Teraz jest 10 grudnia 2018, 23:41 - Pn

• Reklama

Room 1015 - Atramental

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Room 1015 - Atramental (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
80%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Room 1015 - Atramental

Post21 lipca 2018, 12:07 - So

Sergii zorganizował rozbiórkę, więc może dojdzie kilka głosów w dyskusji. Zgadzam się, że zapach jest warty poznania, ale też imho trudny do opisu. Ma specyficzny sznyt, ale prócz tego coś nieuchwytnego, coś co nawet ciężko jest ubrać w porównania.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post21 lipca 2018, 20:33 - So

Podpisuję się pod stwierdzeniem, że nie są to łatwe do opisania perfumy. Na pewno są skórzane, lekko cytrusowe z wodnym tłem. Można się doszukać akordu atramentu. Nuty zwierzęce na całe szczęści na mnie się nie ujawniły. Jeszcze ich nie ocenię, bo mam kilka dodatkowych testów przed sobą.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post21 lipca 2018, 21:07 - So

Cookie13 napisał(a):Szczerze mówiąc wróżyłem Atramental większe powodzenie na Forum, ale ku mojemu zaskoczeniu przez długi czas było wokół tego zapachu zupełnie cicho. Dopiero w ostatnim czasie to się zmienia i bardzo dobrze, bo zapach jest tego warty.

Tak, zdecydowanie jest tego warty.
Nabyłem odlewkę i przeprowadziłem szereg testów.
Coraz bardziej doceniam i coraz bardziej mi się podobają.
Ładnie je określiłeś - nowoczesna nisza ;)
Artur

srG

Perfumaniak

Post21 lipca 2018, 22:18 - So

Cookie13 napisał(a):Szczerze mówiąc wróżyłem Atramental większe powodzenie na Forum, ale ku mojemu zaskoczeniu przez długi czas było wokół tego zapachu zupełnie cicho. Dopiero w ostatnim czasie to się zmienia i bardzo dobrze, bo zapach jest tego warty.

Po czym to wnosiłeś, Ciastku?

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post22 lipca 2018, 10:28 - N

Czy to rzeczywiście jest do Askew podobne w jakimś aspekcie (w jakim?), czy to tylko takie luźne skojarzenia?
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 lipca 2018, 11:45 - Pn

srG napisał(a):

Po czym to wnosiłeś, Ciastku?

Po kilku przesłankach. Atramental wydał mi się przedstawicielem niszy idealnym do polubienia. W tym sensie, że kompozycyjnie jest idealnym kompromisem pomiędzy tym co rozumiemy jako niszowy artyzm a walorami czysto użytkowymi. Zapach niebanalny, ale daleki od ekstremy, w estetyce którą na własne potrzeby nazywam nowoczesną niszą. Nie bez znaczenia była także bardzo dobra relacja ceny do jakości (520 zł/100 ml).

foxdojcz napisał(a):Czy to rzeczywiście jest do Askew podobne w jakimś aspekcie (w jakim?), czy to tylko takie luźne skojarzenia?

Luźne i nieluźne zarazem. Jak poznasz Atramental, to zaczaisz.
Zarówno Atramental jaki i Askew można umieścić na zbliżonych pozycjach zapachowego spektrum, gdzie mamy pachnidła w żaden sposób nienawiązujące do tradycji francuskiego bądź też arabskiego perfumiarstwa. Jest w nich duch eksperymentu, ale nie jest to sztuka dla sztuki, bowiem obydwa zapachy są w pełnie noszalne. Pomimo ewidentnie nowoczesnego charakteru czuć, że zostały skomponowane w dużej mierze z ingrediencji naturalnych dobrej jakości, co odróżnia je od opartych jedynie na syntetycznych molekułach zapachach takich marek, jak wcześniej wspomniane Escentric Molecules, Blood Concept czy Nomenclature.

srG

Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 18:52 - Wt

Cookie13 napisał(a):[

Po kilku przesłankach. Atramental wydał mi się przedstawicielem niszy idealnym do polubienia. W tym sensie, że kompozycyjnie jest idealnym kompromisem pomiędzy tym co rozumiemy jako niszowy artyzm a walorami czysto użytkowymi. Zapach niebanalny, ale daleki od ekstremy, w estetyce którą na własne potrzeby nazywam nowoczesną niszą. Nie bez znaczenia była także bardzo dobra relacja ceny do jakości (520 zł/100 ml).

Nie przesadzajmy, takich zapachów się znajdzie sporo na naszym rynku. Nie brakuje przystępnej cenowo i ciekawej niszy.
To jeszcze żaden warunek popularności.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 21:01 - Wt

Co w takim razie, wg Ciebie, decyduje o popularności zapachów z niszy?
Artur

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 21:04 - Wt

najśmieszniejsze jest to, że polskie perfumerie stricte/głównie niszowe są TOTALNIE nieprzystępne cenowo, ceny jak na zachodzie :cry:

srG

Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 22:22 - Wt

Artplum napisał(a):Co w takim razie, wg Ciebie, decyduje o popularności zapachów z niszy?

Mówimy o sprzedaży czy popularności na forum?
Przy zawężeniu do forum, "hype". Gdyby ktoś piał z zachwytu o tym zapachu (a najlepiej jeszcze przeprowadził rozbiórkę), to pewnie by był popularny. Z kolei to, że coś będzie tanie w niszy nic jeszcze nie znaczy (chociaż na pewno pomaga), bo nie ma tu tendencji do testowania rzeczy, o których nie jest tu głośno- raczej czeka się, aż ktoś przetestuje/zrobi rozbiórkę i wszystko nagłośni. Rolę "hype'u" potwierdza nie tylko przykład Jeremy'ego, ale sukces małych marek, bez pr-u, o wysokich cenach i często niełatwych kompozycjach jak JSP, The Zoo, Bruno Fazzolari i wiele innych. U nas głębsza nisza nie cieszy się popularnością, ale zasada jest ta sama. To, że coś jest stosunkowo tanie, przyjemne i dobre nie znaczy, że należy się spodziewać, że będzie popularne, bo tak jak pisałem - wiele zapachów byłoby takich, a jest cisza. Z kolei Aventus czy Tobacco Bocleta są bardzo popularne
To nie tak, że nie ma porządnej niszy która nie kosztuje tyle co samochód.
Ostatnio edytowano 24 lipca 2018, 23:12 - Wt przez srG, łącznie edytowano 1 raz

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 23:08 - Wt

popularność=sprzedaż, a po drugie to forum w miarę odzwierciedla trendy panujące na świecie.
głębsza nisza nigdy nie będzie cieszyła się popularnością, to byłoby zaprzeczenie jej definicji :)

srG

Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 23:17 - Wt

Skoro wchodzimy już w te tematy, to bardzo "w miarę", bo gdyby miało rzeczywiście odzwierciedlać, to nie byłoby takiego popytu na artisanowe marki, jaki jest i by po prostu upadły. Tymczasem niektóre z nich nie wyrabiają z produkcją, jak choćby Durga czy Hendley. Może lepiej napisać, że po prostu pomija ono głęboką niszę, bez dorabiania ideologii i wartościowania, bo zdecydowanie prędzej trendy odzwierciedla Basenotes, patrząc na stosunek mainstreamu i niszy (ciężko się też dziwić, skoro jest międzynarodowe).

Ten "wyznacznik" przypomina mi sytuację, gdy ktoś napisał, że któraś marka chyba słabo się sprzedaje, bo jest cicho o niej u nas na forum, a miało to mieć znaczące przełożenie na sprzedaż niszy w naszym kraju. Wiem, że napisałeś tutaj coś innego, ale chodzi mi o to, że - co brzmi jak krytyka, ale nią nie jest - nie traktowałbym tego forum jako punktu odniesienia.

Ale chyba trochę odpływamy.
Ostatnio edytowano 24 lipca 2018, 23:48 - Wt przez srG, łącznie edytowano 1 raz

Artplum

Mega Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 23:30 - Wt

Sergio, ale "hype" to takie słowo wytrych, które tylko pozornie coś tłumaczy.
Skąd więc się ten hype bierze wg Ciebie i dlaczego towarzyszy akurat określonym perfumom?
Artur

srG

Perfumaniak

Post24 lipca 2018, 23:44 - Wt

Dlatego nie pozostawiłem tego jedynie poprzez podanie jednego słowa, tylko wytłumaczyłem dalej, że chodzi o czyjś głośny zachwyt i podałem dlaczego nie wystarczy, żeby zapach spełniał kryteria podane przez Ciastka. Jeśli ktoś jest tutaj dłużej i ludzie liczą się z jego zdaniem, to gdy będzie nagle pisał, że jakiś zapach jest wspaniały, dostał za niego komplementy od miliona napotkanych dziewczyn i zrobi jego rozbiórkę, to jest znacznie większa szansa, że zapach będzie popularny niż jak ma to miejsce w przypadku np. Atramental.
Nie za bardzo wiem, czego próbujesz dowieść, Arturze. Może napisz, z czym się konkretnie nie zgadasz.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post25 lipca 2018, 00:27 - Śr

Niczego nie chcę dowodzić, tylko interesuje mnie Twoje zdanie w temacie.
Owszem, zgadzam się, że charyzmatyczny forumowicz (bloger, youtuber, czy ktoś podobnego pokroju ) może wzbudzić jakieś tam zainteresowanie danym zapachem i ożywić, bądź rozpocząć "koniunkturę" na tenże zapach .
Czy to jednak wystarczy, żeby wzmiankowane pachnidło zyskało jakąś większą popularność ?
Ostatnio edytowano 25 lipca 2018, 10:18 - Śr przez Artplum, łącznie edytowano 1 raz
Artur

srG

Perfumaniak

Post25 lipca 2018, 00:53 - Śr

Ok, właśnie zastanawiałem się, czy się nie zgadzasz i próbujesz sfalsyfikować, czy uważasz podobnie jak Ciastek, czy właśnie jesteś właśnie ciekaw zdania i nie wiedziałem na czym się skoncentrować.
Wiadomo, że zapach powinien coś prezentować (można by się zastanawiać, czy gdyby Turin zachwycał się Pritzkoleit, to zrobiłby się hype - mam wrażenie, że tak). To założenie przemilczałem, ale mówiłem w kontekście zapachów co najmniej przyzwoitych - zarówno hype'owanych jak i nie, stąd przykłady Aventusa czy Tobacco - nie sprowadzam tego do skrajności.
Sednem jednak był fragment z odniesieniem się do wypowiedzi Ciastka :)

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post25 lipca 2018, 09:40 - Śr

dobrze że dodałeś że zapach powinien coś prezentować
bo wcześniej nie było to dla mnie jasne co myślisz o wyborach kupujących
a czynników jest wg mnie wiele i każdy ma inną wagę dla poszczególnych ludzi
Artplum znany youtuber może rozpropagować jakiś zapach
ale mam nadziej nie jest główna przyczyna wyboru
może być to natomiast największym katalizatorem sprzedaży i popularności
natomiast jest też spora rzesza ludzi dla których własne zdanie nie istnieje
a liczy się tylko zdanie z zewnątrz
ale jak jz nieraz wspominałem
ludzkość jest pięknie różnorodna
a co do naszego bohatera na mojej skórze niknie błyskawicznie

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 lipca 2018, 11:13 - Śr

srG napisał(a):
Cookie13 napisał(a):[

Nie przesadzajmy, takich zapachów się znajdzie sporo na naszym rynku. Nie brakuje przystępnej cenowo i ciekawej niszy.
To jeszcze żaden warunek popularności.

Nie napisałem przecież, że Atramental to jeden, jedyny taki zapach. Z drugiej strony zapachów z nowoczesnej niszy (jak już jesteśmy przy tej bardzo umownej kategorii) spełniających powyższe kryteria, chyba rzeczywiście zbyt wiele nie ma, przynajmniej w aktualnej ofercie polskich perfumerii niszowych.

srG

Perfumaniak

Post25 lipca 2018, 14:08 - Śr

Cookie, ale napisałeś, że wróżyłeś większe powodzenie z podanych powodów i tego dotyczyła uwaga, o ilości zapachów (...).
Na niekorzyść Atramental działa też to, że ludzie często uważają go za zapach na jesień/zimę i ginie na tle konkurencji w tym stylu. Z kolei jako zapach na lato jest już ciekawą alternatywą dla cytusowych i wodnych świeżaków.
Tej nowoczesnej niszy trochę niestety jest (niestety, jeśli chodzi chodzi o podobny styl do room),l i zazwyczaj są w ludzkich cenach.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post25 lipca 2018, 14:27 - Śr

Bardzo słuszne spostrzeżenie;

srG napisał(a):Na niekorzyść Atramental działa też to, że ludzie często uważają go za zapach na jesień/zimę i ginie na tle konkurencji w tym stylu. Z kolei jako zapach na lato jest już ciekawą alternatywą dla cytusowych i wodnych świeżaków.

Może gdyby tak właśnie był postrzegany, jego popularność byłaby większa.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex