Teraz jest 21 września 2018, 11:19 - Pt

• Reklama

Nicolai Parfumeur Createur - Incense Oud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nicolai Parfumeur Createur - Incense Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
14%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
2
29%
6 - Genialny
3
43%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Nicolai Parfumeur Createur - Incense Oud

Post10 listopada 2016, 22:24 - Cz

Incense Oud marki Nicolai Parfumeur Createur to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Incense Oud został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Patricia de Nicolai.
Nutami głowy są dzięgiel i ambrette (piżmo ambrowe);
nutami serca są kambodżański oud, kolendra, cedr atlaski, cypriol, paczula i róża;
nutami bazy są kadzidło, styraks, kastoreum, ambra i piżmo.

Obrazek

Pierwszy chyba raz siedzę nad notką i czuję, ze ewidentnie brakuje mi wiedzy, doświadczenia i umiejętności, żeby opisać Incense Oud.
Łatwiej będzie więc zacząć od wad: z mojej perspektywy najnowszy zapach Nicolai ma w zasadzie jedną jedyną wadę - lichą projekcję. Już teraz szczerze zazdroszczę tym, na których skórze Incense Oud w pełni rozwinie skrzydła.
Nazwa może trochę mylić, a przynajmniej ja odbieram te perfumy głównie jak zielono-przyprawowe, balsamiczne; kadziło i oud stanowią tu jedynie tło, ale za to tło najwyższej jakości, idealnie wkomponowane i uzupełniające pozostałe nuty. W bazie daje o sobie znać jeszcze kastoreum i zapach z czasem nabiera lekko zwierzęcego, ciepłego charakteru. Co ciekawe perfumy, pomimo nagromadzenia sporej liczby nut grubszego kalibru, nie pachną ciężko, nie duszą noszącego i pięknie ewoluują na skórze.
Skończyłem sampla i jestem w rozterce. Z jednej strony wiem, że cudów z projekcją raczej u mnie nie będzie a z drugiej już nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć na półce choć paru ml. :)
Póki co perfumy na "5+", a może i "6".

Lawok

Re: Nicolai Parfumeur Createur - Incense Oud

Post11 lutego 2017, 15:35 - So

Nie jestem wielkim fanem oudu ( może dlatego ,że pierwsze moje spotkanie z tą nutą to Black Oud od Montale ) ale po testach nadgarstkowych tych perfum zapragnąłem własnego flakonu - Incene Oud od Nicolai... coś wspaniałego. Ode mnie 6.

JayKay

Perfumaniak

Post23 maja 2017, 08:34 - Wt

Klimatem podobne do Oud Shamash i… Opus VII. Na mnie niepodzielnie króluje cypriol w asyście róży i kolendry na bazie z agaru, kastoreum, bursztynu i paczuli. Kadzidła nie wyczuwam.
Trwałość całodzienna, projekcja stonowana ale dobra, raczej na chłodniejsze dni.

agat1969

Post07 czerwca 2017, 09:17 - Śr

+1
Należy podkreślić również znakomitą jakość składników.
Ode mnie ocena najwyższa 6.
Mente et Malleo

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post07 czerwca 2017, 09:54 - Śr

Trwałość rzeczywiście całodniowa, projekcja stonowana. Sam zapach mocno rozczarowujący. Przypominał mi Oud Touch, ale lepszej jakości. Takie samo pomieszanie z poplątaniem słodkości i oudu.

tornado

Aktywny forumowicz

Post11 listopada 2017, 18:16 - So

Ostatnio, zupełnym przypadkiem, natrafiłem na perfumy Nicolai. Ogólna dygresja - perfumy są ponadprzeciętne, "poukładane" z najwyższą klasą oraz kunsztem, przy użyciu bardzo dobrych składników. Nie jestem historykiem perfum, ale jako naturszczyk czuję w nich odniesienie do klasyki. Mam wrażenie, że dziś już się tak perfum nie robi. Teraz musi być ; głośno, mocno i wyraziście, skończenie dosłownie. Nicolai w tym rozumieniu jest staroświeckie, pozostając przy tym urzekająco szlachetnym i dostojnym!

I tu zaczyna się kłopot, bo jak patrzymy na składniki tytułowego zapachu, to powinno być ciężko, tłoczno i mocno. A tak absolutnie nie jest! I na tym polega urok tych perfum. Są nieprawdopodobnie - uwzględniając składniki - zaskakujące swą przestrzennością, a wręcz lekkością. Są zmienne w czasie, choć wolta jest subtelna. Nuty animalne wpisane są z najwyższym smakiem i klasą. Nie są dosłowne, przez co nie mają wulgarnego charakteru. Na mojej skórze trwałość kilkugodzinna. Projekcja "nie zabija", lecz zapach jest jak najbardziej wyczuwalny dla noszącego. Rzekłbym, że w tej powściągliwości jest wielka elegancja.
Te perfumy z miejsca stały się pozycją obowiązkową, zakup planuję w przyszłym tygodniu. Tym bardziej, że już jedne perfumy od Nicolai posiadam - "Cuir Cuba". Świetne otwarcie, wielce oryginalne, choć sam zapach płata sporego figla. Między otwarciem, a finalnym akordem jest silna różnica. To jedne z najbardziej zmiennych w czasie perfum, jakie miałem okazję poznać.

Tak, Nicolai to perfumy, które wstrząsnęły mną, poruszyły jak rzadko kiedy.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2017, 13:03 - Śr

Na mnie parametry ma świetne. Projekcja delikatna, ale cały czas są wyczuwalne. Twałość 24h. :shock: Rano zaaplikowane były ze mną cały dzień i noc. Gdy się obudziłem wciąż je czułem na sobie. :shock:
Kompozycja to europejski orient. Gdy ktoś chciałby się zmierzyć z oudem, ale ma opory przed pójściem z nim do ludzi, to to jest na to odpowiedź. Zioła, trochę zwierza i delikatny oud. Świetne pachnidło, zrobione przy użyciu doskonały składników. Bez efektu "wow", ale przyjemne w noszeniu.

Ode mnie 5.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post13 grudnia 2017, 13:07 - Śr

tornado napisał(a):Ostatnio, zupełnym przypadkiem, natrafiłem na perfumy Nicolai. Ogólna dygresja - perfumy są ponadprzeciętne, "poukładane" z najwyższą klasą oraz kunsztem, przy użyciu bardzo dobrych składników. Nie jestem historykiem perfum, ale jako naturszczyk czuję w nich odniesienie do klasyki. Mam wrażenie, że dziś już się tak perfum nie robi. Teraz musi być ; głośno, mocno i wyraziście, skończenie dosłownie. Nicolai w tym rozumieniu jest staroświeckie, pozostając przy tym urzekająco szlachetnym i dostojnym!

I tu zaczyna się kłopot, bo jak patrzymy na składniki tytułowego zapachu, to powinno być ciężko, tłoczno i mocno. A tak absolutnie nie jest! I na tym polega urok tych perfum. Są nieprawdopodobnie - uwzględniając składniki - zaskakujące swą przestrzennością, a wręcz lekkością. Są zmienne w czasie, choć wolta jest subtelna. Nuty animalne wpisane są z najwyższym smakiem i klasą. Nie są dosłowne, przez co nie mają wulgarnego charakteru. Na mojej skórze trwałość kilkugodzinna. Projekcja "nie zabija", lecz zapach jest jak najbardziej wyczuwalny dla noszącego. Rzekłbym, że w tej powściągliwości jest wielka elegancja.
Te perfumy z miejsca stały się pozycją obowiązkową, zakup planuję w przyszłym tygodniu. Tym bardziej, że już jedne perfumy od Nicolai posiadam - "Cuir Cuba". Świetne otwarcie, wielce oryginalne, choć sam zapach płata sporego figla. Między otwarciem, a finalnym akordem jest silna różnica. To jedne z najbardziej zmiennych w czasie perfum, jakie miałem okazję poznać.

Tak, Nicolai to perfumy, które wstrząsnęły mną, poruszyły jak rzadko kiedy.

Lubię czytać takie opisy. Naprawdę. Czuć pasję i autentyczne zauroczenie, które mnie zdarza się niezwykle rzadko. Zapachu jeszcze nie znam, ale czuję się więcej niż zachęcony. :)
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Lucjan

Moderator

Post14 grudnia 2017, 20:40 - Cz

Tornado ma bardzo lekkie pióro , wspaniale czyta się takiego rodzaju opisy.... jestem następny w kolejce do testów :)

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post14 grudnia 2017, 20:52 - Cz

To może rozbiórka? :D
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

tornado

Aktywny forumowicz

Post16 grudnia 2017, 18:42 - So

Bardzo dziękuję za miłe słowa.
Wracając do Nicolai, to tytułowy Oud wart jest spróbowania. W szczególności dla tych, którzy nie przepadają za tą nutą. Wszystko dlatego, że jest ona wpisana w całość kompozycji z największym wyczuciem i smakiem.
Również dla osób znających i lubiących inne pozycje "obowiązkowe" od Nicolai ; Cuir Cuba (użytkuję z pełnym zadowoleniem, choć fanem tytoniu nie jestem), New York (niedawno kupiłem w wersji Intense i jestem zachwycony tym jakże klasycznym podejściem do tematu) oraz Patchouli/Patchouli Intense zapoznanie się z Incense Oud winno być ze wszech miar przyjemnością. Co ciekawe, z ostatnią z wymienionych pozycji, tytułowy oud ma coś wspólnego. Można wręcz mówić o sygnaturowym mianowniku. Wydaje mi się, że może odpowiadać za to nuta ambry obecna w obu przypadkach. Choć uwzględniając podejście Nicolai do tworzenia perfum, sprawa wcale nie musi być taka oczywista.

P.S. W moim odczuciu fajną sprawą jest możliwość kupna 30 ml, z czego skorzystałem. Obecnie pojemność 100 ml kompletnie mnie nie interesuje. Po prostu mam za dużo flakonów.

wahoo

Post16 grudnia 2017, 22:20 - So

Pełna zgoda co do tego, że perfumy NPC to najwyższa perfumeryjna półka. Jeszcze większe wrażenie od Incense Oud zrobiło na mnie wspomniane przez tornado Patchouli Intense. Mam flaszkę, ale jakoś ciągle nie mogę się zebrać na zrecenzowanie go. :)

tornado

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2018, 01:11 - N

Zgadzam się, paczula w wykonaniu Nicolai jest imponująca!
Śmiem zaryzykować odważną tezę, że perfumy tejże marki z miejsca stały się zaraz po Amouage moimi ulubionymi. Użytkuję trzy pozycje (Cuir Cuba, New York oraz tytułowy Oud), jestem zachwycony nie tylko kompozycjami, ale również jakością, trwałością oraz projekcją . Wszystko jest tu, jak dla mnie, na najlepszym miejscu. Przeżyłem olfaktoryczne "trzęsienie ziemi" 8-)

Jestem w ekstazie, wręcz histerii, a więc z pewnością daleko mi do obiektywizmu. Ale również właśnie i za to jestem wdzięczny Nicolai - za utratę "głowy".

gabriel@dag.pl

Post12 maja 2018, 21:08 - So

perfumy Nicolai są inne niż wszystkie
w tym przypadku kadzidło ma zupełnie inny wymiar
w stosunku do tych które poznałem wcześniej
to prawda to inny wymiar
dotyczy to paczuli , figi,tytoniu w cubie
niestety moja skóra nie jest kompatybilna z Nicolai jeśli chodzi o parametry
i to mnie martwi
natomiast cieszy że są gościnnie w maju i czerwcu w warszawie na chmielnej :D

faxide

Perfumaniak

Post13 maja 2018, 01:11 - N

Mialem odlewke kiedys, na szczescie tylko 5 ml, ale i tego bylo za duzo dla mnie. Niestety nie polubilismy, a wrecz nawet dostalem traume dla swego nosu. I niby nuty ktore pasuja, i pora byla odpowiednia na niego, ale cos mi tak irrytowalo ze szybko pozbylem sie probki. Chyba ten kastoreum i cypriol tak zmiksowane byli z paczulia i agarem ze calosc wyszla taka okropna. Nie wiem, i nie chce wiedziec. Ode mnie 2 :x

gabriel@dag.pl

Post14 maja 2018, 08:28 - Pn

może z twoja skóra nie gra kompozycja
bo u mnie kompozycja dość dobra ale ekspozycja fatalna

koneser11

Post14 maja 2018, 10:30 - Pn

gabriel@dag.pl napisał(a):[...]
natomiast cieszy że są gościnnie w maju i czerwcu w warszawie na chmielnej :D

Gabriel - a gdzie konkretnie na Chmielnej można to powąchać?

wahoo

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex