Teraz jest 24 września 2018, 20:20 - Pn

• Reklama

Montale - Full Incense

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Montale - Full Incense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
9%
4 - Dobry
2
4%
5 - Bardzo dobry
28
62%
6 - Genialny
10
22%

Liczba głosów : 45

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Montale - Full Incense

Post31 października 2017, 19:49 - Wt

Jest już chyba taki temat w sali klubowej.

Edit. Znalazłem: viewtopic.php?f=22&t=14758
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post31 października 2017, 22:27 - Wt

hrhrhr nie jestem miłośnikiem kadzideł ani casbah ani FI
chociaż jakbym miał wybór wybrałbym FI
a siódemek nie znam :oops:

Fabrice

Forumowicz

Post31 października 2017, 22:46 - Wt

Casbah to dla mnie bardzo intensywna, mocno gazowana oranżada/napój pomarańczowy w towarzystwie popiołu. Gdyby nie - wbrew pozorom - dosłowność tej kompozycji, to ten dziwoląg bardzo by mi się spodobał :D
Dobrze, że temat jest na czasie... W grudniu 2O15 zamówiłem próbkę FI. Wówczas co do kadzideł miałem mało odniesienia, natomiast już wtedy, FI wydawało mi się mocno "leśne", żywiczne, przede wszystkim zbyt transparentne i niewyczerpujące tematu kadzidła. Zamierzam zrobić teraz kolejne podzejście do FI, ale tak mnie zastanawia, czy Zagorsk jest bardziej dymny niż FI? Wolę duszne, gęste dymno-smoliste opary, niż drzewne, drażniące nozdrza leśne akordy typu świerk, sosna, las etc.:D Niestety dokładnie pod tym kątem zawiodło mnie również archaiczne L'eau Trois od Diptyque.

Ari

Forumowicz

Post12 listopada 2017, 19:44 - N

Mam podobny ,problem' Fabrice. FI to piękny zapach i choć jednostajny to za każdym razem odbieram go trochę inaczej. Niestety zawsze ilość żywicy mnie przytłacza, a brakuje mi dymu. Ten zapach budzi we mnie skojarzenia z mszą odprawianą w środku ostrej zimy w małym, wiejskim kościółku, dopiero co zbitym ze świeżego drewna po którym leją się strumienie aromatycznych żywic. I czasem jakby wierci mnie w nosie... eukaliptus(?), który daje odczucie mrozu. A może to bąbelki z tej coca-coli? Projekcja i trwałość fantastyczne, z mojej skóry raczej wszystko szybko znika, a ten zapach czułem jeszcze następnego dnia rano. Zostawię sobie dekant do wąchania i podziwiania, a szukać będę kadzidła, które mnie otuli ciepłym dymem...

drEvil

Forumowicz

Post13 listopada 2017, 20:38 - Pn

A mnie kadzidło trochę rozczarowało. Otwarcie z wielką pompą, ale z czasem niemożliwie ubożeje. A dzieje się to szybko... i zostajemy na ~10 godzin z takim mało interesującym aromatem. Jednak kadzidło kościelne lepiej pachnie. ;-)
Dla mnie zacny pomysł z niewykorzystanym potencjałem.
troll, <cyrkiel/węgielnica> żydo-mason <cyrkiel/węgielnica>
Deutsche&Kabana, Japador, Boos, Versage, L'honne, Guqi, Entirety, Aqcuad id GiQ

madmax88

Forumowicz

Post14 listopada 2017, 03:53 - Wt

@ Tornado
Za to "Full" jest kompletnie nie zobowiązujący, luźny, a przez to ma szersze zastosowanie.

Zgadzam się! Zakupiłem mały dekant z myślą, że nie będzie to pachnidło noszalne raczej aby do testów nadgarstkowych. I co? Po pierwszych testach jestem na tak i myślę, że globalnie też będzie dobrze :) a trzeba przyznać, że wielkim fanem kadzideł nie jestem.

Fabrice

Forumowicz

Post15 listopada 2017, 20:10 - Śr

Szkoda, że Montale nie mogło szarpnąć się na kadzidło z prawdziwego zdarzenia

tornado

Aktywny forumowicz

Post15 listopada 2017, 21:13 - Śr

Fabrice napisał(a):Szkoda, że Montale nie mogło szarpnąć się na kadzidło z prawdziwego zdarzenia

Montale co do zasady, nie szarpie się na prawdziwe zdarzenia. Chodzi mi o to , że ich perfumy huczą, hałasują, często brzmiąc jednak sztucznie.
Mimo to Full Incense uważam, za udaną pozycję i paradoksalnie dość oryginalną, trochę słodką i wilgotną. Nie ma tu wytrawności za zbytnio. I dobrze, bo inni już to zrobili z powodzeniem.

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 listopada 2017, 00:08 - Cz

tornado napisał(a):Montale co do zasady, nie szarpie się na prawdziwe zdarzenia.

z wyjątkiem patchouli leaves

Fabrice

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 14:03 - Cz

Właśnie chodziłoby mi właśnie o taką bombę w stylu Patchouli Leaves czy Black Aoud czy Kabul Aoud gdzie zarówno parametry nie budzą zastrzeżeń i kompozycja na prawdę zapada w pamięć. Nawet kosztem noszalności. W zasadzie ja uwielbiam mało noszalne perfumy. W wielu wypustach od Montale jednak zauważa się właśnie metodę albo kompozycja albo parametry. W FI ja głównie zauważam dobre parametry przy ugrzecznionej kompozycji + myląca nazwa :cry:
Ostatnio edytowano 16 listopada 2017, 14:25 - Cz przez Fabrice, łącznie edytowano 1 raz

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 listopada 2017, 14:24 - Cz

A u mnie wprost na odwrót - Full Incense zdecydowanie wyróżnia się kompozycją na tle zapachów Montale, a parametry są (na szczęście) zauważalnie stonowane w stosunku do większości innych pozycji tej marki.
Zresztą, moim zdaniem to naprawdę świetny zapach i jak ktoś zauważył bardzo noszalny. Do niedawna za najlepsze kadzidło kościelne uważałem Lavs'a, ale jego "surowość" i powaga nieco ograniczają przyjemność z noszenia.
Ostatnio zakupiłem tester FI na prostych i za te pieniądze absolutnie nie żałuję ;) Jak dla mnie ścisła czołówka zapachów Montale, razem z Kabulem, Darkiem, Greylandem i Patchouli Leaves.

Fabrice

Forumowicz

Post16 listopada 2017, 14:29 - Cz

Racja, to trzeba mu przyznać, że przełamuje pewną nudę która wkradła się w szeregi Montale i jest mniej przewidywalny od braci :D W zasadzie, w mojej kolekcji sięgałem po niego głównie wtedy, gdy potrzebowałem bardziej noszalnej kompozycji kadzidlanej

tornado

Aktywny forumowicz

Post16 listopada 2017, 14:39 - Cz

Kiszonyogor95 napisał(a):Jak dla mnie ścisła czołówka zapachów Montale, razem z Kabulem, Darkiem, Greylandem

Mam takie samo zdanie, to jeden z najlepszych Montale'i w ogóle.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex