Teraz jest 18 grudnia 2017, 21:11 - Pn

• Reklama

Tom Ford - Tobacco Vanille

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Tom Ford - Tobacco Vanille (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
7
5%
4 - Dobry
14
11%
5 - Bardzo dobry
46
36%
6 - Genialny
60
47%

Liczba głosów : 129

• Autor
  • Wiadomość

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Tom Ford - Tobacco Vanille

Post29 lutego 2012, 22:37 - Śr

Ray - nigdzie nie lecę . :D Powiedziałeś za mnie . Nudno i bez tytoniu. Ja po kilku testach nadal czuje tylko stary miód . A co ja pszczoła jestem? Taki jakiś ten zapach.....męczący.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post29 lutego 2012, 22:40 - Śr

Haniu, rozwaliła mnie ta pszczoła ( ha,ha,ha ) !

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 lutego 2012, 23:02 - Śr

hanka napisał(a):Ray - nigdzie nie lecę . :D Powiedziałeś za mnie . Nudno i bez tytoniu. Ja po kilku testach nadal czuje tylko stary miód . A co ja pszczoła jestem? Taki jakiś ten zapach.....męczący.

:lol: No właśnie! :D

Wiesz, miałem spore oczekiwania wobec TV, dlatego nie chciałem czytać opisów Twoich wrażeń. Okazało się jednak, że miałaś rację... niestety. Szczerze mówiąc, nie mam bladego pojęcia, skąd uwielbienie dla tego zapachu. Musi marketing odegrał tutaj sporą rolę, no bo zresztą i ja liczyłem na ten byczy tytoń z nazwy. Kolorystyka flakonu, aura niedostępności i luksusu - wszystko to pobudzało wyobraźnię i podsycało apetyt, tymczasem okazało się, że jest, kur*a, blado. :lol: ;)

hanka

Post29 lutego 2012, 23:34 - Śr

Tosmy sobie powzdychali.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post29 lutego 2012, 23:50 - Śr

Ta, i pomyśleć, że chciałem kiedyś kupić cały flakon. Gdybym to zrobił, chyba bym się dożywotnio zbanował na forum.

A swoją drogą to ciekawe, jak pszczoły reagowałyby na TV.

Niszka

Administrator

Post01 marca 2012, 08:41 - Cz

W TV jest właściwie tabaka, nie tytoń. :P

Wkleję co mi napisał kolega na GG, mam nadzieję, że się za to nie obrazi... ;)

Doznałem szoku jak zobaczyłem oczy mojego wujka bardzo byłego fajczarza kiedy mu psiknolem na nadgarstek Forda oczy zrobił jak złote 20 dolarówki i stwiwedzil że to AMPHORA byly holenderski tyton fajkowy tylko holendrzy sprzedali patent i teraz robia Angole ale ponoc to juz nie to

w tej chwili sa bardzo archiwalne koncowki zapasow po najlepszych salonach fajczazrskich a kilogram tego tytoniu jeszcze MADE IN HOLLAND stoi po 2500zł

Ja bym Ray nie porównywał Forda do L'Artisana, zobacz projekcję i trwałość. Co jak co ale pod względem tych dwóch parametrów L'Artisan nie może się równać z Fordem. Druga sprawa, Ford to kompozycja raczej "płaska", tzn. dwuskładnnikowa. Czy dałoby się zrobić coś lepszego tylko z tych dwóch składników?

Simon

Post01 marca 2012, 19:47 - Cz

Tobacco Vanille do Havana Vanille bym nigdy nie porównał. Pomimo pozornych podobieństw, są to całkowicie inne zapachy. Dla mnie przynajmniej :)

kapłan

Post13 marca 2012, 21:06 - Wt

Tak, Havana i ten Ford to dwa różne światy. Ja w przeciwieństwie do Raya czuję całkiem wyraźnie akord tytoniowy i bardzo przypomina mi on ten z Chergui. Oceniłbym TObacco Vanille na mocną czwórkę. Do Chergui niestety się nie umywa, choć sam zapach wydaje mi się do niego całkiem podobny - kompozycja jednak nie jest tak misterna i tak oryginalna jak u Lutensa. TV pachnie po prostu jak dobrej jakości mainstream. Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale czuję tu coś jakby zapach wiśniowego kompotu :o :lol:

A moją ulubioną męską wanilią pozostaje ta z Patchouli 24 Le Labo - niczego lepszego z tą nutą nie znam.

EDIT:
OK, dopiero teraz czytam sobie wasze wcześniejsze posty i miło mi widzieć, że mój nos też potrafi wywąchać żarcie w perfumach. Faktycznie, wiśnie, hehehe!

lolek

Post13 sierpnia 2012, 21:16 - Pn

Idealnie w mój gust trafił, i tytoń, i wanilia, i wiśnię czuję, wszystko lekko pikantne, nie pieprzne, jest gęsty i mocny, przypomina chergui rzeczywiście, trochę Frapinami zalatuje, Havane Muglera również :) miodzio, dosłownie, skojarzył mi się z Absolute Pour Le Soir- poszedł na drugi nadgarstek, nie, jednak nie to, ale podobna kategoria, na tę pogodę jak znalazł ;)

Niacha

Post14 sierpnia 2012, 08:20 - Wt

kapłan napisał(a): Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale czuję tu coś jakby zapach wiśniowego kompotu :o :lol:

Cherqui tak pachnie. :twisted:

kapłan

Post16 sierpnia 2012, 22:10 - Cz

Chyba chciałaś napisać, że nie pachnie ;)

hanka

Post16 sierpnia 2012, 22:35 - Cz

lolek napisał(a):Idealnie w mój gust trafił, i tytoń, i wanilia, i wiśnię czuję, wszystko lekko pikantne, nie pieprzne, jest gęsty i mocny, przypomina chergui rzeczywiście, trochę Frapinami zalatuje, Havane Muglera również :) miodzio, dosłownie, skojarzył mi się z Absolute Pour Le Soir- poszedł na drugi nadgarstek, nie, jednak nie to, ale podobna kategoria, na tę pogodę jak znalazł ;)

W którymś Frapinie faktycznie jest podobna nuta , ale OPRÓCZ niej są inne jeszcze. A tu? ,, A my tylko miód i miód."

matlak

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 sierpnia 2012, 08:30 - Pt

podobny zapach mają cygarety Panter - Vanilia

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post30 sierpnia 2012, 20:14 - Cz

Dla mnie to pachnie bardzo podobnie do tytoniu fajkowego Casablanca,
jest to tytoń aromatyzowany wiśnią i wanilią.

johnx88

Aktywny forumowicz

Post06 stycznia 2013, 21:57 - N

Słodki nawet bardzo słodki. Kompot z czereśni plus wiśnie.
Po kilkudziesięciu ujawnia się tabaka, mało jej, ale jest .:D

illusion

Aktywny forumowicz

Post20 kwietnia 2013, 21:12 - So

Dzieki uprzejmości Glinta mam okazję zapoznać się z tym popularnym niszowym pachnidłem.
Lekkie podobieństwo do L'Occitane Eau des Baux wyczułem tylko w otwarciu. Później Tobacco Vanille bardzo mi przypomina Hermes Ambre Narguile z tym, że w TV pierwsze skrzypce gra tabaka zaś Ambre Narguile jest bardziej miodowy (w zasadzie to pure honey). W Tobacco Vanille zawarty jest również akcent wiśniowy, ale jak ktoś już wcześniej wspomniał raczej to przypadkowy wynik użytych składników. Ogólnie TV to świetne perfumy chociaż miałbym problem z jasnym wyborem który zapach jest najlepszy z trzech wspomnianych w niniejszym poście. Może po prostu zbyt słaby ze mnie miłośnik wanilii...

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post22 kwietnia 2013, 12:25 - Pn

Myślę,że wiśniowy akord nie jest przypadkowy. Tytoń do fajki zwykle właśnie jest aromatyzowany wanilią i wiśnią i o to chodziło Ford'owi zapewne, by to tak pachniało...

lukesho

Moderator

Post22 kwietnia 2013, 23:04 - Pn

kwiatek napisał(a):Myślę,że wiśniowy akord nie jest przypadkowy. Tytoń do fajki zwykle właśnie jest aromatyzowany wanilią i wiśnią i o to chodziło Ford'owi zapewne, by to tak pachniało...

Burberry London i Mugler Pure Havane również mają wiśniowy akord niewymieniony w składzie, więc możliwe, że to sprawka aromatyzowanego tytoniu.

matlak

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 maja 2013, 11:50 - Śr

Na UP pojawił się TV... można by go spróbować ;P

//to jest temat o Tom Ford Tobacco Vanille - o olejkach tu nie piszemy. Poza tym od propozycji zapachów do rozbiórki jest inny dział i wątek - luk

gurlen87

Perfumaniak

Post30 lipca 2013, 11:28 - Wt

Jakiś pokręcony trochę dla mnie ten zapach ;). Początek trochę wypacza dalszy bieg, który jest o niebo lepszy od wstępu. Pierwsze uderzenie mocne i w damską stronę. Kupa suszonych owoców, jak piszecie wiśnie, ja jeszcze śliwki czuję. Oprócz tego sporo kakao i wanilii w tym miejscu tabaka słabo daje o sobie znać. Gorzko-słodki początek, mdławy idący zdecydowanie dla mnie w damską stronę. Po ok. 2h zapach staje się bardziej wycyzelowany i przyjmuję nawet ciekawą zwartą strukturę waniliowo-tytoniową. Początek na nie. Środek i końcówka na tak. Dałem 4.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex