Teraz jest 17 listopada 2018, 12:38 - So

• Reklama

Serge Lutens - Fille en Aiguilles

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Serge Lutens - Fille en Aiguilles (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
1%
4 - Dobry
11
13%
5 - Bardzo dobry
46
55%
6 - Genialny
26
31%

Liczba głosów : 84

• Autor
  • Wiadomość

disciple

Forumowicz

Re: Serge Lutens - Fille en Aiguilles

Post29 marca 2015, 13:28 - N

W pewnej perfumerii internetowej e-g zapach ten jest obecnie w cenie 205 zł. Bardzo mnie to zdziwiło, bo wcześniej spotkałem się w 2 innych perfumeriach z cenami ok 440 zł. Jak byście wytłumaczyli tak dużą rozbieżność? Zakładam, że mimo wszystko mamy do czynienia z oryginałem.
Co do samego zapachu to testowałem kilka razy z próbki, ale nie globalnie. Sam zapach bardzo mi się podoba. Gdyby tylko było w nim mniej słodyczy, byłby moim ideałem.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

Marcin__

Super Perfumaniak

Post29 marca 2015, 20:09 - N

Mówisz o dwóch innych perfumeriach, które są zapewne stacjonarne, a one ceny mają często narzucone przez dystrybutora, ponadto mają do opłacenia mnóstwo rzeczy, w tym wynajem lokalu, pensje pracowników i wiele innych.

Perfumerie internetowe mają towar spoza oficjalnej dystrybucji, więc nikt im nie narzuca cen, poza tym większość z nich prowadzi sprzedaż tylko i wyłącznie wysyłkową->odpadają im wszystkie opłaty "lokalowe", zatrudniają też o wiele mniej osób.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

jm

Forumowicz

Post30 marca 2015, 12:06 - Pn

Oceniłem na 4. Uważam, że jest nieco za słodki i ta słodycz wchodzi na pierwszy plan zbyt często. Dlatego też pora użycia to chłodne wieczory lub zima. Inaczej - będzie bardzo słodko.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post31 marca 2015, 12:33 - Wt

Wy tu piszecie o słodyczy Ala A*Men/Rochas/1Million ? Nie kumam nic a nic ...

disciple

Forumowicz

Post21 maja 2015, 20:02 - Cz

U mnie teraz w cieplejsze dni bardzo konkretnie wychodzi z niego kadzidło. Na co dzień nie używam go jednak zbyt często bo w pracy czasami bywa duszący. Jakiś czas temu byłem psychofanem kadzideł, ale już mi trochę przechodzi. Mógłbym się ograniczyć w zasadzie do 3 zapachów Rock Crystal (wiosna), Loewe 7 (jesień), Zagorsk (zima). Fille En Aguilles (lato) poza podium, ale mimo to uważam go za bardzo dobry zapach.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

Czarny10

Forumowicz

Post05 grudnia 2015, 22:50 - So

Najtrudniejszy Lutens jaki poznałem. Kilka lat temu mnie odrzucił, dziś testując go na nadgarstku, polubiłem, choć nosić nie był bym w stanie. Nawet testowo, zamęczył by mnie. Kadzidło, gęste doprawione sosnowa żywicą i suszonymi owocami. Pachnie na prawdę świetnie, jest wyborny. Bardzo dobra lotność i przyzwoita trwałość. Przy małej aplikacji pachnie do 7 godzin, choć ostatnie 2 to już jego bardzo bliskoskórna odmiana. Ode mnie piąteczka ;)

ginez

Forumowicz

Post13 grudnia 2015, 00:43 - N

W związku ze zbliżającymi się świętami, każdemu perfumoholikowi zapewne coraz częściej z tyłu głowy przewija się myśl, co by tu użyć przy wigilijnym stole i w następnych świątecznych dniach. Ja dzisiaj nosząc Aventusa, zrobiłem test nadgarstkowy dawno nie używanego, schowanego gdzieś w cieniu "szpilkowego" Lutensa. I już nie mam wątpliwości jaki zapach użyję w święta. Jest wspaniały i idealnie pasuje do sytuacji. Jest zapach choinki (sosny i świerku), jest zapach katolickiego kadzidła, czuć palone drewienko w kominku i słychać przez zapach dźwięk kolęd lecących gdzieś w tle. Nawet czuję wino rozlane w lampkach.
Ktoś pisał, że to ciężki zapach. No gdzie tam! Jest doskonale lekki, a jednocześnie jakże głęboki.
Aż nie mogę uwierzyć, że wypadł z mojej ostatniej listy Top 10. Musi tam natychmiast wrócić, gdzieś w okolice podium.
Ostatnio edytowano 13 grudnia 2015, 21:25 - N przez ginez, łącznie edytowano 1 raz

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 grudnia 2015, 11:35 - N

"Szpilki" nie są ciężkie ale tylko przy umiarkowanej aplikacji. Moim zdaniem dość łatwo z nimi przesadzić, a wtedy potrafią być duszące i męczące. Ale to już problem otoczenia, w którym się poruszamy. :) Ja osobiście nie mam problemu z paroma nadmiarowymi chmurami. ;)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2016, 20:06 - N

Świetny zapach. Realistyczne przedstawienie lasu, igliwia i żywic. Początek uderza w noszącego słodko-iglastym otwarcie. Jest mocny i trochę duszący. Ale jak zapach po kilkunastu minutach się ułoży, to zaczyna się spacer po lesie iglastym. Sosna, jodła, żywice, balsamy. Czuć to bardzo wyraźnie i naturalnie. Powoli to gaśnie i zostaje kadzidło.

Bardzo mi się podobają te perfumy. Od czasu do czasu chciałbym nimi pachnieć. Nie wiem czy się odważę kupić flakon, ale odlewka powinna zagościć w mojej szafce. Ode mnie mocne 5.

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post23 czerwca 2016, 08:39 - Cz

zaintrygował mnie po testach kartonikowych w S. kartka pachniała zimnym, wilgotnym, zadymionym od kadzidła kościołem. na skórze pachnie całkowicie odmiennie - o ile na otwrciu tego kościoła można się doszukać, tak po dłuższej chwili zamienia się w iglasty las, taki ponury z dodatkiem mchu i żywicy. jest też coś delikatnie kwaśnego w tym zapachu, tak wytrawnie kwaśnego.

zapach ciężki, otulający, zdecydowanie na chłodniejsze dni i z umiarkowaną aplikacją. piękny.

Imesz

Forumowicz

Post17 listopada 2016, 23:45 - Cz

Jestem tym zapachem bardzo niemile zaskoczony w kontekście smaku jakiego narobiliście mi w tym wątku. Całkowicie nie przypadł mi do gustu, pierwsze skojarzenie to oczywiście 100 procent kościelnego kadzidła (nie ukrywajmy, zapach kadzidła kościelnego do wybitnych nie należy...), do którego z resztą jestem zrażony. Co do projekcji również mam duże zastrzeżenia, mimo dość sporej aplikacji bardzo szybko zapach stał się blisko skórny ( przy aplikacji innych perfum, których projekcja jest uznawana za ponadprzeciętną problem ten występuje bardzo rzadko). Analizując uni sexowość Fille en Aiguilles to pomimo nazwy nie wyobrażam go sobie na kobiecie, po prostu by za grosz nie pasował. W ankiecie dam trójeczkę.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post18 listopada 2016, 06:00 - Pt

Imesz napisał(a):...zapach kadzidła kościelnego do wybitnych nie należy...)...

Odwołaj te herezje! :lol:
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 listopada 2016, 11:30 - Pt

Fille en Aiguilles i koscielne kadzidlo?
Jest kilka innych pozycji, ktore eksponuja koscielna woń zdecydowanie bardziej dobitnie :)
Dla mnie ten Lutens to uduszone w mozdzierzu igly sosny z odrobina zywicy ;)

Imesz

Forumowicz

Post18 listopada 2016, 12:24 - Pt

Wąchając ten zapach czuje się jak w kościele po rozpyleniu kadzidła... Inne nurtujące mnie pytanie dotyczące tego pachnidła. Kiedy i na jakie okazje je nosić? Nie mam zielonego pojęcia... Gdy myślę o tym zapachu widzę starszego pana siedzącego z winkiem przed kominkiem na bujanym fotelu ;)

JKJ

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post18 listopada 2016, 22:26 - Pt

Jak ja się cieszę że tego kościoła w nich nie czuję, i nie muszę z tym winkiem w fotelu bujanym się męczyć :lol: :lol: Tak poważnie dla mnie szpilki są leśno-żywicznym aromatem podanym w delikatnej słodyczy suszu owocowego. Myślę że południowy spacer o tej porze roku jest idealny do założenia Fille en Aiguilles

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post21 listopada 2016, 11:03 - Pn

kiedys w S testowalem na papierze i wyraznie bylo czuc koscielne kadzidlo, nie bylo kwasno, las iglasty mocno schowany. na drugi dzien papierek pachnial czystym kosciolem. teraz mam flakon i na skorze jest zupelnie odwrotnie - kadzidlo schowane, na froncie kwasny las iglasty od poczatku do konca.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post21 listopada 2016, 13:15 - Pn

Ostatnio zaaplikowałem z testera w perfumerii, ale jakoś od początku zdawał się być bardzo "przygaszony", praktycznie w ogóle się nie rozwijał. Może tester był stary (była końcówka soku) albo źle przechowywany. W każdym razie wpisałem na listę testową, bo to co wyczułem, nastroiło mnie pozytywnie.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

tomek5902

Post23 listopada 2016, 10:29 - Śr

Otwarcie to piękny zapach sosnowych igieł. Później, jak już niektórzy z was pisali zbytnio się wysładza. Co do zapachu kadzidła kościelnego, to wcale go nie czuję. Jeżeli ktoś chciałby pachnieć kościelnym kadzidłem to proponuję Rundholz Parfum 03. Apr. 1968. Po pierwszej dość kiepskiej godzinie wychodzi piękne autentycznie kościelne kadzidło.

Foitek

Forumowicz

Post24 listopada 2016, 18:35 - Cz

Gdyby nie słaba trwałość kupowałbym hurtem - piękny zapach.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post25 listopada 2016, 07:41 - Pt

Pachnie jak te skondensowane olejki iglaste, które są dolewane do dyfuzorów w gabinetach aromaterapii. Jak ktoś nie czuje pojęcia "nisza" powinien tego Lutensa powąchać.
Parametry niestety słabsze od Chergui.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex