Teraz jest 10 grudnia 2018, 14:06 - Pn

• Reklama

Les Liquides Imaginaires - Fleuve Tendre

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Les Liquides Imaginaires - Fleuve Tendre (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2017, 22:50 - Wt

rok wydania:
2017
twórca: Sonia Constant (m.in.: Cuirs, TF Noir Extreme, Narcisio Bleu Noir),
n.g.: czarny pieprz, kardamon, kmin, szafran, gałka muszkatołowa, kolendra i mandarynka
n.s.: petalia, geranium, woda różana, piżmo i nuty zwierzęce
n.b.: wetyweria, paczula, kadzidło, cywet, piżmo, fasolka tonka i zamsz.

Obrazek

Mam wrażenie, że Sonia Constant, choć ma już rozpoznawalne nazwisko, ciągle próbuje udowodnić swoją przynależność do perfumeryjnej pierwszej ligi. Ma na swoim koncie sporo przeciętnych zapachów ale też kilka lepszych, które zdobyły sobie uznanie. Niestety te najlepsze (jak Cuirs, Fortis czy Narcisio Bleu Noir) to nadal zapachy raczej "inspirowane" niż w pełni autorskie kompozycje. Nie inaczej jest z Fleuve Tendre. Jako zadeklarowany miłośnik Deklaracji musiałem sprawdzić najnowsze doniesienia o następnych perfumach w stylu mojego ulubionego Cartiera.
Fleuve Tendre rzeczywiście w otwarciu kojarzą się jednoznacznie. Jest to Declaration w bardzo wibrującym, jasnym i radosnym wydaniu. Po paru minutach nabiera jeszcze lekko kwiatowego charakteru, a gdzieś w tle majaczy lekko zwierzęca nuta. Niestety zabrakło (pomysłu?) na wykończenie tego zdecydowanie świetnego początku. FT zostało przeładowane białymi piżmami, które po paru godzinach w pełni dominują całą kompozycję. Ma to oczywiście tę zaletę, że zapach trzyma się skóry ponad 12h, ale co z tego jeśli są to głównie wspomniane piżma z zaledwie powidokiem właściwej kompozycji.
4/6

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Les Liquides Imaginaires - Fleuve Tendre

Post20 grudnia 2017, 08:45 - Śr

Zgadzam się z powyższym opisem. Dodałbym tylko póki co od siebie, że w pierwszej fazie dobiega mych nozdrzy także aromat kojarzący mi się ze ślicznym skądinąd L'Humaniste od Frapin (by Sidonie Lancesseur). Ale generalnie - upraszczając- FT to taka Deklaracja zatopiona w piżmach. W sumie ładny zapach, podoba mi się i chętnie poznałbym go lepiej (dekancik), co nie zmienia faktu, że jest wtórny.

PS Nie wiedziałem, że Constant zrobiła Narciso Blue Noir. To przecież także Deklaracja w piżmach! :? :o :shock:
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Les Liquides Imaginaires - Fleuve Tendre

Post16 kwietnia 2018, 14:56 - Pn

Dokładam swoją "cegiełkę" i potwierdzam, że Fleuve Tendre to taka bardziej perfumeryjna wersja Declaration. Trochę jaśniejsza, przez słodkie nuty na początku, trochę bardziej lotna. Jakościowo bardzo dobre. Ładnie ewoluują w czasie. Dla fanów gatunku testy obowiązkowe. Fajne, ale wtórne.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex