Teraz jest 22 czerwca 2018, 10:44 - Pt

• Reklama

Hermes - Eau de Citron Noir

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Eau de Citron Noir (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
33%
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2018, 21:02 - Śr

rok wydania:
2018
twórca: Christine Nagel
nuty: lima, dym, cytryna, czarna herbata, cytron i drzewo gwajakowe

Obrazek

Tegoroczna kolońska propozycja Hermesa.Ubiegłoroczne Rhubarbe Ecarlate i Neroli Dore były co najmniej dobre. Myślę, że i to będzie wyjątkowo noszalne pachnidło.
Ostatnio edytowano 04 maja 2018, 21:39 - Pt przez wahoo, łącznie edytowano 2 razy

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Hermes - Eau de Citron Noir

Post24 stycznia 2018, 22:53 - Śr

Jak każdy Hermes. Herbata i drewienko brzmi całkiem nieźle. Przy okazji chętnie powącham.

BlueJeans

Moderator

Post25 stycznia 2018, 06:29 - Cz

Pewnie będzie ładny, naturalny zapach o parametrach cisowianki :P

gabriel@dag.pl

Post25 stycznia 2018, 08:17 - Cz

pewnie coś w tym stylu
wiadro i będzie pachniało

Jester

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post25 stycznia 2018, 09:24 - Cz

Skład ciekawy = testy obowiązkowe :)

lichu

Post14 kwietnia 2018, 15:37 - So

Testowałem go ostatnio na lotnisku w warszawie, orientuje się ktoś czy jest dostępny w sieciówkach już?

marez777

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 kwietnia 2018, 20:31 - Pn

I jak wrażenia po testach ?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 kwietnia 2018, 12:32 - Śr

Skład "na papierze" rzeczywiście interesujący. Ciekawe co z tego wyjdzie w realu.

BD01

Forumowicz

Post28 kwietnia 2018, 21:17 - So

Jest już na półkach w D. Dostajemy dokładnie to, czego można spodziewać się po nazwie. Cytrusy przypominające mi Dior Homme Cologne zadymione w sposób podobny jak Bleu de Chanel EDP czy Acqua di Gio Profumo.
Wąchałem tylko na papierku, ale projekcja wydała mi się całkiem, całkiem... Z pewnością następnym razem przetestuję na skórze.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 kwietnia 2018, 09:42 - N

Zapowiada się obiecująco.

Lucjan

Moderator

Post02 maja 2018, 06:55 - Śr

Wedytowałem pierwszy post - temat przeniesiony do działu z uniseksami z ankietą i katalogiem

wahoo

Post04 maja 2018, 22:03 - Pt

Przetestowałem póki co nadgarstkowo i pierwsze wrażenie najnowsza kolońska Hermesa zrobiła na mnie wyśmienite.
Może to sugestia zapowiedziami i spisem nut, ale ta cytryna faktycznie sprawia wrażenie czarnej i wyschniętej. Nie jest świeża i soczysta jak w typowych letnich świeżakach. Dalej jest jeszcze ciekawiej, bo mix cytrusów zaczyna mieszać się z dymem, na mojej skórze nabrał lekko kwaśnego charakteru i w tym momencie przypominał mi trochę Terroni (które również odbieram bardziej jako zapach kwaśno-wetyweriowy niż podobny do BA). Z czasem aromat cytrusów zanika, pozostawiając nadal delikatnie kwaśną, przydymioną drzewną bazę. To najmroczniejsza "kolońska" jaką miałem do tej pory okazję testować.
Pomyślałem nawet, że gdyby Nagel zdecydowała się wydać tę kompozycję w wyższej koncentracji, to bez wstydu można by postawić ją na półce między topowymi niszowymi markami.
Tyle wrażeń po raptem jednym teście na nadgarstku. A trzymała się go ta czarna cytryna 6h co daje nadzieję na przyzwoite parametry.
Jakaś odlewka do dokładniejszych testów będzie konieczna (a niewykluczone, że skończy się na flaszce).

BD01

Forumowicz

Post07 maja 2018, 18:51 - Pn

Też jestem już po testach nadgarstkowych i jestem pod wrażeniem. Nie spotkałem jeszcze zapachu aż tak mrocznnego, a jednocześnie tak świeżego. Potwierdzam poprzednie wrażenia z testów na papierze- jest podobieństwo do Bleu de Chanel EDP, ale nie jest to klon. Myślę, że majac już BDC, zakup nowej wody kolońskiej Hermesa nie będzie przesadą.
Trwałość jak na wodę kolońską świetna, przynajmniej 8h+, projektował jakies 4h, z czego przez pierwsze 2h bardzo mocno.
Już nie mogę się doczekać, kiedy butelki trafią do perfumerii internetowych i będzie się je dało kupić w znośnych cenach. Oby było to szybciej niż z poprzednim wypustem w tej serii- Eau de Rhubarbe, który jeśli dobrze pamiętam trafił tam dopiero w około rok po premierze.... (i do tego czasu zdążyłem się odkochać ;) ).

pedrodelsol

Post19 maja 2018, 20:08 - So

Po teście nadgarstkowym potwierdzam opinie kolegów powyżej. Ciekawy, lekko przydymiony, trochę mroczny cytrynowy początek. Cytryna podana na sposób gorzko-kwaśny (tak bynajmniej na mnie się układa). I na tym moje zachwyty poprzestają. Dalej już tak ciekawie nie jest, można by powiedzieć "ale to już było". Tak, skojarzenia z Bleu De Chanel jak najbardziej trafne. Zapach z każdą minutą coraz bardziej się wysładza i coraz bardziej przypomina BDC podkręconego cytryną. Tak mógłby pachnieć BDC Sport ;-) Projekcja średnia z tendencją do słabej. Trwałość też przeciętna jak na świeżaka, po 4 godzinach trzeba szorować nosem aby go poczuć. Na razie wstrzymam się z oceną do testów globalnych. Pierwsze wrażenie to dobry ale nie porywający.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex