Teraz jest 18 grudnia 2017, 21:23 - Pn

• Reklama

Zoologist - Nightingale

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Zoologist - Nightingale

Post19 listopada 2017, 19:06 - N

Nightingale marki Zoologist Perfumes to szyprowo - owocowe perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Tomoo Inaba. Nutami głowy są bergamotka, cytryna i szafran; nutami serca są kwiat śliwy, czerwona róża i fiołek; nutami bazy są agar (oud), paczula, drzewo sandałowe, mech dębowy, olibanum, białe piżmo, labdanum i ambra.

Obrazek

Kuba - jak tam ze słowikiem , w którą stronę przechył , bo kwiatowe składniki mnie bardzo kręcą ;) :?: . Miałeś możliwość testowania :idea: :?:

BlueJeans

Moderator

Re: Zoologist - Nightingale

Post19 listopada 2017, 20:16 - N

Wiesz co Lucjan, jak dla mnie ten zapach balansuje na granicy unisexu, a kobiecego zapachu. Czuć w nim ślicznie podany kwiat śliwy i róży oraz lekki sznyt szyprowy. Szczerze mówiąc za pierwszym razem jak go wąchałem to czułem coś podobnego do zapachu wiśni (pewnie fuzja kwiatów oddaje taki akord). Całość na skórze układa się jakby pudrowo i tak naprawdę od Ciebie zależy teraz czy czułbyś się komfortowo w tej kompozycji.

P.S. Wg mnie najlepszym Zoologistem jest grudniowa premiera --> https://www.fragrantica.pl/perfumy/Zool ... 47334.html
Jest on naprawdę godny uwagi jeśli ktoś lubi owocowo - wytrawne klimaty orientu.

ayy

Forumowicz

Post19 listopada 2017, 20:21 - N

Przechył zdecydowanie w damską. Sam bym go raczej nie nosił, nie dlatego że jest bardziej kobiecy, to mi nie przeszkadza, po prostu nie mój typ. Za to jakbym go poczuł na kimś byłbym zachwycony.
Ogólnie to jeden z ładniejszych zapachów jakie w życiu wąchałem, co mnie zresztą zaskoczyło. Po Zoologistach spodziewałem się bardziej pretensjonalnych zapachów, jakiegoś przerostu formy nad treścią albo śmierdziuchów, ale ostatecznie wszystkie cztery Zoologisty jakie testowałem to przyjemniaczki (chociaż świadomie nie brałem bobra czy cywetu...).

BlueJeans

Moderator

Post19 listopada 2017, 20:23 - N

Cyveta powinna się nazywać Tuberoza. Do zapachu cywetowego to mu wiele brakuje, a obecny Boberek to przyjemniaczek. Osobiście szanuję bardziej 1 formułę :D.

Cookie13

Mega Perfumaniak

Post20 listopada 2017, 13:29 - Pn

Czy ten zapach nie przechyla się na kobiecą stronę mocy na tyle, że powinien być w zupełnie innym dziale?

BlueJeans

Moderator

Post20 listopada 2017, 13:53 - Pn

Ciężko to jednoznacznie stwierdzić patrząc na obecne trendy. Ale dla mnie i Civet czy Nightingale zdecydowanie przechylają się mocno w kobiecą stronę.

Lucjan

Moderator

Post20 listopada 2017, 18:29 - Pn

Cookie13 napisał(a):Czy ten zapach nie przechyla się na kobiecą stronę mocy na tyle, że powinien być w zupełnie innym dziale?

Danielu - unisexy i tak są w katalogach męskim i damskim ;)

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex