Teraz jest 20 listopada 2018, 13:01 - Wt

• Reklama

Ramon Molvizar - Black Cube

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Ramon Molvizar - Black Cube

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
6
24%
5 - Bardzo dobry
9
36%
6 - Genialny
10
40%

Liczba głosów : 25

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Ramon Molvizar - Black Cube

Post08 lipca 2013, 09:35 - Pn

Robert napisał(a):Po pierwszym kontakcie oceniłem pachnidło na "4", później nastąpiło olśnienie :o "genialna woń !". Teraz, po kilku testach globalnych, już wiem, że to była złudna miłość, a pierwsze wrażenie było właściwe. Zapach jest tylko dobry jak dla mnie i jest w czołówce najbardziej przewartościowanych zapachów jakie znam, tak jak i reszta poznanych przeze mnie Molvizarów.

Trudno mi się z Tobą nie zgodzić. Z tym, że u mnie zachwyt był przy pierwszym użyciu (projekcja, trwałość, skomplikowana i wielowymiarowa tkanka kompozycji), a potem nastąpiło ostudzenie: zapach nie porywa, a parametry użytkowe wręcz przeszkadzają, skoro BC mnie męczy.

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 października 2013, 16:22 - Pt

Ale mam radochę - zamówiłem 20 ml dekancik Czarnego Sześcianu.

Dzisiaj nie zmianiam zdania z początku 2012 r. - nadal ten zapach najbardziej mnie kręci. Jest mocarny, idealnie w nim się czuję, cały czas o sobie przypomina. Gdyby był ciut tańszy, chociażby jak 100 ml Jubilation XXV to bym na pewno kupował raz do roku jeden pełnowymiarowy flakon. A tak to... nie stać mnie :(
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

oko999

Forumowicz

Post25 października 2013, 17:29 - Pt

Moje uczucia do BC mocno się rozjeżdżają. Z jednej strony kompozycja zapachowa świetna, choć nieszczególnie odkrywcza (jak to ktoś spuentował: mix Vizita Azzaro i Epicesa Pivera); z drugiej strony zupełnie nie przystająca do ceny, wstydliwa wręcz trwałość i niewiele lepsza projekcja. Stosunek jakości do ceny bardzo niekorzystny. Dla mojego portfela świetna wiadomość, bo gdyby parametry użytkowe były adekwatne do ceny, nie mógłbym się powstrzymać od zakupu.

kamolskee

Post25 października 2013, 17:36 - Pt

Oko - cena faktycznie, porażka i jeszcze ta cena w pl 1180 zł - chyba sobie ktoś jaja robi (i ma jeszcze wyłączność!). Co do trwałości, może to wina skóry.. nie wiem, bo spotkałem się z taką opinią kiedyś tutaj na forum. Ja aplikuję głównie 2 psiki i dobre kilka h cały czas zapach czuję na sobie. Jak na razie nie znalazłem drugiego takiego zapachu (odpowiednika).. tego Azzaro nie znam, ale już nie raz ktoś porównywał coś z Black Cubem i nigdy nie było to jednak to samo. Wiem, bo oprócz przywołanego tu Azzaro resztę znam.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Jadwing

Post25 października 2013, 17:42 - Pt

oko999 napisał(a):Moje uczucia do BC mocno się rozjeżdżają. Z jednej strony kompozycja zapachowa świetna, choć nieszczególnie odkrywcza (jak to ktoś spuentował: mix Vizita Azzaro i Epicesa Pivera); z drugiej strony zupełnie nie przystająca do ceny, wstydliwa wręcz trwałość i niewiele lepsza projekcja. Stosunek jakości do ceny bardzo niekorzystny. Dla mojego portfela świetna wiadomość, bo gdyby parametry użytkowe były adekwatne do ceny, nie mógłbym się powstrzymać od zakupu.

To chyba testowaliśmy zupełnie inne zapachy :shock:
Nie dostrzegam zbyt dużego podobieństwa do Visit czy Epices (oba pachną nieco "papierowo", jasnym drewnem), BC jest dużo gęstszy, z wyraźnym oudem, który nadaje mu mroczniejszy i bogatszy, orientalny charakter. O ile widzę jakiś sens w zestawianiu 24Gold z BC, to w przypadku Visit i Epices moja wyobraźnia się poddaje.

Trwałość i projekcja prawie tak dobra jak u Tauera, 3 psiki wyraźnie wyczuwalne przez ładnych kilka godzin (u mnie to wynik ponadprzeciętny).

Oko, przepraszam za bezpośredniość, ale jesteś pewien co do pochodzenia swojej próbki?
[flakony]*[dekanty]
Parturient montes, nascetur ridiculus mus.
(Quintus Horatius Flaccus)

oko999

Forumowicz

Post25 października 2013, 18:10 - Pt

Próbka jest z pewnego źródła, co do trwałości będę się jednak upierał na swoim (oczywiście biorąc poprawkę na indywidualne ciwości skóry). Zresztą moja opinia nie jest odosobniona, jak i popierających dużą trwałość tego zapachu. Widać ten typ tak ma, że jednych lubi, a innych nie.

kamolskee

Post17 czerwca 2018, 22:24 - N

Dzisiaj usuwam ze swojego podpisu fascynację black cube. Prawda jest taka, że przeprowadziłem test "ręka w rękę" i poznany niedawno (otrzymany w prezencie) bentley intense wiele namieszał. Mieliście tak, że kiedyś dany zapach was po prostu szokował a po czasie... ? Żegnaj black cube. Nadal twierdzę, że to ciekawe perfumy, ale mają w moim osobistym rankingu godnego następcę. Co ważne, kosztującego normalne pieniądze.

lichu

kamolskee

Post19 czerwca 2018, 06:47 - Wt

Mam tylko 5 ml dekant, który zostawię sobie z sentymentu i nadal uważam że to bdb zapach, ale znalazłem coś znacznie tańszego i wcale nie gorszego a podobnego tematycznie.

lichu

Post19 czerwca 2018, 07:43 - Wt

Ja pamietam ten zapach jako wyjątkowy, mialem kiedys probkę ktora zgubilem :(

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 3

Post19 czerwca 2018, 14:57 - Wt

na facebooku jest rozbiorka kostki po 13 zl za 1 ml

lichu

Post19 czerwca 2018, 15:17 - Wt

Dzieki, ale ja sie nie bawie w rozbiorki.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex