Teraz jest 19 listopada 2018, 00:04 - Pn

• Reklama

Maison Francis Kurkdjian - Oud Satin Mood

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Maison Francis Kurkdjian - Oud Satin Mood (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
6
86%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Maison Francis Kurkdjian - Oud Satin Mood

Post20 stycznia 2016, 13:33 - Śr

Opis za Fragrantica.pl:
" Oud Satin Mood marki Maison Francis Kurkdjian to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Oud Satin Mood został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), róża bułgarska, benzoes, róża turecka, fiołek i wanilia".

No, niestety wg. mnie kompozycyjnie najsłabszy z całej serii "Oud Mood Collection".

Zgadzam się z opinią, że:
" (...)Przyjemny, mocny, ale niestety bez uniesień".

To, że kompozycja nie za bardzo podoba mi się, nie zmienia jednak faktu, że zapach ten to "solidne perfumiarstwo" na najwyższym poziomie.
Załączniki
nd_30352.jpg
nd_30352.jpg (47.96 KiB) Przeglądane 5830 razy
Mente et Malleo

srG

Perfumaniak

Re: Maison Francis Kurkdjian-Oud Satin Mood

Post20 stycznia 2016, 21:45 - Śr

Zgadzam się i z tym, że jest solidny, ale bez "wow", jak i z tym, że to najsłabszy zapach z tryptyku oud mood.
Może to kwestia tego, że dobre jest wrogiem lepszego i Velvet i Cashmere przyćmiewają Satin.
Brakuje mi surowego charakteru, jakim odznaczają się bracia Satin-a.

kudzior

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 3

Re: Maison Francis Kurkdjian-Oud Satin Mood

Post21 stycznia 2016, 22:02 - Cz

Satin Mood = La Nuit Tresor Lancome =La Vie Est Belle=Flowerbomb Viktor&Rolf
typowo damski

pblonski

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Maison Francis Kurkdjian - Oud Satin Mood

Post15 sierpnia 2018, 13:42 - Śr

Ode mnie solidne 5.
Kompozycja świetna choć mało odkrywcza za co obniżam ocenę. Parametry absolutnie topowe.

Oud Satin Mood fantastycznie łączy oud, różę i fiołki. Facet może nosić OSM raczej do garnituru,
wieczorowo, bądź na ślub. Natomiast na kobiecej skórze, OSM lśni tak klasowo, że zakupiłem ten
zapach żonie. Fiołkowa pudrowość występuje w minimalnej dawce i to lubię a oud jest nieco stłumiony.
Kremowość i lekką dozę słodyczy zapewnia nienachalnie wkomponowany benzoes i wanilia.

Z Velvet i Cashmere nie ma co OSM porównywać, te ostatnie są ostre i bezkompromisowe.
Całkowicie odmienne.

ps. OSM nie ma żadnego związku z La Nuit Tresor, La Vie Est Belle, Flowerbomb.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post15 sierpnia 2018, 19:48 - Śr

Potwierdzam, że perfumy te świetnie grają na kobiecej skórze. Fiołkowy zapach na oudowej bazie. Oud jest tylko wrażeniem zapachowym. Wręcz zmiękczaczem zapachu, który wyciąga to co najlepsze z kwiatów. Pod koniec wszystko się wysładza i robi się kremowo za sprawą wanilii. Świetne pachnidło, które doda szyku nosicielce. Sam bym ich raczej nie założył, chyba że faktycznie na jakieś uroczyste wydarzenie w plenerze.

Ode mnie mocna 5.

1901

Forumowicz

Post15 sierpnia 2018, 20:33 - Śr

Tryptyk oudowych ekstraktów Kurkdjiana z 2013 r. stanowiły: Oud Cashmere Mood, Oud Silk Mood i Oud Velvet Mood.
Wydany 2 lata później w formie wody perfumowanej Oud Satin Mood różnił się od ww. koncentracją (co za tym idzie ceną) i dużo przystępniejszym charakterem.
Zgadzam się z tezą postawioną przez fqjciora na blogu, jakoby Satin pomyślany był jako damski odpowiednik pierwszego Oudu Kurkdjiana.

Podobnie jak koledzy powyżej uważam, że jego uniseksualny charakter jest kwestią dyskusyjną. Z upływem czasu i rosnącą w siłę nutą wanilii, tworzącej wraz z kwiatami akord pudrowy, zapach nabiera coraz wyraźniej kobiecego charakteru.
Urodziwy zapach; mężczyźnie nie przystoi tak ładnie pachnieć.

Lucjan

Moderator

Post23 sierpnia 2018, 14:29 - Cz

A ja się dzisiaj wypachniłem do błękitnej koszuli z krótkim rękawem :P

Tryptyku niestety nie znam , więc punktu odniesienia nie mam ale uważam zapach za znakomity i oceniłem na 5 ( zresztą tylko tak ten zapach do tej pory był przez Nas oceniany ) . Składniki zblendowane z klasą co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu , że trzeba nadrobić zaległości i poznać całe portfolio marki

KrzysiekPL

Forumowicz

Post30 sierpnia 2018, 15:44 - Cz

Ten zapach to coś pięknego. Pierwsze perfumy z wyraźną nutą róży które mógłbym nosić. Oud jest raczej nie wyczuwalny. Zapach jest w 100% uniseksowy.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex