, że wąchając co chwilę nadgarstek męczysz swój nos i w efekcie czujesz zapach krócej? :)

archie.m90

Super Perfumaniak

Post03 października 2013, 13:16 - Cz

no jasne, że zdaje sobie z tego sprawę :roll:
jestem w pracy i nie wącham nadgarstka co 5minut, mówię tylko, że wczoraj po takim samym czasie, w domu, czułem zapach dużo wyraźniej. Zamierzam właśnie odstawić sztachanie się zapachem na jakies 3h i zobaczyć co będzie ;)

koorchuck

Aktywny forumowicz

Post03 października 2013, 13:34 - Cz

lukesho napisał(a):projekcją TV nie grzeszy

Tu się nie zgodzę. W moim przypadku to najlepiej projektujący i najbardziej trwały zapach, jaki znam.

maruz

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 października 2013, 14:21 - Cz

archie.m90 napisał(a):dziś test globalny...
dziwne, bo po 4h już go prawie nie czuję na nadgarstku :? wtf? wczoraj po 4h był jeszcze bardzo wyraźny - teraz muszę szurać nosem po skórze żeby ostatecznie poczuć tylko trochę wanilii.
jadłem coś od chińczyka nie dawno, może nos mi płata teraz figle :P

Testowałem niedawno TV na nadgarstku, po 18 godzinach od aplikacji był dobrze wyczuwalny na nim, co nawet potwierdziła moja kobieta. Bylem zaskoczony! Dla mnie trwałość TV po teście globalnym jest przeogromna, gorzej z projekcją, niestety na mojej skórze po kilku godzinach robi się blisko skórna i mało wyczuwalna dla otoczenia (tak już mam z większością zapachów), tak mi się przynajmniej wydaje...Wszystko rekompensują pierwsze godziny od uzycia. Jest intensywnie.
Będę testował dalej, w różnych warunkach pogodowych. W sumie zastanawiam się nad zakupem dużej flachy dla siebie, nawet jako formę inwestycji czy jako "polepszacz nastroju", tylko gdzie ją kupić???

koorchuck

Aktywny forumowicz

Post03 października 2013, 14:45 - Cz

Musiałbyś pytać w Douglasie w Arkadii lub w SCC. Ewentualnie szukać na zagranicznych portalach aukcyjnych.

lolek

Post03 października 2013, 14:47 - Cz

Mnie TV bardzo męczy przy za dużej aplikacji w pomieszczeniach, i nie wyobrażam go sobie do codziennego użytku, do pracy, szkoły, itp..., chergui jest w tej dziedzinie o wiele bardziej przystępniejszy. Choć TV bardzo mi się podoba to używam go raczej rzadko, tak na jakieś okazje, albo gdy mi się zachcę ;) Najlepiej na wyjścia, gdy wiekszośc czasu bedę na powietrzu.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post03 października 2013, 15:46 - Cz

lolek.. proszę.. albo bardziej przystępny albo przystępniejszy.. nie oba jednocześnie ;)

a więc dałem sobie trochę odpocząć i znów powąchałem nadgarstek.. spoko, TV wciąż tam jest, nie jakoś mega wyraźnie ale jest. Nie wiem jak jest z projekcją po 3-4h, nie mam jeszcze żadnych informacji od osób trzecich ale to u mnie norma w przypadku każdego jednego zapachu. Chyba zapachy trzymają się mnie mega blisko.
Tak jak mówiłem sama kompozycja bez wątpienia może się podobać, mi się podoba ale dupy nie urywa jakoś za specjalnie. Odstawiam go i wrócę za miesiąc jak się ochłodzi.

zolt

Post15 października 2013, 15:29 - Wt

Mi również nie urwało, w żaden sposób. Nie wpadł mi nawet w pamięć, a jedyne co pamiętam to to, że gdy go testowałem i wąchałem dziwiłem się skąd te ohy i ahy nad tym zapachem. Jak będzie okazja za jakiś czas spróbuję ponownie i zobaczymy.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post15 października 2013, 15:33 - Wt

no ja dziś wrzuciłem go poraz kolejny.. i chyba za każdym razem podoba mi się coraz bardziej.. trzeba go używać tylko w chłodne i zimne dni bo ta wanilia może zamęczyć "naśmerć" przy wyższych temperaturach. Minęło 7,5h od aplikacji i na nadgarstku wciąż zdecydowanie sobie siedzi. Szkoda tylko, że nie wiem jak wygląda sprawa projekcji po tych 3-4h bo sam od siebie już nie czuję ale ciekawe jak odbiera to osoba trzecia.

zolt

Post16 października 2013, 07:48 - Śr

Robert napisał(a):
zolt napisał(a): a jedyne co pamiętam to to, że gdy go testowałem i wąchałem dziwiłem się skąd te ohy i ahy nad tym zapachem.

Mnie natomiast zadziwiają ochy i achy nad Eau des Bavx, który jest porównywany do TV. Dla mnie L'Occitane, to poprawny zapach, o bardzo dobrej jakości, za co duży plus... i to by było na tyle.

Niebawem dotrze odlewka tego Bauxa i sam to sprawdze. ;-)

gurlen87

Perfumaniak

Post16 października 2013, 08:46 - Śr

Również miałem styczność z oboma. L.Baux delikatnie pod względem rodzaju słodyczy zaczyna się zbliżać do TV, jednak ogólnie są kompletnie różne, w innym klimacie. W bazie wiele zapachów jest do siebie podobnych...

gurlen87

Perfumaniak

Post16 października 2013, 10:01 - Śr

L'Occitane jest dziwaczny trochę, najpierw świeżo-gorzki później słodki, w sumie jest mi obojętny. Co do Forda.., miałeś rację żeby dłużej testować. Dochodzę do w wniosku, że to jedna z lepszych kompozycji z którą dotychczasowo miałem do czynienia. Ma w sobie wszystko to, co lubię. Pastelową, nienachalną słodycz, wyraźny motyw przewodni tabaki, wyśmienite parametry.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post16 października 2013, 10:05 - Śr

Chyba są dwie różne wersje Eau des Baux :)
TV dla mnie to ciężki słodziak, któremu bliżej do A*Mena niż do mojego Eau des Baux - delikatnego lekko słodkiego kadzidłowca z nutą wanilii i cyprysem

rabarbary

Super Perfumaniak

Post16 października 2013, 10:09 - Śr

Robert napisał(a):
rabarbary napisał(a):Chyba są dwie różne wersje Eau des Baux :)

tzn ?

bo mój Eau des Baux jest z zupełnie innej bajki niż TV, a niektórzy je porównują - ale była reformulacja, więc może to to...

wczoraj w pracy mojego TV skomentowano, że w pokoju pachnie jak w cukierni :)

Center

Post13 stycznia 2014, 22:25 - Pn

Przyjemny nie słodki ale bez rewelacji, 5 muszę dać. Trwałość i projekcja u mnie też nie najlepsza, spodziewałem się że będzie lepiej. Pisząc lepiej mam na myśli ocenę 6.
Musze edytować:)
Z oceną się jeszcze wstrzymam, robiłem max 3 psiki z dekanatu, może więcej spróbuje:).
Kolejna edycja.
Po dłuższym czasie stwierdzam iż polubiłem je, będzie w moim top 10:) 5+. Noty jeszcze nie wystawiłem,
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post27 lutego 2014, 22:02 - Cz

Z przyczyn, powiedzmy, światopoglądowych nie darzę sympatią Toma Forda.
Ale lubię tytoń i lubię wanilię, więc zdecydowałem się wypróbować ten zapach. W końcu jeśli o czymś tyle się mówi, to warto wyrobić sobie własne zdanie.
Pierwsze wrażenie - to jest bardzo prosty zapach. Waniliowy tytoń fajkowy z nutą owocową (może rzeczywiście wspomniane wiśnie) zanurzony w miodzie. Mocno, bardzo słodko, zawiesiście, klejąco. Wracają wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to babcia i mama piekły świąteczne ciasta, a dziadek pykał z fajeczki. Tak sielsko, ciepło, naiwnie trochę i laurkowo. Kominek, fajkowy dymek, ciasto z waniliowym olejkiem... I tak to sobie trwa i trwa, praktycznie tylko wygasając powolutku, a nie ewoluując. Po dłuższym czasie tytoń zanika, a zapach dogasa sobie waniliowo, ciepło i leniwie.
Czy w związku z powyższym uważam, ze to kiczowaty, prosty zapach? Absolutnie nie! Zapach mi się bardzo podoba, tylko zastanawiam się, czy chciałbym go nosić. Czy nie za dużo w nim tej ulepnej słodyczy? Póki co testy trwają ;)
Artur

czupakabra

Aktywny forumowicz

Post27 lutego 2014, 22:53 - Cz

Mnie pasuje jego słodkość i "lepkość". Chociaż raczej w chłodniejsze dni.
Nie kłóć się z idiotami - ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem...

khorne

Aktywny forumowicz

Post27 lutego 2014, 23:25 - Cz

Nie polubiliśmy się od pierwszego wejrzenia. Oceny nie wystawie bo jednorazowy test nadgarstkowy wiele nie znaczy. Jedno jest pewne - taka cena za takie pachnidlo to dla mnie spora przesada. Gdybym nie wiedział, że to taki znany zapach i za taką cenę moja ocena TV wynosiłaby pewnie 3. Przy posiadanych informacjach dotyczacych ceny 2ka to maks :mrgreen:
Nie moje klimaty.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post02 marca 2014, 10:49 - N

Testy trwają.
Tleniona blondynka po solarium. Wymiary 170/90/60/90/C. Oczy duże, usta też. Ładna? No pewnie. To OCZYWISTE. Tyle, że opowiedziała swoją historię, zanim otworzyła usta...
TV zaczynam odbierać podobnie. Tak oczywiście ładny, że szybko się nudzi.
Ciekawe, czy będzie mi w stanie coś jeszcze opowiedzieć...
Artur

miś Eugeniusz

Forumowicz

Post20 marca 2014, 14:23 - Cz

Artplum napisał(a):Testy trwają.
Tleniona blondynka po solarium. Wymiary 170/90/60/90/C. Oczy duże, usta też. Ładna? No pewnie. To OCZYWISTE. Tyle, że opowiedziała swoją historię, zanim otworzyła usta...
TV zaczynam odbierać podobnie. Tak oczywiście ładny, że szybko się nudzi.
Ciekawe, czy będzie mi w stanie coś jeszcze opowie dzieć...

nigdy bym nie pomyślała, że tak można TV odbierać :mrgreen:

ja za Tv przepadam, gdybym miała scharakteryzować go jednym słowem, byłoby to "miodowy".
Zgadzam się, że projekcja mogłaby być dłuższa, a z Eau des Baux , moim zdaniem, ma niewiele wspólnego.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex