Teraz jest 23 lipca 2018, 07:00 - Pn

• Reklama

Zoologist - Moth

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Zoologist - Moth (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
17%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
33%
5 - Bardzo dobry
1
17%
6 - Genialny
2
33%

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Zoologist - Moth

Post28 marca 2018, 05:40 - Śr

Moth marki Zoologist Perfumes to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2018 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Tomoo Inaba. Nutami głowy są czarny pieprz, cynamon, goździk (przyprawa), kmin, cytryna, gałka muszkatołowa i szafran; nutami serca są heliotrop, irys, jaśmin, mimoza, konwalia i róża; nutami bazy są ambra, miód, Żywice, drzewo gwajakowe, piżmo, cypriol, agar (oud), paczula, dym i wetyweria.

Obrazek

sobejjj

Forumowicz

Re: Zoologist - Moth

Post06 maja 2018, 21:55 - N

Potestowałem dziś globalnie. Otwarcie jest przeszywające, świdrujące w nosie przyprawy, zasięg rażenia kilka pokoi, bardzo fajne i dynamiczne jak ćmy skrzydłami trzepotanie. Serce zapachu to płonąca świeca woskowa:
Obrazek
Stosuję tu pewno uproszczenie, gdyż otwarcie i serce mają naprawdę bogactwo nut i różnych tonów np. jest faza kwiatowa (mimoza!), która świetnie wpasowuje się w ten miodowo-woskowy motyw przewodni całego zapachu. Im dalej w kierunku bazy, Ćma oblewa się miodem i wysładza, a także staje się lekko animalna. Szczerze mówiąc baza przypomina mi dosyć Absolue Pour Le Soir i niestety podobnie pojawiają się na mojej skórze pojedyncze kwaśne (a w zasadzie skwaśniały) nuty. Być może to kwestia pory roku, więc na pewno wypróbuję jeszcze w zimie (porównawczo z APLSem). Zapach nietuzinkowy, ładnie ewoluuje na skórze, nie jest bardzo dymny i ma świetne parametry. Mój top 3 Zoologist i 5-tka w ankiecie. Jakoś mi się co prawda ćma bardzo nie kojarzy, raczej taka mroczna pszczółka to jest.

BlueJeans

Moderator

Post07 maja 2018, 06:30 - Pn

Tak jest! zdecydowanie Moth lepiej się broni przy Hyrax. Dziwi mnie jednak premiera takiej petardy w letnią porę roku :P

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 czerwca 2018, 09:07 - Pt

chyba falstart
zupełnie nie ta pora
kompozycja w chłodniejsze dni może być dobra
lecz siła rażenia latem jest przymulająca/ jeden psik/ - musiałem wziąć prysznic :D
i wtedy zrobiło się lepiej/ po prysznicu czułem jeszcze kilka godzin/
nie oceniam
czekam na jesień

Ari

Forumowicz

Post10 czerwca 2018, 20:13 - N

Zwierzęce zapachy to nie moja bajka i kilka zapachów Zoologist, które poznałem tylko mnie w tym utwierdziły. Pomimo tego Moth zachwycił mnie już przed poznaniem - nutami i całą swoją prezentacją. Spodziewałem się wiele i (na szczęście) nie zawiodłem się.
Na pewno zaskoczyło mnie, że mimo wszystko Ćma również jest trochę animalna - perfumy tak określane często kojarzą się dość specyficznie, ale to całkiem inny przypadek. Owad to przecież nie (przykładowo) koń i raczej większość ludzi odbiera je bezzapachowo, a w cale tak nie jest! Jak ktoś kiedyś hodował jakieś owady to zapewne wie, że mają swój zapach i to czasem bardzo intensywny. Myślę, że ta ,owadzia' nuta udała się całkiem fajnie i wynika moim zdaniem z gry nieco brudnej ambry i miodu, który nie jest tutaj sztucznym, mdłym ulepkiem, a wybrzmiewa całkiem naturalnie ze swoją charakterystyczną nutą (w końcu miód też pochodzi od zwierząt :D ). No i ten ,przkurzony' szafran.
Ćma wylatuje do mnie z kłębów gęstego dymu, czuję też mieszankę podanych przypraw w raczej równych proporcjach i trochę czarnej skóry. Przez dym przebija się drzewo agarowe w ujęciu, które kojarzy mi się z Epic man. Dym jest piękny - gęsty, wytrawny, drapiący w gardle. To nie barbecue za blokiem, a ognisko w środku lasu.
Po krótkiej chwili dym zaczyna znikać i co raz mocniej czuć miód. Po kilkunastu minutach dym zostaje już daleko w tyle, ćma leci dalej.
Serce to kwiaty, które dla mojego nosa tworzą jednolitą całość. Mimoza trochę się wybija, ale reszty kwiatów nie jestem w stanie rozróżnić. Nie jest kobieco - czego trochę się obawiałem, szczególnie, że nie jestem fanem kwiatowych zapachów. Kwiatowość tego zapachu moim zdaniem nie polega na zapachu świeżych kwiatów, a bardziej mieszaniny nektarów wypitych przez ćmę.
Baza która zostaje jest mroczna i brudna. Ambra nas nie opuszcza, słodycz miodu słabnie, a piżmo i nuty drzewne wychodzą na wierzch. Końcówka kojarzy mi się trochę ze starą, opuszczoną piwnicą w której ćma spędza dnie.
Moth nie jest jakąś ćmą - dla mnie należy do rodziny zawisakowatych, które potrafią zawisnąć w locie i odżywiać się wyglądając jak kolibry.
Jednym słowem - zachwyciła mnie.
Trwałość i projekcja na wysokim poziomie - cena też, ale w końcu to ekstrakt.

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post12 czerwca 2018, 14:55 - Wt

wpadłem do lulua po próbkę i wybiegłem na powietrze po teście nadgarstkowym. trauma. kałuża zwierzęcego moczu zarzucona bukietami z białych kwiatów, mimozy i irysów. ale trzyma dwa dni, nie można go łatwo zmyć i projektuje wyjątkowo mocno, zbyt mocno... dwója tylko i wyłącznie za parametry, bo zapach paskudny.
STRAGAN - flakony, odlewki i militry. nisza + mnstrm!

gabriel@dag.pl

Post13 czerwca 2018, 18:58 - Śr

już cię widzę miotającego się po ulicy i szukającego pompy miejskiej :lol:

rabarbary

Super Perfumaniak

Post13 czerwca 2018, 19:03 - Śr

hrhrhr napisał(a): dwója tylko i wyłącznie za parametry, bo zapach paskudny.

Może nie tyle paskudny, co ciężki, trudny i męczący.
Ale może to być wina upałów, trzeba będzie spróbować w styczniu :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 czerwca 2018, 13:20 - Śr

Jestem zaintrygowany. Będzie testowany.

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post20 czerwca 2018, 16:55 - Śr

Na razie nie mogę dużo napisać, bo dałem w domu na blotter i zostawiłem na noc. Zapach jest, nomen omen, bardzo lotny. Po całej nocy pokój "pachniał" Ćmą bardzo intensywnie i cały dzień się po niej wietrzył. Niezmiernie ciężki i słodki, trochę kwiatowy, trochę jakby aldehydowy. Na pewno zostanie na chlodniejszą porę, ale bałbym się zrobić test skórny.

gabriel@dag.pl

Post20 czerwca 2018, 17:25 - Śr

tak na jesieni i ja dam mu szansę , bo w taką pogodę dla mnie nie do zniesienia :mrgreen:

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex