Teraz jest 18 listopada 2017, 15:03 - So

• Reklama

Olympic Orchids - Blackbird

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Olympic Orchids - Blackbird (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
14%
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
2
29%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Olympic Orchids - Blackbird

Post09 lipca 2017, 12:23 - N

Blackbird marki Olympic Orchids Artisan Perfumes to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn, zostały wydane w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ellen Covey.

Perfumy zawierają takie składniki, jak jeżyna, siano, elemi, cedr, ambra, jodła balsamiczna i piżmo.
Obrazek

Mnie osobiście po jednym z testów zapach nie przypadł do gustu. Najprawdopodobniej nie podoba mi się tutaj interpretacja jeżyny (szczególnie w otwarciu) im później tym dla mnie lepiej. Być może z czasem poświęcę chwilę czasu temu zapachowi ponownie. Na chwilę obecną oceniam go na 3.

ts-

Forumowicz

Re: Olympic Orchids - Blackbird

Post28 lipca 2017, 20:01 - Pt

Na fragrze ten zapach porównywany jest do Enchanted Forest - Vagabond Prince. Czy ktoś ma podobne odczucia? ...Parę osób wzięło udział w rozbiórkach, moglibyście coś więcej napisać?

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 lipca 2017, 20:52 - Pt

W przyszłym tyg porównam, mam nadzieję że było warto, zakup w ciemno.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post28 lipca 2017, 22:30 - Pt

Ni cholery nie widzę podobieństwa niestety :(. Blackbird to ciężki i duszący kloc w porównaniu do Enchanted Forest (czy to dobrze czy źle, sami oceńcie :D). IMO Enchanted Forest to świeżo zerwana z krzaka porzeczka, a Blackbird to gęsty, bardzo słodki syrop jeżynowy.
KLIK - poszukuję próbek perfum z półki "Perfumes I Want" (od DHP, tych przed nim nie bierzcie pod uwagę)

SPRZEDAM

mar79

Aktywny forumowicz

Post29 lipca 2017, 19:04 - So

Wszystko fajnie pięknie jest moc gęstość i brak syntetyki, ale co za ty idzie i męskości :twisted: takie landrynki i lizaki dzieci to lubią :lol:
Kobieta w tym, to inna bajka, miód palce lizać 8-)
Najsłabszy z których poznałem.

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post29 lipca 2017, 19:29 - So

Zdecydowanie nie polecam na obecną pogodę (20°C+), 2 strzały i dusiłem siebie oraz otoczenie przez dobre 3 godziny, potem trochę się uspokoił, ale nadal był dobrze wyczuwalny. Myślę za to, że zimą będzie mógł bardzo ciekawie zagrać :).
KLIK - poszukuję próbek perfum z półki "Perfumes I Want" (od DHP, tych przed nim nie bierzcie pod uwagę)

SPRZEDAM

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post29 lipca 2017, 21:02 - So

Mnie kompletnie nie zachwycił ten zapach. Cukierkowy ulep nieco lepszej jakości.

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post29 lipca 2017, 22:00 - So

Prosto z atomizerka pachnie naprawdę pięknie - na pierwszym planie bardzo słodkie, soczyste jeżyny, a w tle grają żywiczno-kadzidlane nuty, jest gęsto i bogato. Globanie niestety było ulepkowato i męcząco, dlatego poczeka sobie w szafce na zimniejsze dni, oby było lepiej :).

SPRZEDAM

Lucjan

Perfumaniak

Post30 lipca 2017, 12:35 - N

Nie mogliście tego napisać , zanim zamówiłem dekant :?: :shock: :lol:

Ja rozumiem ,że obecna temperatura i wilgotność to nie miejsce dla tego zapachu - to w końcu gorzej , że nie naturalny , czy gorzej , że zbyt ulepny :roll:

mar79

Aktywny forumowicz

Post30 lipca 2017, 17:46 - N

Lucjan ja też czekam na dekant :|

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post30 lipca 2017, 18:12 - N

Panowie trzeba poznać zapach na własnej skórze a jak się okaże, że to wasz signature :lol: ? W zasadzie nie sądzę, żeby tak było ale na fragrze ma chyba najwięcej pozytywów ze wszystkich OO.

Lucjan

Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 17:28 - Cz

Jeden strzał na rękę i mocno go czuję 8 godzinę :shock: . Już sam kolor soku jest złowieszczy , konsystencja gęsta i lepka jak od Montale. Spodziewałem się więcej - a narazie wrażenie ciężkiego , monolitycznego i słodkiego ponad ludzką miarę pachnidła... Dla niego temperatura owszem 30 stopni ale w drugą stronę. Poczekam jak zima nadejdzie , bez oceny na tą chwilę

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2017, 06:56 - Cz

Na mój nos do Enchanted Forest, to on wiele nie podobny. Nie jest to jakiś słodki ulep, jest ciężkawo słodko i gęsto, ale dobrze zbilansowane, nie dusi. Głównie wyczuwam żywice i tą słodkość jeżyny.
Kilka słów o estetyce.
Flakon ładny, dobrze leży w dłoni i mało miejsca zajmuje, duży atomizer :) pudełko zwykła tekturka nie praktyczne.
Parametry bardzo dobre.
Ocena 4+ za zapach.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post07 września 2017, 18:59 - Cz

Kolejny zapach, który nie sprostał oczekiwaniom, niestety.
Interesujący skład, entuzjastyczne opinie i... mocny niedosyt po testach :(
Zapach dosyć monolityczny - trudno tu nawet wyróżnić poszczególne fazy. Od początku do końca gra na tych samych nutach.
Pierwsze, co się rzuca w nos, to sok z jeżyn. Gęsty, ciemny, klejący, słodki (choć nie przesadnie słodki), mazisty, oblepiajacy.
Niby przyjemny, ale jakiś taki zduszony, jakby wytłoczony z podeschniętych, zbyt późno zebranych jeżyn.
Do tego coś żywicznego, ale mało wyrazistego. Jeśli to deklarowana w składzie jodła i cedr, to mocno przykamuflowane. Zapach jodły jest bardzo charakterystyczny i trudny do pomylenia, a tutaj trzeba go na siłę szukać.
Jest w tym zapachu coś jeszcze, co mnie dręczyło, a czego nie potrafiłem nazwać. Rzut oka na skład, i - bingo! - toż to siano! Tak, siano, którego zapach znam doskonale z dzieciństwa i młodości, ale tutaj takie raczej zeszłoroczne, niż świeże i wonne.
Stare siano polane gęstym sosem ze starych jeżyn z dodatkiem żywicy... Tak to się mniej więcej układa na mojej skórze.
Nie jest to nieprzyjemne, ale też w żaden sposób nie porywa, ani nie zachwyca.
Zupełnie się nie widzę w tym zapachu. Niby nie sprawia dyskomfortu, niby ciepły, otulający, a jednak nie po drodze mi z nim.
Wypróbuję go jeszcze zimą - może pokaże coś więcej.
Na tę chwilę waham się między trójką, a czwórką
Artur

Lucjan

Perfumaniak

Post07 września 2017, 19:53 - Cz

No to masz Arturze w mojej skromnej osobie partnera w niedoli związanej z rozczarowaniem zapachem , na równi z Gold Leather Atelier'a :?

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post07 września 2017, 20:45 - Cz

W towarzystwie zawsze raźniej, Lucjanie, ale nie zmienia to faktu, że ostatnio parę setek wydałem na rozczarowania :(
Artur

Lucjan

Perfumaniak

Post08 września 2017, 13:46 - Pt

Ja też wydałem parę setek na rozczarowania , tylko że mój litraż większy..

Ta gęstość i mazistość i wrażenie tłustej plamy na skórze przywodzi zapachy od Pierda Montale :? , może ewolucja zapachu w siarczyste mrozy będzie bardziej zauważalna i pozytywniejsza w odbiorze. Mówiąc szczerze miałem nadzieję , że ta jeżyna przypomni w jakimś stopniu Jubilata ale coś nie zagrało :|

Luca Brazi

Post27 października 2017, 08:59 - Pt

Panowie, czy nie mieliście podczas testowania problemu z barwą wody Blackbird?

U mnie Blackbird pozostawia widoczny długotrwały niebieskawy ślad na skórze, co moim zdaniem dyskwalifikuje go do używania. O używaniu na odzieży, bądź miejscu ciała stykającego się z odzieżą (np. kark), z racji powyższego w ogóle nie ma mowy.

Lucjan

Perfumaniak

Post28 października 2017, 15:33 - So

Dokładnie tak jak piszesz , co jeszcze bardziej mnie do niego zraziło , eksperyment z poznaniem tej marki uważam za nieudany :cry:

Luca Brazi

Post29 października 2017, 17:41 - N

Trochę szkoda :-( Nieśmiało wierzyłem, że mam może jakiś felerny egzemplarz, w związku z czym gdy kupię nowy, będę się mógł nim cieszyć, ale w tej sytuacji skreślam go z listy :-[
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex