Teraz jest 18 listopada 2017, 15:03 - So

• Reklama

Olympic Orchids - DEV #2: The Main Act

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olympic Orchids - DEV #2: The Main Act (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
3
60%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Olympic Orchids - DEV #2: The Main Act

Post09 lipca 2017, 12:57 - N

DEV #2: The Main Act marki Olympic Orchids Artisan Perfumes to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn.

Perfumy zawierają takie składniki, jak labdanum, balsam tolu, agar (oud), piżmo, kastoreum, cywet, kadzidło, kocanka, jałowiec, dzięgiel, skóra, róża, goździk (przyprawa), cynamon i kardamon.
Obrazek

Jest to drugi zapach od Olympic Orchids, który w swoim własnym rankingu oceniam na 5. Cała kompozycja jest dość ciężka i trzeba uważać przy aplikacji tak jak w przypadku Interlude. Po samej aplikacji na mojej skórze panuje "chaos". Przebijają się między sobą nuty słodkie z kadzidłem oraz nutami zwierzęcymi. Po samej aplikacji cynamon wraz z goździkami w towarzystwie kadzidła przebijają się na pierwszy plan. Po około 3-4h projekcja nieco przycicha i na pierwszy plan planują wydostać się nuty animalne. Dopiero po dobrych paru godzinach od aplikacji słodycz nieco ucieka na drugi plan i możemy poczuć skórę w towarzystwie labdanum oraz kastoreum. Więcej nut w tym całym pozytywnie mówiąc "bałaganie" nie udało mi się wyodrębnić.

Warto dodać, że zapach ten idealnie nadaje się na późną jesień oraz zimę w innych porach roku może okazać się migrenogenny.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Olympic Orchids - DEV #2: The Main Act

Post16 lipca 2017, 10:44 - N

To jest na razie najlepsza kompozycja Olympic Orchids jaką miałem okazję poznać. Na otwarcie akord wędzonej, palonej wręcz śliwki zalanej coca colą - z resztą cała kompozycja od początku do końca sprawia wrażenie trochę nadpalonej, co daje całkiem interesujący efekt :D

Labdanum i akord zwierzęcy pomieszano w bardzo umiejętny sposób z akordem przyprawowym - to co osiągnięto jest idealnie zbalansowane, nie jest ani za słodkie ani zbyt "brudne". Całość jest otulona delikatnym kadzidłem a zwierz w subtelny sposób nadaje głębi i podkreśla balsamiczny charakter całej kompozycji.

Nie wiem z czym można porównać Dev Two - może z Black CdG z tym że Black idzie bardziej w stronę minimalizmu.

W jednej z recenzji Dev Two natknąłem się na określenie breathtaking myślę że jest to bardzo trafne określenie w odniesieniu do tych perfum :D :D

Greg

Aktywny forumowicz

Post16 lipca 2017, 15:08 - N

Kompozycja faktycznie jest "breathtaking" ;). Mocno wgniata w ziemię ten zapach, czuć, że jest potęga i moc. Dev II dla mnie jest trudny - gęsty, duszny, mroczny - nie wąchałem chyba nigdy czegoś takiego i nie wiem nawet do czego mam go przyrównać. Parametry też imponujące - jeden testowy psik na przedramię w pobliży łokcia zagłusza wszystkie pozostałe zapachy, zarówno ten użyty na ciele, jak i te z otoczenia, drzewna baza bez problemu wyczuwalna po mniej więcej 16 godzinach od aplikacji i jednym prysznicu w międzyczasie. Dalsze testy chłodną jesienią...

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post04 sierpnia 2017, 12:57 - Pt

Doprawdy zacne to pachnidło i raczej dla fanów takich (nie)przyjemniaczków jak Interlude, Serge Noir czy CdG Black.
Ciężki, dymny i o zniewalających parametrach. Do tego dość słodki. "Smyrnąłem" sobie delikatnie po ręce, a czuje go pełno wokół siebie (pewnie też przez wysoką temperaturę).

Zostawię sobie na zimę do dalszych testów, bo gdybym zrobił teraz test globalny, mam wrażenie, że nadto by mnie i otoczenie DEV 2 zmęczyło i pozostawiło niezbyt miłe wspomnienia.

Jeszcze raz dzięki BlueJeans za sampla tego intrygującego pachnidła.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

lukesho

Ultra Perfumaniak

Post18 sierpnia 2017, 19:24 - Pt

Dostałem odlewkę i nie nosiłem globalnie ze względu na pogodę, ale zapach wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. Określiłbym go jako nadpalony skórzany miód. Jest mocno, ciemno, gęsto, słodko. Pierwsze skojarzenie to APlS od Kurkdjiana. Parametry wyborne. Wstawiam do szafki ze znaczkiem "rozważyć flakon", bo zapach jest warty swojej ceny.

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post19 sierpnia 2017, 19:32 - So

pierwsza faza wypisz wymaluj Rundholz Parfums 03. Apr. 1968 - mocno chemicznie ( czytaj : z pomiędzy kadzidła wyłaniają sie lakiery i farby :) ) a pozniej jest juz tylko lepiej, noszalny dopiero po umyciu miejsca aplikacji :)

Kage-sama

Forumowicz

Post06 września 2017, 11:22 - Śr

Odbieram je podobnie jak Kyloe - palone śliwki w otwarciu (uwielbiam), zwierz i kadzidło w późniejszej fazie. Ja miałam jeszcze skojarzenia ze sklepem indyjskim... Indyjskie kadzidełka, ponadto mocno wyczuwalna róża, sandałowiec, za którymi nie przepadam. Zmęczyło mnie to orientalne serce i baza. Za słodko, za głośno.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/4992/
"Her perfume smells like burning leaves, everyday is halloween"

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex