Teraz jest 20 października 2018, 03:10 - So

• Reklama

Masque Milano - Russian Tea

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Masque Milano - Russian Tea (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
50%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Masque Milano - Russian Tea

Post13 czerwca 2018, 19:13 - Śr

Russian Tea to woda perfumowana dla kobiet i mężczyzn z oferty włoskiego domu Masque Milano. Autorem kompozycji jest Julien Rasquinet(IFF), a nuty wyglądają tak:

Głowa: mięta, czarny pieprz, malina
Serce: czarna herbata, magnolia, kocanka
Baza: skóra, kadzidło, brzoza, labdanum

Obrazek
(foto: fragrantica.pl)

Kolejna może nieszczególnie oryginalna kompozycja od Masque, ale za to ponownie jakościowa i ułożona z gracją. Jest to wytrawna, dość lekko (mimo kadzidła w składzie) podana skóra z nutami zielonymi.
Otwiera się subtelnie ziołowo, mimo że mięta nie jest tutaj jakoś bardzo dosłowna. Tak samo zresztą jak malina. I już praktycznie od otwarcia da się wyczuć, że pachnidło to jest zbudowane na akordzie skórzanym. Z tym, że o ile przez pierwsze godziny stanowi on tylko tło, to w bazie już zaczyna dominować. Herbata w Russian Tea jest dla mnie dość świeża i zielona, niezbyt kojarzy mi się z czarną herbatą, a już na pewno nie z mocnym, rosyjskim czajem, który często podawany jest wraz z konfiturami. Zupełnie nie ta estetyka - czuć, że jest to twór włoski i jest to równie włoskie podejście do herbaty. Herbaty świeżej, lekkiej, niemalże wręcz ziołowej.
W bazie jest za to Russian Tea już bardzo rosyjskie, a więc przedstawia dość wyraźną interpretację akordu "rosyjskiej skóry", a więc skóry wytrawnej, subtelnie dymnej i podbitej brzozą. Wytrawnej, a nawet nieco dziegciowej, choć w tym przypadku jest to rosyjska skóra podana dość kompromisowo, niezbyt mocarna, nie tak "imperialna", za to równie elegancka i "wyprawiona".

Kompozycja, która może mnie nie zachwyciła, ale ma w sobie wszystkie cechy rasowych, stworzonych zgodnie ze sztuką perfum. Pachną współcześnie, jakościowo, nienachalnie elegancko, wyraźnie ewoluują, mają przyzwoite parametry.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Masque Milano - Russian Tea

Post13 czerwca 2018, 19:47 - Śr

Znakomite perfumy!
Siła, nasycenie, głębia i naturalne brzmienie, a do tego trudno je z czymkolwiek pomylić.
Lubię i doceniam ;)
Artur

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex