Teraz jest 20 września 2017, 19:04 - Śr

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Aqua Celestia

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maison Francis Kurkdjian - Aqua Celestia (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
3
75%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 marca 2017, 15:58 - Śr

rok wydania: 2017
twórca: Francis Kurkdjian
nuty: lima, mięta, czarna porzeczka, mimoza i piżmo.

Obrazek

Aqua Celestia jest już dostępna w Q, ktoś miał okazję testować? Jak wrażenia z samego zapachu oraz na tle Vitae i Universalis?

srG

Perfumaniak

Re: Maison Francis Kurkdjian - Aqua Celestia

Post02 marca 2017, 01:27 - Cz

Tak, kilka dni temu, a próbka czeka na lato, bo teraz mija się to z celem.
Dla mnie to chłodny i przede wszystkim "zamknięty" zapach - mało to mówi, ale jak ktoś przetestuje AC, to sądzę, że zrozumie o co mi chodzi.
Mięta podana naprawdę przyjemnie - jest wyczuwalna, ale nie tak ekspansywna jak np. w Herba Fresca i "zmiękczona" przez kwiaty (w sumie to pasuje ta mimoza, chociaż sam bym na to nie wpadł, a zwykle mi ona przeszkadza). W tle porzeczka przypominająca tą z SMW.
Z czasem robi się coraz bardziej kwiatowo-piżmowy i skręca w kobiecą stronę.
Fajny zapach, w którym nie ma co przeszkadzać, a przynajmniej mi nic w nim nie przeszkadza, a nie lubię w zasadzie żadnego ze składników z piramidy.

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post03 sierpnia 2017, 19:00 - Cz

Nabyłem dekant z forumowej rozbiórki.
Po kilkukrotnych testach mogę pokusić się o ocenę.
Cóż, jeśli chodzi o sam zapach, to jest to bez wątpienia bardzo harmonijne, pełne wdzięku, uroku i swobodnej elegancji, pachnidło.
Zapach stosunkowo prosty, ale w tej prostocie tkwi jego urok. Jest jak młoda, naturalnie piękna dziewczyna, która zachwyca bez fryzjerów, fitnesów, chirurgów, dietetyków i pacykarzy. Niby prosta mieszanka cytrusów i kwiatków z dodatkiem mięty na pizmowym tle, a naprawdę miło łaskocze nozdrza i tworzy taką pogodną aurę wokół nosiciela. Kojarzy mi się trochę z Aqua Mat od Masaki Matsushima - podobnie uśmiechnieta woń i nawet z paroma wspólnymi nutami.
Niestety, na mojej skórze te perfumy są beznadziejnie słabe.
Po dosłownie kilkudziesięciu minutach całkiem tracą projekcję i pozostaje tylko miły powidok na skórze. Po trzech godzinach nawet tego nie ma ;)
Sorry, maestro Francis, ale od perfum z określonej półki cenowej oczekuję ciut więcej, niż szybko ulatującego piękna.
Wspomniany tutaj Aqua Mat bije Celestię pod względem parametrów niczym Pudzian Najmana, o ile ktoś to jeszcze pamięta ;)
Artur

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 września 2017, 21:42 - Śr

To ja mam to najwyraźniej duże szczęście, ponieważ na mojej skórze Celestia to najtrwalsze perfumy z serii Aqua. Trzymają się jej lepiej nawet od Universalis Forte - wytrzymują w porywach do 10h.
Celestia wydaje się też być najbardziej nonszalancką z całej serii, nie sprawia wrażenia skomponowanej z matematyczną wręcz precyzją jak miało to miejsce przy Vita i Universalis. Zamiast idealnie wyważonych proporcji nut jest tu odrobina zadziorności i improwizacji.
Podobieństwa do Aqua Mat faktycznie można się tu doszukać, choć z mojej perspektywy kompozycyjnie i parametrami dzieło Kurkdjiana je przewyższa.
Ode mnie mocna "5tka".

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex