Teraz jest 18 listopada 2017, 11:24 - So

• Reklama

Olfactive Studio - Woody Mood

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olfactive Studio - Woody Mood (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
3
75%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Olfactive Studio - Woody Mood

Post04 września 2017, 20:50 - Pn

Fragrantica: Woody Mood marki Olfactive Studio to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Woody Mood został wydany w 2017 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są bergamotka, imbir, szałwia muszkatołowa i szafran; nutami serca są sekwoja, nard (jatamansi), czarna herbata i kadzidło; nutami bazy są paczula, skóra, styraks i kakao.
Obrazek

Wg Quality:
Celine Verleure, twórczyni marki Olfactive Studio, ujrzała fotografię zatytułowaną The Redwood Alien na wystawie w paryskim Grand Palais jesienią 2016 roku. Zdjęcie przedstawiające drobną kobiecą postać, która wchodzi do prześwietlonego promieniami słońca lasu niebotycznych sekwoi zafascynowało ją i zachwyciło tak bardzo, że to właśnie wokół niego postanowiła osnuć historię kolejnego zapachu.
Obrazek
Woody Mood jest zapachem jednocześnie świetlistym i mrocznym. Żywe i jasne otwarcie skomponowane z aromatycznych przypraw: imbiru, szafranu i szałwii oraz soczystej bergamotki wiedzie do drzewnego serca, wypełnionego ciepłymi, otulającymi aromatami lasu i ziemi. Przenikające się zielono-czarne akordy oplata kadzidlany dym, zza którego połyskuje żywiczna nuta styraksu i miękki, zmysłowy akord skóry.

Nie mogę się doczekać testów :)

srG

Perfumaniak

Re: Olfactive Studio Woody Mood

Post04 września 2017, 22:39 - Pn

Mroku w nim w ogóle nie czuję, głównie przez ten świdrujący imbir. Na szczęście dalej jest lepiej, gdy wychodzi paczula, drewno i gałka muszkatołowa, chociaż fajnie by było, gdyby WM miało trochę więcej ciała.
Testowałem go gdy było 20st. i mnie męczył, więc niedługo kolejny test, powinno być lepiej.

Lucjan

Perfumaniak

Re: Olfactive Studio - Woody Mood

Post26 września 2017, 18:16 - Wt

Ankieta + katalog - prosimy rozbiórkowiczów o opinie - swojej nie dam bo zrezygnowałem z uczestniectwa :lol:

rabarbary

Super Perfumaniak

Post26 września 2017, 21:15 - Wt

Ja mam z nim problem.
Faktycznie mrok, gęsto, żywicznie, przyprawowo.
Tylko dlaczego słodkawo?
Jest oczywiście piękny, ale wyobrażałam go sobie bardziej leśnie, bardziej wytrawnie.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 września 2017, 14:38 - Śr

No właśnie słodkawo to jest dobre określenie - słodkawo wpierw bardziej przyprawowo, potem drzewnie, na końcu kakaowo. Z tą słodyczą na szczęście nie ma przesady, Woody Mood to bardzo umiejętnie poskładana kompozycja. Duchaufour ogarnął rozmaitość składników, na początku w Woody Mood czuję głównie imbir i bardzo przyjemny, łagodny szafran. Kiedy to przyprawowe otwarcie odparuje zapach robi się coraz bardziej drzewny, wydaje mi się że dzieje się to za sprawą jakiejś drzewno - paczulowej molekuły, wyczuwam w tym zakresie podobieństwo Woody Mood do Nisean Parfums de Marly. W bazie jest już bardziej słodkawo, liczyłem co prawda na wyraźniej zaznaczony styrax ale ogólnie i tak jest bardzo przyjemnie. Woody Mood to bezpieczna, przyjemna i całkiem kunsztowna kompozycja o bardzo uniwersalnym spektrum zastosowań, do tego ma bardzo dobre parametry, daję mocne 5.

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post27 września 2017, 15:46 - Śr

Miałem już przyjemność zapoznać się z Woodym i w sumie spodobał mi się. Tak jak piszę kyloe technicznie jest to bardzo fajnie poskładany zapach, w żadnym wypadku nie jest on linearny. Niby jest kadzidlano - drzewny a faktycznie w dość stonowanym stopniu przebija się tutaj kakao, które otula kompozycję. Jedynym minusem jak dla mnie są w tej kompozycji parametry, które na mnie są zwyczajnie przeciętne. Za całokształt wystawiłem ocenę 4.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 października 2017, 20:37 - Wt

W zasadzie mogę podpisać się pod powyższymi opiniami. Woody Mood to zapach romantycznych posiadów przed kominkiem. Drewno, żywica z iglaków, trochę dymu i spora dawka słodyczy. A całość, jak to u Duchaufoura, zrobiona z lekkim przymrużeniem oka. To nie są perfumy aspirujące do bycia poważnym, statecznym czy wręcz mrocznym drzewnym zapachem. Momentami tak pachną, ale za chwilę słodycz tego zapachu przypomina, że to tylko złudzenie i perfumowa fatamorgana. Woody Mood to reprezentant bardzo przystępnej i noszalnej niszy.
Na mojej skórze 8h trwałości i raczej woli trzymać się skóry.
W ankiecie kliknąłem naciągane 5/6

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex