Teraz jest 20 października 2018, 01:59 - So

• Reklama

Montale - Santal Wood

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Santal Wood (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
4
19%
5 - Bardzo dobry
14
67%
6 - Genialny
2
10%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Montale - Santal Wood

Post27 lutego 2016, 18:13 - So

Santal Wood marki Montale to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn.
Santal Wood został wydany w 2012 roku.

Nutami głowy są woda morska, jałowiec, gałka muszkatołowa, czarny pieprz i kardamon;
nutami serca są drzewo sandałowe i cedr;
nutą bazy jest mech dębowy.

http://montaleparfums.com/en/4-bois#boi ... r-brillant

Bardzo przyjemne perfumy o bogatym wachlarzu zastosowania. Pachnidło bardzo komfortowe, uniwersalne i genialne w swej prostocie.
W moim odczuciu przechodzi trzy fazy.
1. Pierwsze wrażenie: woda morska, jagody jałowca i w tle coś gęstego i oleistego, jak się później okaże - sandałowiec.
2. Drugie wrażenie: woda morska staje się słona, a połączenie drewna sandałowego z jagodami jałowca zawiewa lekkim orientem.
3. Trzecie wrażenie: schodzimy stopniowo do cały czas zresztą obecnego clue opowieści czyli drewna sandałowego, gubiąc stopniowo po drodze resztę składników.

Płyn bardzo oleisty (70% alk) (na skórze niemal attar) :mrgreen: ! Trwałość wysoka. Projekcja przeciętna+. Uniwersalność 110%.

Jest raczej drzewnie - orientalnie, woda morska zaś ma charakter świeżości stłumionej - jest słona, mocno wymieszana z akordem egzotycznym i podsypana kardamonem. Choć daleko jej do powiewu ultramaryny Kenzo PH, poleciłbym ten zapach lubiącym Kenzo. Choćby dla porównania i odmiany.
Skojarzenia z jeszcze innymi zapachami to.
Akcent orientalny - może z braku lepszego porównania, wszak raczkuję dopiero po perfumowym świecie - przywodzi mi trochę na myśl jałowiec i drewno sandałowe z Creed Original Santal, jednak zapachy te łączy tylko ten akcent, bo generalnie perfumy Creeda są znacznie bardziej orientalną propozycją.
Paradoksalnie najbliżej Santal Wood'owi do rzekomo rześkiego i trawiastego CH 212 Men. Początek się różni, środek to też nie całkiem to samo, choć jest całkiem blisko, a zakończenie zupełnie inna bajka, a jednak Santal Wood i CH 212 Men nosi się bardzo podobnie. Prezentują sobą pewien wspólny, łączący je poziom łagodności kompozycji. A także wielka uniwersalność zastosowania.

Wg mnie świetny zapach. :) Obserwując ostatnio częstotliwość sięgania przeze mnie po Montale Santal Wood, nie mogę dać inaczej, jak co najmniej 5. (Proszę o dodanie ankiety)

Montale Santal Wood to perfumy przyjemne i łagodne, a jednocześnie silne. Pachnące bardzo szlachetnie i naturalnie, z podziałem na fazy zapachu. Unisexowe. Ich żywiołem zdaje się być lato, ale ja jakoś nie mogę odkleić się od flakonu w lutym! :)
Załączniki
MONTALE  SANTAL WOOD.jpg
MONTALE SANTAL WOOD.jpg (21.48 KiB) Przeglądane 9323 razy
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Re: Montale - Santal Wood

Post23 marca 2016, 06:02 - Śr

Pachnidło naprawdę fajne, chociaż niezbyt skomplikowane ale bardzo przyjemne, idealnie wyważone, słodkie orzeźwienie (zawsze miałem wrażenie, że orzeźwienie może być cytrusowe, morskie, zielone, a tu się okazuję że i też słodkie)!
Podoba mi się. Nie klękam na kolana ale na 5-tkę jak najbardziej! Tak z 20ml z przyjemnością bym przytulił na grubsze testy (mam tylko sampelka od mającego katar, za co nie podziękuję, bo kolejny zapach chodzi mi teraz po głowie ;p
Trwałość spokojnie na poziomie 8h, projekcja umiarkowana, dwie-trzy chmury na rękę i nie zabija (a szkoda).
Czasami się łapałem na tym, że nie mogłem oderwać nosa od ręki ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 marca 2016, 14:15 - Śr

supermariobros napisał(a):Pachnidło naprawdę fajne, chociaż niezbyt skomplikowane ale bardzo przyjemne, idealnie wyważone, słodkie orzeźwienie (zawsze miałem wrażenie, że orzeźwienie może być cytrusowe, morskie, zielone, a tu się okazuję że i też słodkie)!
Podoba mi się. Nie klękam na kolana ale na 5-tkę jak najbardziej! Tak z 20ml z przyjemnością bym przytulił na grubsze testy (mam tylko sampelka od mającego katar, za co nie podziękuję, bo kolejny zapach chodzi mi teraz po głowie ;p
Trwałość spokojnie na poziomie 8h, projekcja umiarkowana, dwie-trzy chmury na rękę i nie zabija (a szkoda).
Czasami się łapałem na tym, że nie mogłem oderwać nosa od ręki ;)

To i tak o wiele lepiej niż obecne wypusty 212ki :P Do której ten zapach jest porównywany.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 marca 2016, 14:39 - Śr

Mi zawsze jest mało! :lol:
Dla mnie, w pełni satysfakcjonująca trwałość to 10-12h :D
Muszę jeszcze tylko przetestować na osobniku płci pięknej, czy się będzie podobać.
Foliowy Ranger

marcinklin

Post25 marca 2016, 08:50 - Pt

Okay, mam tego nicponia już.

Na wstępie zacznę, że podobieństwo do 212ki nie jest to efektem przypadkowym. Montale w końcu chciało mieć w swojej ofercie europejskiego świeżaka, którego da się bez problemu nosić i który spodoba się klienteli. Bo w końcu ile można tych oudów, przypraw i ciężaru. Przecież nie mogli spalić tematu, więc postanowili wzorować się na czymś co jest sprawdzone, lubiane i ponadczasowe, czyli CH 212. No komu ona się nie podoba ? :)

Kompozycja jakościowo na pewno na plus. Zgadzam się z F., że silnie wyczuwalna nuta morska, drzewa cedrowego i jałowca. Reszty składników nie potrafię wyszczególnić, są mocno w tle. Osoby lubiące Issey Bleue z pewnością szybko wyłapią tą jałowcową nutę. Nie mam go długo na nadgarstku, ale wydaje mi się, że kompozycja jest jednostajna, za dużo się tam nie dzieje.

Dla fanów 212ki pozycja obowiązkowa. Myślę, że przy użyciu globalnie zapach nie do odróżnienia dla przeciętnego użytkownika perfum. Trwałości nie oceniam, ale jedno pełne naciśnięcie atomka na nadgarstek projektuje tak, że wyczuwam zapach chociażby z odległości jaką uzyskujemy pisząc na klawiaturze komputera. Jak to Montale po aplikacji zostaje tłusty ślad na skórze.

EDIT: Więcej niż godzinkę po aplikacji krzykliwe morskie i jałowcowe nuty cichną i zapach staje się bardziej drzewny i ciepły.

maruz

Post25 marca 2016, 11:26 - Pt

No to chyba trzeba go rozebrać...

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post25 marca 2016, 11:29 - Pt

maruz napisał(a):No to chyba trzeba go rozebrać...

mam katar
dopiął swego :D
Foliowy Ranger

mam katar

Perfumaniak

Post25 marca 2016, 12:14 - Pt

supermariobros napisał(a):
maruz napisał(a):No to chyba trzeba go rozebrać...

mam katar
dopiął swego :D

Mwhehe, bo jak ja się uprę, to muszę dopiąć swego! :D

Sam chętnie i w miarę możliwości wezmę udział w takiej rozbiórce. Mam co prawda flakon, ale tak mi się spodobało, że go prawie całego wypstrykałem przed latem. Z 10, 20 ml jeszcze bym dokupił, ale jak to będzie, tego jeszcze nie wiem, gdyż jestem obecnie wydrenowany z funduszy (komp mi się rypnął i musiałem wybulić 2,5 k za nowego :( ).

No zobaczymy.

Co do podobieństwa do 212... Myślę, że nie jest ono takie super bliskie. Oba pachnidła bazują na całkiem innych nutach (mnóstwo porównywałem łapka w łapkę). Ale, z drugiej strony, między jednym i drugim jakiejś przepaści też nie ma. Nosi się je bardzo podobnie. A parametry? Wyraźnie lepsze niż w 212. Z pewnością Santal Wood nie jest żadnym killerem (niestety), ale taka już chyba dola woni świeżych, że żadne nie waniają tak mocno jak Kouros czy JOOP Homme. Napiszę więc, że parametry Santala są po prostu OK.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Maniek

Aktywny forumowicz

Post25 marca 2016, 12:59 - Pt

mój flakon też już do mnie leci :)

BlueJeans

Moderator

Post01 sierpnia 2016, 10:46 - Pn

Kupilem sobie flakonik tego pachnidelka i jak najbardziej zgadzam sie, ze jest podobny do 212 a nawet do DKNY MN (w tej dlugiej fiolce chyba seria NYC). Sama kompozycja oceniona przeze mnie jest na 5. Na poczatku wyczuwam rowniez akrody morskie, delikatna slodycz a pozniej drzewo sandalowe. Zastanawia mnie jednak fakt czy az tak szybko sie przywyczailem do tego zapachu czu o co biega... ze pierwszego dnia po sredniej aplikacji zapach czulem smialo 6h a pozniej bardzo bliskoskornie co wiecej opieralem sie wieczorem o poduszke i juz drugi dzien wyczuwalny jest ten zapach. Dzisiaj psiknalem sie nim do pracy ok4-5 psikow i po 2h prawie nic nie czuje poza poczatkowa dosc silna projekcja hmmm... Jak u was jest z projekcja i trwaloscia ?

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post01 sierpnia 2016, 10:56 - Pn

Mam podobny problem.
Im częściej używam tym wydaje mi się słabszy.
Po 2-3h nie czuję go na sobie.
Foliowy Ranger

Mikâil

Forumowicz

Post03 sierpnia 2016, 15:47 - Śr

Bo macie nosy przeżarte oudami :D
.

krystian

Forumowicz

Post29 sierpnia 2016, 16:03 - Pn

U mnie tak samo im więcej razy mam go na sobie tym mniej go wyczuwam. Sam zapach niby świeży ale jednak ma w sobie coś dziwnego, ociężałego i chyba jednak się nie polubimy.

BlueJeans

Moderator

Post30 sierpnia 2016, 06:12 - Wt

Ja dosc lubie Santala natomiast nos przywyczaja mi sie do niego dosc szybko. Ostatnio sobie dalem pod t-shirt na klate 2 psiki i byl wyczuwalny duzo dluzej niz po aplikacji za uszami itd.

he1885

Aktywny forumowicz

Post12 września 2016, 14:13 - Pn

Mam podobne odczucia jak krystian. Zapach świeży, ale brakuje mu lekkości. Chyba wszystkie Montale mają w sobie ten ciężar. Pomimo tej wady, moim zdaniem zapach jest udany i warty sprawdzenia.

maruz

Post24 marca 2017, 23:51 - Pt

"Inny" Montalak niż wszystkie. W końcu, bez męczącego różanego i babcinego oudu :) Podobieństwo z CH212 z pewnością jest i to duże. Trwałość 12h lekko, początkowa projekcja bardzo duża, później uspokaja się i tak se trwa i trwa. Tłusty jest ten sok.

Elements Aqua

Forumowicz

Post25 marca 2017, 16:11 - So

Zaskoczył mnie ten zapach bardzo pozytywnie. Całkiem inaczej sobie go wyobrażałem, ale jest piękny. Wyczuwam w nim jakby miętę i na pewno wodę kolońską. Nie wiem dlaczego, ale ustawiłbym go na półce obok terre i używał na przemian. Gdyby ktoś rozbierał, albo odsprzedawał to zgłaszam się na ochotnika

eduardo

Aktywny forumowicz

Post23 kwietnia 2017, 20:55 - N

Mam takie samo odczucie po pryśnięciu na nadgarstek - toż to stary dobry 212 CH. A ponieważ mam CH i nie jestem zadowolony ani z trwałości ani z projekcji to rozważę zakup Montale.

Spasticink

Post10 października 2017, 18:33 - Wt

leci do mnie właśnie tester Santal Wooda z Elnino. Bardzo ciężko o starą 212kę, dlatego nie mogę się już doczekać aby to przewąchać. Jaram się jak sprzęgło w Volkswagenie :D

to co mnie ciekawi to straszna przepaść w opiniach tego pachnidła między naszym forum a fragrą... :?

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post10 października 2017, 20:01 - Wt

Pamiętam mój pierwszy kontakt z tym zapachem, bardzo pozytywny!
Jeden z pierwszych flakonów niszowych jaki miałem przyjemność kupić.
Bardzo mało recenzji tego zapachu, mało popularny na forum a szkoda bo wart jest każdej złotówki (tak do 220 zł :lol: )
Bardzo ciekawa słodkość jest w nim, bezpieczny i uniwersalny.
Foliowy Ranger

Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex