Teraz jest 18 listopada 2017, 11:23 - So

• Reklama

Jovoy Paris - L’Arbre de la Connaissance

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Jovoy Paris - L’Arbre de la Connaissance (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Jovoy Paris - L’Arbre de la Connaissance

Post21 stycznia 2017, 09:38 - So

L’Arbre de la Connaissance jest drzewno-aromatyczno-owocową kompozycją dla kobiet i mężczyzn. Woda perfumowana wydana w 2011 roku przez dom Jovoy Paris. Opracował ją Marc Fanton d’Andon (Robertet). Tak prezentują się akordy:

Głowa: cytrusy, nuty zielone
Serce: figa
Baza: drzewo figowe, paczula, drzewo sandałowe

Obrazek
(źródło zdjęcia: parfumo.net, autorstwa użytkownika JPhx)

Druga po L'art de la Guerre typowo letnia kompozycja Jovoy, którą testuję i tym razem jestem w pełni usatysfakcjonowany. Jest elegancko, przemyślanie, spójnie z pozostałymi zapachami Jovoy... dla mnie też oryginalnie, chociaż może to dlatego, że to mój pierwszy kontakt z figą w perfumerii.

Jak pachnie L'Arbre de la Connaissance? Otwarcie jest soczyste, świeże i zielone. Cytrusy są tu zepchnięte na drugi plan, prawie nieobecne. Jest prosto, subtelnie i elegancko. Czuć klimat śródziemnomorski, ale jest to zupełnie coś innego niż złożone, szorstkie kompozycje np. Villoresiego. Ciekawiej robi się kiedy dochodzi figa - pierwszy raz odkrywam figę w perfumach (a przynajmniej tak wyraźną) i jestem usatysfakcjonowany. Jest to przede wszystkim figa świeża, a nie suszona. Pachnie soczyście i delikatnie.
W bazie dochodzą drzewne akcenty, ale też są one świeże i subtelne. Sam wyczuwam charakterystyczną, goryczkowatą i aksamitną woń drzewek oliwnych. Ciekaw jestem, czy tak właśnie pachnie figowiec? W każdym razie jest interesująco - baza jest rozciągła i drzewna, ale wciąż świeża i lekka - spójna z poprzednimi akordami, a przy tym ma w sobie ten urzekający oliwkowy akcent. Bardzo przyjemne - trochę jak zapach oliwkowego kremu do rąk, ale utrzymuje się wiele godzin + ma charakterystyczną dla perfum głębię i przestrzenność.

Jestem usatysfakcjonowany. Co prawda nie tak, aby kupować cały flakon, ale odlewkę zużyję z przyjemnością w letniej aurze. Może wtedy też pokaże mi L'Arbre de la Connaissance coś jeszcze. Ode mnie dostanie zasłużone "5".
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jovoy Paris - L’Arbre de la Connaissance

Post21 stycznia 2017, 11:18 - So

zbyt damski jak dla mnie...
Mente et Malleo

lukesho

Ultra Perfumaniak

Post25 stycznia 2017, 14:44 - Śr

Zużyłem 5 ml i starczy, dla mnie również zbyt damski. Figa zbyt mocno dosłodzona i zbyt dominująca, daje nieprzyjemne wrażenie nachalności. Wolę inne propozycje z tym składnikiem w roli głównej. Bądź co bądź jest to bardzo dobre pachnidło (patrząc zarówno na jakość składników oraz trwałość rzędu 10-12 godzin). Musi tylko trafić w gust. W mój niekoniecznie trafiają, lecz mimo to daję 5 w ankiecie.

Lucjan

Perfumaniak

Post01 września 2017, 16:13 - Pt

Ja jakoś tej damskości wcale nie wyczuwam , jest zielono , soczyście i w pełni zasłużona piąteczka "5"

Droższa alternatywa dla wielbicieli Limon Verde , którzy tam obecne nuty figowe uważają za satysfakcjonujące , Jovoy jakościowo to ekstraklasa

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post05 września 2017, 13:18 - Wt

Zabrałem odleweczkę na wakacje w Hiszpanii i to był strzał w dziesiątkę! Przy ich letnich temperaturach i pokonywaniu codziennie sporych odległości, doskonale się sprawdzał - orzeźwiał, nie męczył, nie nudził, no i co najważniejsze... spodobał się Hiszpankom. ;)

Polecam, ciepłym latem naprawdę rozwija skrzydła.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na TheEleganceof.pl

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex