Teraz jest 12 grudnia 2018, 08:50 - Śr

• Reklama

Iso E Super - gdzie kupić i co dalej?

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Re: Iso E Super - gdzie kupić i co dalej?

Post05 listopada 2015, 16:10 - Cz

Nie mając czasu na dokładne rozcieńczanie zrobiłem sobie mieszankę 27 ml alkoholu i 3 ml Iso.
Po kilku minutach od zmieszania- nic. Zero zapachu, sam alkohol.
Obecnie, po ok. tygodniu moja mikstura pachnie jak któreś Molekuły dając identyczne złudzenie. Nie czuję zapachu zbyt mocno, czasem się pojawi, smyrnie po nosie i tyle. Najciekawsze dzieje się dopiero po zmiksowaniu z jakąś wodą. Aplikuję normalną dawkę, a na to 3-5 chmur Iso. Przez pierwsze długie minuty nie dość, że podkreślane są inne nuty ze znanych mi doskonale zapachów, to dzieje się nawet tak, że samo Iso potrafi mocno zdominować całość. Niestety mam też wrażenie, że perfumy szybciej ze mnie wyparowują.

Planuję zrobić jeszcze mieszankę z mniejszą ilością Iso. Bo czy zwiększenie coś da? Skoro bez rozcieńczania prawie w ogóle nie odrywa się od skóry.

sygfryd

Forumowicz

Post06 listopada 2015, 20:39 - Pt

ironiczny napisał(a):Panie i panowie, którzy brali udział w zakupach ISO i Timbersilk, jak tam, mieszacie już? :)
Post gutka zachęcił mnie do zrobienia mieszanek ISO/Timbersilk + perfumy.
Na pierwszy ogień pójdą chyba Aventus i Fierce.

Przyłączam się do pytania, komu już wyszła ciekawa mieszanka?

rabarbary

Super Perfumaniak

Post06 listopada 2015, 20:50 - Pt

Ja na razie dodałam kilkanaście kropel Timbersilka do kąpieli, bo wyczytałam bodajże na fejsie, że świetny efekt.
I faktycznie, pachnie w całym domu, pachnie potem skóra.
Najlepiej wzorem japońskim umyć się wcześniej pod prysznicem, a potem w wannie tylko leżeć i pachnieć.
I zostawić na jakiś czas wodę w wannie, bo dalej pachnie!

Rozrobiłam Timbersilka i Iso E Super w spirytusie (2:1:27) i zostawiłam trochę do samodzielnego przegryzania, a resztę mieszam z tymi gęstymi pachnącymi substancjami, których nazwy nie wolno wymieniać na tym forum :)
Bardzo podobija ich zapach, do roztworu molekułowo-spirytusowego dodaję niemalże homeopatyczne dawki tych Substancji, Których Nazwy Nie Wolno Wymieniać i wychodzi bardzo ciekawie.

michl11

Aktywny forumowicz

Post12 listopada 2015, 09:50 - Cz

Rabarbary aż taki efekt daję mieszanie molekuły i spirytusy z Gęstymi pachnącymi substancjami, muszę to zgłębić ;)
Chyba muszę się zaopatrzyc w te cuda, zwłaszcza tego Timbersilka będzie dobry do pobijania mocy ;)

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 listopada 2015, 13:57 - Cz

Z jaką ilością alkoholu zmieszać 10 ml ISO E Super, tak aby wyszła najlepsza proporcja ?

Ofis

Post26 listopada 2015, 15:53 - Cz

W granicach 90 do 100ml alkoholu.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

Raw

Aktywny forumowicz

Post29 listopada 2015, 13:06 - N

Ja swoje własne Iso E Super rozcieńczyłem i utworzyłem roztwór 13%.
Bardzo interesujący jest to składnik. Po jego powąchaniu miałem skojarzenie z czarno - białą fotografią. Niebawem zamierzam tworzyć mieszaniny Iso z naturalnymi olejkami. Ciekaw jestem jaki efekt da połączenie Iso z wetiwerem lub olejkiem z kory cynamonowca. Zastanawiałem się też nad zmieszaniem Iso z olejkiem z drzewa herbacianego, ale podobno zapach tego olejku ma mało wspólnego z aromatem herbacianym.

aleksander

Super Perfumaniak

Post02 grudnia 2015, 14:48 - Śr

Raw napisał(a):Zastanawiałem się też nad zmieszaniem Iso z olejkiem z drzewa herbacianego, ale podobno zapach tego olejku ma mało wspólnego z aromatem herbacianym.
Drzewo herbaciane pachnie trochę podobnie do limetki.
Wyczuwam też nutę określano jako benzynową, znaną z Fahrenheita.
Ostry, świeży, może ziołowy.
Niektóre zielone herbaty mogą pachnieć podobnie do drzewa herbacianego, ale te tradycyjne nie.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post16 października 2016, 19:32 - N

chciałem odświeżyć temat - czy ktoś eksperymentuje z iso E lub innymi molekułami :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post17 października 2016, 06:27 - Pn

Ja bawię się czasami Iso E (z ciekawości zamówiłem 30 ml i teraz staram się je rozsądnie wykorzystać :D ).
Głównie używam jako "podkładu" na skórę pod inny zapach albo dodaję do końcówek próbek i obserwuję efekty.
Wymieszanie Iso z mocniejszymi pachnidłami w stosunku 5/6:1 i pozostawienie na kilka tygodni daje ciekawy efekt. Na początku aplikacji i tak czuć tylko Iso, ale jak się ułoży, wyraźnie można odczuć, że nabrało cech zmieszanego zapachu (to udało się dość dobrze z Cardinalem i Polo Green, średnio dobrze z CdG Black, ale kompletnie nie wyszło z Zagorskiem).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post17 października 2016, 11:50 - Pn

a gdzie kupiłeś ?
bo sam szukam / tylko nie rozrobionego/ i z pewnego źródła

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post17 października 2016, 14:25 - Pn

Kupowałem na allegro, ale roztwór 15-procentowy. Nie widziałem jeszcze na naszym rynku nierozrobionego. Ale może napisz do jednego ze sprzedawców oferujących roztwory. Może sprzedadzą Ci czyste Iso.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

ts-

Forumowicz

Post17 października 2016, 19:36 - Pn

Na przełomie lipca i sierpnia kupowałem czyste ISO na allegro od tej dziewczyny http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=2849648 (teraz widzę ma tylko roztwory). Z tego co wyszukałem, jest też inna oferta z czystym ISO.
Jeśli chodzi o rozcieńczanie, to mam roztwór 10% i 20%. Mam też odlewki Molekuł 01 jako baza porównawcza. Z tego co przetestowałem i rozrobiłem, lepiej na mnie się sprawdza r-r 20%. Molekuły i r-r 10% są takie jak ludzie o nich piszą, pojawia się i znika. Długo, długo nic, a tu bach... i do nozdrzy dociera piękna subtelna woń. Mocniejszy roztwór jest wyczuwalny częściej i intensywniej, aczkolwiek większe stężenie zabiera odrobinę subtelności (ale moim zdaniem jest to atrakcyjny kompromis).

Mam też kuzyna ISO, czyli Timbersilka. I też bardzo lubię. Stężenie podobne. Zapach mocniejszy, bardziej drzewny, ale gra na podobnych strunach. Polecam również do testów.

Acha ...i pisząc "mocny", "mocniejszy" ...cały czas mam na myśli skalę w jakiej operuje ISO, czyli zapachu bardzo delikatnego, wręcz ulotnego, ciężkiego do sklasyfikowania, którego raczej nie czuje się w dwóch kolejnych wdechach ;)

biaggi0303

Post18 października 2016, 13:08 - Wt

a jak sie ma te Iso E Super
z allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=2849648
z Escentric Molecules - Molecule 01
http://www.fragrantica.pl/perfumy/Escen ... 1-845.html

To pachnie tak samo?

ts-

Forumowicz

Post19 października 2016, 19:14 - Śr

Ciężko o test porównawczy ze względu na specyfikę tego zapachu. Ale dziś zaaplikowałem sobie ISO o stężeniu 10% (właśnie od tej dziewczyny) i jak dla mnie jest to bardzo dobry zamiennik Molekuł. Trwałość w porządku, po 9 godzinach nadal go wyczuwałem od czasu do czasu. Tylko uprzedzam, wskazane jest wcześniejsze odstawienie ciężkich siekier i kilka dni wstrzemięźliwości od mocnych perfum, bo jak ktoś ma nos przeżarty przez oudy, wetiwery i inne krzykliwe specyfiki, wzgardzi ISO, bo mu pachnieć nie będzie.

Vetiver

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 13:19 - Pn

Witam wszystkich. Od dawna Was czytam a dziś w końcu się zarejestrowałem.
Widzę, że problem ze zrobieniem Molecule 01 jest wciąż aktualny (nie poddajecie się, żeby osiągnąć właściwy zapach :) )
Pewnie zauważyliście, że robiąc perfum na podstawie czy to iso e super, czy to timbersilk, zapach wciąż nie jest taki sam. Nie jest taki lotny i "przemieniający" się, jak w oryginalnym perfumie. Na allegro, ebay i amazon jest dużo ofert z interpretacjami Molecule, lecz wszyscy używają dwóch tych samych składników.
Sam także wykonywałem podobne eksperymenty. Iso ma intensywny mocny zapach na początku, po czym szybko się "chowa", zanika. Timbersilk z kolei nie jest taki intensywny, jest bardziej delikatny. Testowałem różne stężenia, od 5% do nawet 30%, a wciąż wyniki nie są identyczne z Molecule 01.
O co więc chodzi?
Niszka już pisał o tym na różnych forach, napiszę jeszcze raz: Schoen Geza zastosował inny element!
Jest nim Iso Gamma Super.
Choć ten element posiada taką samą formułę (C16H26O), taką samą masę (234,38) i bardzo zbliżony zapach, to liczba izomerów jest inna, większa. Właśnie dzięki temu lotność perfum oryginalnych jest inna, niż samorobnych. W podanym powyżej linku widzimy, że analiza chromatograficzna wykazała zawartość iso gamma super plus niewielkie ilości DPG. To PDG to najprawdopodobniej alkohol benzylowy lub benzyl benzoate. Jest dodawany po to, żeby usunąć zapach spirytusu na starcie.
Oba te składniki można kupić na allegro.
Z Iso Gamma Super jednak jest problem. Polega on na tym, że (choć cena nie jest wysoka) minimalne zamówienie idzie w tysiące litrów.

//Wymoderowano ogłoszenie - do handlowania wymagany jest odpowiedni staż. Profumo

aleksander

Super Perfumaniak

Post10 listopada 2016, 10:03 - Cz

Jak na forum rozbieraliśmy Molecule 01, kupiłem specjalnie odlewkę 10 ml do testów.
W domu mam iso e super z dwóch źródeł. Zrobiłem mieszankę 65% iso, kilka procent
innych substancji i reszta alkohol, 96%, czysty, nie skażony. Porównywałem na bloterze,
zapach oryginalnych molekuł i tych domowych, jest praktycznie rzecz biorąc, nie do odróżnienia.
Spróbuję jeszcze na sobie lub kimś z otoczenia, ale uważam, że różnice są pomijalne.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post10 listopada 2016, 10:23 - Cz

Proszę o kontakt na pw jeżeli ktoś kupował w The Perfumers Apprentice

Vetiver

Forumowicz

Post10 listopada 2016, 14:08 - Cz

aleksander napisał(a):Zrobiłem mieszankę 65% iso, kilka procent innych substancji i reszta alkohol, 96%, czysty, nie skażony. Porównywałem na bloterze, zapach oryginalnych molekuł i tych domowych, jest praktycznie rzecz biorąc, nie do odróżnienia.

65% to udział składników perfumowych w całości? ponieważ jeśli nie, to nie zrozumiałem zdania: od 65% do 100% to nie jest kilka procent :)
jeśli pierwsza opcja, to bardzo dziwne, stężenie powyżej 30% jest prawie niewyczuwalne, gdyż masa molekuł iso jest zbyt ciężka, nawet ze spirytusem nie ulatniają się.
Żeby poprawić dyfuzję, dodawałem hedione i galaxolide. Zapach jest bardziej wyczuwalny, lecz zmienia swoją barwę w kierunku właśnie tych dwóch komponentów. Nie wolno zapominać o tym, że samo iso służy jedynie jako barwa "bursztynowa", ambrowa, jako dopełnienie, oszlifowanie kompozycji. Cokolwiek dodamy, iso uwypukli właśnie ten składnik.

feriak

Forumowicz

Post10 listopada 2016, 15:35 - Cz

Ma ktoś z was na odsprzedanie po jakieś 10ml stężonego iso i timbersilka, też bym z chęcią poeksperymentował :)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie