Teraz jest 13 listopada 2018, 01:32 - Wt

• Reklama

Xerjoff - XJ 1861 Renaissance

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Xerjoff - XJ 1861 Renaissance (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
17%
5 - Bardzo dobry
2
17%
6 - Genialny
8
67%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

disaster3

Super Perfumaniak

Xerjoff - XJ 1861 Renaissance

Post04 maja 2017, 13:48 - Cz

Xerjoff - 1861 Renaissance to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn.
XJ 1861 Renaissance został wydany w 2011 roku.
Nutami głowy są petitgrain, bergamotka, cytryna amalfi i tangeryna;
Nutami serca są róża, konwalia i mięta;
Nutami bazy są piżmo, paczula, cedr virginia i ambra.

xerjoff-xj-1861-renaissance.jpg
xerjoff-xj-1861-renaissance.jpg (7.47 KiB) Przeglądane 3981 razy

Parę osób już go posiada od co najmniej pół roku i dziwię się, że jeszcze temat nie powstał :shock: .
W związku z tym zakładam bo jestem ciekaw Waszych opinii. Już niedługo i do mnie flaszeczka wpadnie to się również podzielę opiniami.
Proszę o ankietę i dodanie do katalogu.
Ostatnio edytowano 05 maja 2017, 13:32 - Pt przez disaster3, łącznie edytowano 1 raz
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Lucjan

Moderator

Re: Xerjoff - 1861 Renaissance

Post04 maja 2017, 14:15 - Cz

Ja myślałem , że taki temat już jest :? :shock: :?

Moje pierwsze niszowe cytrusy i chyba od tego zapachu zaczęła się coraz to większa sympatia do marki.

Pachnie przepięknie i będąc w tej samej grupie cytrusowo - aromatycznej poddałem się testom razem z Fordem Mandarino d Amalfi . U Tomka ta cytrusowość jeśli można tak powiedzieć jest bardziej słodsza , Xerjoff ma te cytrusy bardzo rześkie, wytrawne i szorstko na początku brzmiące , może dlatego , że przełamane miętą - typowy włoski sznyt - potem się robi delikatnie kwiatowo i z cytrusowego świeżaka robi się miły aromatyczny zapach.

Trwałość u mnie około 8 godzin przy projekcji na długość ramion - jestem bardzo zadowolony , o naturalności składników nie wspominam , bo to oczywistość...

disaster3

Super Perfumaniak

Post04 maja 2017, 14:22 - Cz

Lucjanie, liczyłem na Ciebie!!! :) Mam nadzieję, @marcin29 coś skrobnie jeszcze :D ;)

A powiedzcie mi jak jest z tym uniseksem pod kątem przechyłu w damską lub męską strone? Stoi po środku czy jest jednak jakiś przechył?
Sprzedam

Lucjan

Moderator

Post04 maja 2017, 14:43 - Cz

Marcin w swoim rozbiórkowym temacie Xerjoff'ów , który zamarł niestety :? zwrócił uwagę na ważną rzecz , którą i ja sam zauważyłem.
Otóż na targach niszowych w Mediolanie marka ujawniła nowy design flakonów - nie chcę być prekursorem teorii spiskowej co do potencjalnej zmiany w składzie soku , ale na wszelki wypadek lepiej wyposażyć się w ten flakon , którego zdjęcie umieściłeś Bartku...

Moim skromnym zdaniem , pojęcie uniseksu w zapachach niszowych jest bardzo względne , może jeszcze bardziej niż w mainstream'ie - teraz wszyscy noszą wszystko jak im w tym dobrze.

Przypomniała mi się sytuacja , jak świadomie i perwersyjnie ;) zapodałem na siebie perfumy stricte damskie - Guerlain Shalimar Initial , po całym dniu nie mogłem zliczyć ilu osobom kichawa odpadła , jak obok nich przechodziłem :lol: :lol: :lol: , za mało który męskich zapach zebrałem tyle pochwał.

Ale wracając do bohatera - przez pierwsze 2-3 godziny nie wyobrażam sobie kobiety pachnącej Renesansem :shock:

disaster3

Super Perfumaniak

Post04 maja 2017, 15:02 - Cz

Ok, dziękuje po stokroć ;)
Odnośnie flakonu, to cholera go wie :? . Zobaczymy co przyślą z iperfumy.pl .
Natomiast jeśli chodzi o Xerjoff'a to jestem spokojny o parametry. Mam tez NIO od Marcina i jak na swiezaka cytrusowego to parametry ma atomowe i kompozycji juz nie wspomnę.

Btw. NIO tez nie ma swojego tematu, ale moze niech ktoś inny juz założy :P
Sprzedam

marcin29

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post04 maja 2017, 15:26 - Cz

1861 Renaissance było to moje pierwsze zetkniecie z marką Xerjoff i jak to się mówi od razu zaiskrzyło między nami :) .Co do 1861 początek to najlepszy mix cytrusów z miętą jaki wąchałem (skórka cytryny ,bergamotki z dodatkiem liści mięty zamknięta w butelce).
Póżniej do głosu dochodzą kwiaty przez co zapach staję się bardziej subtelny i delikatny, jakość składników na bardzo wysokim poziomie moim skromnym zdaniem co do zapachów wiosenno-letnich Xerjoff nie ma sobie równych :D .
Co do parametrów tak jak Lucjan pisał 8 godz spokojnie wytrzymuje

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post04 maja 2017, 15:39 - Cz

Co do różnych flakonów to zauważyłem, że co najmniej jedna zmiana już była (por. zdjęcia na fragrze). Jeśli wtedy nie było zmiany jakościowej, to pewnie tym razem też nie będzie.
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

bierni

Forumowicz

Post28 maja 2017, 19:34 - N

marcin29 napisał(a):Co do 1861 początek to najlepszy mix cytrusów z miętą jaki wąchałem (skórka cytryny ,bergamotki z dodatkiem liści mięty zamknięta w butelce).

W zasadzie to jedno zdanie jest wystarczające :twisted: , ale chciałem zapytać jak ten Xerjoff ma się do Creed Selection Verte i/lub do Dior La Collection Privée Cologne Royale? Oczywiście jeśli ktoś miał możliwość takiego porównania.

marcin29

Aktywny forumowicz

Post28 maja 2017, 21:12 - N

Jeśli chcesz coś podobnego do 1861 Renaissance to celowałbym w Acqua Decima Eau D`Italie

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Re: Xerjoff XJ 1861 Renaissance

Post28 maja 2017, 21:19 - N

Początek jest bardzo fajny, natomiast później zapach wysładza się do tego stopnia, że moja żona już dwukrotnie nazwała go "ciasteczkowym". Dam mu jeszcze szansę, ale w tej chwili jest w "strefie spadkowej", niestety.
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

bierni

Forumowicz

Post28 maja 2017, 22:05 - N

Dzięki piękne za obie propozycje. Osobiście celuję w coś, co idzie w kierunku długotrwałej i wysokojakościowej świeżości z udziałem cytryny (lub pomarańczy) oraz mięty. Natknąłem się na coś o nazwie James Heeley Menthe Fraîche (u jakiegoś youtubera) i zamówiłem dziś nawet próbkę. Zobaczymy... JEŚLI mi podejdzie a Tobie będzie zalegał to zgłaszam gotowość do rozmów ;)

Lucjan

Moderator

Post29 maja 2017, 18:54 - Pn

Po 3 godzinach nie pamiętałem , że go użyłem :shock:

Ankieta dodana i zapach w katalogu , ja dałem ocenę 6

eduardo

Aktywny forumowicz

Re: Xerjoff - XJ 1861 Renaissance

Post03 sierpnia 2017, 07:33 - Cz

Dekantu ubywa i ubywa, a szkoda. Bardzo fajny letni zapach. Z 3 które używam: Dior Eau Sauvage, Tom Ford Mandarino di Amalfi i Renaissance właśnie bohater wątku wypada najlepiej, największy przyjemniaczek. Do tego nie jest jednostajny, zapach w ciągu dnia trochę ewoluuje, stając się na sam koniec dziwnie "ciepły" w odbiorze. Gdyby nie ta cena to flaszka już by była!

disciple

Forumowicz

Post14 sierpnia 2017, 20:27 - Pn

Którego z xerjoffowych świeżaczków cenicie wyżej Nio czy Renaissance? Ja jeszcze wstrzymuję się od oceny. Muszę ponosić oba kilka razy globalnie.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 sierpnia 2017, 07:55 - Wt

Nio.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Jester

Perfumaniak

Post15 sierpnia 2017, 19:00 - Wt

Również Nio, mimo że nie jest to mój ulubiony zapach od Xerjoffa ;)

deKris

Aktywny forumowicz

Post16 sierpnia 2017, 17:53 - Śr

chyba też wyżej postawię Nio

eduardo

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2018, 19:50 - N

Przy okazji grzebania w szafce nawinęła mi się reszta dekantu. Prysnąłem go sobie na rękę i po prysznicu dalej jest wyczuwalny. Zapomniałem jaki to fajny zapach. Cały czas ubolewam ze względu na cenę.... :/ Nic podobnego jak narazie nie znalazłem.

byluś

Forumowicz

Post13 lipca 2018, 06:01 - Pt

Początkowo zapach nie przypadł mi do gustu, jednak za którymś podejściem coraz bardziej mi się podoba. Wyczuwam pewne podobieństwo z Guerlain Homme Intense, za co pewnie odpowiadają mięta, paczula i cytrusy. Może nie użyłbym go na jakieś wielkie upały +30, a w mojej ocenie temperatura 20-30 jest idealna do noszenia. Ma też dość mocne uderzenie na początku, zapach użyty przed wejściem do biura i późniejszym wychodzeniu i wchodzeniu do niego, był bardzo dobrze wyczuwalny przez co najmniej 2 godziny (chodzi mi o biuro).
Ode mnie ocena między 4 a 5, więc dam 5.

pblonski

Aktywny forumowicz

Post17 lipca 2018, 10:41 - Wt

Absolutny top cytrusowych perfum. Ode mnie 6.

Bardzo ciekawe połączenie z miętą i konwalią. Zapach jest dość liniowy, co jest raczej
nietypowe dla cytrusów i potwierdza to chociażby naśladowca w postaci Acqua Decima,
które są eksplozją w otwarciu a potem bardzo szybko znikają. Z 1861R jest inaczej,
co bardzo mi odpowiada (mniej krzykliwe otwarcie, liniowość i duża trwałość).

Mięta z konwalią są tak realistyczne jakby dopiero zerwane. Wyczuwalne są przez wiele
godzin, a 1861R trwa nawet 12h do cedrowo, piżmowej bazy.

Flakon już od dawna u mnie :) a nawet dwa. Pierwszy jeszcze z okresu kiedy nie było
"Renaissance" w nazwie i pudełko było skromniejsze. Nowe pudełko zdecydowanie lepsze.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex