Teraz jest 11 grudnia 2018, 19:33 - Wt

• Reklama

Nicolai Parfumeur Createur - L'Eau Mixte

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nicolai Parfumeur Createur - L'Eau Mixte (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Nicolai Parfumeur Createur - L'Eau Mixte

Post23 listopada 2016, 12:36 - Śr

Fr: L`Eau Mixte marki Nicolai Parfumeur Createur to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. L`Eau Mixte został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Patricia de Nicolai. Nutami głowy są grejpfrut, włoska cytryna, bergamotka, mięta i liść czarnej porzeczki; nutami serca są jaśmin, róża i nuty przyprawowe; nutami bazy są piżmo, mech dębowy i wetyweria.

Obrazek

Świeżaków cytrusowo-ziołowych jest wiele.
Ale ten się wyróżnia.
Po pierwsze nuty brzmią bardzo naturalnie, żadnych syntetyków i odświeżaczy do wc.
A po drugie jest wyjątkowo trwały :)

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Nicolai Parfumeur Createur - L'Eau Mixte

Post18 grudnia 2016, 21:03 - N

rabarbary napisał(a):Świeżaków cytrusowo-ziołowych jest wiele.
Ale ten się wyróżnia.
Po pierwsze nuty brzmią bardzo naturalnie, żadnych syntetyków i odświeżaczy do wc.
A po drugie jest wyjątkowo trwały :)

Ze świeżakami cytrusowymi jest ten problem, że teraz każda chemia gospodarcza stara się pachnieć świeżo i cytrusowo. Przy L'Eau Mixte dosłownie przez chwilę miałem wrażenie, że gdzieś już to czułem (i to bynajmniej nie w perfumach), ale ku mojej ogromnej uldze to wrażenie minęło. Cytrusy w Nicolai pachną naturalnie i delikatnie oldschoolowo (może stąd to wrażenie podobieństwa do jakiegoś detergentu).
Połączenie grejpruta, mięty, cytrusów i jeszcze czegoś delikatnie kwaśnego (tu liść porzeczki) od razu powoduje u mnie szybsze bicie serca bo może oto mam w ręku następcę mojego ulubionego Live Jazz od YSL. :) Porównałem dziś oba zapachy i choć są do siebie, szczególnie na początku, podobne to o zastępstwie niestety nie ma mowy. W Nicolai wspomniany liść porzeczki jest ledwie wyczuwalny, przesłonięty przez słodko pachnące kwiaty (choć one bynajmniej nie dominują na żadnym etapie). W bazie L'Eau Mixte pachną już w zasadzie tylko piżmowo-wetiwerowo (w odróżnieniu od Live Jazz, które nadal zachowują swą lekko kwaśno-cytrusowy charakter). Paramatry faktycznie mają, ja na typowo letni zapach, dobre. Ale i takie, a może i lepsze ma YSL.
Wchodzi na to, że zamiast szukać zastępstwa dla Live Jazz lepiej będzie zrobić zapasy. ;)
L'Eau Mixte wystawiam 4+/6, bo to obiektywnie patrząc naprawdę dobre perfumy.

Lawok

Post11 lutego 2017, 15:53 - So

Ostatnio przytuliłem 30ml tego zacnego pachnidła i muszę przyznać , że ma mega trwałość na mnie ok 8-10 godzin. Zapach bardzo naturalny , nie czuję oldschoola , trudno do czegokolwiek przyrównać bo to inna klasa zapachu niż wszystkie znane mi świeżaki. Polecam testy przed zakupem bo efektu wow nie ma ale to dobrze skrojone perfumy warte swojej ceny. Zapach oceniam na -5.

tornado

Aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2018, 22:14 - N

Zgadzam się w kwestii jakości perfum. Trwałość, projekcja, n a t u r a l n o ś ć to niezaprzeczalnie największy atut. To po prostu świetne perfumy. Kompozycja w tym przypadku to już kwestia gustu. Osobiście bardzo podoba mi się akord czarnej porzeczki.
Użytkuję te perfumy i muszę podzielić się spostrzeżeniem. Mianowicie nie jest to żaden banalny świeżak. Do tego nie jest wcale taki lekki jakby się wydawało. Mało tego jest to aktualne nawet jak na ofertę firmy Nicolai. Osobiście uważam, że można je jak najbardziej stosować nie tylko w ciepłe, letnie dni.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex