Teraz jest 15 listopada 2018, 11:10 - Cz

• Reklama

Serge Lutens - Fille en Aiguilles

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Serge Lutens - Fille en Aiguilles (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
1%
4 - Dobry
11
13%
5 - Bardzo dobry
45
54%
6 - Genialny
26
31%

Liczba głosów : 83

• Autor
  • Wiadomość

Marciu

Re: Serge Lutens - Fille en Aiguilles

Post01 marca 2013, 18:42 - Pt

Czy ktos uzywal/uzywa tego Lutensa w takich porach roku jak ciepla wiosna/lato? Jestem ciekaw, jak on wtedy moze pachniec...

lukesho

Moderator

Post22 kwietnia 2013, 22:39 - Pn

Użyłem sobie dzisiaj... Zapach świetnie się spisuje w nieco cieplejsze dni. Wylazł na mnie słodki susz z owoców, a w tle prawdopodobnie jodełka. Co dziwne, kadzidło wcale nie rzuciło mi się w nos. Parametry średnie, trwałość na poziomie 7 godzin nie zachwyca, liczyłem na więcej. Projekcja duża przez pierwsze dwie godziny, potem na długość ramion, także standardowo. A przecież jak zwykle nie pożałowałem sobie atomizera :)

Darkly_C

Forumowicz

Post23 kwietnia 2013, 08:16 - Wt

Zapach, który początkowo oceniłem jako 'cola z goździkiem' jako,że dotarł do mnie od Tomka jako nieopisana próbka 'czegoś' w ramach zagadki. XD
O ile za skojarzenia z colą mogą odpowiadać suszone owoce to nie pytajcie mnie skąd ja wytrzasnąłem ten goździk :lol: Może to ta sosna ;)
Na mojej skórze kompletnie nie wyczuwam żadnego kadzidła, nawet teraz wiedząc, że jest ono w składzie. Zapach bardzo wysublimowany,naturalny w odbiorze, ale mimo wszystko to nie moje klimaty. Czegoś mi tu brakuje. Początkowo oceniłem go na 3, teraz daję naciągane 4. Z pozycji Lutens'a moim faworytem pozostaje Ambre Sultan.

Raw

Aktywny forumowicz

Post17 listopada 2013, 19:18 - N

W perfumerii D. trafiłem na tester. Co mogę napisać, na podstawie tego, co wyczuwam na papierowym pasku?
Pachnie bardzo pięknie, jest niezwykle przyjemne kadzidło, jest żywica i las iglasty. Składniki są świetnej jakości.
Gdybym zaopatrzył się w taką flaszkę 50ml naprawdę długo bym się nią cieszył. Pachnidło wyjątkowe, więc na wyjątkowe okazje.

Kage-sama

Forumowicz

Post20 listopada 2013, 12:09 - Śr

Słodko, słodziej, Lutens :P
Poddusił mnie ten zapach, jest intrygujący ale jak na mój gust zbyt ulepny.
Przez tę słodycz kojarzy mi się typowo damsko. Inna sprawa, że moja skóra uparcie wszystko wysładza a nie wąchałam Fille na mężczyźnie.

Kandyzowane owoce odebrałam jako suszone śliwki zanurzone w nalewce z sosnowych szyszek lub gęstym piniowym syropie na kaszel. Sosna jako żywo, zwizualizowałam sobie chropowaty pień zbroczony strużkami ściekającej żywicy. W tle kościelne kadzidło. Zapach jest bardzo realistyczny chociaż IMO działa to trochę na minus: połączenie słodkich owoców, iglastego lasu i kadzidła nie jest często spotykane w przyrodzie i coś mi tutaj nie gra.
W każdym razie to mój ulubiony Lutens, warto poznać i wyrobić sobie własne zdanie.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/4992/
"Her perfume smells like burning leaves, everyday is halloween"

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 listopada 2013, 13:00 - Śr

myślałam, że moja skóra jest wyjątkowo słodka, ale widzę, że nie jest tak źle - na mnie szpilki wcale nie są słodkie
i akurat mnie to cieszy, bo mam wiele innych słodkich zapachów, czasami trzeba odpocząć :lol:

Kage-sama

Forumowicz

Post20 listopada 2013, 13:04 - Śr

Rabarbary, mnie to już dobija: Gustaw słodki, Tumulte słodkie, Kyoto słodkie, Arso słodkie... Chyba łatwiej wymienić co się nie wysładza.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/4992/
"Her perfume smells like burning leaves, everyday is halloween"

swek

Aktywny forumowicz

Post18 grudnia 2013, 13:02 - Śr

Pierwsza minuta - chwilo trwaj :) piękny zapach igliwia (szkoda że tak szybko ulatuje), następnie bardzo ładny zapach żywiczno - balsamiczno - kadzidlany. Wyraźnie wyczuwalne przez pierwsze 3 godziny, potem słabiej (niestety nie są zbyt trwałe - na mnie 5-6 godzin), projekcja średnia. Zapach bardzo mi się podoba, fajny - ode mnie 5

swek

Aktywny forumowicz

Post25 grudnia 2013, 17:00 - Śr

..... muszę zweryfikować swoją wcześniejszą wypowiedź co do trwałości - niekiedy potrafi wytrzymać ponad 8 godzin dobrze wyczuwalny (tak mam dzisiaj)

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 lutego 2014, 23:30 - So

Las, sosna, ściółka, w późniejszej fazie kadzidło. Projekcja na początku duża, szybko gaśnie, trwałość średnia. Test próbkowy.
Ogólnie piękne pachnidło. Polecam.

Po kilku dniach prób uznaje to pachnidło za arcydzieło! Oceniam na 6. Jedyny minusik to trwałość.
Testowałem (z próbek) z PARFUM D'EMPIRE Wazamba i nie ma co tu porównywać, na korzyć Lutensa.
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

granion

Forumowicz

Post14 czerwca 2014, 22:12 - So

Używam od jakiegoś czasu u muszę powiedzieć, że jedne z lepszych jak dla mnie, ta sosna i szyszki, ta lepkość,kleistość , wspaniałe odzwierciedlenie. Trwałość całkowicie przyzwoita.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post23 czerwca 2014, 21:23 - Pn

Dziś pierwsza randka z Dziewczyną w Szpilkach ;)
Już wiem, że nie skończy się na jednym spotkaniu. Ewentualny ślub prawdopodobnie jesienią, bo ta Dziewczyna wydaje się najlepsza na chłodniejsze dni i noce.
Na razie randka upływa nam bardzo miło. Mamy trochę owoców, mamy żywicę, igliwie, kadzidło i nieco słodyczy. Wszystko ładnie ze sobą zmieszane, naturalne, nie krzykliwe. Dziewczyna tak jest ładna, że nawet brak wina nie przeszkadza ;) A do tego przymilna, otulająca, pieszczocha taka, ale nie słodka idiotka, bynajmniej!
Myślę, że jutro znów się z nią umówię....
Artur

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post27 czerwca 2014, 21:38 - Pt

Artplum napisał(a):Dziś pierwsza randka z Dziewczyną w Szpilkach ;)
Już wiem, że nie skończy się na jednym spotkaniu. Ewentualny ślub prawdopodobnie jesienią, bo ta Dziewczyna wydaje się najlepsza na chłodniejsze dni i noce.
Na razie randka upływa nam bardzo miło. Mamy trochę owoców, mamy żywicę, igliwie, kadzidło i nieco słodyczy. Wszystko ładnie ze sobą zmieszane, naturalne, nie krzykliwe. Dziewczyna tak jest ładna, że nawet brak wina nie przeszkadza ;) A do tego przymilna, otulająca, pieszczocha taka, ale nie słodka idiotka, bynajmniej!
Myślę, że jutro znów się z nią umówię....

Mam takową u swego boku ;)
Polecam każdemu, rozgrzewa w zimowe wieczory jak żadna inna :mrgreen:

Center

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 czerwca 2014, 19:37 - So

Też mam to otwarcie jest piękne. W cieplejsze dni poddusza:)
Warta tych pieniędzy;)
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

Artplum

Mega Perfumaniak

Post29 czerwca 2014, 14:19 - N

Center napisał(a):Też mam to otwarcie jest piękne. W cieplejsze dni poddusza:)
Warta tych pieniędzy;)

Tez mam wrażenie podduszania w wyższych temperaturach.
To jednak zdecydowanie pachnidlo na chłodniejsze dni
Artur

rabarbary

Super Perfumaniak

Post29 czerwca 2014, 17:45 - N

To jest mój listopadowy nr 1 :)

CocoBuzz

Aktywny forumowicz

Post05 października 2014, 11:50 - N

Kurcze liczyłem na ten zapach ze będzie moim graalem. Niestety tak się nie stało. Uwielbiam zapachy leśne (wiecie pochodzę z bagien, terenów leśnych i takie tam). Otwarcie to poezja i miłość od pierwszego wejrzenia i byłoby pięknie gdyby tak zostało. Niestety to co się dzieje później mocno mnie zawiodło. To polskie cierpko kwaśne kadzidło niestety nie jest dla mnie... Trzeba szukać dalej :-(
Robin Hood!
Aktualne samplowanie:
Amouage Myths
PATCHULY BOHEME
PdM GODOLPHIN
MFK Pluriel Masculin

andreedk

Forumowicz

Post06 października 2014, 19:41 - Pn

Dziś testowałem w D w Katowicach. Kiedy psiknąłem na blotter - WOW. Coś cudownego. Najpiękniejszy zapach jaki ostatnio wąchałem. Szybko podwinąłem rękaw - i zapodałem 2 psiki (specjalnie nie opuszczałem rękawa koszuli żeby nie zetrzeć). Jadąc samochodem wąchałem go co chwila.
Mi sie kojarzy ze starym kościołem przedymionym latami używanym kadzidłem. Stare drewno, kadzidło (ale nie świeże, tylko jak napisałem, zapalone dawno), trochę żywicy. Potem się wysładza.
Co na minus - po 4 godzinach wróciłem do domu. Mówię do żony "powiedz z czym Ci się kojarzy" i podtykam jej nadgarstek pod nos. Ona na to "z niczym". "Jak to z niczym?" "Nic nie czuję".
Po 4 godzinach zapach na mnie zupełnie nie wyczuwalny, nawet ciągnąc nosem po skórze.
Jakby trwał, to dla mnie byłby kolejnym wymarzonym pachnidłem. A tak - nie dziękuję. Szkoda mi na niego takiej sumy pieniędzy.

blackcat

Aktywny forumowicz

Post05 lutego 2015, 11:06 - Cz

Dzisiaj pierwszy test nadgarstkowy. Nie widzę podobieństwa do Wazamby, o którym wszyscy mówią. Natomiast czuje w nim podobieństwo do "konika" Lalique. Zobaczymy co przyniesie test globalny.

andreedk

Forumowicz

Post15 marca 2015, 16:12 - N

Przy okazji wizyty w Katowicach odświeżyłem sobie ten zapach. Piękny, wspaniały, cudowny. Ten las skąpany w słodkiej żywicy...
Tylko czemu taka mizerna trwałość? 3 godziny max. Po początkowym zachwycie nie kupię z uwagi na kiepskie parametry
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex