Teraz jest 10 grudnia 2018, 13:49 - Pn

• Reklama

Olfactive Studio - Still Life

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Olfactive Studio - Still Life (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!)

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
4
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

Post08 października 2016, 15:02 - So

Głowa:yuzu, różowy pieprz, elemi, czarny pieprz i pieprz syczuański
Serce:galbanum i anyż gwiazdkowaty
Baza:cedr virginia, ambra i rum
Obrazek

Twórca: Dora Baghriche-Arnaud
Premiera: 2011 r.

bejo82

Aktywny forumowicz

Re: Olfactive Studio - Still Life

Post12 marca 2018, 11:58 - Pn

Wczoraj wieczorem zapodałem sobie na nadgarstek - otwarcie to prawdziwa bomba cytrusowa, moc orzeźwienia. Nie trwa to jednak bardzo długo, potem mocno wchodzą nuty zielone, bardzo podobne do CdG Amazingreen, ale trochę cieplejsze. Mocno czuć pieprz, który aż drapie w gardle. Kiedy się ociepli, zrobię test globalny i poobserwuję go dłużej niż 3 godziny przed snem. cdn

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 września 2018, 21:22 - Cz

Zapach poznałem w tamtym roku w perfumerii Q, gdy szukałem prezentu dla brata i stwierdziłem, że może mu sprawię jakąś uniwersalną niszę, żeby pokazać, że istnieje inny świat perfum. Okazało się, że z zapachem sam bardzo się polubiłem i postanowiłem go jednak kiedyś kupić, ale dla siebie :)
Jako, że ostatnio udało się wyłapać dobrą cenę na e-g to nabyłem i jestem super szczęśliwy, że lato postanowiło zostać z nami na dłużej, bo pomimo iż na półce jest 20 innych zapachów, to od tygodnia Still Life jest generalnie jedynym, po który sięgam.
Mega energetyczne i naturalne cytrusy od samego otwarcia. To co go wyróżnia, to fakt, że po chwili dosyć konkretnie wyłania się pieprz, który przez długi czas podkręca całą kompozycję i przyjemnie świdruje w nosie zachęcając nawet do kichnięcia. Trochę mnie to zaskoczyło, bo zazwyczaj pieprz w perfumach wyczuwałem w otwarciu (np. prada luna rossa extreme), po czym szybko przygasał, tutaj trwa przez dłuższy okres czasu. Całość sprawia wrażenie raczej słodkie a nie kwaśne, ale jednocześnie dzięki pieprzowi nie jest to mdłe i męczące. Zapach bez wątpienia jest unisexem, choć wydaje mi się, że jednak do mężczyzn ciut lepiej pasuje.

Jeśli chodzi o parametry to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Co prawda projekcja jest raczej biurowa, ale trwałość jest świetna i w moim przypadku psikając się o 9 rano zapach nadal wyczuwam przy skórze do tej pory. Co ciekawe pomimo tego, że używam go od jakiegoś czasu dzień w dzień, to nie występuje olfactory fatigue, co w przypadku innych zapachów było u mnie standardem. Świetne perfumy na lato i każdą okazję, kiedy chcemy się po prostu czuć komfortowo. Dla mnie to jest jeden z tych zapachów, które lubię czasem wyciągnąć z szafy, psiknąć sobie na przedramię i powiedzieć "kurcze, ale to jest dobre" :)
Jedno z moich odkryć 2018, które na stałe trafia do szafy.

W drodze do mnie jest też Chanel Edition Blanche, szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawy porównania, bo wyobrażam sobie, że EB będzie podobny, tylko pozbawiony pieprzu, ostatecznie zapewne tylko jeden z tych dwóch pozostanie na półce i czuję, że Still Life będzie w tym starciu zwycięzcą.

Z czystym sumieniem wystawiam 5.
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

ts-

Forumowicz

Post19 września 2018, 19:35 - Śr

I jak tam porównanie do Chanel Blanche? Osobiście bardzo lubię Still Life. To jedne z najbardziej naturalnych, przyjemnych i noszalnycgh cytrusów dla mnie. Chanela kiedyś przetestowałem przelotem na lotnisku. Nie był zły ..ale w tym pośpiechu to za dużo wniosków nie wyciągnąłem. Jak przetestujesz, daj znać, co sądzisz o porównaniu tych dwóch kompozycji.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post19 września 2018, 20:00 - Śr

kilka razy już nosiłem globalnie i nawet przez myśl nie przeszedł mi żaden męski allure chanel

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post19 września 2018, 22:26 - Śr

Blanche okazał się jednak odmienny, Still Life jest moim zdaniem bardziej naturalny i przede wszystkim w obu zapachach są inne cytrusy.
EB to cytryna i lekka kwaskowość, SL to od początku raczej tego nie ma - podejrzewam więc, że yuzu właśnie tak pachnie.
EB ma podbudowę kremowo-waniliową, SL więcej pazura dzięki pieprzowi.
Parametry na korzyść Still Life, projekcja podobna, ale SL zdecydowanie dłużej się utrzymuje zapewniając przyjemną aurę.
Generalnie oba bardzo polubiłem i z racji tego, że mam mało typowo letnich zapachów, to prawdopodobnie zostaną ze mną oba, ale gdybym miał zostawić jeden to zdecydowanie Still Life.
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

ts-

Forumowicz

Post21 września 2018, 19:54 - Pt

Dzięki za opinię! ...Z tego co zapamiętałem, to faktycznie zapachy nie są zamiennikami dla siebie, ale wg mnie, okupują podobną kategorię: cytrusy, dobrej jakości, naturalne, nadają się do nieformalnego stroju, świetne na lato.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post21 września 2018, 21:13 - Pt

pod taką kategorię podpada dużo zapachów :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex