Teraz jest 20 września 2018, 01:59 - Cz

• Reklama

Atelier Cologne - Pomelo Paradis

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
12%
4 - Dobry
6
35%
5 - Bardzo dobry
8
47%
6 - Genialny
1
6%

Liczba głosów : 17

• Autor
  • Wiadomość

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post30 maja 2017, 14:47 - Wt

Pomelo Paradis marki Atelier Cologne to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Pomelo Paradis został wydany w 2015 roku.
Głowa: różowy grejpfrut, kalabryjska mandarynka i czarna porzeczka;
Serce: kwiat pomarańczy, róża bułgarska i mięta;
Baza: ambra, wetyweria i irys.
Obrazek

Pierwszy zapach, który poznałem od Ateliera (zaraz obok Gold Leather). Oczarowany poprosiłem o próbkę w S, dzięki rozbiórce udało się dorwać mały zapas.

Otwarcie jest tak autentycznie cytrusowe i naturalne, jak tylko można sobie wyobrazić. Mandarynka z grejprfutem tworzą wspólnie charakterystyczny dla pomelo zapach. Trwałość na całkiem dobrym poziomie, na mnie ponad 6h, po 2 raczej bliskoskórnie (ale wystarczy się trochę spocić i znowu się wzbija).

Zdecydowany must-have dla fanów cytrusów. Uniseks, ale bez większego przechyłu.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Atelier Cologne - Pomelo Paradis

Post16 czerwca 2017, 18:44 - Pt

Potwierdzam naturalność odbioru zapachu. Miks pomelo i cytrusów z delikatnie drzweną bazą. Perfumy niekrzykliwe, orzeźwiające i dobrze się noszą. Trwałość dobra, projekcja stonowana.

Ode mnie mocne 4.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post02 października 2017, 18:32 - Pn

Co tutaj tak pusto?! :cry:
Zapach jest świetny, szkoda, że nie czas na niego, na lato będzie cudownym, orzeźwiającym, soczystym, uderzająco-naturalnym sokiem na skórę!
Otwiera się głośno i mocno cytrusowo, wali w nozdrza naturalnością! Aż się kręci w głowie- naprawdę bardzo intensywne otwarcie (podobnie jak w Philtre Ceylan).
Później dochodzą nuty kwiatowe, za nimi bym akurat nie tęsknił gdyby ich nie było, osobiście wolałbym więcej nut zielonych. Jest lekko słodko, ale absolutnie nie za słodko, zapach jest idealnie wyważony. Jest naprawdę cudnie!
Trzeci przeze mnie poznany Atelier Cologne i praktycznie trzecie WoW... Marka mocno zachęca do poznawania!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Lucjan

Moderator

Post03 października 2017, 08:46 - Wt

Tak pusto , bo sezon na niego się na tą chwilę skończył ;)

Ja również jestem zdziwiony , bo trochę tego Pomelo przez forum się przelalo - widocznie wszyscy byli zajęci zakupami a nie testowaniem zapachu..

Naturalnie pachnący zapach na lato ( zwłaszcza soczyste owoce ) - oceniłem na piątkę.

Co do zachwytów Mariusza - mam więcej niż trochę zapachów tej marki ale ostudził mnie Gold Leather :cry: , niemniej jednak marka swój poziom trzyma

DoktorWu

Forumowicz

Post06 października 2017, 01:09 - Pt

Mój ulubiony zapach cytrusowy. Żadne tam Bergamotki, tylko właśnie ten mix grejpfruta. Zapach... letni, trwałość... letnia, projekcja...letnia.
I zgadzam się: W dniu dzisiejszym zdecydowanie zakończyło się lato

tornado

Aktywny forumowicz

Post07 października 2017, 21:04 - So

Zapach użytkuję, cenię go za jakość, trochę mniej za kompozycję. Uważam, że ustępuje wielce udanym Orange Sanguine oraz Cedrat. Moją ocenę opieram na porównaniu wymienionych zapachów, których używam wspólnie z małżonką. To dlatego, że są to przykładne unisexy, z subtelnymi przechyłami. I tak, tytułowy Pomelo skręca w stronę damską. Natomiast Sanguine idzie, za sprawą delikatnej wytrawności pomarańczy, w stronę męską. Chyba najbardziej neutralny jest wybitny Cedrat, który jest dla mnie nieprawdopodobnie udaną kompozycją. Kojarzy mi się z mojito, choć twórcy mówią o drinku French86 (jeśli się nie mylę), a więc mariażu szampana i ginu.
Wszystkie trzy zapachy mają wspólną bazę, są bardzo solidnie, co ja gadam, są bardzo dobrze zrobione. Uwzględniając charakter, a w zasadzie lotność nut zapachowych, stworzono trwałe perfumy, z dobrą projekcją.
Od kiedy mam Atelier Cologne nie mam dylematu; jakiego zapachu użyć w gorące dni.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post07 października 2017, 21:05 - So

Świetny, ale moją miłością w tej grupie pozostaje Orange Sanguine :)

tornado

Aktywny forumowicz

Post07 października 2017, 21:17 - So

Zgadzam się -Pomarańcza jest wybitna, a Pomelo bardzo dobre.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post21 maja 2018, 08:08 - Pn

Zapach jest naprawdę super! Z łatwością może być noszony zarówno przez mężczyzn jak i kobiety.
Ale... no właśnie, często jest jakieś ale.
Zapach na mnie trwa jakieś 4-5h, z czego projektuje dość dobrze jedynie przez ok. godzinę, później siedzi bliżej skóry, żeby całkowicie zniknąć po 5h.
Jeżeli miałbym określić jego realne, odczuwalne istnienie to byłoby to ok. 3 godzin.
Jedynie obfita aplikacja jeszcze mogłaby uratować parametry ale niestety wykorzystałem już mały dekancik więc się nie przekonam.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Jester

Perfumaniak

Post21 maja 2018, 09:38 - Pn

Parametry to jego największa wada, która dotyka na mnie niestety również Orange Sanguine ;)

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 czerwca 2018, 20:54 - Wt

Same parametry może nie są wadą co ich rozkład - u mnie przez pierwszą godzinę Pomelo jest grejpfrutową bombą (niesamowicie soczystą i naturalną!) o sporym promieniu rażenia, a zaraz potem osiada blisko skóry i ani myśli się stamtąd sama ruszyć. Natomiast wspomagana wiatrem była lekko wyczuwalna nawet po 8h od aplikacji. PP zyskałoby gdyby miało bardziej liniową projekcję a nie popadało z jednej skrajności w drugą.
A sam zapach jest wybitnie (na tle wielu letnich zapachów innych marek) naturalnie pachnącym, cytrusowym, letnim "orzeźwiaczo-uprzyjemniaczem". Warto go przetestować - a nuż na kimś będzie się lepiej sprawował od strony "technicznej"?
4+/6

tornado

Aktywny forumowicz

Post05 czerwca 2018, 21:38 - Wt

Moim zdaniem, jako użytkownika trzech zapachów AC, rzeczone Pomelo jest najmniej warte zainteresowania. Cedrat oraz Orange to jak dla mnie, jakby to banalnie nie zabrzmiało, po prostu lepsze zapachy.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post08 sierpnia 2018, 10:25 - Śr

Zapach ten znajduje się w moim TOP 3 letnich zapachów od Atelier Cologne. Bardzo przyjemna, odświeżająca i naturalnie wybrzmiewająca kompozycja. Świetne połączenie mandarynki i grejpfruta. Bardzo dobrze się nosi ten zapach w letnie upały. Kompozycyjnie jest dla ,mnie bez zastrzeżeń i bardziej mi nawet odpowiada niż Cedrat Enivrant, którego również bardzo cenię. Trwałość na dość dobrym poziomie. Pewien niedosyt sprawia jednak projekcja. Życzyłbym sobie, aby było trochę głośniej, szczególnie w późniejszej fazie rozwoju zapachu.

Lucjan

Moderator

Post08 sierpnia 2018, 16:27 - Śr

Cytrusowe , w szerokim tego słowa znaczeniu Ateliery są głośne na początku - owocowy blast prosto w fejsa :lol: - potem wygładzają się i tkwią przy skórze , w sumie projekcja niewielka , gdyby tak otwarcie trzymało 3-4 godziny byłoby bajecznie

tornado

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2018, 22:03 - Śr

Ja używam 3 Atelier (tytułowe Pomelo, Cedrat Enivrant, Orange Sanguine) wspólnie z żoną. Jak stosuję na sobie to po jakimś czasie mam wrażenie, że projekcja gaśnie. Natomiast jak używa ich lepsza połowa naszego związku to perfumy wyczuwam przez długi czas. Przy czym żona twierdzi, że ich na sobie nie czuje.
Zatem wnioskuję, że perfumy jak najbardziej projektują, choć użytkownikowi może wydawać się inaczej.
Moim zdaniem to jedne z najlepszych letnich zapachów w kategorii trwałość i projekcja.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post09 sierpnia 2018, 11:43 - Cz

Być może mają tę samą przypadłość co Gutek II.
Muszę jeszcze koniecznie poznać Orange Sanguine. Prawdopodobnie najlepiej oceniany AC. Po doświadczeniach z Pomelo Paradise i Cedrat Enivrant spodziewam się po nim bardzo wiele. Obym się nie zawiódł.

gabriel@dag.pl

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 sierpnia 2018, 19:31 - Pt

niezła , a nawet więcej niż niezła ale dla mnie nr 1 to cafe tuberoza która poznałem na przełomie roku
i od tej pory króluje w AC

Lucjan

Moderator

Post11 sierpnia 2018, 12:08 - So

tornado napisał(a):Zatem wnioskuję, że perfumy jak najbardziej projektują, choć użytkownikowi może wydawać się inaczej.
Moim zdaniem to jedne z najlepszych letnich zapachów w kategorii trwałość i projekcja.

Jak ja nie czuję , to znaczy , że ze mną jest źle - jak inni nie czują , to znaczy , ze z nimi jest jeszcze gorzej :P :P :P

Złapałem się na tym , że przy Atelierach mam trudności z ocenieniem overdose 8-)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex