Teraz jest 11 grudnia 2018, 22:27 - Wt

• Reklama

Penhaligon`s - Luna

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Penhaligon`s - Luna (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Penhaligon`s - Luna

Post23 maja 2018, 21:31 - Śr

Penhaligon`s - Luna
rok wydania:
2016
n.g.: cytryna, bergamotka i gorzka pomarańcza
n.s.: róża, jaśmin i jagody jałowca
n.b.: jodła balsamiczna, piżmo i ambra.

Obrazek

Luna, w wielu miejscach, najczęściej jest porównywana do L'Ombre Dans L'Eau Diptyque. Ja nie miałem akurat okazji poznać tej pozycji, więc Lunę jestem w stanie ocenić jako samodzielny zapach, a nie czyjś zapachowy bliźniak. W tym przypadku oficjalny spis nut całkiem nieźle odzwierciedla samą kompozycję: jest otwarcie złożone z rześkich, trochę cierpkich cytrusów. Dopasowany do nich został również charakter róży - jest niesłodka, bez jakichkolwiek konfiturowych konotacji, naturalna, taka pospolicie ogrodowa w sumie. Jałowiec przydaje kompozycji jeszcze trochę aromatyczności dzięki czemu kompozycja nie odchyla się za bardzo w damską stronę. I byłoby wszystko super, gdyby nie osadzono tego zapachu na bazie z białych piżm, gdyż albo ja (tudzież moja skóra) mam z nimi nie po drodze i często te piżma mocno dominują kompozycje, albo jest ich tu po prostu zbyt wiele bo autorowi zabrakło chęci (umiejętności?) do skomponowania ciekawszej bazy zapachu.
Darzę markę Penhaligon's sporą estymą, ale wiele ich ostatnich premier wystawia mnie na próbę. :/
4-/6

kubanczyk

Perfumaniak

Re: Penhaligon`s - Luna

Post23 maja 2018, 23:29 - Śr

A ja znowu Lunę bardzo lubię. Mimo, że otwarcie jest mocno cytrusowe, to nie w taki oczywisty sposób. Jest to bardzo czysty zapach, taki delikatny, zmysłowy. Róża nie wysładza się, przez cały czas trwania zapachu jest bardzo bardzo świeżo. Ogólnie polecam
ode mnie piątka
viewtopic.php?f=52&t=22431- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex