Teraz jest 22 września 2018, 19:41 - So

• Reklama

Smeraldo - Sylvaine Delacourte

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Smeraldo - Sylvaine Delacourte (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

M_Michal

Aktywny forumowicz

Smeraldo - Sylvaine Delacourte

Post05 lipca 2018, 12:34 - Cz

Próbkę tych perfum otrzymałem od Machiavelli i przy tej okazji zobowiązałem się do napisania o nich kilku słów.

Nuty zapachowe: yuzu, wetyweria, dzięgiel, mastyks, głóg, gruszka, róża, limetka, cedr.

A jak wg mnie pachną? Początek jest lekki, cytrusowy i świeży. Bardzo mi się podoba. Wybija się limetka i yuzu. Gdy te nuty odlecą a zapach wejdzie w fazę serca wychodzą nuty kwiatowo- ziołowe i lekko pudrowe. Zapach się ociepla i robi się słodkawy. Baza to głównie piżmo z delikatną mgiełką pudru i drewna. Jeżeli mężczyzna lubi perfumy w stylu delikatnie nawiązującym do MFK Amyrys pour homme to może dać im szansę. W innym wypadku raczej odradzam. Kobietom polecam niuchnąć, bo może zaiskrzyć. Jeżeli ktoś szuka piżma lekkiego, pudrowego ze szczyptą ziół i kwiatów to to jest właściwy kierunek. Parametry na mojej skórze bardzo dobre. Projekcja przez pierwsze godziny jest wyczuwalna a trwałość mogę ocenić na 8-9 godzin. Testy polecam, bo są po prostu ładne.

Ode mnie 4.
Załączniki
77602.jpg
77602.jpg (26.07 KiB) Przeglądane 188 razy

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Smeraldo - Sylvaine Delacourte

Post05 lipca 2018, 12:46 - Cz

Dzięki, że podzieliłeś się wrażeniami, Michał.

Dla mnie w Smeraldo najfajniejsza jest właśnie ta ewolucja, od cytrusowego akordu górnego, przez lekkie, zielone kwiaty, aż po białopiżmową bazę - sygnaturową dla tej serii. Sam raczej bym nie nosił (w sensie tak z chęci, bo do testów globalnych jak najbardziej się nadają), ale doceniam i grę składników i takie ujęcie piżma, bo mimo że jest ciepłe, czyste, pościelowe, to pachnie też elegancko i jakościowo, nijak nie kojarząc mi się z chemią gospodarczą, czy taniością.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Smeraldo - Sylvaine Delacourte

Post05 lipca 2018, 13:18 - Cz

Jakościowo nie ma się co do nich przyczepić. Kompozycyjnie też jest dobrze. A to, że kompozycja nie jest moja, to nie jest winą perfumiarza. ;)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex