Teraz jest 20 września 2018, 00:04 - Cz

• Reklama

Parfums de Marly - Galloway

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Parfums de Marly - Galloway (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
30%
5 - Bardzo dobry
5
50%
6 - Genialny
2
20%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Bogavante

Forumowicz

Parfums de Marly - Galloway

Post12 września 2016, 18:38 - Pn

Obrazek

Nuty podane za fragranticą (Mon Cr: zupełnie odjechało z wykazem nut): cytrusy, pieprz, kwiat pomarańczy, irys, ambra, piżmo.

Rok wydania 2014.

Po testach dekantu z forumowej rozbiórki (grazie rudy11114!) mogę napisać od siebie, że jest to zapach bardzo bezpieczny, zachowawczy i raczej liniowy. NIe jest to typowy świeżak, nie iskrzy wściekłymi cytrusami jak poparzony, bowiem wszystkie składniki tonują się nawzajem - trudno jest jednoznacznie wybrać nutę wiodącą, która by w skrócie scharakteryzowała szkockiego konia. Z drugiej strony bez problemu można wyczuć większość z poszczególnych nut zapachowych jak cytrusy, piżmo, irys itd. Gdyby wszystko mieszało się w trudną do scharakteryzowania całość to znacznie wyżej oceniłbym powyższe perfumy. Brakuje w Galloway charakteru, tego pazura - osobiście irytuje mnie liniowa jednostajna gładkość zapachu.

Sam w sobie ma całkiem niezłą trwałość, projekcja od samego początku słabiutka. Oczywiście czuć wysokich lotów składniki, bardzo dobrą jakość Galloway, ale niczego nie urywa. W demonizowanym mainstreamie można bez problemu znaleźć lepsze pozycje w znacznie lepszej kwocie. W każdym razie zachęcam do testów a dekancik leci w świat. Daję 4 i poproszę o wystawienie ankiety, czy jak to się inaczej nazywa.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Parfums de Marly - Galloway

Post14 września 2016, 20:19 - Śr

Bogavante napisał(a):Po testach dekantu z forumowej rozbiórki (grazie rudy11114!) mogę napisać od siebie, że jest to zapach bardzo bezpieczny, zachowawczy i raczej liniowy. NIe jest to typowy świeżak, nie iskrzy wściekłymi cytrusami jak poparzony, bowiem wszystkie składniki tonują się nawzajem - trudno jest jednoznacznie wybrać nutę wiodącą, która by w skrócie scharakteryzowała szkockiego konia. Z drugiej strony bez problemu można wyczuć większość z poszczególnych nut zapachowych jak cytrusy, piżmo, irys itd. Gdyby wszystko mieszało się w trudną do scharakteryzowania całość to znacznie wyżej oceniłbym powyższe perfumy. Brakuje w Galloway charakteru, tego pazura - osobiście irytuje mnie liniowa jednostajna gładkość zapachu.

Sam w sobie ma całkiem niezłą trwałość, projekcja od samego początku słabiutka. Oczywiście czuć wysokich lotów składniki, bardzo dobrą jakość Galloway, ale niczego nie urywa. W demonizowanym mainstreamie można bez problemu znaleźć lepsze pozycje w znacznie lepszej kwocie. W każdym razie zachęcam do testów a dekancik leci w świat. Daję 4 i poproszę o wystawienie ankiety, czy jak to się inaczej nazywa.

Moim zdaniem taką nutą wiodącą tu jest pieprz, który w połączeniu z cytrusami dość mocno przypomina Lalique White i definiuje charakter Galloway.
Ja na parametry nie narzekam, są bardzo dobre, i trochę usprawiedliwiają większy wydatek, szczególnie jeśli ktoś szuka odpowiednika White z podbitymi parametrami. Moim zdaniem Galloway spokojnie zasługuje na "5".

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post14 września 2016, 21:15 - Śr

Zanim dotarł do mnie dekant tego zapachu,też liczyłem na,że będzie to zapach bliski White'owi.Podobienstwa jaiegoś wielkiego nie widzę.Cytrusy z pieprzem nie oznaczają od razu kopii White'a.
Sam zapach ogólnie pozytywny w noszeniu,o umiarkowanych parametrach.

gabriel@dag.pl

Post31 stycznia 2017, 09:36 - Wt

nie jest w żadnym przypadku kopią Lalique White ale ma podobny charakter i chyba troszeczkę bardziej mi się podoba
może nie ma pazura ale bardzo dobrze się nosi/ jak większość PdM/
za miesiąc zaczyna się jego sezon :D

andelenebesti

Forumowicz

Post28 marca 2017, 22:52 - Wt

Czy testery Parfums de Marly mają korek?

marcin29

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post28 marca 2017, 22:57 - Wt

Tak

andelenebesti

Forumowicz

Post29 marca 2017, 00:08 - Śr

Dziękuję za odpowiedź.

gabriel@dag.pl

Post03 sierpnia 2017, 10:19 - Cz

na taka pogodę jest rewelacyjny/ cytrusy i irys z pieprzem/
trwałość i projekcja lepiej niż dobrze
absolutny uniseks
nie czuje przechyłów w żadna stronę

illusion

Aktywny forumowicz

Post05 marca 2018, 20:48 - Pn

Jako miłośnik Lalique White musiałem przetestować ten zapach. Niestety podobieństwo tylko bazowe i kończy się wyłącznie na wspólnym mianowniku cytrysów i piżma gdzie cytrusy w Lalique biją to na głowę. Może to kwestia gustu i ogólnie to dobry zapach ale czy warto?

gabriel@dag.pl

Post07 marca 2018, 15:20 - Śr

spróbować warto - po to tu jesteśmy i po to tym jesteśmy :D

natomiast zakup flakonu dla mnie pewnie warto
bo jeden mi już wyszedł i myślę w tym nadchodzący sezonie o drugim :)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex