Teraz jest 12 grudnia 2018, 05:49 - Śr

• Reklama

Nicolai Parfumeur Createur - New York Intense

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nicolai Parfumeur Createur - New York Intense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
2
29%
6 - Genialny
3
43%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 sierpnia 2016, 08:10 - So

Opis za Fragrantica.pl:

"New York Intense marki Nicolai Parfumeur Createur to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, New York Intense został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Patricia de Nicolai. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, sycylijska cytryna, goździk (przyprawa), tymianek, cynamon, czarny pieprz, papryczka pimento, mech dębowy, wetyweria i ambra".

Napiszę tylko, "o mój Boże jakie to dobre".
Jeśli chodzi o jakość to jest na równi z wodami z serii butikowej Guerlain.
Mnie ten zapach kojarzy się z Creed Bois du Portugal. Choć nie są to zapachy bliźniacze.

Flaszka u mnie już od jakiegoś czasu gości na półce perfumeryjnej.

Testowałem też inne zapachy tej marki i jestem pod ogromnym wrażeniem.
Załączniki
nd.28180.jpg
nd.28180.jpg (46.29 KiB) Przeglądane 5654 razy
Mente et Malleo

srG

Perfumaniak

Re: Nicolai Parfumeur Createur- New York Intense

Post13 sierpnia 2016, 23:57 - So

Słyszałem, że marka genialna, ale w pierwszym zamówieniu wybrałem IA i to był błąd.
Przede mną testy Maharadjah i Cuba Intense, wąchałeś je może?

wahoo

Post05 lutego 2017, 22:45 - N

Kolejne świetne pachnidło od Nicolai, tym razem klasyczne a jednocześnie nowocześnie pachnące fougere. Mogłoby się wydawać, że w tej grupie trudno już wymyślić cokolwiek nowego. New York Intense jest jednak zapachem wartym poznania, nawet jeśli u kogoś na półce rzędem stoją Azzaro PH, Paco PH, Houbigant, zielone Polo itp. klasyki. Na nowo interpretuje klasyczny temat - nowocześniej niż Bois du Portugal, grzeczniej i w bardziej stonowany sposób niż Paco Rabanne PH, z lekko mydlanym i pudrowym tłem.
I tak jak wspomnianych klasyków raczej boję się używać np. w biurze, żeby nie pachnieć "panem starszej daty", to z NYI nie miałem tego problemu.
Przed zakupem własnej flaszki powstrzymały mnie jedynie parametry: 6h trwałości i zadowalająca projekcja jedynie przez początkowe 2h to jednak trochę mało.
5-/6

Center

Re: Nicolai Parfumeur Createur - New York Intense

Post21 lutego 2017, 17:46 - Wt

Bardzo dobre pachnidło męsko, na początku mocno cytrusowo .
Przepiękna butelka oraz całkiem ładne i praktyczne pudełko.
Parametry może nie kosmiczne ale nie jest źle. Za całokształt 5 minimum.
Czasem kojarzy mi się jakaś nuta z Bracken Amłaża, być może przez goździki.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Artplum

Mega Perfumaniak

Post01 kwietnia 2017, 21:50 - So

Efektowne, duże pudło. Wewnątrz estetyczny, charakterystyczny flakon. A wewnątrz flakonu zakupiony w ciemno zapach.
No i dość ambiwalentne odczucia, towarzyszące testom.
Od razu uspokoję wszystkich potencjalnie zainteresowanych kupnem NYI - zapach jest dobry. Wybrzmiewa naturalnie, donośnie i głęboko. Czuć dobrą jakość użytych składników i harmonię kompozycji.
Czuć też, niestety, albo stety, klasyczny i oldskulowy klimat, żeby nie powiedzieć, że czuć dziadka. Cytrusy, lawenda, wetyweria, nuty animalne i dużo mchu, nie pozostawia wątpliwości, z jakiego rodzaju pachnidłem mamy do czynienia. To perfumy mocno osadzone w klasycznej męskiej estetyce i skierowane do miłośników takich klimatów.
Osobiście cenię męską klasykę w perfumach i lubię sobie ponosić klasyczne zapachy, ale w tym wypadku liczyłem na jakąś bardziej współczesną interpretację klasycznego tematu. Niestety, ani modny obecnie pieprz, ani papryczka pimento, ani cynamon, nie dały nowoczesnego sznytu tej kompozycji. Pisząc "niestety" , wyrażam pewne własne rozczarowanie i niedosyt, zdając sobie przy tym sprawę, że dla wielu ten klasyczny vibe będzie właśnie zaletą.
Artur

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2017, 10:14 - Pt

Miłośnicy klasycznych perfum gdzie jesteście? Przecież to kompozycja dla Was! Dziwi mnie mała ilość wypowiedzi w tym temacie. Świetne perfumy w klasycznym stylu. Czuć lekką brodę, ale jest to pozycja w pełni noszalna. Składniki, parametry i jakość, wszystko tu jest. Testy polecam.

mar79

Post24 listopada 2017, 10:37 - Pt

Jesteśmy, jesteśmy :)
Ogólnie jest dobrze lecz jak dla mnie za lekko i zwiewnie, brakuje mi ciżaru kompozycji.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2017, 10:56 - Pt

Wg mnie w lekkości tkwi siła tych perfum. Taki lekko unowocześniony Eau Sauavage. Nie zabije otoczenia, nie przestraszy ludzi wokół, a doda wdzięku noszącemu.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 listopada 2017, 11:28 - Pt

Muszę nadrobić zaległości z tej marki, bo wstyd przyznać, że jakoś nie po drodze mi z nią było. Inna sprawa, że jej oficjalna dystrybucja w naszym kraju chyba dopiero od zeszłego roku.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2017, 12:32 - Pt

Tak, do Polski sprowadziła ją perfumeria Impressium.

Marrr

Forumowicz

Post12 stycznia 2018, 18:49 - Pt

Klasyczne w wyrazie, ładne perfumy. Nie czuję w nich "dziada", może dlatego, że nie mam już nastu lat. Zapach nie przeszkadza - większość nie pomyśli i nie powie "co tutaj tak dziwnie pachnie?". Podoba się "kobietą" buhahaha. Projekcja przez pierwsze 3 h jest dość głośna. Noszący zostawia wyczuwalny dla otoczenia ślad zapachowy, ale że to tzw. "ładny zapach", to i nikomu nie przeszkadza. Testowałem go w miesiącach chłodnych, nie wiem czy w ciepłym klimacie moje wrażenia byłby tożsame z tym, co napisałem powyżej.

Marrr

Forumowicz

Post26 stycznia 2018, 21:03 - Pt

Zmieniam określenie "ładne perfumy" na "bardzo ładne". Poprawiają nastrój.

myk

Forumowicz

Post02 grudnia 2018, 16:33 - N

Ja niestety wyczuwam w tych perfumach jedynie dziada. Nawet dostałem dzisiaj naganę od Żony, że pachnę jak starszy wyperfumowany pan w kościele, niestety muszę się z nią zgodzić, to chyba głównie mech dębowy jest odpowiedzialny za taki odbiór. To był siódmy testowany przeze mnie zapach z tej "stajni" i niestety żaden mi nie podszedł, od biedy Cuir Cuba Intense byłbym w stanie nosić, cała reszta to nie moja bajka. Na tym chyba zakończę testowanie perfum Nicolai.

wahoo

Post04 grudnia 2018, 16:29 - Wt

Nie wiem co zdążyłeś przetestować, ale daj koniecznie szansę Patchouli Intense i Incense Oud. Chyba że gatunkowo należą do innej bajki właśnie.

myk

Forumowicz

Post04 grudnia 2018, 20:11 - Wt

Oba wymienione zapachy już testowałem. Pomyliłem się w rachunkach, w sumie to już 8 perfum Nicolai przeszło przez moje łapki:
Ambre Cashmere Intense
Cap Neroli
Cuir Cuba Intense
Eau d'Ete
L'Eau Mixte
Incense Oud
New York Intense
Patchouli Intense
Myślę, że po prostu stosowane przez tę perfumiarkę zestawienia składników, "DNA" czy jak to nazwać do mnie nie trafiają, bo wysokiej jakości i naturalności absolutnie nie można tym perfumom odmówić.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex