Teraz jest 18 listopada 2017, 20:09 - So

• Reklama

Penhaligon's - Lothair

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Penhaligon's - Lothair (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

feriak

Forumowicz

Penhaligon's - Lothair

Post08 marca 2017, 12:18 - Śr

Lothair marki Penhaligon`s to aromatyczno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn.
Lothair został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour.
Nutami głowy są jałowiec, kardamon, bergamotka, grejpfrut, liść figi i czerwone jagody;
Nutami serca są figowiec, lawenda, magnolia, geranium i czarna herbata;
Nutami bazy są wanilia, piżmo, cedr, ambra, mech dębowy i nuty drzewne.

Ktoś zna ten zapach?
Macie jakies doświadczenia?

tornado

Forumowicz

Re: Penhaligon's - Lothair

Post09 marca 2017, 12:44 - Cz

Mam próbkę i na tej podstawie mogę się wypowiedzieć. Odnoszę się do testów na mojej skórze.
W otwarciu mamy trochę słodko, trochę ziołowo, ze wskazaniem na męski charakter. Świeżych cytrusów nie czuję prawie w ogóle. Dość szybko pojawia się nuta drzewna.
Nie ma jednego motywu zapachowego, choć wyczuwalny jest jałowiec, lawenda, wanilia. Tyle, że te składniki konsekwentnie się przenikają, nie pełniąc roli dominującej. Tak więc mamy do czynienia z licznymi składowymi tworzącymi spójną kompozycję. Mamy tu dobrze rozumianą słodycz, lekko ocieplającą całość z aromatycznym męskim charakterem. Moim zdaniem dość mało przestrzenny, swobodny, bardziej gęsty, zwarty, skupiony. Choć nie jest to żaden "ciężarowiec".
Ogólnie bez większych rewelacji. Ot jeden z kolejnych zapachów, bez większych fajerwerków. Trochę staroświecki, w żaden sposób odkrywczy.

feriak

Forumowicz

Post10 marca 2017, 16:20 - Pt

Bardzo rzeczowa recenzja, dzięki! :)

tornado

Forumowicz

Post10 marca 2017, 22:02 - Pt

Nie ma sprawy, kilka Penhaligon's miałem okazję przetestować.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 września 2017, 20:55 - Pn

Mam ewidentnie słabość do kreacji Duchaufoura. Jak mało kto potrafi tak zręcznie zmieszać ze sobą kilkanaście ingrediencji w spójną całość. Lothair jest jednym z takich właśnie zapachów. Na mojej skórze na pierwszy plan wychodzą zdecydowanie nuty figi. Aromatyczne lawenda, jałowiec i kardamon są zdecydowanie tłem dla tego słodko-drzewnego i trochę zielonego zapachu (ale za to tłem idealnie wplecionym).
Nic w tym zapachu nie drażni, nic nie sprawia wrażenia nie na miejscu, a bogactwo (rozróżnialnych!) nut tylko zwiększa frajdę z noszenia tych perfum.
Parametry również ma przyzwoite - 8h trwałości, projekcja z początku duża, po 3-4h już raczej bliskoskórna, ale wyczuwalna przez noszącego.
W ankiecie solidna "5tka".

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex