Teraz jest 10 grudnia 2018, 09:43 - Pn

• Reklama

Slumberhouse - New Sibet

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Slumberhouse - New Sibet (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Greg

Aktywny forumowicz

Slumberhouse - New Sibet

Post01 marca 2017, 12:05 - Śr

New Sibet marki Slumberhouse to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, New Sibet został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Josh Lobb. Perfumy zawierają takie składniki, jak mięta, popiół, skóra, irys, labdanum, esencja koziej sierści, mech i goździk (roślina).

Obrazek

Źródło: http://www.fragrantica.pl/perfumy/Slumb ... 40841.html

Zapach bez wątpienia dziwny, lecz w mojej opinii bardzo ciekawy. Jest jednym z tych zapachów, które w ostatnim czasie bardzo mocno i pozytywnie mnie zaskoczyły, mimo, że początkowe doznania nie zapowiadały niczego wielkiego.

Przy pierwszym, nadgarstkowym, poznaniu pomyslałem, że to przedziwny, chłodny w otwarciu zapach, który przez pierwsze dwie godziny nie zmienia się jakoś znacząco - chłodny irys (fajne wrażenie), do którego po jakimś czasie dołącza delikatna skóra i nuty przywodzące na myśl mydło i kwiaty, który chyba jednak nic specjalnego nie oferuje. Ale ten chłodny irys z otwarcia trochę nie dawał mi spokoju, postanowiłem więc dać New Sibet jeszcze szansę i przy testach globalnych zaprezentował on swoje zupełnie inne oblicze, a z każdą kolejną godziną na skórze zyskiwał moją coraz większą uwagę oraz zainteresowanie. Pięknie wkomponowana w ten zapach jest skóra, delikatna i niemęcząca, kozy z wykazu nut nie stwierdziłem, jest wprawdzie w tym zapachu pewna doza animalności, lecz znów - nie przywołuje ona nieprzyjemnych fizjologicznych skojarzeń, lecz w delikatny i nieuciążliwy sposób dodaje charakteru. Animalność lub też cielesne wrażenie jakie momentami sprawia New Sibet przywodziło mi na myśl starego Kourosa, nie na zasadzie podobieństwa zapachów samych w sobie, lecz wrażenia, które wywołują. Natomiast największym zaskoczeniem był dla mnie na etapie bazy popiół - potraktowałem ten składnik w spisie nut trochę jak zagrywkę marketingową i raczej sobie nie wyobrażałem, aby taki chłodno irysowy zapach potrafił się przerodzić w którymkolwiek etapie w coś takiego - i znów zostałem przez New Sibet zaskoczony - w bazie można wyczuć suchy popiół - bardzo fajne, unikalne dla mnie, wrażenie.

Zapach jest jak najbardziej noszalny, ma doskonałą trwałość (12-14h na skórze bez najmniejszego problemu, 22-24h szorując nosem po nadgarstku), projekcja dobra, jest bez wątpienia oryginalny i nietypowy, zyskuje z każdym kolejnym poznaniem w ciekawy sposób przechodząc z chłodnego, kwiatowego zapachu w otwarciu do dużo bardziej charakternej, męskiej, klimatycznej bazy.

BlueJeans

Moderator

Re: Slumberhouse - New Sibet

Post01 marca 2017, 12:33 - Śr

Zapoznałem się z tym zapachem w grudniu ubiegłego roku. Miałem małego sampla i po pierwszych testach zapach mnie oczarował. W otawrciu faktycznie można wyczuć zagrodę dla kóz w ZOO zaś później co raz bardziej na pierwszy plan wyłania się korzeń irysa, który jest podany w dość chłodny sposób. Mój zachwyt niestety minął po kilku globalnych testach kiedy to zapach wywołał u mnie ból głowy oraz sama kompozycja mnie zmęczyła. Być możę wrócę do jego testów tej jesieni. New Sibet jest napewno oryginalny i znajdzie się małe grono wielbicieli, którym to przypadnie ten zapach do gustu. Dodam jeszcze, że za pierwszym razem jak wąchałem go skojarzyła mi się stara skórzana torba typu chlebak które obecnie można kupić na targach staroci :D.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 marca 2017, 13:23 - Śr

Bardzo cenię Slumberhouse, ale ten zapach odpuściłem właśnie ze względu na tę nieszczęsną kozę :) . A tu proszę, zapach po recenzji Grega mocno mnie zafrapował. Sądziłem bowiem, że jest bardzo monotematyczny, brudno - animalny, tymczasem z tego co widzę, to złożona i ciekawa kompozycja. Nie omieszkam jej sprawdzić.

kobymich

Forumowicz

Post05 marca 2017, 16:45 - N

Bardzo udany zapach. W pierwszej chwil mam skojarzenia z wełnianym swetrem, czymś animalnym, co osobiie bardzo lubię. Potem jednak, pojawia się zimny, chłodny, podziemny irys, w tym soku niczym. Ieocieplony i na szczęście pozbawiony kadzidła. Uważam tez zapach za wyjątkowo ciekawy. Obowiązkowo dla każdego wielbiciela zapachów animalnych, do których siebie zkaliczam.
Jeszcze jedno, choć to dotyczy wszystkich zapachów Slumberhouse, nie tylko New Sibet. Uważam, za zarazo interesujące, ze pomimo wyraźnego braku nut głowy, serca i bazy, zapachy tej marki ewoluują i zmieniają się z czasem i to w sposób bardzo atrakcyjny.
"...perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". C. Chanel

https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9602/

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex