Teraz jest 23 stycznia 2017, 07:23 - Pn

Odwyk od zapachowych zakupów

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

początkujący

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Odwyk od zapachowych zakupów

Post11 marca 2016, 10:19 - Pt

supermariobros napisał(a):szał pał

No o to Cię nie podejrzewałem :lol:
Mogę się mylić, wszak jestem początkujący :)

supermariobros

Perfumaniak

Post11 marca 2016, 10:28 - Pt

początkujący napisał(a):
supermariobros napisał(a):szał pał

No o to Cię nie podejrzewałem :lol:
Załączniki
Untitled.jpg
Untitled.jpg (113.23 KiB) Przeglądane 2210 razy
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

początkujący

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post11 marca 2016, 10:32 - Pt

No to żeby nie było, że głodnemu chleb na myśli :P usuwam się w cień...
Mogę się mylić, wszak jestem początkujący :)

luklic

Aktywny forumowicz

Post13 marca 2016, 13:58 - N

Przymusowy odwyk. YSL L'homme, Mont Blanc Legend - zapachy się popsuły i są do wyrzucenia :-( To samo podejrzewam w Hermesie Fraiche... nie zamierzam już nic brać na zapas, korzystam z tego co mam.. z kolekcji trzeba przejść na jakiś sensowny zestaw, 2-4 flakonów i ewentualnie odlewki, próbki.

Meister

Super Perfumaniak

Post13 marca 2016, 14:26 - N

Przykra sprawa :( O warunki przechowywania się nie pytam, bo jako forumowicz na pewno o nie zadbałeś. Zapytam więc jak długo stały u Ciebie te flaszki i z jakiego źródła (perfumeria/od prywaciarza).
Ale uwaga !
Zalecam zostawić sobie jeszcze te flaszki i za jakiś (dłuższy) okres czasu sprawdzić ponownie. Brzmi to dziwnie, ale czasem nos potrafi płatać figle i może się okazać, że wywalisz zupełnie dobre flachy. W różnych warunkach i okolicznościach zarówno zewnętrznych, jak i związanych z naszym organizmem, odbiór zapachu potrafi być diametralnie różny. Ostatnio miałem tak z Midnight in Paris EDT i Dolce & Gabbana Pour Homme w starej wersji. Od początku zdawało mi się, że coś z nimi nie tak - czułem w nich jakąś sztuczność, coś a' la topiony plastik. Nie dało się ich po prostu nosić, więc odstawiłem. Wczoraj po długiej przerwie użyłem obu w/w i voila - z zapachami wszystko w porządku. Radzę więc zrobić to samo. Odstaw na miesiąc, dwa i spróbuj ponownie...

luklic

Aktywny forumowicz

Post16 marca 2016, 09:49 - Śr

Normalnie perfumy trzymam w opakowaniach w szafce, myślę że raczej zaszkodziło im wynoszenie ich do pracy, a pogoda na zewnątrz potrafiła być mocno na plusie bądź na minusie. Popsuły się w ten sposób, że tak jakby nie czuć początkowych nut głowy - zamiast tego wali tak jak w tanich marketowych perfumach alkoholem, ale dalej już jest lepiej - chociaż nie wiem, czy zapach na przestrzeni czasu się jakoś zmienia. Sprawdzałem już kilka razy czy mnie nos nie zawodzi no i niestety nie. W każdym razie i tak już jakoś wcześniej się otrząsnąłem z manii kolekcjonowania, zmierzam w kierunku żeby kolekcja to były 2-4szt. dobrych zapachów i wcale nie muszę mieć więcej, a jak mnie najdzie ochota to testery lub odlewki.

BlueJeans

Perfumaniak

Post17 marca 2016, 18:00 - Cz

Sila rzeczy bede robil odwyk poniewaz moj nos juz jest chyba przemeczony testami... Wszystkie zapachy sa dla mnie malo wyczuwalne po 3-4h przy czym kilka miesiecy temu wyczuwalem ze skory je przezwiekszosc czasu. Co wiecej od dluzszego czasu wyczuwam jakis podly katar czy cus i jest to z tym zwiazane :D

snaut

Aktywny forumowicz

Post17 marca 2016, 19:49 - Cz

^Może masz niedobory cynku w organizmie? Ten minerał jest niezbędny do produkcji enzymu odpowiedzialnego za odbiór zapachów i smaków.

BlueJeans

Perfumaniak

Post17 marca 2016, 21:03 - Cz

snaut napisał(a):^Może masz niedobory cynku w organizmie? Ten minerał jest niezbędny do produkcji enzymu odpowiedzialnego za odbiór zapachów i smaków.

Niewykluczone chociaz obawiam sie, ze jest to jakas alergia poniewaz od kilku lat moje oczy i nos wariuja o pewnych porach roku. Z tym, ze zawsze to byl kwiecien i wrzesien/pazdziernik... Biore poprawke na to, ze nie bylo zimy w tym roku i od paru lat i w marcu jest juz ciut cieplej niz bywalo niegdys i moze jakas cudowna roslnika (lub trawa) rozwkita i "niszczy mnie" :D. Jezeli to nie to bede jadl wiecej cebuli(jak na Polaka przystalo) w ramach uzupelniania cynku w organizmie.

Meister

Super Perfumaniak

Post17 marca 2016, 23:19 - Cz

luklic napisał(a): myślę że raczej zaszkodziło im wynoszenie ich do pracy, a pogoda na zewnątrz potrafiła być mocno na plusie bądź na minusie.

Heh, mnie się dość często zdarza transportować flakony do pracy w różnych warunkach ... :? Co prawda nic im się do tej pory nie działo, ale Twój post daje trochę do myślenia ...

Remo

Post18 marca 2016, 00:01 - Pt

Ja mam taką fazę, że w tym roku kupiłem już 12 flach. Mam tego wszystkiego już tyle, że nie dam rady wypsikać. Pytanie ile czasu to postoi zanim się zepsuje? Jak na razie to nie widzę dla siebie nadziei żeby się ogarnąć... Też chciałbym max 5 flach, ale tak już nigdy nie będzie chyba :) . Jak to przestać kupować???

supermariobros

Perfumaniak

Re:

Post18 marca 2016, 06:41 - Pt

Remo napisał(a):Ja mam taką fazę, że w tym roku kupiłem już 12 flach. Mam tego wszystkiego już tyle, że nie dam rady wypsikać. Pytanie ile czasu to postoi zanim się zepsuje? Jak na razie to nie widzę dla siebie nadziei żeby się ogarnąć... Też chciałbym max 5 flach, ale tak już nigdy nie będzie chyba :) . Jak to przestać kupować???

Tego jeszcze, nawet najstarsi perfumoholicy, nie odkryli...
Foliowy Ranger

grzegorz01

Super Perfumaniak

Re: Re:

Post18 marca 2016, 13:25 - Pt

supermariobros napisał(a):
Remo napisał(a):Ja mam taką fazę, że w tym roku kupiłem już 12 flach. Mam tego wszystkiego już tyle, że nie dam rady wypsikać. Pytanie ile czasu to postoi zanim się zepsuje? Jak na razie to nie widzę dla siebie nadziei żeby się ogarnąć... Też chciałbym max 5 flach, ale tak już nigdy nie będzie chyba :) . Jak to przestać kupować???

Tego jeszcze, nawet najstarsi perfumoholicy, nie odkryli...

Trzeba sprzedawac tak można utrzymać ilość na racjonalnym poziomie ;)

charoshi

Forumowicz

Post24 marca 2016, 09:08 - Cz

Wymyśliłem sobie taki system, że postanowiłem nie kupować nic, póki nie użyje po kolei wszystkich swoich zapachów (no, poza tymi, których nosić się nie da, np. Kouros). Ale nie byłem konsekwentny i flaszek oraz dekantów przybyło. Teraz mam inny system - postanowiłem minimum 10 zapachów użyć, każdy 3 dni z rzędu - wyjdzie przez to jakiś miesiąc i będzie można się nad czymś zastanowić. Dodatkowy plus takiego rozwiązania, to realne użycie tego co się ma (pierwszeństwo mają najnowsze zapachy). A 3 dni to wystarczająco, żeby daną kompozycję poznać. I tak na przykład udało mi się bardzo polubić z Kocorico, które wcześniej pobieżnie przetestowałem i poszło w kąt. A tak, dam szansę wszystkim (prawie).

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 kwietnia 2016, 21:09 - Pt

Ostatnio miałem rozkminę i powywalałem wszystkie próbki w ramach mini odwyku. Chciałem się też pozbyć czegoś takiego jak kult przedmiotu... (jestem zbieraczem umiarkowanym) Próbki oczywiście albo puste albo z 'czymś' na dnie, aby sobie kiedyś zapach przypomnieć. Troszkę się nazbierało. Zostawiłem sobie tylko te tekturki Amouage i Creeda, bo zbierałem, ale i te powywalałem kilka dni później...
Z ciekawostek, próbki z Quality nawet kilkuletnie dobrze się trzymały, najlepiej amłaże, zapach też był trwały, na dnie często były oleiste resztki- to o czymś świadczy. Te małe szkiełka które robią na miejscu w Q, nie przechodzą próby czasu, moim zdaniem max to rok aby je trzymać.
Zwykłe firmowe perfumowe na wcisk też są dosyć słabe, zależy jeszcze jaki koreczek...
Montale Chocolate Greedy kilkuletni pachniał świetnie, chyba dojrzał :)
Z resztek prawie wszystko wywaliłem na siebie, ubranie, albo kanapę. Na ostatniej przetrwał chyba Afganiec, bo jeszcze do tej pory go czuję czasem jak czytam sobie na leżąco, a minął już chyba miesiąc od owego wydarzenia.
Podsumowując, wywaliłem to co trzymałem w sumie nie wiem po co, teraz biorę się za dekanty, parę próbek jeszcze zostało, ale w większości pełne.
Czuję się lepiej, to tylko rzeczy
Obrazek

supermariobros

Perfumaniak

Post30 kwietnia 2016, 07:31 - So

Może lepiej by było, gdybyś oddał te dekanty/próbki potrzebującym!!
Np. mnie :D
Foliowy Ranger

BlueJeans

Perfumaniak

Post06 maja 2016, 07:26 - Pt

Mi narazie odwyk nie wychodzi w 100%. Chociaz i tak ograniczylem sie z zakupami :P.

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 maja 2016, 09:54 - Pn

Postanowiłem zrobić porządek i zredukować kolekcję z 25 do 5 flakonów.
Dość szybko wybrałem finałową 5. Jednak z czasem zaczęło mi się robić szkoda pozostałych flakonów (tych wyjątkowych) i pozbyłem się tylko tego, czego faktycznie nie noszę/nie lubię (wszelkie cytrynki).
Zrobiłem też dwa błędy: sprzedałem Potion Royal Black i Men in Black. Tego pierwszego nie da się już nigdzie znaleźć w rozsądnej cenie (220 z przesyłką to dla mnie górna granica), za to tego drugiego "odkupiłem" w limitowanej wersji i nie straciłem na tym ani grosza.
Póki co mam 11 flakonów i myślę, że skończy się maksymalnie na 13-15. Jak dla mnie to i tak progres.

djhawks

Post15 maja 2016, 13:26 - N

Dokładnie takie porządki czasami nie służą :mrgreen:

Trzeba właśnie wybrać takie których się nie lubi. Tylko potem jest chęć (już po sprzedaży) żeby chociaż korek powąchać a tu nie ma flakonika.

disciple

Forumowicz

Post01 czerwca 2016, 13:43 - Śr

Ja mam obecnie 11 flakonów, z czego chętnie bym uszczuplił kolekcję do 5-6. Oprócz tego posiadam 4 zapachy w formie olejków (takie arabskie dziwolągi). Z tego grona pozbyłbym się 3, zostawiając tylko 1. Na pewno bardzo by mi wtedy ulżyło. Paradoks jest taki, że większą radość odczuwam z pozbycia się jakiegoś zapachu niż z kupienia nowego (a kilka zakupów niestety chodzi mi po głowie). Ach, żeby to jeszcze tak łatwo było sprzedać...
Odlewkami i próbkami aż tak się nie martwię, chociaż też bym nieco zredukował ich liczbę o jakieś 40%.
Kupię odlewki: The Vagabond Prince Enchanted Forest, Sonoma Scent Studio Forest Walk, Liquides Imaginaires Tellus
STRAGAN http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=15261&p=412336#p412336
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie