Teraz jest 20 września 2017, 19:06 - Śr

• Reklama

Thierry Mugler - Cologne

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Thierry Mugler - Cologne (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
3%
2 - Słaby
2
5%
3 - Przeciętny
4
10%
4 - Dobry
9
23%
5 - Bardzo dobry
16
41%
6 - Genialny
7
18%

Liczba głosów : 39

• Autor
  • Wiadomość

JKJ

Aktywny forumowicz

Re: Thierry Mugler - Cologne

Post04 marca 2016, 15:09 - Pt

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że w dzisiejszych trendach "Cologne" to część nazwy linii zapachowej.
Mamy przecież choćby dior, allure, i pewnie wiele innych, które używają zwrotu "Cologne".

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post04 marca 2016, 15:32 - Pt

JKJ napisał(a):W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że w dzisiejszych trendach "Cologne" to część nazwy linii zapachowej.
Mamy przecież choćby dior, allure, i pewnie wiele innych, które używają zwrotu "Cologne".

Tzn ja to rozumiem natomiast pojdzcie sobie do ktorejkolwiek drogerii i spytajcie sie o wode kolonska beda wam mieszac tak jak napsales "linie zapachowa Cologne" z EDC.Wikipedia tlumaczy, ze woda kolonska to:
"W skład kompozycji zapachowej Eau de Cologne wchodzą olejki eteryczne:
nuta głowy (bergamota, cytryna, pomarańcza),
nuta serca (lawenda, rozmaryn),
nuta bazy (neroli czyli kwiat gorzkiej pomarańczy)
Ich wzajemny stosunek ilościowy oraz wprowadzane niekiedy modyfikacje składu tej kompozycji, pozostaje tajemnicą producentów.
"

Moge przypuszczac, ze linie zapachowe "Cologne" maja przypominac pierwotny sklad (bazujac na skladzie klasycznej wodzie kolonskiej jak w powzyszym cytacie) i zazwyczaj sa na stezeniu EDT, a wody kolonskie poza podobnym cytrusowym skladem maja inny roztwor tj. EDC.

Podsumowujac ma pachniec podobnie jak pierwowzor a wystepuja w ronych odczynach EDT i EDC.

Pilecki

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 marca 2016, 14:31 - N

Na mojej skórze trwałość skandaliczna. Nie dłużej jak 2 godziny, w dodatku bliskoskórnie. Może lepiej będzie w wysokich temperaturach...

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post13 marca 2016, 14:47 - N

nie przejmuj sie u mnie tak samo :lol: projekcja o ile mozna tak nazwac dobra przez 20 minut...

Pilecki

Post13 marca 2016, 14:50 - N

Belial Lord napisał(a):nie przejmuj sie u mnie tak samo :lol: projekcja o ile mozna tak nazwac dobra przez 20 minut...

Czyli nie jestem sam :D Obydwie flaszki miały identyczne parametry.

agat1969

Post16 marca 2016, 10:59 - Śr

Jako pozycja na ciepłe dni, godny polecenia.
Ciekawy i wyróżniający się na plus zapach.
Ciekawa alternatywa dla zapachu Creed Orginal Vetiver, no i o wiele tańsza.
Mente et Malleo

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post22 sierpnia 2016, 20:48 - Pn

Jedne z moich ulubionych perfum, proste, minimalistyczne, ale sprawiające mi ogromną radość i wywołujące uśmiech na twarzy, gdy tylko je powącham. Czasami lubię sobie poniuchać atomizer na poprawę humoru (co właśnie teraz czynię :mrgreen:). Co do zapachu, to tak dla mnie mógłby pachnieć jasnozielony kolor, trawiasto, lekko mydlanie, bardzo czysto. Co do trwałości, to nie mierzyłem z zegarkiem ile na mnie siedzi, ale na pewno jest to parę ładnych godzin (myślę, że z 8-10, co, według mnie, jak na świeżaka, jest bardzo dobrym wynikiem), projekcja zadowalająca. Ode mnie w ankiecie zasłużona szóstka, nie jestem w stanie wyobrazić sobie mojej kolekcji bez niego. Jak skończe odlewkę, to obowiązkowo zaopatruję się w cały flakon. Mam tylko nadzieję, że go nie wykastrują (chyba, że już to zrobili), bo pozabijam kolesi, którzy byliby za to odpowiedzialni :mrgreen:.
KLIK - poszukuję próbek perfum z półki "Perfumes I Want" (od DHP, tych przed nim nie bierzcie pod uwagę)

SPRZEDAM

deKris

Forumowicz

Post24 sierpnia 2016, 22:36 - Śr

Miałem tego Mugler'a w czasach przedreformulacyjnych i wtedy też trwałość & projekcja były średnie.
Szału nie było.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post01 października 2016, 11:08 - So

Marne parametry ale kupiłem flakon dla jednego powodu. Mugler Cologne to zapach który po prostu po aplikacji cieszy. Są to tak radosne perfumy, że człowiek sam się usmiecha po naciśnieciu atomozera :D Uwielbiam je do tego stopnia że dla nich kupiłem balsam bezzapachowy w nadzieji na polepszenie trwałości. Pomogło. Zielony mugler cieszy mnie około 2h dlużej.

maruz

Post01 października 2016, 12:01 - So

Sprobuj original vetiver creeda. Podobny temat, parametry lepsze ale i tak bez rewelki.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 grudnia 2016, 22:18 - Wt

Zapach jest z 2001. Reformy znaczące były co najmniej dwie jedna bardzo poważna w 2006 do tego stopnia że w spisie zapachów zrobionych przez Morillasa Cologne występuje w tych dwóch rocznikach właśnie i druga ok. 2011-2012 wiązała się też że zmianami wizualnymi więc da się poznać.

Fdawid

Forumowicz

Post08 marca 2017, 20:27 - Śr

Southpaw napisał(a):Marne parametry ale kupiłem flakon dla jednego powodu. Mugler Cologne to zapach który po prostu po aplikacji cieszy. Są to tak radosne perfumy, że człowiek sam się usmiecha po naciśnieciu atomozera :D Uwielbiam je do tego stopnia że dla nich kupiłem balsam bezzapachowy w nadzieji na polepszenie trwałości. Pomogło. Zielony mugler cieszy mnie około 2h dlużej.

Popieram w 100%!

Początkowo ten zapach nie poruszył mnie (kupiłem w ciemno sugerując się opiniami), jednak po kilku aplikacjach zakochałem się w nim. I popieram - niezależnie od stroju, okazji, pogody i nastroju, po ubraniu się w niego uśmiech sam pojawia się na mojej twarzy! I nigdy nie narzuca się, nie denerwuje. Na mnie wytrzymuje 4-5h, ale za obecną cenę poniżej 100zł za 100ml - warto się dopsikiwać tym eliksirem dobrego nastroju :)

arek

• Ostrzeżenia: 1

Post12 maja 2017, 19:13 - Pt

BlueJeans napisał(a):
JKJ napisał(a):W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że w dzisiejszych trendach "Cologne" to część nazwy linii zapachowej.

Tzn ja to rozumiem natomiast pojdzcie sobie do ktorejkolwiek drogerii i spytajcie sie o wode kolonska beda wam mieszac tak jak napsales "linie zapachowa Cologne" z EDC.Wikipedia tlumaczy, ze woda kolonska to:
"W skład kompozycji zapachowej Eau de Cologne wchodzą olejki eteryczne:
nuta głowy (bergamota, cytryna, pomarańcza),
nuta serca (lawenda, rozmaryn),
nuta bazy (neroli czyli kwiat gorzkiej pomarańczy)
Ich wzajemny stosunek ilościowy oraz wprowadzane niekiedy modyfikacje składu tej kompozycji, pozostaje tajemnicą producentów.
"

Moge przypuszczac, ze linie zapachowe "Cologne" maja przypominac pierwotny sklad (bazujac na skladzie klasycznej wodzie kolonskiej jak w powzyszym cytacie) i zazwyczaj sa na stezeniu EDT, a wody kolonskie poza podobnym cytrusowym skladem maja inny roztwor tj. EDC.

Podsumowujac ma pachniec podobnie jak pierwowzor a wystepuja w ronych odczynach EDT i EDC.

Widzialem,ze nabyleś flaszkę..i jak się to cacko sprawuję? ;)
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

BlueJeans

Hiper Perfumaniak

Post12 maja 2017, 19:41 - Pt

Prawdę mówiąc to czekam na jakiś cieplejszy dzień, żeby zabrać się do poważniejszych testów. Narazie mogę powiedzieć, że po testach nadgarstkowych zapach siedział na skórze ponad 6h z czego przez większość czasu elegancko projektował. Kompozycja sama w sobie jest świeża - cytrusowo/zielona w stylu Neroli Portofino?

arek

• Ostrzeżenia: 1

Post19 maja 2017, 21:24 - Pt

Testowalem i nosilem,bo przez ostatnie dni zrobilo sie goraco,a nie wiosennie..
Projekcja jest nienahalna..idealna z powiewem cieplego wiatru
Trwalosc na piatke ;)
Dla mnie ewidentny mix zapachow...Versace Eau Fraiche for men oraz "mydełko"od prady
Calosc swietnie sie spisuje na moim ciele...typowo uzywam po prysznicu,a nawet przed snem,bo to 100%zapach czystosci,elegancji i naturalnych nut,ktore nie sa wstanie przeszkadzac...przynajmniej w moim przypadku z czego bardzo sie ciesze :)
Napewno bedzie czesto aplikowany przy dobrych obrotach na termometrach :D
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

ŁukaB

Forumowicz

Post23 maja 2017, 14:52 - Wt

Już 8 godzin, a on pięknie trwa

Lucjan

Perfumaniak

Post23 maja 2017, 15:15 - Wt

Neroli , bergamotka , petitgrain - trio obyte ale Mugler bardzo mocno charakterystyczny - jak na datę premiery to było wydarzenie...

Mam ogromny sentyment do tego zapachu - ocena 6 może nie obiektywne ale serce nie sługa :D

Piter_o

Forumowicz

Post24 maja 2017, 16:54 - Śr

Ciągle się waham czy go zamówić w ciemno, jednak jak czytam Wasze opinie to bliżej mi do podjęcia decyzji na niekorzyść mojego portfela :D

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post24 maja 2017, 17:05 - Śr

Lucjan napisał(a):Neroli , bergamotka , petitgrain - trio obyte ale Mugler bardzo mocno charakterystyczny - jak na datę premiery to było wydarzenie...

Mam ogromny sentyment do tego zapachu - ocena 6 może nie obiektywne ale serce nie sługa :D

A niby czemu nie na 6 ?
Bo nie wydał go Creed? Bo nie jest oudowo-kadzidlana bombą? Czego mu brakuje?
Prosty, czysty i piękny.
Ja i 6 innych osób dało "6". Ty też możesz Lucjan
Obrazek

Lucjan

Perfumaniak

Post24 maja 2017, 17:11 - Śr

grzegorz01 napisał(a):Ja i 6 innych osób dało "6". Ty też możesz Lucjan

Ja już to dawno zrobiłem , ale dopiero teraz się przyznałem :lol: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex