Teraz jest 24 lipca 2017, 15:37 - Pn

• Reklama

Dior - Feve Delicieuse

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Feve Delicieuse (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
4
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Dior - Feve Delicieuse

Post05 stycznia 2017, 12:52 - Cz

Christian Dior La Collection Privée Dior Feve Delicieuse
Obrazek

Rok wydania: 2015
Koncentracja: EDP
Twórca: Francois Demachy

nuty głowy - lawenda i mięta;
nuty serca - czereśnia, frezja i jaśmin;
nuty bazy - benzoes, karmel, cedr, ziarno kakaowca, fasolka tonka, skóra, drzewo sandałowe, wanilia, mleko i pralina.

Założyłem temat, żeby było gdzie pisać ;)

Zdradzę tylko, że u mnie w zasadzie od początku dominują nuty bazy.
Nie wiem, co w tym zapachu jest ale kobiety go uwielbiają ... na sobie ;).
Trwalosc bardzo dobra, całodniowa, projekcja umiarkowana ale wyczuwalna.

Mam nadzieję, że niedługo temat się zapełni recenzjami.
Ostatnio edytowano 10 stycznia 2017, 12:15 - Wt przez grzegorz01, łącznie edytowano 6 razy

krzsmi11

Forumowicz

Re: Dior - Feve Delicieuse

Post05 stycznia 2017, 14:21 - Cz

Zdecydowanie się zgadzam. Dodam tylko, że bardzo lubię słodkie zapachy, jednak pomimo wysokich oczekiwań ten zapach trochę mnie rozczarował. Jak dla mnie jest zbyt jednowymiarowy, niczym nie zaskakuje. Jest po prostu słodko i...mdło. Brakuje mi czegoś co by przełamało tą ulepkowatość. Trwałość na bardzo dobrym poziomie, projekcja taka sobie. Zużyję próbkę i raczej zapomnę.

Lucjan

Bardzo aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2017, 12:58 - Wt

krzsmi11 napisał(a):Zdecydowanie się zgadzam. Dodam tylko, że bardzo lubię słodkie zapachy, jednak pomimo wysokich oczekiwań ten zapach trochę mnie rozczarował. Jak dla mnie jest zbyt jednowymiarowy, niczym nie zaskakuje. Jest po prostu słodko i...mdło. Brakuje mi czegoś co by przełamało tą ulepkowatość. Trwałość na bardzo dobrym poziomie, projekcja taka sobie. Zużyję próbkę i raczej zapomnę.

Bo on słodziutki w zamierzeniu miał być... to mój pierwszy kontakt z butikową linią Diora i potwierdzam zdanie Grzesia , że to inna liga zapachowa od tego co Dior na co dzień proponuje :idea: , ja żałuję że wziąłem malutką odlewkę 50 ml :shock:

Co mnie zastanowiło , to to , że mam identyczne co Grzegorz odczucie - patrzę na nuty i baza od razu jest wyczuwalna i ona trwa cały czas - mnie to bardzo odpowiada ale chciałbym poczuć tą frezję i czereśnie. To tyle pierwszych testów - w czwartek dzień targowy - idę na wiejską pocztę postać godzinę w kolejce i zleję się Diorem niemiłosiernie . Ciąg dalszy nastąpi :lol: :lol: :lol:

Imesz

Forumowicz

Post10 stycznia 2017, 21:20 - Wt

Dzisiaj w końcu dotarła do mnie paczucha z rozbiórki. Początek kontaktu z Feve Delicieuse trochę mnie rozczarował. Z każdym kolejnym niuchnięciem przekonywał mnie jednak coraz bardziej, stawał się bardziej akceptowalny i mniej damski. Podobnie jak wy chłopaki wyczuwam jedynie nuty bazy, ale czy to źle? Jak dla mnie zapach ten to klimaty dior homme intense, nieco pudrowe, w podobnym klimacie. W sondzie dam 5 :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post10 stycznia 2017, 21:35 - Wt

Coś w tym jest. Ja za pierwszym razem wacham i wacham i tak sobie myślę skąd ja to znam ?!?
Po namyśle stwierdziłem, że pachnie podobnie jak serce/baza DHP tylko bez efektu palenia. Ale to tylko moja impresja proszę się nie sugerować ;)

madmax88

Forumowicz

Post11 stycznia 2017, 04:57 - Śr

Poznałem ten zapach już jakiś czas temu bodajże dzięki koledze Back. Z tego co pamiętam to było słodko i w moim przypadku niestety wychodziły te kwiaty zbyt bardzo. Bardzo bym chciał tak jak koledzy od razu wejść w bazę.

rabarbary

Perfumaniak

Post11 stycznia 2017, 09:09 - Śr

Udało mi się wyłapać czereśnię i kwiaty, ale szybko zaczyna dominować fasola tonka, słodka, nieco ulepna.
Dobry otulacz na zimę.
Mnie się wydaje ten zapach jedynie poprawny, ale kolega z pracy jest nim zachwycony.

Lucjan

Post11 stycznia 2017, 11:50 - Śr

Zachwycony to ja jestem trwałością - jeden solidny psik około 18 wczoraj a w chwili gdy to piszę jeszcze delikatnie na skórze wyczuwalny , czyli 18 godzin :? :shock: :o

wahoo

Post11 stycznia 2017, 20:43 - Śr

Faktycznie, te nuty głowy i serca to trzeba sobie wręcz wmawiać, że się je czuje. Baza na szczęście nie jest nudna, bo z powodu nagromadzenia w niej różnych nut, na przestrzeni wielu godzin delikatnie ewoluuje na skórze. W trakcie tej ewolucji zmienia się głównie rodzaj odczuwanej słodyczy, ale czasami zza pokładów wanilii i tonki dawało się wyczuć nuty drzewne i delikatną sugestię zamszowej skóry.
Trwałość 12h+, projekcja stonowana.
4+/6

kamolskee

Post12 stycznia 2017, 16:55 - Cz

Matko jedyna, jak ja się cieszę, że posmakowałem tylko 10 ml dekantu, nie więcej. Nigdy nie należy ufać opiniom z internetu. Tym bardziej jestem w szoku, że faceci często lubią ten zapach. Jeśli to jest unisex to...

No właśnie: to wówczas Dolce & Gabbana Intense również nim powinien być. Doznałem szoku, bo kupiłem dziewczynie jakieś pół roku temu D&G Intense:

Obrazek

Psiknąłem sobie na nadgarstek tym Diorem i oniemiałem. Jest to w 80-90 % podobne do D&G. Nie wiem, kto kim się inspirował, ale takie są fakty. Mam na obu nadgarstkach od godziny oba pachnidła.

Zapach nie jest zły, ale skąd ta cena??? Całe szczęście, że kupiłem go dziewczynie - nie sobie. Jednak jest duży zawód, że nie będzie to do końca niespodzianką, bo "skądś ja już to znam" :roll:

Cookie13

Ultra Perfumaniak

Post12 stycznia 2017, 17:25 - Cz

Jakość niewątpliwie dobra, ale kompozycja zupełnie przeciętna, nawet na tle zapachów z butikowej linii Diora, które miałem okazje poznać. Przechył na " kobiecą stronę mocy " w przypadku Feve Delicieuse jest w moim odczuciu ewidentny.
Moja ocena w ankiecie; "4".

Maniek

Aktywny forumowicz

Post12 stycznia 2017, 18:06 - Cz

Godzinę temu zaaplikowany na rękę i jak na razie czuję kwiaty, kojarzy mi się z wnętrzem kwiaciarni pod cmentarzem ;) :D

Artplum

Ultra Perfumaniak

Post12 stycznia 2017, 19:37 - Cz

Noszę globalnie i nadgarstkowo trzeci dzień.
Na początku poczułem się nieco rozczarowany, bo jedyne, co czułem, to tonka, tonka, tonka, wanilia, tonka, tonka, coś jeszcze innego słodkiego, tonka, tonka ;)
Na szczęście mój nos się "przebił" przez te pokłady tonki i w otwarciu wyłapuje przyjemny i nieco "odsładzający" miks lawendy i mięty, który jednak nie trwa zbyt długo.
Wzmiankowane nuty środkowe ciągle skutecznie mi uciekają. Coś kwiatowego to może jeszcze, przy odrobinie dobrej woli i silnej autosugestii bym wyłapał, ale czereśnie z mojego dekantu ukradli ;)
Tak więc zaraz po otwarciu FD przechodzi do nut bazowych, gdzie niepodzielnie rządzi duet tonki i wanilii, na tle którego przemyka jakiś karmel, jakaś skóra, jakieś drewienko, a może nawet i pralinka, ale mało tego wszystkiego.
Szczególnie żałuję, że tak słabo wyeksponowano nuty skóry i sandałowca.
Ogólnie rzecz biorąc, to zapach z gatunku słodkich, miłych, puchatych i otulających. Przyjemny w noszeniu, świetny na aktualne chłodne dni i komplementogenny.
Projekcja raczej stonowana, trwałość przyzwoita (6-8 godzin), jakość składników dobra.
Czy to jednak wystarczy, żeby chcieć zapłacić niemałą przecież kasę za flakon? Ja zostanę przy swojej odlewce, bo FD "tylko" mi się podoba, a od butikowego Diora oczekuję, żeby mi bardziej zamącił w głowie.
Jeszcze co do płci - noszę go bez dyskomfortu, że się wypsikałem babskim pachnidłem, ale też nie czuję wzrostu poziomu testosteronu.
Artur

kowal72

Forumowicz

Post24 czerwca 2017, 08:24 - So

kamolskee napisał(a):Matko jedyna, jak ja się cieszę, że posmakowałem tylko 10 ml dekantu, nie więcej. Nigdy nie należy ufać opiniom z internetu. Tym bardziej jestem w szoku, że faceci często lubią ten zapach. Jeśli to jest unisex to...

No właśnie: to wówczas Dolce & Gabbana Intense również nim powinien być. Doznałem szoku, bo kupiłem dziewczynie jakieś pół roku temu D&G Intense:

Psiknąłem sobie na nadgarstek tym Diorem i oniemiałem. Jest to w 80-90 % podobne do D&G. Nie wiem, kto kim się inspirował, ale takie są fakty. Mam na obu nadgarstkach od godziny oba pachnidła.

Zapach nie jest zły, ale skąd ta cena??? Całe szczęście, że kupiłem go dziewczynie - nie sobie. Jednak jest duży zawód, że nie będzie to do końca niespodzianką, bo "skądś ja już to znam" :roll:

Hmmm....za nic nie wyczuwam podobieństwa, ale każdy nos jest inny :). Dla mnie Feve piękny i supertrwały słodziaczek ;)

// Nie cytuj zdjęć - Lucjan

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex