Teraz jest 21 września 2018, 10:33 - Pt

• Reklama

Montale - Honey Aoud

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Montale - Honey Aoud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
4
7%
3 - Przeciętny
3
5%
4 - Dobry
6
10%
5 - Bardzo dobry
25
42%
6 - Genialny
20
34%

Liczba głosów : 59

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Montale - Honey Aoud

Post18 listopada 2017, 18:24 - So

Cookie13 napisał(a):
ps1986 napisał(a):ja też chętnie przetestuję. Czy ten zapach jest w jakiś sposób zbliżony do TF Tobacco Vanille, w którym czuję tylko tony miodu?

Nie. Zdecydowanie bliżej mu do Opus VI - Amouage, do którego upodabnia się w bazie. Chociaż oczywiście to nie ten poziom wyrafinowania.

Przeprowadziłem test porównawczy.
Wg mnie, to bardzo luźne podobieństwo. Owszem, w bazie można się pewnych wspólnych brzmień dopatrywac, ale ja bym jednak tych zapachów ze sobą nie zestawiał
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post18 listopada 2017, 18:32 - So

No ale napisałem przecież, że w bazie. Przede wszystkim w bazie. I w moim odczuciu nie jest to wcale takie luźne podobieństwo...

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 listopada 2017, 21:30 - Pn

Testowałem Honey Oud w zeszłym tygodniu i odebrałem go jako bardziej pudrową wersję Zino z lekkim dodatkiem oudu ;-)

gilbert

Perfumaniak

Post20 listopada 2017, 21:44 - Pn

Zino? Peter, testowałeś na pewno Honey Aoud? :)

Peter

Post20 listopada 2017, 22:26 - Pn

Jak najbardziej,sam sobie zaaplikowałem porcję w Q. ;-)
Wprwdzie było tam więcej pudru,niż Zino,ale rozpoznałem go bezsprzecznie :-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 listopada 2017, 10:14 - Śr

No to mnie zaskoczyłeś tym porównaniem do klasyka Davidoffa.

gilbert

Perfumaniak

Post23 listopada 2017, 09:16 - Cz

W moim przypadku ta słodycz w Honey Aoud jednak wzięła górę, i stwierdzam, że nie jest to pachnidło dla mnie, przynajmniej na ten moment. Może za jakiś czas zrobię kolejne podejście.
Szkoda, bo chciałoby się, żeby każdy zapach miał tak dobre parametry, jak ten Montale.

albinguma

Forumowicz

Post23 listopada 2017, 09:34 - Cz

U mnie sprawdzał się w mroźny dzień i w takie go używam, spróbuj gilbert wtedy :)

gilbert

Perfumaniak

Post23 listopada 2017, 09:54 - Cz

Nosiłem go w tym roku podczas na prawdę chłodnych wieczorów. Zresztą, w wyższych temperaturach to sobie go w ogóle nie wyobrażam, chyba, że mówimy o warunkach klubowo-dyskotekowych. Tak jak pisałem, nie wykluczam ponowienia testów za jakiś czas, więc zobaczymy.

kamolskee

Post23 listopada 2017, 11:29 - Cz

Ja tam w dalszym ciągu nie czuję cynamonu, a tym bardziej miodu. Zapach bardzo podobny do Opus VI, tylko że słodszy, a nie aż tak przyprawowy jak Amouage. Przypomina mi Mercedesa cośtam, pisałem o tym wcześniej. Bardziej kojarzy mi się z bdb jakościowo, bardzo trwałym kadzidlakiem, gdzieś tam czuję w tle kadzidło, ale nie takie typowo kościelne (mirra). Zapach oceniam naprawdę dobrze, klasa jak w droższych Amouage, tyle że spodziewałem się bardziej czegoś w stylu gromaud.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 listopada 2017, 16:21 - Cz

Porównywałem z Opus VI i na mnie to bardzo niewielkie podobieństwo.
Natomiast jakościowo to ze dwa poziomy różnicy, a wcale jakimś szczególnym wielbicielem Opusa nie jestem, więc raczej nie jest efekt zauroczenia.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 listopada 2017, 18:12 - Cz

Racja. Ale też trzeba mieć na uwadze fakt, że Opus VI reprezentuje taki level jakościowy, że na palcach czterech rąk można policzyć równie znakomite kompozycje. Honey Aoud to nie ta liga, ale i tak nie ma się czego wstydzić w tym aspekcie.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 listopada 2017, 18:30 - Cz

Wstydzić się nie ma czego, ale ja się odniosłem do słów Kolegi Kamolskee'go, który stwierdził: klasa jak w droższych Amouage,.
Cytując klasyka - nie wydaje mnie się. ;)
Artur

kamolskee

Post23 listopada 2017, 18:43 - Cz

Ja piszę o tym jak ja odbieram te zapachy: mam zarówno opus VI jak i tego Montale i w obu czuję sie podobnie, są jakieś niuanse ale po chwili nie wyczuwam tych różnic za bardzo.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 listopada 2017, 19:36 - Cz

Spoko, każdy ma prawo do własnych wrażeń :) Dla mnie róznice są duże
Artur

selfcontrolispasse

Post23 listopada 2017, 19:55 - Cz

Moc rzeczywiście rzeźnicka. Bomba miodowo-drzewna. Agar nie jest animaliczno-uryniasty, a raczej bardziej w medyczną stronę (co w tym przypadku akurat jest plusem). Ma coś w sobie w tle z aoud leather ale jeszcze bliżej mu do Back To Black od Kiliana, chociaż te drugie są bardziej eleganckie i wyrafinowane. Aczkolwiek Honey Aoud to z pewnością jeden z lepszych wypustów od Montale.

gilbert

Perfumaniak

Post23 listopada 2017, 20:27 - Cz

Pod względem "wyrafinowania" perfumiarskiego, też bym nie stawiał Honey Aoud nadto wysoko.
Tak jak pisałem, dla mnie to bardziej monolit, ciężko tutaj w jakikolwiek sposób zachwycać się kompozycją.

netka

Post05 stycznia 2018, 17:37 - Pt

W zeszłym roku miałam okazję iść za panią która przepięknie pachniała. Było to o tyle fascynujące że szłam za nią około 10 metrow dalej, ale ten zapach tak mnie uderzył pozytywnie, że choć nigdy tego nie robię, to podleciałam do niej by zapytać co to za cudo. Dowiedziałam się właśnie, ze to był nasz Honey. Bomba. Długo dojrzewałam do zakupu, sporo czytałam, także tutaj. No i podjęłam decyzję, że chcę przygarnąć to cudo. Skoro jest mega mocny, trwały (!!!) niemal cały dzień, a niektórzy twierdzą, że nawet dłużej, że naprawdę intensywnie go czuc to fajnie by było mieć, coś tak konkretnego. Zwłaszcza, że jak wspomniałam wcześniej, zapach spodobał mi się od pierwszego wąchnięcia :D No i kupiłam dziada na parfumclub. Na innym forum perfumiarskim ten sklep miał dobrą opinię . Ale dziś przyszedł. Nic nie wzbudzało moich podejrzen. Folia, numery, worek. Tylko.. trwałość. No masakra. Jakies 4 godziny i NIE CZUĆ NIC. Jestem załamana... Nie wiem co moge zrobic.Czy był ktos w takiej paskudnej sytuacji? Zobaczyłam na ceneo a tam jedna opinia, ze "zapach ciekawy, choć jestem rozczarowana "trwalością" i tzw. ogonem, a w zasadzie jego brakiem. Mnostwo achów i ochów w internecie, ja niestety zupelnie nie rozumiem w czym rzecz!" Bo to chyba niemozliwe, zeby niektóre egzemplarze tak słabo pachnialy.

Sprawa taka, czy jest ktoś z Bydgoszczy/ kuj-pom kto ma ten zapach i mogłabym skonfrontowac parametry?

DespicableMe

Forumowicz

Post06 stycznia 2018, 12:52 - So

Nie bardzo rozumiem czemu niektórzy twierdzą, że to sama słodycz. Jak dla mnie to jest to raczej słodycz wosku/plastru miodu niż czystego miodu, która, wbrew pozorom, jest dużo bardziej świeża niż zamulająco-słodka. Bardzo bliskoskórnie mój nos odkrywa tam dużo innych zapachów - w połączeniu z oudem odnosiłem miejscami wrażenie, że jest dużo dymu, jakby jakiejś wędzarni. Może mój nos tak odbiera połączony cynamon + kwiaty + oud. Z oddali tego w ogóle nie wyczuwam, a zamiast tego przez większość czasu występuje bardzo świeży, lekko słodki i przyjemny woskowy zapach + jakieś odległe skojarzenie z cynamonem i kwiatami. Zapach na skórze żyje wiele godzin i nawet po prysznicu da się go wyczuć następnego dnia. Jest to chyba nieznacznie bardziej kobiecy zapach, choć podczas noszenia go nie mam wrażenia, że zaraz powinny urosnąć mi piersi ;)
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2018, 11:54 - N

netka napisał(a):W zeszłym roku miałam okazję iść za panią która przepięknie pachniała. Było to o tyle fascynujące że szłam za nią około 10 metrow dalej, ale ten zapach tak mnie uderzył pozytywnie, że choć nigdy tego nie robię, to podleciałam do niej by zapytać co to za cudo. Dowiedziałam się właśnie, ze to był nasz Honey. Bomba. Długo dojrzewałam do zakupu, sporo czytałam, także tutaj. No i podjęłam decyzję, że chcę przygarnąć to cudo. Skoro jest mega mocny, trwały (!!!) niemal cały dzień, a niektórzy twierdzą, że nawet dłużej, że naprawdę intensywnie go czuc to fajnie by było mieć, coś tak konkretnego. Zwłaszcza, że jak wspomniałam wcześniej, zapach spodobał mi się od pierwszego wąchnięcia :D No i kupiłam dziada na parfumclub. Na innym forum perfumiarskim ten sklep miał dobrą opinię . Ale dziś przyszedł. Nic nie wzbudzało moich podejrzen. Folia, numery, worek. Tylko.. trwałość. No masakra. Jakies 4 godziny i NIE CZUĆ NIC. Jestem załamana... Nie wiem co moge zrobic.Czy był ktos w takiej paskudnej sytuacji? Zobaczyłam na ceneo a tam jedna opinia, ze "zapach ciekawy, choć jestem rozczarowana "trwalością" i tzw. ogonem, a w zasadzie jego brakiem. Mnostwo achów i ochów w internecie, ja niestety zupelnie nie rozumiem w czym rzecz!" Bo to chyba niemozliwe, zeby niektóre egzemplarze tak słabo pachnialy.

Sprawa taka, czy jest ktoś z Bydgoszczy/ kuj-pom kto ma ten zapach i mogłabym skonfrontowac parametry?

Nie chce Cię zasmucić ale niestety nie uwierzę w taką trwałość honey aoud. Kupiłaś podróbkę lub źle przechowywane pachnidło. Miałem flakon i śmiało mogę napisać że nigdy nie spotkałem się z tak trwałymi perfumami. Dlatego zawsze twierdzę że lepiej wydać te 100 zł więcej niż później płakać na forach że kupiło się podróbkę. Nie wspominając o problemach i nerwach związanych z odsyłaniem flakonu, użeraniu się ze sprzedawcą itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex