Teraz jest 12 grudnia 2018, 08:04 - Śr

• Reklama

Iso E Super - gdzie kupić i co dalej?

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aleksander

Super Perfumaniak

Re: Iso E Super - gdzie kupić i co dalej?

Post10 listopada 2016, 15:38 - Cz

Vetiver napisał(a):
aleksander napisał(a):Zrobiłem mieszankę 65% iso, kilka procent innych substancji i reszta alkohol, 96%, czysty, nie skażony. Porównywałem na bloterze, zapach oryginalnych molekuł i tych domowych, jest praktycznie rzecz biorąc, nie do odróżnienia.

65% to udział składników perfumowych w całości? ponieważ jeśli nie, to nie zrozumiałem zdania: od 65% do 100% to nie jest kilka procent :)
jeśli pierwsza opcja, to bardzo dziwne, stężenie powyżej 30% jest prawie niewyczuwalne, gdyż masa molekuł iso jest zbyt ciężka, nawet ze spirytusem nie ulatniają się.
Żeby poprawić dyfuzję, dodawałem hedione i galaxolide. Zapach jest bardziej wyczuwalny, lecz zmienia swoją barwę w kierunku właśnie tych dwóch komponentów. Nie wolno zapominać o tym, że samo iso służy jedynie jako barwa "bursztynowa", ambrowa, jako dopełnienie, oszlifowanie kompozycji. Cokolwiek dodamy, iso uwypukli właśnie ten składnik.

Przeczytałem gdzieś, że molekuły mają właśnie stężenie 65% iso.
I tyle zastosowałem. Te kilka procent, o których wspomniałem to cedramber, galaxolide, glikol i polysorbate.
Reszta to alkohol.

Na bloterze ciężko ocenić projekcję, ale intensywność zapachu sklepowego i domowego była podobna.
Nawet ze wskazaniem na domowy.

Dla siebie, mieszałem iso w stężeniu około 20%.
Projekcja była gigantyczna. Trwałość również.

Co do samego iso, jako składniku dodającego barwy bursztynowej i ambrowej, według mnie,
sprawa nie jest aż tak prosta. Iso działa dosyć różnie, w zależności od tego, z czym je zmieszamy.
W niektórych przypadkach, wręcz podwyższa ostrość niż szlifuje, ale innym razem, jest jak piszesz,
wygładza i dodaje akordu bursztynowego.

emilt93

Forumowicz

Post10 października 2017, 09:27 - Wt

Witam, może mi ktoś pomóc w wybraniu roztworu? :P
Znalazłem dwie aukcje na allegro - z ambroxanem oraz bez. Co lepiej wybrać?
http://allegro.pl/molecule-01-iso-e-sup ... 09202.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=69 ... d00be2ff62
"ZAPACH KOBIETY
ODURZA LOGIKĘ..."

poison

Aktywny forumowicz

Post02 lutego 2018, 10:58 - Pt

Cześć. :)
Pozwolę sobie odkopać trochę temat.
Gdzie mogę kupić ISO E SUPER w czystej postaci? Jest jakiś dystrubutor w Polsce, znacie pewne źródła? :)
Pozdrawiam serdecznie.

Vetiver

Forumowicz

Post02 lutego 2018, 12:22 - Pt

Można się zgłaszać do mnie, info o wspólnych zakupach na blogu.
Tyle że nie robimy tych zakupów regularnie.
Zasadniczo, pytanie "gdzie kupić" nie jest tak ważne, jak "co dalej" :)

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post05 lutego 2018, 14:24 - Pn

Ja kupiłem swego czasu 10ml ISO E Super w czystej postaci (olej) na olx i na szczęście się trafiło dobre. Zrobiłem z tego 100ml ze spirytusem ale dowaliłem jeszcze 5 ml bleu de chanel edp. Teraz żałuję że dodałem BdC bo nie mogę tego mieszać z innymi perfumami ale mieszam z BdC edt w proporcji 1:3 iso:bdc i jest świetne. Sam zapach Iso e super wyczuwam bez problemu, bardzo dużo tego jest w terre d hermes i też czuć. Ale samo ISO E Super to dla mnie nie jest super przyjemny zapach. Oczywiście brzydki też nie jest ale sam to takie dziwne coś. Jednak w połączeniu w Blue de Chanel bardzo mi odpowiada i oszczędzam cenny sok BdC.

poison

Aktywny forumowicz

Post25 kwietnia 2018, 14:11 - Śr

Czas na kilka słów ode mnie.
Udało mi się niedaleko od poprzedniego postu zdobyć próbkę ISO E Super, wyszło na 18.5% roztwór wraz ze spirytusem rektyfikowanym spożywczym, użytkowane co jakiś czas, leżakowane od lutego.
Zapach spirytusu nadal jest, choć ktoś mi coś wspominał o wymrażaniu mieszanki - może skorzystam bo akurat zakupiłem dużo więcej czystego ISO.
Ale do rzeczy, jakie wrażenia? Rewelacyjne. O ile nie potrzebuję korzystać z tej substancji by podkręcać swoje perfumy (bo ze wszystkich jestem bardzo zadowolony) to aurę jaką wytwarza ta molekuła bardzo polubiłem.
Ostatnio przed spotkaniem perfumiarskim Perfuforum/Ministerstwa Perfum zrosiłem nieco koszulę tym roztworem i zapach rozbrzmiewał bardzo pięknie, co skutecznie przypominał mi kolega koorchuk, to utwierdziło mnie w przekonaniu, że z miłą chęcią będe sięgał po niego częściej, nawet nie tylko stricte jako zapach na skórę a właśnie dodatek do odzieży.

Gdzieś czytałem również o jakiejś substancji którą stosuje się w perfumiarstwie, która to niweluje zapach alkoholu, niestety nie mogę się dokopać do tych informacji, kompletnie nie wiem czy to było na forum, gdzieś na przypadkowej stronie czy może grupie perfumiarskiej, jakby ktoś wiedział o co chodzi o info mile widziane. :)

Nadmienię, że zapach spirytu nie jest uciążliwy ponieważ znika poniżej 1minuty ze skóry i zostaje już tylko iso (albo teoretyczne nic - jak to z molekułami bywa. :P )

bassfreak

Post21 maja 2018, 06:41 - Pn

z tego co wiem Iso E Super dodaje się do perfum aby wydłużyć ich trwałość czy nawet projekcję

czy działa to w ten sam sposób na skórze ? chodzi mi o to czy gdy psiknę molecule 01 (iso e super) a po dajmy na to po 1-2 min mój perfum w to samo miejsce co molecule 01 to jego trwałość/projekcja się polepszy ? mam możliwość zdobyć trochę ml na próbę ale nie wiem czy gra warta świeczki dlatego pytam czy ktoś obecny tutaj mógł by to potwierdzić ?

poison

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2018, 10:06 - Pn

Jest bardzo wiele doniesień o tuningowaniu różnych zapachów właśnie w ten sposób, robią to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie wszystko z ISO się zgra tak jakbyśmy chcieli, ale robiąc to umiejętnie możemy uszlachetnić niejeden zapach.
Są też ludzie którzy robią miksy w dekantach iso+zapach ale osobiście uważam, że trochę mija się to z celem bo psikając z dwóch flakonów i miksując "w locie" mamy lepsze pole manewru.

Ja w zeszłym tygodniu z kolei zamówiłem już składowe molekuły do tworzenia własnych zapachów i zamierzam sam tuningować iso pewnymi rzeczami i będę dalej eksperymentował, fajna zabawa. :)

Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłem.

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post26 września 2018, 21:44 - Śr

Mimo że już jakiś czas temu trafiłem na tematykę Iso na forum, to jakoś nie zwróciłem ku temu większej uwagi.
Dzisiaj zacząłem czytać, i od dobrych kilku godzin mnie pochłonęło.
Na początek planuję spróbować rozcieńczyć ISO, by stworzyć coś na wzór Molecule 01.
Zastanawia mnie tylko wpis Vetivera o alkohol benzylowym lub benzyl benzoate, dodawanego by zneutralizować zapach alkoholu.
Czy ktoś próbował dodawać ten składnik do mieszanki spirytusu i ISO ? Ciekawy jestem jakie proporcje były by optymalne.

Druga sprawa to chyba na allegro obecnie dostępne są same gotowe mieszanki, jednak mogę się mylić. Jeśli ktoś wie gdzie można zakupić trochę czystego ISO w dobrej cenie, to będę wdzięczny ;)

PachnącyMariusz

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post27 września 2018, 09:09 - Cz

Czytałem swego czasu, że Molecule 01 to wcale nie jest zwyczajne ISO E Super a bardzo podobna molekuła na którą ma patent tylko escentric molecules. Mogę potwierdzić, że rozrobione ISO E Super nie pachnie tak samo jak M01.
Tu możesz kupić spokojnie, kiedyś brałem i było ok: https://www.olx.pl/oferta/iso-e-super-i ... 1;promoted

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post27 września 2018, 11:05 - Cz

Dzięki Mariusz :)
Właśnie doczytałem że w 01 jest użyta jakaś inna molekuła Gamma, jednak widzę że niektórzy potwierdzają że różnice nie są jakieś znaczące.

ts-

Forumowicz

Post29 września 2018, 20:03 - So

Nie są. Jakieś subtelne różnice można wychwycić, ale jak pasuje Ci M01, to rozcieńczone ISO będzie dobrym zamiennikiem. Ja tak czasem używam jak nie wiem które perfumy wybrać i jednocześnie nie mam ochoty na nic konkretnie pachnącego.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie