Teraz jest 23 października 2017, 02:04 - Pn

• Reklama

Odwyk od zapachowych zakupów

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Deco79

Aktywny forumowicz

Re: Odwyk od zapachowych zakupów

Post28 grudnia 2015, 12:39 - Pn

Johno napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=6UNOHyqgeqA

Myślę, że ten filmik nada się do tego tematu, jednego z ciekawszych recenzentów na YT, szkoda że już tak rzadko nagrywa, pozytywny gość :)

Widziałem ten filmik wcześniej.
O ile zmiany temperatur są dla mnie zrozumiałe (u mnie nie występują tak duże wahania temperatur w łazience) tak wilgoć do mnie nie przemawia. Perfumy są szczelne więc w jaki sposób wilgoć miałaby im zaszkodzić??

archie.m90

Super Perfumaniak

Post28 grudnia 2015, 13:15 - Pn

w lazience jest sporo światła i jest ciepło i to może zepsuć Twoje perfumy.. zmieniaj miejscówę.

Deco79

Aktywny forumowicz

Post28 grudnia 2015, 13:33 - Pn

archie.m90 napisał(a):w lazience jest sporo światła i jest ciepło i to może zepsuć Twoje perfumy.. zmieniaj miejscówę.

Cytuje za kolegą JKJ
"Przechowywanie roztworów alkoholowych (naszych perfum).
Kilka podstawowych informacji w zasadzie nie wiem czy się przydadzą, ale w woli informacji podam.
1. Światło.
Słoneczne, naturalne zbudowane części widzialnej tj. widma światła widzialnego 400-700 nm oraz ultrafioletowego <350-400 nm oraz podczerwonego 700-1000 nm.
Sztuczne monochromatyczne, choć to tak nie do końca prawda, ale daleko mu do widma światła widzialnego.
Naturalnym procesem działania światła słonecznego jest odbarwianie się perfum lub wybarwienie jednego z kolorów co prowadzi do zmieniany koloru perfum. Drugim procesem jest nagrzewanie się cieczy. Takich właściwości nie posiadają sztuczne oświetlenia, więc nie ma konieczności trzymania w ciemnym miejscu perfum, lecz z dala od światła dziennego.
2. Temperatura
Temperatura wrzenia: 78,3 °C dla wartości ciśnienia 1013 hPa. Wartość ta może się zmienić, zależność tę opisuje równanie Clapeyrona.
Myślę, że nikt z nas raczej takich temperatur w przechowywaniu nie osiąga to raczej informacja dla wszystkich mieszkających wysoko w górach lub zabierających perfumy na wycieczkę w Himalaje. Co ciekawe w temperaturze 10 °C lepkość dynamiczna roztworu alkoholowego wynosi 1,449 cP (centypuaz), natomiast w 30 °C już tylko 0,991 cP. Widać więc że z przechłodzonymi perfumami może być problem z aplikacją.
3. Higroskopijność
Higroskopijność czyli pochłanianie wilgoci z powietrza to naturalna cecha alkoholi. Oczywiście proces ten jest dużo silniejszy dla czystych alkoholi tzn. wysokoprocentowych. Ten alkohol, który zawarty jest w perfumach to najczęściej ok. 80%. Nie ma on już tak silnych właściwości higroskopijnych, ale wiadomo natury się nie oszuka jak ktoś ma takie zdolność to zawsze coś tam sobie pochłonie. W zasadzie to należy zwrócić głównie uwagę na szczelność wszelkiego rodzaju próbek, dekanatów. Gdyby to była tylko woda myślę, że dużej straty byśmy nie ponieśli, ale w wilgoci mogą być inne substancje chemiczne lub zapachowe, które mogą wpłynąć na nasz zapach.

Co do wszystkich substancji zapachowych czyli związków chemicznych (bo tych naturalnych olejków już jest chyba bardzo mało), trudno powiedzieć jakie mają właściwości i jak one się zmieniają pod wpływem temperatury i światła. Podejrzewam, że mają jakieś stabilizatory, inhibitory czy konserwanty, które zapobiegają reakcją wtórnym i modyfikowaniu się związków, a co za tym idzie zmianie zapachu.
Najważniejsze to ustrzec nasze skarby przed niszczącą siłą fizyczną jaką jest grawitacja."

Do wszystkiego podchodzę na spokojnie i uważam, że przechowywanie flakonów w łazience im nie szkodzi.

Z chęcią zrobię test, kupię dwa takie same flakony, jeden, otwarty, będę trzymał w łazience a drugi oryginalnie zamknięty będę trzymał w szafie w sypialni i po roku otworzę i porównam czy czymś się różnią. Obawiam się jednak, że różnic nie znajdę.

archie.m90

Super Perfumaniak

Post28 grudnia 2015, 13:37 - Pn

Drugim procesem jest nagrzewanie się cieczy. Takich właściwości nie posiadają sztuczne oświetlenia, więc nie ma konieczności trzymania w ciemnym miejscu perfum, lecz z dala od światła dziennego.

wtf? a brałeś kiedyś tester w D. albo S. do ręki? przeciez tam ewidentnie bardzo cześto szkło flakonu jest ciepłe i nie raz niuchałem zepsuty sok mimo, że flaszka była roczna.

Deco79

Aktywny forumowicz

Post28 grudnia 2015, 13:55 - Pn

archie.m90 napisał(a):
Drugim procesem jest nagrzewanie się cieczy. Takich właściwości nie posiadają sztuczne oświetlenia, więc nie ma konieczności trzymania w ciemnym miejscu perfum, lecz z dala od światła dziennego.

wtf? a brałeś kiedyś tester w D. albo S. do ręki? przeciez tam ewidentnie bardzo cześto szkło flakonu jest ciepłe i nie raz niuchałem zepsuty sok mimo, że flaszka była roczna.

Mówimy o normalnej łazience a nie o salonie z podświetlonymi półeczkami i 1000 żarówek :lol:
Ostatnio edytowano 28 grudnia 2015, 13:59 - Pn przez Deco79, łącznie edytowano 1 raz

archie.m90

Super Perfumaniak

Post28 grudnia 2015, 13:57 - Pn

a skad my mamy wiedziec jaką Ty masz lazienke :D

Deco79

Aktywny forumowicz

Post28 grudnia 2015, 14:00 - Pn

archie.m90 napisał(a):a skad my mamy wiedziec jaką Ty masz lazienke :D

:mrgreen: taką zwyczajną - 6 metrów kwadratowych, bez okna, podgrzewana, wentylowana oświetlana dwoma żarówkami led :lol:

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2015, 16:31 - Wt

Deco79 napisał(a):

:mrgreen: taką zwyczajną - 6 metrów kwadratowych, bez okna, podgrzewana, wentylowana oświetlana dwoma żarówkami led :lol:

To Ty musisz bardzo dużo sprzedawać, bo co widzę Twoje posty to coś kupujesz :shock:
Nie lepiej zorganizować jakieś miejsce do chomikowania?

Deco79

Aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2015, 17:03 - Wt

American Beauty napisał(a):
Deco79 napisał(a):

To Ty musisz bardzo dużo sprzedawać, bo co widzę Twoje posty to coś kupujesz :shock:
Nie lepiej zorganizować jakieś miejsce do chomikowania?

Faktycznie, ostatnio dużo się dzieje :lol:

Mam tą przyjemność, że pracuje praktycznie z samymi kobietami w średnim wieku, co przyniosę do pracy to mi rozszarpią, więc jak mam za dużo flakonów to zabieram 5-10 flakonów do pracy i się ich pozbywam :mrgreen:

American Beauty

Post29 grudnia 2015, 17:56 - Wt

Ło jeski. To podwójnie zazdroszczę. I towarzystwa i braku bawienia się w wystawianie i wysyłanie ich :D
Koleżanki dla siebie czy dla partnerów biorą?

Deco79

Aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2015, 18:49 - Wt

American Beauty napisał(a):Ło jeski. To podwójnie zazdroszczę. I towarzystwa i braku bawienia się w wystawianie i wysyłanie ich :D

Dla mężów, kochanków i synów. :mrgreen:

American Beauty

Post29 grudnia 2015, 19:26 - Wt

Deco79 napisał(a):
American Beauty napisał(a):Ło jeski. To podwójnie zazdroszczę. I towarzystwa i braku bawienia się w wystawianie i wysyłanie ich :D

:lol:
Byleś się pozbył, to ważne. Przynajmniej bez problemu możesz przetestować ogrom zapachów ;)

supermariobros

Super Perfumaniak

Post29 grudnia 2015, 19:31 - Wt

Deco79 napisał(a):

Była taka co wzięła trzy dla wszystkich wyżej wymienionych? :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Deco79

Aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2015, 19:34 - Wt

To prawda, trochę ich przetestowałem.

Do pracy już kilka zamówień robiłem, najczęściej z Francka Oliviera :lol:

supermariobros napisał(a):
Deco79 napisał(a):

Była taka co wzięła trzy dla wszystkich wyżej wymienionych? :lol:

Dzisiaj jedna odbierała 3 flakony Franck Olivier eau de passion - wiem, że ma jednego syna i męża, dla kogo wzięła 3 flakon tego nie wiem :mrgreen:

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post29 grudnia 2015, 19:44 - Wt

jak to dla kogo :lol: dla "Przyjaciela" ;)

Deco79

Aktywny forumowicz

Post29 grudnia 2015, 19:58 - Wt

Belial Lord napisał(a):jak to dla kogo :lol: dla "Przyjaciela" ;)

Cwany plan, przynajmniej na zapachu nie wpadnie :twisted:

xisio

Perfumaniak

Post30 grudnia 2015, 23:39 - Śr

supermariobros napisał(a):Ja chcę dobić do 10 flakonów i wtedy dopiero jak mi się któryś skończy to będę kupować nowy. Oczywiście odlewki się nie liczą, muszę w końcu wiedzieć jaki flakon będzie godny wejść do kolekcji ;)

Też tak mówiłem przekraczając 200 flaszek... przypomnij sobie ten wpis za rok...
Przeraża mnie desensytyzacja i habituacja moich rzęsek i synaps neuronów węchowych atakująca z każdej strony...
★★★★★★★★★★★★★★ Moje Butelki ★★★★★★★★★★★★★★★★

supermariobros

Super Perfumaniak

Post04 stycznia 2016, 07:47 - Pn

xisio napisał(a):
supermariobros napisał(a):Ja chcę dobić do 10 flakonów i wtedy dopiero jak mi się któryś skończy to będę kupować nowy. Oczywiście odlewki się nie liczą, muszę w końcu wiedzieć jaki flakon będzie godny wejść do kolekcji ;)

Też tak mówiłem przekraczając 200 flaszek... przypomnij sobie ten wpis za rok...

Zapisałem sobie go na kartce, nastawiłem alarm na za rok :D
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

JayKay

Perfumaniak

Post04 stycznia 2016, 14:06 - Pn

Wygląda na to, że u mnie odwyk przyszedł samoistnie. Po prostu stałem się tak wybredny, że teraz jeden na 100 zapachów podoba mi się na tyle, że chciałbym go w swojej kolekcji. A że testuję niemal codziennie to raz na 3 miesiące ze spokojem kupuję sobie to co mi się podoba :) I nie testuję ekstremalnie drogich perfum :mrgreen:
Czasem popełnię coś w ciemno ale po ostatnim nieudanym razie zupełnie sobie tę metodę odpuściłem.

Deco79

Aktywny forumowicz

Post04 stycznia 2016, 15:18 - Pn

Jestem z siebie dumny bilans z grudnia jest ujemny i wynosi -6 flaszek, kupiłem 5 i sprzedałem 11 :oops:

Styczeń na razie też się nieźle zapowiada kupiłem na razie jedną flaszkę a sprzedałem dwie.

:mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie